Pomysły na świąteczne dekoracje

Dekorowanie słoika na Boże Narodzenie: 18 świetnych pomysłów

dzwonek-szklany-dekoracja-świąteczna-biała-jodełka-santa claus-figura

Zgrabne szklane dzwonki są uniwersalne i służą głównie jako mini gabloty na przedmioty kolekcjonerskie, rośliny lub dekoracje sezonowe. Oto kilka fajnych przykładów, jak to zrobić Udekoruj słoik z dzwonkiem może nadać dumnemu obiektowi wystawy świąteczny klimat.

Udekoruj słoik na Boże Narodzenie – wypełnij bombkami

Udekoruj słoik z dzwonkiem na świąteczne ozdoby choinkowe-kulki wypełnione

Odwróć dzwonek do góry nogami i umieść go na filiżance, aby się nie przewrócił. Wypełnij bombkami. Umieść talerz lub tacę na otworze i ostrożnie odwróć.

Słoik z dzwonkiem udekoruj na Boże Narodzenie

Słoik ozdobi choinkę-kulki-czerwono-zielono-złoty

Wybieraj spośród ozdób choinkowych w świątecznych kolorach – czerwonym, zielonym i złotym. Ta aranżacja dumnie prezentuje się na kredensach, konsolach i komodach, a ładnie uzupełniają czerwone perłowe girlandy i jodłowe gałązki.

Dopasuj kolory ozdób choinkowych do mebli

Słoik z dzwonkiem udekoruj świąteczne-szklane-kulki-różne-kolory-salon-stolik kawowy

Dobrym pomysłem jest, aby bombki powtórzyły kilka kolorów z dekoru. Na przykład te kolorowe poduszki na kanapie w kolorze niebieskim, fuksji i czerwieni.

mały leśny krajobraz

dzwon-szklany-dekoracja-boze Narodzenie-las-krajobraz-mech-poinsecja-rysunek-ptaka

Mała aranżacja pod szklaną maską opowiada pewną historię. Mech, liście pomalowane złotym brokatem, poinsecja w doniczce, figurki grzybów i ptaków są umiejętnie zestawione, by przedstawić piękny leśny krajobraz.

Udekoruj słoik z dzwonkiem – bajkowe lampki pod szkłem mają magiczny efekt

dzwonek-szklany-dekoracja-świąteczna-na-baterię-bajkowe-lampki-wiosna

Lampki LED zasilane bateryjnie można dodać do dowolnej aranżacji, ponieważ nie potrzebują gniazdka. Umieszczone pod szklanym dachem prezentują się jako tajemniczy obiekt wystawienniczy.

Paleta kolorów ograniczona do bieli i srebra

dzwonek-szklany-dekoracje-świąteczne-białe-jodły-srebrna-taca-srebrny-brokat

Jeśli nie lubisz tak kolorowych, możesz ograniczyć swoje ozdoby świąteczne tylko do dwóch kolorów – białego i srebrnego. Ułóż małe białe choinki w różnych rozmiarach i błyszczące bombki w kolorze srebra na okrągłym srebrnym talerzu. Skoro o tym mowa, te choinki możesz zrobić sam z okrągłych szczotek do butelek.

mały zimowy krajobraz pod szkłem

szklany dzwonek udekoruj boże narodzenie-zielona-jodełka-figurki-łoś

Pod szklaną pokrywą szybko złożysz drobiazgi, aby stworzyć świąteczną całość. Małe zielone jodły i figurka łosia tworzą piękny zimowy krajobraz. Dobry pomysł na ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę.

