Pomysły na świąteczne dekoracje

Nowoczesny wieniec adwentowy na piękną świąteczną dekorację – 20 inspiracji

Nowoczesne pomysły na wieniec adwentowy-zielone liście-świecznik-biżuteria-piękna-dekoracja

Powoli zbliża się sezon świąteczny i już warto pomyśleć o tegorocznych ozdobach świątecznych. Ważną częścią tego jest wieniec adwentowy, który powinien być gotowy najpóźniej do końca listopada. Klasyczny wieniec adwentowy składa się zazwyczaj z gałązek jodłowo-zielonych, sosnowych, jodłowych i iglastych oraz czterech świec. Jednak zamiast tradycyjnych wieńców adwentowych nowoczesny wieniec adwentowy preferowane, które dobrze komponują się z nowoczesnym wnętrzem. W artykule znajdziesz kilka pomysłów i wskazówek, jak samodzielnie wykonać nowoczesne wieńce adwentowe.

Nowoczesny wieniec adwentowy i czym różni się od klasycznego

Nowoczesne pomysły na wieniec adwentowy-kreatywne-szklane-wodne-świece-girlandy-drewniane koraliki-nowoczesne

Nowoczesne wieńce adwentowe różnią się od klasycznych przede wszystkim zastosowanymi materiałami i wzornictwem. O ile tradycyjny wieniec adwentowy ma okrągły kształt, o tyle nowoczesny może być wydłużony, owalny, a nawet nieco chaotyczny. Możesz również odejść od klasycznej kolorystyki z nowoczesnym wieńcem adwentowym i zamiast tego użyć jasnych kolorów. Możesz wybrać różne rozmiary i kolory świec i ozdobić je elementami dekoracyjnymi.

Nowoczesny wieniec adwentowy z ochroną przeciwpożarową

Nowoczesny wieniec adwentowy - majsterkowicz-szkło-butelki-ponumerowane-zimowe-kolory-biały-niebiesko-szary

Ważnym aspektem, kiedy samodzielnie wykonujesz wieniec adwentowy, są niezbędne środki bezpieczeństwa. Materiały powinny być tak dobrane, aby nie było ryzyka pożaru. Świece powinny być umieszczone na podstawkach lub samogasnące. Jeśli chcesz zaprojektować wieniec adwentowy nowocześnie i z ochroną przeciwpożarową, jako świeczników możesz użyć małych butelek wykonanych ze szkła lub szklanych kolb, które znacznie zmniejszą ryzyko pożaru.

Ozdoby świąteczne z gwiazdkami – stwórz atrakcyjną biżuterię

Ozdoby świąteczne w środku – na co uważać, aby chronić zwierzaki?

Samodzielnie zrób ozdoby świąteczne – całująca kula jako alternatywa dla wieńca na drzwi

Zaprojektuj nowoczesny wieniec adwentowy z naturalnych materiałów

Nowoczesne pomysły na wieniec adwentowy-naturalne-materiały-brązowo-białe-dekoracje świąteczne

Nowoczesny wieniec adwentowy może być również wykonany z naturalnych materiałów, takich jak gałęzie i szyszki, ale powinien mieć dopasowany design. Decydując się np. na brązowe gałązki, należy wybrać świece w neutralnym kolorze i nie przyczepiać zieleni do wieńca adwentowego.

Zrób sam nowoczesne wieńce adwentowe – inspiracje

Nowoczesne pomysły na wieniec adwentowy-okrągłe-podłużne-drewno-sosnowe-pomalowane-drewniane-pnia-świąteczna-dekoracja

Jeśli chcesz zaprojektować wieniec adwentowy w nowoczesny sposób, możesz puścić wodze swojej kreatywności i dodać własną do istniejących pomysłów. Tutaj przedstawiliśmy dwa piękne pomysły jako inspirację – jeden na wieniec adwentowy w okrągłej tacy i jeden z drewnianym pniem i sosnowymi szyszkami.

