Pomysły na świąteczne dekoracje

Dekorowanie drabiny na Boże Narodzenie – kreatywne pomysły na świąteczny nastrój

Udaj się na świąteczne pomysły na dekorowanie wskazówki świąteczne dekoracje rustykalne

Po raz kolejny mamy dla Ciebie oryginalny pomysł na świąteczne dekoracje. Jeśli więc jesteś fanem nietuzinkowych dekoracji, na pewno Ci się spodobają. Są to proste drabiny, które można ozdobić na Boże Narodzenie. Do tego możesz wykorzystać dowolne ozdoby świąteczne i inne elementy świąteczne, takie jak sztuczny śnieg, bajkowe światełka czy zieleń jodły i figurki bożonarodzeniowe. Drewniana ozdoba drabinkowa świetnie sprawdzi się jako zamiennik choinki, ale również sprawdzi się jako dodatkowa ozdoba świąteczna. Wystarczy spojrzeć na pomysłowe pomysły i samodzielnie zrealizować swoje ulubione, dekorując starą drabinę na Boże Narodzenie.

Udekoruj drabinę na Boże Narodzenie – pomysły z zieloną jodłą

Głowa na boże narodzenie udekoruj jodłę zieloną czerwoną gwiazdą wymianę choinki

Jodłowa zieleń może być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl podczas świątecznej dekoracji drabiny. Ten wariant sprawdzi się również, jeśli chcesz wykorzystać drabinkę jako zamiennik tradycyjnej choinki. Trójkąt tworzący drabinę przypomina jodłę, która jest nawet wzmocniona okładziną z gałęzi jodłowych. Gałęzie można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi.

udekoruj świąteczną drabinę jodła zielona aranżacja kraciasta wstążka czerwone białe gałązki jagody

Oprócz zieleni jodłowej, każda inna zimozielona roślina jest oczywiście odpowiednia, jeśli chcesz udekorować drabinę na Boże Narodzenie. W zasadzie nie ma reguł. Ponadto cała drabina nie musi być koniecznie pokryta. Mała aranżacja jako akcent, jak w powyższym przykładzie, również dobrze nadaje się do nadania dekoracji niezbędnego świątecznego uroku.

Stare drewniane drabiny ładnie rozświetlają się bajkowymi światłami

Głowa na Boże Narodzenie udekoruj choinkę alternatywną lampkę do projektowania lampek!

Tak jak możesz zaprojektować choinkę, balustradę schodów lub okno z bajkowymi lampkami, możesz również użyć małych lampek, jeśli chcesz udekorować drabinę na Boże Narodzenie. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju drabiny używasz tutaj. Oświetlenie wygląda tak samo ładnie opierając się o ścianę, jak i wolnostojąc w pokoju.

Głowa na boże narodzenie udekoruj bajkowe światła pomysł romantyczne oświetlenie świąteczne

Masz wybór między szeroką gamą bajkowych świateł. Są takie z białym i żółtym światłem i oczywiście pstrokate. Kształt żarówek również może się różnić. Oprócz maleńkich modeli, które są obecnie najczęściej używane, istnieją również żarówki vintage lub te o specjalnych kształtach, takie jak gwiazdy. Rozejrzyj się i udekoruj bajkowymi światłami nie tylko wnętrze, ale także ogród i strefę wejściową.

Niepowtarzalna własnoręcznie wykonana ozdoba świąteczna z drabinką i bombkami na choinkę

udekoruj christmassy drabinę bombki choinkowe ozdoby choinkowe świąteczne oświetlenie dekoracyjne

Uważamy, że pomysł, dzięki któremu można udekorować salon, jest naprawdę imponujący. Duża liczba bombek choinkowych została po prostu zawieszona na drabinie i w ten sposób ozdabia wewnętrzną powierzchnię drabiny. Ponadto w grę wchodzi łańcuch świateł. Znowu możesz bawić się kształtami ozdób choinkowych. Nie tylko piłki są odpowiednie.

udekoruj świąteczne bombki drabinkowe udekoruj kokardki

Wykorzystaj tyle elementów, ile chcesz i w dowolnym kolorze, a otrzymasz naprawdę oryginalną świąteczną dekorację, która przyciągnie uwagę wszystkich. Styl dekoracji zależy od stylu drabiny. Na przykład, jeśli chcesz samodzielnie wykonać rustykalną dekorację świąteczną, użyj starej drabiny, którą również zostawisz w swoim stanie. Jeśli chcesz, aby była bardziej nowoczesna, możesz nadać jej nową warstwę farby i wybrać kolor pasujący do biżuterii.