Prezent dla gości pod szklanym dzwoneczkiem – wizytówka Fimo na uchwycie

szklany dzwonek-dekoracja-świąteczny-dekoracja-stołu-kartka-miejsce-prezent dla gości

Szklane dzwonki utrzymują owady z dala od żywności i zapobiegają rozprzestrzenianiu się smaków w całym pomieszczeniu. Ale mogą również pełnić funkcję dekoracyjną na stole. Mały upominek pod szklanym kloszem nabiera wysublimowania i ma wyjątkowy efekt.

duża biała świeca pieńkowa pod szkłem

dzwon-szklany-dekoracja-świąteczny-duży-biały-słup-świeca-sanie

Oczywiście prawdziwe świece nie mogą się palić pod kloszem, ale mogą wyglądać jak dzieło sztuki. Jeśli biała świeca jest zbyt prosta jak na twój gust, możesz ją ozdobić różnymi naklejkami. Świece LED również dobrze się do tego nadają.

Dekoracje świąteczne na ostatnią chwilę

dzwonek-szklany-dekoracja-świąteczna-kula-szklana-płatki kokosowe-sztuczny śnieg

Bez względu na to, jaki element dekoracyjny wybierzesz do szklanego dzwonka, fajnie byłoby zrobić dla niego bazę, na przykład suszony kokos, mech lub sztuczny śnieg.

minimalistyczny i naturalny

szklany-dzwonek-dekorowanie-świąteczny-szklany-wazon-zimozielona-gałązka

Mniej znaczy więcej. Jeśli lubisz minimalizm to ten pomysł będzie dla Ciebie idealny. Wiecznie zielona gałązka w kulistym szklanym wazonie jest tak piękna i naturalna, że ​​nie trzeba jej tłumić innymi jaskrawo kolorowymi dekoracjami świątecznymi.

Vintage połysk

szklany dzwonek udekoruj-boze Narodzenie-vintage-jodowka-srebrne-lisci-girlanda

Talerze, blaty kuchenne i tace są często używane jako cokoły pod szklany klosz. Użyj stojaka na ciasto, aby w szczególny sposób zaprezentować zawartość szklanego dzwonu.

małe drewniane figurki i gałęzie jodły

dzwon-szklany-udekoruj-boze Narodzenie-zabytkowy-dom-jodlowy-ksiazki-ksiazki

Jeśli chcesz mieć naturalną lub wyglądającą na vintage dekorację świąteczną, to małe drewniane figurki i gałęzie jodły będą idealnymi przedmiotami dekoracyjnymi, które możesz umieścić pod szklanym kloszem.

Figurka bałwana i kulki styropianowe

dzwon-szklany-udekoruj-boze Narodzenie-styropianowe-kulki-figurka-bałwanka

Już kilkakrotnie prezentowaliśmy pomysł na rękodzieło ze sznurkiem, balonikami i klejem. Możesz użyć tej samej techniki, aby zrobić ciało tego bałwana. Puść wodze fantazji i samodzielnie zaprojektuj górną część ciała. Małe styropianowe kulki ładnie dopełniają ogólny obraz.

zawieszki w kształcie gwiazdy wiszące w szkle

dzwonek-szklany-dekoracja-gwiazdy-bożonarodzeniowe-ozdoby-wiszące-wewnątrz

Jeśli Twój dzwonek ma metalową rączkę, która również została dopasowana, możesz osiągnąć ten piękny efekt „pływania” poprzez przymocowanie wstążek z ozdobami świątecznymi do śruby.

Wypełnij szklane dzwonki szyszkami lub bombkami

dzwon-szklany-udekoruj-świąteczne-szyszki-gałązki-wypełniony

Napełnij klosz dużymi i małymi szyszkami, które zebrałeś w parku lub lesie przez weekend. Aby uzyskać błyszczący efekt, możesz pomalować kilka stożków farbą brokatową.

ozdobne metalowe jodły

szklany dzwonek udekoruj-choinki-jodełka-metalowy-vintage-look

Ozdobne choinki wykonane z mosiądzu tworzą piękną figurę pod wdzięcznymi szklanymi dzwoneczkami. Układając szklane okapy w grupy, wybierz materiał lub kolor, aby ogólny obraz wyglądał harmonijnie.