Zrób sam wieniec adwentowy

nowoczesny-wianek-adwentowy-samo-wykonany-mech-iglaki-szyszki-biale-swiece-pomysl-na-dekoracje

Nowoczesny wieniec adwentowy z naturalną zielenią można zaprojektować bardzo tanio, ponieważ materiały można znaleźć w naturze. Wieniec adwentowy można zaprojektować jako aranżację stołu lub zawiesić pod sufitem na szerokich wstążkach.

Pomysły na nowoczesne wieńce adwentowe z sukulentami

nowoczesny-adwentowy-zwiazek-macierzyscie-nowoczesny-adwent-pomysly-na-adwentowy-sukulenty-sukulenty

Zamiast tradycyjnej zieleni jodłowej nowoczesny wieniec adwentowy można ozdobić sukulentami i wiecznie zielonymi roślinami doniczkowymi. Zielone rośliny pięknie komponują się ze świecami w jasnych pastelowych tonacjach, które można dopasować do wystroju lub koloru ściany.

Nowoczesny wieniec adwentowy z roślinami domowymi – niezbędne materiały

nowoczesny-wieniec-adwentowy-materiały-bożonarodzeniowe-piłki-mech-sukulenty-świece-plastelina

Do nowoczesnego wieńca adwentowego z sukulentami pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest talerz lub taca, która posłuży jako podstawa. Potrzebujesz również upragnionych sukulentów, kilka bombek, trochę mchu, modelarkę i oczywiście cztery świece.

Zrób sam nowoczesny wieniec adwentowy

wieniec-adwentowy

Nowoczesny wieniec adwentowy na talerzu lub tacy jest bardzo łatwy do wykonania. Z roślin należy wykonać kompozycję kwiatową i przymocować ją do tacy wraz ze świecami za pomocą plasteliny. Pamiętaj, że świece powinny być mocno przymocowane, aby nie można ich było szturchać.

Zaprojektuj nowoczesny wieniec adwentowy w kolorze fioletowym

nowoczesny-wianek-adwentowy-wydluzony-fioletowy-kamienny-bialy-mech-cekinowa-wstążka świece

Jeśli chcesz dodać blasku adwentowemu wieńcu, możesz kupić świece z brokatem lub ozdobić talerz cekinami. Podobny efekt dają też mieniące się kokardki i wstążki, które stanowią efektowne ozdoby świąteczne.

Wiszący wieniec adwentowy jako dekoracja świąteczna

wieniec-adwentowy-wiastowanie-wiszące-wiosny-adwentowe-nowoczesne-pomysły-gałązki-anioł-papier

Rodzinom z małymi dziećmi polecany jest wiszący wieniec adwentowy, który jest poza zasięgiem dzieci. Na przykład można go zawiesić na haku sufitowym, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo dziecka. W takim przypadku jednak wieniec adwentowy powinien być jak najlżejszy i dobrze przymocowany do sufitu.

Materiały i instrukcje – zrób wiszący wieniec adwentowy

nowoczesny-wianek-adwentowy-zrób-to-samodzielnie-listki-sukulenty-instrukcje-materiały-kroki

Oto proste instrukcje wykonania wiszącego wieńca adwentowego z zielonych gałązek. Zieleń może być sztuczna lub świeża, a świeżość zapewnia przyjemny zapach. Oprócz gałązek do wieńca adwentowego potrzebny jest drut srebrny, drut mirtowy, floret, szczypce, świece i wybrane ozdoby.

Użyj gałązek jagodowych do dekoracji świątecznych

nowoczesny-adwentowy-wianek-wianek-adwentowy-adwentowy-nowoczesny-sztuczny-gazele-jagody-czerwone-zwiece

Wiszący wieniec adwentowy nie zajmuje miejsca na stole i świetnie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach. Jeśli chcesz wykorzystać go jako akcent kolorystyczny we wnętrzu, możesz użyć sztucznych gałązek jagodowych i kolorowych świec, które natychmiast przyciągną wzrok.

