Pomysły na świąteczne dekoracje

Dekorowanie balustrady na Boże Narodzenie – różne kreatywne pomysły

Poręcz na Boże Narodzenie udekoruj wiecznie zielone gałązki czerwone akcenty pętli

W domu jest tak wiele miejsc do dekoracji w okresie świątecznym, a wszystkie one tworzą niepowtarzalną atmosferę! I chociaż do dekoracji świątecznych można wykorzystać prawie wszystko, należy zapewnić pewną harmonię. Wszystko musi do siebie pasować! Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam kilka fajnych pomysłów na balustradę schodów, dzięki której zazwyczaj niewygodna strefa schodowa nabierze bardziej klimatycznego charakteru. Jeśli więc chcesz udekorować wejście do domu na Boże Narodzenie, możesz od razu dołączyć schody. A jeśli Twoje schody znajdują się w salonie, możesz z łatwością rozszerzyć pozostałe ozdoby świąteczne do domu tymi pomysłami, a także możesz udekorować salon na Boże Narodzenie w tym samym czasie. Jeśli chcesz udekorować balustradę na Boże Narodzenie, możesz użyć różnych elementów dezodorantu. Ale teraz dochodzimy do ładnych inspiracji!

Udekoruj balustrady na Boże Narodzenie klasyczną zielenią jodły

Balustrada schodowa na Boże Narodzenie dekorująca jodła tradycyjna świąteczna dekoracja

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, myśląc o projekcie balustrady, są prawdopodobnie tradycyjne girlandy z zieleni jodłowej. Czy jest coś bardziej świątecznego? Takie girlandy są dostępne w szerokiej gamie wzorów, od prostych modeli po bogate wersje, w których gałązki są połączone z szyszkami, wstążkami i kokardkami, lampkami i bombkami. Możesz więc znaleźć coś odpowiedniego dla każdego gustu i udekorować balustradę na Boże Narodzenie, a jeśli nie – po prostu samodzielnie zrób świąteczną girlandę, którą chcesz!

Balustrada na Boże Narodzenie udekoruj gałęzie jodły tradycyjne kulki bajkowe światła szyszki sosnowe

Zaleca się stosowanie sztucznych gałązek jodły, a przynajmniej jeśli chcesz używać dekoracji w nadchodzących latach. Jeśli jednak zadowoli Cię również świąteczna dekoracja w strefie wejściowej, która przetrwa cały sezon, wybierz świeże gałązki. Oczywiście wnosi to również przyjemny zapach do domu.

Inne wiecznie zielone gałęzie do dekoracji schodów

Balustrady schodowe na Boże Narodzenie zdobią wiecznie zielone gałęzie wstążki beżowe nowoczesne proste

Jeśli chcesz odejść od tradycji i użyć czegoś innego niż gałęzie jodły jako balustrady wewnątrz, zapraszamy do skorzystania z innych evergreenów. Wybór jest tu również bardzo duży: bukszpan, jemioła, jałowiec, wawrzyn, ostrokrzew, tuja i wielu innych przedstawicieli. Wyglądają nie mniej świątecznie niż gałęzie jodły, a jeszcze bardziej nietypowo i orzeźwiająco.

Bożonarodzeniowe balustrady łatwo i szybko dekorują nowoczesne, dekoracyjne, wiecznie zielone gałęzie

Jeśli użyjesz tych gałązek do dekoracji balustrady na Boże Narodzenie, możesz połączyć je z innymi elementami. W zasadzie to nic innego. Aby stworzyć harmonijne współgranie między ozdobami świątecznymi na balustradę a resztą dekoracji, wskazane jest również zastosowanie wybranych gałązek w innych częściach pokoju i domu.

Udekoruj balustrady schodowe na Boże Narodzenie – pomysły z bajkowymi światłami

Świąteczna balustrada udekoruj lampki ledowe białe światło nowoczesne choinki!

Fakt, że wiecznie zielone girlandy często mają wbudowane łańcuchy świateł, nie jest niczym nowym. Jednak bajkowe światła mogą być również używane solo, a następnie wyglądają na prostsze, ale nie mniej świąteczne. Jednocześnie można ładnie oświetlić ciemną strefę wejściową, która zimą wygląda jeszcze ciemniej. Masz również wybór między żółtym, kolorowym lub białym oraz nowoczesnym oświetleniem. Wszystko jest kwestią gustu i oczywiście stylu urządzania i dekorowania.

