Pomysły na świąteczne dekoracje

Majsterkuj kalendarze adwentowe z pudełek zapałek i wypełniaj je: Świetne pomysły na prezenty DIY na Boże Narodzenie

Nie ma chyba nic przyjemniejszego na Boże Narodzenie niż świąteczny kalendarz adwentowy. Codzienne otrzymywanie małej niespodzianki sprawia, że ​​oczekiwanie na świąteczny sezon jest jeszcze większe. Oczywiście można kupić kalendarz, ale prezent domowej roboty to coś wyjątkowego, a obdarowany z pewnością doceni miły gest. Ale jeśli chcesz zadowolić swoich bliskich, puść wodze kreatywności. Nie zawsze musi to być skomplikowany i czasochłonny projekt rzemieślniczy, ponieważ piękne wzory można również wyczarować z przedmiotów gospodarstwa domowego. W artykule wyjaśniamy, jak zrobić kalendarz adwentowy z pudełek zapałek, a także podpowiadamy, czym można go wypełnić.

Zrób sam kalendarz adwentowy z pudełek zapałek: istnieje wiele wariantów do wyboru

Zrób swój własny kalendarz adwentowy z pudełek zapałek i wypełnij pomysły DIY na ozdoby świąteczne z pudełek zapałek w małym pudełku prezentowym

Istnieje wiele wariantów do wyboru, aby z pudełek zapałek stworzyć piękny kalendarz adwentowy. Na który ostatecznie się zdecydujesz i czym wypełnisz kalendarz zależy przede wszystkim od Twojego budżetu i preferencji odbiorcy. Więc najpierw zastanów się, ile pieniędzy możesz lub chciałbyś wydać. Następnie zadaj sobie pytanie, co lubi osoba, którą chcesz zaskoczyć prezentem domowej roboty. Wreszcie, powinieneś być w stanie ocenić swoje umiejętności rzemieślnicze. Początkujący powinni zdecydować się na prosty projekt DIY i wybrać pomysły, które można szybko skopiować. Z drugiej strony pasjonaci hobbystów mają szeroki wybór różnych projektów DIY i mogą poświęcić cały weekend na kalendarz adwentowy.

Kalendarze adwentowe Tinker z pudełek zapałek dla dzieci: kreatywny pomysł na majsterkowanie

Kalendarze adwentowe z pudełek zapałek tworzą pomysły na świąteczne dekoracje na Boże Narodzenie na pudełkach zapałek z pnia drzewa w pudełku z drzwiczkami

Masz małe dzieci i chcesz zrobić im niespodziankę na Boże Narodzenie? Następnie możesz stworzyć pomysłowy kalendarz adwentowy. Pokażemy Ci szybki pomysł DIY na kalendarze adwentowe, które możesz naśladować w deszczowy weekend. Potrzebujesz następujących materiałów:

  • 24 pudełka zapałek
  • Błękitny kolor wody!
  • Jasnoniebieski znacznik
  • pędzel
  • woda
  • Szkło
  • Klej do papieru
  • nożyce
  • Sztuczny śnieg
  • Dekoperlen

Najpierw rozpakuj wszystkie pudełka zapałek i ułóż sześć pudełek w cztery bloki. Następnie sklej poszczególne pudełka i pozwól im wyschnąć w temperaturze pokojowej. Następnie możesz skleić ze sobą poszczególne bloki, aby powstała „szafa”. Teraz możesz posmarować pudełka zapałek niebieską farbą i napisać na nich liczby za pomocą markera. Pozostaje tylko przykleić ozdobne koraliki za pomocą kleju i „szuflady” są gotowe. Następnie przytnij papier do pakowania i oklej nim boki szafki. Na koniec trzeba wypełnić kalendarz adwentowy. Wybierz motto – na przykład domek dla lalek lub ulubiony program telewizyjny i wypełnij pudełka zapałkami pasującymi minifigurkami, opowiadaniami, orzechami, cukierkami i czekoladowymi złotymi monetami.

Stwórz nowoczesny kalendarz adwentowy z pudełek zapałek: pomysły na swojego najlepszego przyjaciela

Kalendarze adwentowe z pudełek zapałek samodzielnie wymyślaj z dziećmi pomysły na Boże Narodzenie

Jeśli chcesz zrobić kalendarz adwentowy dla swojego najlepszego przyjaciela, pojawia się kolejny pomysł. Najpierw zawiń wszystkie pudełka zapałek kolorowym papierem do pakowania, przyklej do nich prawdziwe pióra, udekoruj perłami i ozdobnymi kokardkami. Wytnij etykiety z białego kartonu, napisz na nich numery markerem i udekoruj brokatem. Wypełnij kalendarz balsamem do ust, zestawami do paznokci, torebkami z herbatą, voucherami na masaże i małymi próbkami perfum.

Nowoczesny kalendarz adwentowy DIY wykonany z pudełek zapałek: propozycje treści dla mężczyzn i kobiet

Kalendarz adwentowy Pudełka zapałek Pomysł na majsterkowanie z kolorowym papierem do pakowania

Pierwsza sugestia dotycząca nowoczesnego kalendarza adwentowego jest bardzo praktyczna: pudełka zapałek można kompaktowo zapakować i wysłać pocztą. Ale jeśli robisz kalendarz dla swojego partnera, możesz zaoszczędzić sobie wiele wysiłku i po prostu przykleić pudełka zapałek na białym kartonie. Zaskocz swoją partnerkę praktycznymi drobiazgami, takimi jak gumki do włosów lub spinki do włosów, rozpieszczaj ją pachnącymi olejkami, zapachowymi podgrzewaczami lub domowej roboty patyczkami do kąpieli, cieniami do powiek lub próbkami kremów do rąk. Dla swojego partnera możesz wypełnić kalendarz adwentowy voucherami na restaurację, bilety do kina, indywidualne porcje kawy czy domowe ciasteczka.