Zaprojektuj wiszący wieniec adwentowy w nowoczesny sposób

nowoczesny-wieniec-adwentowy-pomysł-świąteczny-dekoracja-wazony-wiszące-adwentowy-nowoczesny

Wiszący nowoczesny wieniec adwentowy niekoniecznie musi być zawieszony pod sufitem. Do nowoczesnego wzornictwa nadają się różne metalowe stojaki, na których umieszcza się wieniec adwentowy. Metalowy stojak można postawić na podłodze lub na stoliku bocznym.

Nowoczesny wieniec adwentowy – prosty pomysł

nowoczesny-wianek-adwentowy-zrób-to-sam-łatwe-gałązki-z-naturalnych-z-szyszek

Jeśli chcesz zaprojektować wieniec adwentowy w nowoczesny sposób, ale brakuje Ci czasu, możesz naśladować ten bardzo prosty i szybki pomysł. Możesz użyć srebrnej tacy jako podstawy, udekorować ją gałązkami i szyszkami i przymocować do niej cztery świece.

Nowoczesny wieniec adwentowy o zredukowanym designie

nowoczesny-wieniec-adwentowy-cienkie-gałązki-wianek-adwentowy-pomysły-drewniane-świeczki-szare-cyfry-adwent

Nowoczesny wieniec adwentowy o purystycznym designie idealnie wpasuje się w minimalistyczne wnętrze. Kolory takie jak biały, szary, brązowy i beżowy przemawiają za stylem i elegancją i zazwyczaj można je łatwo dopasować do nowoczesnego wnętrza.

Zrób wieniec adwentowy sam lub z dziećmi

nowoczesny-wieniec-adwentowy-gałązki-drewna-oprawa-dekoracyjna-papier-gwiazdy-majstrowanie-świec-numeracja

Dekorację na nowoczesny wieniec adwentowy możesz również wykonać samodzielnie lub z dziećmi. Różne figury, takie jak gwiazdy z białej tektury lub papieru, pięknie komponują się z wieńcem z naturalnych gałązek. Kolejnym dobrym pomysłem są małe cyfry na każdy adwent, które można przymocować do poszczególnych świec.

Nowoczesny wieniec adwentowy z różnymi świecami

nowoczesny-wieniec-adwentowy-pomysły-różne-kształty-świec-kolorowe-drewniane-koraliki-szyszki

Nowoczesny wieniec adwentowy można zaprojektować w dowolnym kształcie na małej płytce łupkowej i ozdobić drewnianymi koralikami zamiast bombek. Dobór nietypowych świec w różnych kształtach zapewnia również nowoczesny design, gdyż tradycyjny wieniec adwentowy jest zaprojektowany z czterema identycznymi świecami.

Udekoruj świece lub świeczniki pasujące do wieńca adwentowego

nowoczesny-wieniec-adwentowy-drewno-design-talerzy-inne-znicze-dekoracje-drewno-bizuteria

Jeśli sam wykonasz wieniec adwentowy, możesz wykazać się kreatywnością i zaprojektować świece i tacę według własnych upodobań. Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z zielonego wieńca adwentowego, możesz użyć miski lub tacy wykonanej z drewna i udekorować ją według własnego uznania.

Nowoczesny wieniec adwentowy z brokatem do samodzielnego wykonania

nowoczesny-wieniec-adwentowy-srebrny-okrągly-talerzyk-migocący-świąteczna-dekoracja-podgrzewacze-okulary-podgrzewacze

Z ozdób świątecznych takich jak gwiazdy, szyszki, jodły, płatki śniegu i renifery możesz wykonać nowoczesny wieniec adwentowy, który zaprojektujesz w kilka minut. Aby uzyskać błyszczący efekt, możesz użyć biżuterii z odrobiną brokatu. Zamiast dużych świec można również użyć prostych tealightów w zdobionych szklankach tealight, dzięki którym nie ma ryzyka pożaru.