Świąteczne balustrady zdobią ładne bajkowe oświetlenie pomysłu na oświetlenie

Owiń lampki i girlandy wokół balustrady lub pozwól im swobodnie zwisać w dół. Jeśli ozdabiasz schody bajkowymi światłami, zamiast zwykłych żarówek możesz użyć żarówek w kształcie gwiazdy. W dzisiejszych czasach jest duży wybór. A jeśli tylko światła są dla Ciebie zbyt proste, po prostu dodaj kilka innych rzeczy, takich jak wstążki, kokardy lub jeden z innych pomysłów na ozdoby świąteczne z naszej listy.

Udekoruj balustradę wstążkami

Balustrady schodowe zdobią świąteczne wstążki przy wejściu na choinkę

Takie taśmy można szczególnie szybko i łatwo wykorzystać do zaprojektowania obszaru klatki schodowej. Jeśli czekałeś z dekoracją do ostatniej chwili lub zdecydowałeś się spontanicznie udekorować również klatkę schodową, to jest to odpowiedni pomysł na ostatnią chwilę, który jest nie tylko bardzo tani, ale do którego możesz mieć już potrzebne materiały w domu.

Balustrady schodowe zdobią świąteczne wstążki dyskretnie zapętlają spiralne schody

Wybierz świąteczną wstążkę, która jest używana do kokardek i po prostu owiń ją wokół balustrady. Jeśli jesteś zadowolony z prostej dekoracji, nie jest to już konieczne. Alternatywnie możesz tu i ówdzie dodać sznur świateł lub kilka łuków. Całość znów staje się nieco bujna z jodłą lub innymi zimozielonymi roślinami. Wymyśl coś kreatywnego, jeśli chcesz udekorować balustradę wstążkami na Boże Narodzenie.

Ozdoby choinkowe jako dekoracja balustrady

Balustrady schodowe zdobią ozdoby choinkowe pomysł naszyjnik z pereł elegancki stylowy

Koloru możesz dodać nie tylko wstążkami, ale także typowymi ozdobami choinkowymi. Świąteczne bombki lub inna biżuteria, którą zwykle wiesza się na choince, doskonale sprawdza się jako akcent w środku zielonej ozdoby balustrady, ale także z prostym łańcuchem światełek. Jeśli więc nadal masz stare ozdoby choinkowe, które wymieniłeś na nowe i które od tego czasu znajdowały się w pudłach na strychu, możesz je teraz włożyć z powrotem i udekorować balustradę na Boże Narodzenie. A jeśli nie, po prostu zdobądź nowe modele i zawieś je luźno na poręczy.

Udekoruj balustradę zdjęciami na Boże Narodzenie

Balustrada schodowa udekoruj świąteczne zdjęcia rodzinne świąteczne dekoracje obszar schodowy

Zazwyczaj czas przed Bożym Narodzeniem to także czas, kiedy robi się z rodziną coroczne zdjęcia rodzinne. Nie ma znaczenia, czy w domu, czy w studiu. Pewne jest jednak to, że zdjęcia zazwyczaj masz w ręku przed świętami. I zamiast od razu umieszczać je w albumie, wykorzystaj je jako piękne ozdoby świąteczne na balustradę! Gwarantuje, że zrobi ogromne wrażenie na gościach i zachwyci Cię za każdym razem, gdy przejdziesz obok schodów.

Udekoruj balustradę innymi dekoracjami na Boże Narodzenie w mieszkaniu

Balustrada schodowa udekoruj świąteczny wiatraczek papierowy papier firmowy vintage

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej nietypowe ozdoby można również wykorzystać na Boże Narodzenie, nie sprawiając, że ogólny obraz będzie mniej świąteczny. Dzięki takim przegródkom możesz ozdobić Boże Narodzenie tak samo dobrze, jak innymi typowymi świątecznymi rzeczami. Ważne jest tylko, aby użyć odpowiednich kolorów lub połączyć wachlarze z dekoracjami świątecznymi. Możesz także sam tworzyć fanów. Jeśli użyjesz papieru gazetowego lub muzycznego, możesz nawet stworzyć romantyczny styl vintage.

Balustrada schodowa udekoruj świąteczną czerwoną białą dekorację świąteczną!

Te oryginalne ozdoby świąteczne też nie są typowe dla świąt Bożego Narodzenia. Jednak wybór koloru i kształtu dzwonków przekształca je w idealne warianty, którymi można ozdobić balustradę na Boże Narodzenie. Jeśli więc znowu wybierasz się na zakupy na ozdoby świąteczne, pamiętaj o takich wariantach i stwórz żywą atmosferę.