Zrób z pudełek zapałek zabytkowy kalendarz adwentowy dla rodziców

Kalendarz adwentowy, pudełka zapałek, drzwiczki, majsterkowicze choinki w ramkach do zdjęć

Z pudełek zapałek można zrobić zabytkowy kalendarz adwentowy. Przymocuj pudełka zapałek do płótna, aby utworzyły choinkę. Wypełnij je śmiesznymi obrazkami świątecznymi, inspirującymi wiadomościami, zdjęciami swoich dzieci. Możesz również rozdać specjalne mieszanki przypraw w małych torebkach, schować vouchery na wieczór kulinarny w pudełkach zapałek lub kupić bilety do opery.

Kalendarze adwentowe Tinker z pudełek zapałek o różnych rozmiarach: pomysły na treści dla siostry

Twórz pudełka zapałek z kalendarza adwentowego, stwórz własne ozdoby świąteczne i powieś je na ścianie

Kupiłeś już prezenty świąteczne i starannie je zapakowałeś. Możesz wykorzystać resztki papieru do pakowania na kalendarz adwentowy. Kup 24 pudełka zapałek o różnych rozmiarach i przykryj je papierem do pakowania. Ozdób małe paczki sznurkami, wstążkami do prezentów, dzwoneczkami bożonarodzeniowymi, ozdobami choinkowymi, papierowymi gwiazdkami i guzikami. W środku kryje się czekolada, różne talizmany na szczęście, przytulanki, piękne długopisy, świeczki zapachowe i domowe ciasteczka. Twoja siostra będzie z tego zadowolona i doceni miły gest.

Kalendarze adwentowe z pudełek zapałek: kalendarze jubilerskie w szkle

Pudełka zapałek z kalendarza adwentowego w szkle tworzą pomysły na zeskrobane ozdoby świąteczne

Kalendarze jubilerskie można również wykonać z pudełek zapałek. Przykryj pudełka zapałek kolorowym papierem do pakowania i ukryj łańcuszki z wisiorkami, pierścionkami, bransoletkami i akcesoriami do włosów. Zadbaj o to, aby filigranowe elementy biżuterii można było dowolnie ze sobą łączyć. Nasza wskazówka: Wybierz zestawy biżuterii, które Twoja dziewczyna lub żona może nosić na co dzień.

Nowoczesny, vintage czy raczej purystyczny: kalendarz adwentowy wykonany z pudełek zapałek może być pomysłowo zainscenizowany i wypełniony. W poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej przykładów pięknych kalendarzy, więc puść wodze kreatywności!

Zrób własną choinkę z pudełek zapałek i wypełnij ją lizakami, cukierkami i innymi małymi słodyczami

Zrób swój własny kalendarz adwentowy z pudełek zapałek i wypełnij go lizakami i czekoladą Goldtaler Wyczaruj choinkę z pudełek zapałek jpg

 Kalendarz adwentowy dla mężczyzn: pomysł na majsterkowanie z taśmą washi i papierem do pakowania, wypełniony sztuczną przynętą, woblerami i innymi akcesoriami dla wędkarza

Stwórz własne pudełka zapałek z kalendarza adwentowego i udekoruj je taśmą washi

Kalendarz adwentowy z małymi pudełkami zapałek, które są pakowane jak prezenty

Zrób ozdoby świąteczne samemu za pomocą pudełek zapałek i wypełnij pomysły na dekorację i zawartość

Stwórz własne roczniki kalendarzy adwentowych dla dzieci i wypełnij je małymi zabawkami i lizakami

Samodzielnie zrób ozdoby świąteczne Użyj starych kart do gry jako dekoracji

Możesz też schować inne drobiazgi w pudełkach zapałek

Kalendarze adwentowe Tinker ozdabiają pudełka zapałek zabytkowymi kartami do gry

Nowoczesny kalendarz adwentowy: pudełka zapałek są przymocowane do ściany za pomocą dwustronnej taśmy klejącej

Zrób małą choinkę z pudełek zapałek, zrób etykiety i zrób własne pomysły na zawartość

Zrób sam kalendarz adwentowy: pomysły na rzemiosło z pudełkami zapałek

Zrób sobie kalendarze adwentowe dla dzieci z pudełek zapałek Instrukcje z papierem do pakowania

Kreatywnie pakuj pudełka zapałek o różnych rozmiarach i pudełka na prezenty

Pudełka zapałek z kalendarza adwentowego tworzą zeskrobane pomysły DIY na prezenty w pudełkach

Wewnątrz ukryte są ozdoby świąteczne, figurki ozdobne, części domku dla lalek oraz zabawki dla dzieci

Pomysły na zawartość małe figurki dekoracyjne Ozdoby choinkowe Domek dla lalek w małym formacie złote monety Shoko

Nie zapomnij o słodyczach: czekoladowych złotych i srebrnych monetach 

Tinker kalendarz adwentowy pudełka zapałek i wypełnienia pomysłów na ozdoby świąteczne w stylu vintage

Nowoczesne ozdoby świąteczne lub kalendarz adwentowy? 

Twórz pomysły na ozdoby choinkowe z pudełkami zapałek i papierem do pakowania

Małe niespodzianki kryją się w dużych pudełkach zapałek

Stwórz własny kalendarz adwentowy, zrób pudełka zapałek, udekoruj je guzikami i zawieś na sznurku

Stwórz sobie purystyczny kalendarz adwentowy na Boże Narodzenie

Pomysły i instrukcje Zrób własną girlandę z jodłowej zieleni i zawieś na niej pudełka zapałek