Użyj drabiny jako półki i udekoruj swój salon na Boże Narodzenie

Drabina udekoruj półkę świąteczną rustykalne świąteczne figurki pomysły dekoracyjne

Jeśli drabina ma szersze stopnie, można je również wykorzystać jako półkę. Następnie możesz umieścić na nich dowolne figurki świąteczne, a także świąteczne lampiony i tym podobne. Jeśli Twoja drabina ma tylko szczeble, nie musisz rezygnować z wersji z półką. Po prostu umieść deski na szczeblach, a uzyskasz dużą powierzchnię, którą możesz zaprojektować zgodnie z własnymi pomysłami. Wykorzystaj wszystkie inne pomysły, o których już wspominaliśmy przy dekorowaniu drabiny na Boże Narodzenie.

Udekoruj głowę na Boże Narodzenie – pomysł ze świątecznymi skarpetkami

Głowa udekoruj skarpetki świąteczne wymiana kominka dekoracja świąteczna dekoracja ścienna;

Chciałbyś odwiesić świąteczne skarpetki, ale nie masz kominka, w którym mógłbyś to zrobić tradycyjnie? W takim razie drabina jest idealną alternatywą. Jedną z zalet jest to, że oferuje również więcej miejsca. Zapraszam do łączenia skarpetek z innymi ozdobami świątecznymi. Wtedy całość wygląda jeszcze bardziej świątecznie.

Twórz samodzielnie ozdoby na Boże Narodzenie – kalendarz adwentowy i przechowywanie pocztówek

Głowa dekorująca pomysły świąteczne kalendarz adwentowy pocztówki kartki świąteczne

Oprócz pomysłów na dekorację na Boże Narodzenie są też takie, które są jednocześnie praktyczne, ale też zaaranżują pomieszczenie. Z jednej strony na drabinie można zawiesić samodzielnie wykonany kalendarz adwentowy. Wtedy już skończyłeś jedną z pierwszych adwentowych dekoracji i będziesz mógł się nią cieszyć przez cały okres świąteczny. Nadszedł czas, kiedy przybywają liczne pocztówki od przyjaciół i krewnych. Ponieważ oczywiście wstyd jest po prostu schować je w szufladzie, możesz użyć ich jako dekoracji i zamiast tego powiesić. Drabina jest do tego idealna. Jest to więc kolejny praktyczny, a zarazem fajny pomysł, który możesz wykorzystać do udekorowania drabiny na Boże Narodzenie. Ponadto nadawcy będą zadowoleni, widząc, że w ten sposób obnosisz się ze swoimi kartami.

Domowi liderzy spontanicznych projektów

udekoruj świąteczną drabinę alternatywne kije naturalne materiały prezenty z drewna

W tym momencie możesz nie mieć odpowiedniej drabiny, ale nadal chcesz udekorować w ten sposób. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy decyzję podjąłeś spontanicznie iw ostatniej chwili. Jest jednak rozwiązanie! Mianowicie można łatwo imitować drabinę za pomocą liny i kijów. To dobra alternatywa, nawet jeśli nie masz miejsca na ustawienie prawdziwej drabiny. Ta alternatywa drabiny jest przymocowana do ściany.

udekoruj świąteczną drabinę improwizując przyczepę do drzewa na czerwono

Podobnie jak w przypadku większości innych powyższych pomysłów, możesz ozdobić dowolnymi elementami. Przyczepy są tutaj szczególnie odpowiednie. Rezultatem jest rustykalna dekoracja ścienna, która wygląda nostalgicznie i świątecznie, a jednocześnie jest niezwykła.

Jak jeszcze możesz udekorować drabinę na Boże Narodzenie?

Głowa dekoruje christmassy w stylu skandynawskim świąteczne wieniec w kratkę

Wszystkie wymienione pomysły są jedynie sugestiami, a nie wszystkim, co można wykorzystać w projekcie. Przyjrzyj się wszystkim ozdobom świątecznym, które od kilku lat nie są używane i znajdują się jedynie w pudłach na strychu lub w piwnicy. Z pewnością wiele można znaleźć za pomocą drabiny. Zawieś świąteczny wieniec lub po prostu świąteczne tkaniny na szczeblach. Nawet zimowe rzeczy, takie jak rękawiczki lub czapki z dzianiny, narty i łyżwy itp., są świetne do poprawy nastroju w pokoju w okresie świątecznym. Puść wodze fantazji!