Pomysły na świąteczne dekoracje

15 pomysłów na rękodzieło na Boże Narodzenie – rób ozdoby świąteczne z dziećmi

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie-rękodzieła-dzieci-świąteczny-wianek-lego-kreatywne

Każdy ma bardzo osobisty pomysł na idealną choinkę. Różne kolory, materiały i fasony sprawiają, że wygląda indywidualnie i niepowtarzalnie. Nie ma ograniczeń w dekorowaniu choinki, a szkło, filc czy drewno są umiejętnie łączone. Twórczy Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie powiększyć kolekcję ozdób choinkowych i dzięki temu ustawić osobiste akcenty, które nawet po latach będą przypominać piękne, towarzyskie chwile.

Twórz pomysły na Boże Narodzenie – samodzielnie stwórz ozdoby choinkowe

rękodzieło-pomysły-świąteczne-nowoczesne-świąteczne-dekoracje-bożonarodzeniowe-piłki-złoty-liść-niebieski

Niezależnie od tego, czy jesteś bardziej miłośnikiem klasycznych ozdób świątecznych, czy lubisz kolorowe i wesołe czy też fajne i nowoczesne – szklane bombki choinkowe należą do każdej ozdób choinkowych. Drobne szklane kulki są tradycyjnie wytwarzane ręcznie. Ręcznie dmuchane szklane ozdoby choinkowe mają długą historię i głębokie znaczenie kształtów i postaci zakotwiczonych w każdej kulturze. Wśród tematycznych zawieszek na choinkę znalazły się teraz bardzo nowoczesne i często modne ozdoby.

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – bombki ze szkła

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie - ozdoby choinkowe-instrukcje-bombki-szkło-przezroczyste

Właściwy dobór ozdób choinkowych to bardzo osobista trudność. Na uwagę zasługuje zestawienie kolorów bombek choinkowych z ornamentami i figurami. Po pokonaniu tej przeszkody, możesz cieszyć się tylko udanym dziełem sztuki, którą stworzyłeś samodzielnie, ze wszystkim, co się z nią wiąże..

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie z bombkami – Kolorowanie przezroczystych bombek

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie -Boże Narodzenie-dekoracje-instrukcje-bożonarodzeniowe-piłki-szkło-przezroczyste-fa% cc% 88rben

Kolory zielony i czerwony symbolizują okres świąteczny i są używane do dziś, najczęściej w połączeniu z bielą lub srebrem, które kojarzą się ze śniegiem i zimą. Zieleń uosabia nadzieję, a czerwień ma przypominać o krwi Chrystusa. Ale teraz nie ma kolorów, które nie pojawiają się w świątecznych dekoracjach świątecznych. Przeważnie dostosowana do stylu życia i dobrana w harmonijnym kolorze.

Twórz pomysły na Boże Narodzenie – zaprojektuj własne nowoczesne bombki!

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie - bombki-nowoczesne-dekoracje-złoto-liść-niebieski

Na szczęście wśród potrzeb rzemieślniczych i hobbystycznych są takie kule, które można wywiesić z przezroczystego szkła. Są przezroczyste, nie przywiązane do wisiorka i są idealne do wszystkich pomysłów na rękodzieło na Boże Narodzenie. Każda szklana kula ma otwór z jednej strony, do którego przymocowany jest wisiorek. W przypadku przezroczystych, nie zdobionych kulek istnieje możliwość wsypania farby do otworu lub dodania drobnych elementów dekoracyjnych, które pasują do otworu.

Twórz pomysły na Boże Narodzenie w eleganckim stylu – bombki ozdobione złotymi listkami

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie -nowoczesne-ozdoby-bożonarodzeniowe-choinka-białe-bożonarodzeniowe-balki

Jeśli przezroczysta szklana kula jest barwiona od wewnątrz, błyszcząca powierzchnia szkła pozostaje na zewnątrz. W razie potrzeby można go również oryginalnie ozdobić. Wygląda bardzo pomysłowo i szczególnie efektownie, gdy kolor łączy się z metalicznymi niuansami. Na przykładowym zdjęciu do dekoracji zewnętrznej użyto płatków złota. Alternatywnie nadają się również brokat i brokat, które można przykleić przezroczystym klejem.

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – bombki z dziećmiudekorować rn

rzemieślnicze-pomysły-świąteczne-druciarz-dzieci-instrukcje-bożonarodzeniowe-piłki-dekoruj

Tradycyjne bombki, które można kupić w każdym sklepie, można bardzo ładnie i indywidualnie zaprojektować. W tym kreatywnym, świątecznym pomyśle na rękodzieło główną rolę odgrywają dziecięce palce.

Świąteczne rękodzieło z dziećmi – bombki z motywem jelenia

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie-rękodzieła-dzieci-instrukcje-bożonarodzeniowe-piłki-wiśnia

Każde dziecko swoim odciskiem palca może kilkakrotnie nacisnąć szklaną kulkę, dzięki czemu powstaje wesoła świąteczna dekoracja z motywami jeleni. Ważne jest, aby wybrać proste, jednokolorowe bombki i sprawiedliwie je rozdzielić wśród dzieci. Osobisty monogram dla każdego dziecka najlepiej napisać na szklanej powierzchni. Ten pomysł na rękodzieło to nie tylko twórcza rozrywka, ale także szczęśliwe wspomnienie, które wciąż żyje lata po tym, jak wszystkie szklane kulki pękły.

Rękodzieło z dziećmi na Boże Narodzenie – Wymagane materiały

rękodzieło-pomysły-bożonarodzeniowe-dzieci-instrukcje-kolor-bożonarodzeniowe-piłki-dekoracja

Do tych prostych świątecznych rzemiosł z dziećmi nie potrzebujesz wiele:

  • Bombki choinkowe – kolor i numer do wyboru
  • Farby akrylowe – brązowe, czarne i czerwone
  • czarny filcowy długopis

Proste pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – ozdoby choinkowe ozdobione odciskami palców

Pomysły na rękodzieło-bożonarodzeniowe-dzieci-choinki-dekoracje-bożonarodzeniowe-piłki-jelenia-odcisk palca

Na talerz lub płaski pojemnik nałożyć odrobinę brązowej farby akrylowej. Każde dziecko powinno tylko zanurzyć powierzchnię jednego palca, np. kciuka, w farbie, a następnie pozostawić odcisk na szklanej kuli, ale nie naciskać zbyt mocno, aby drobne szkło pękło. Kciuk jest ponownie zanurzany w farbie, a następnie ponownie dociskany do powierzchni szklanej kuli.

Pomysły na rękodzieło dla dzieci – jeleń z odciskiem palca

rzemieślnicze-pomysły-świąteczne-druciarz-dzieci-instrukcje-bożonarodzeniowe-piłki-niebieskie

Kiedy brązowa farba całkowicie wyschnie, ty lub dziecko malujesz dwie czarne kropki na oczy i większą na czerwono na czerwony nos jelenia. Rogi jelenia najlepiej rysować czarnym pisakiem. Gdy wszystkie kolory wyschną, masz gotowe bombki. Zawieś je w dowolnym miejscu w domu lub podaruj swoim bliskim jako mały prezent, który zostanie zapamiętany.

Małe pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – bombki z różnicą

rzemiosło-pomysły-bożonarodzeniowe-dekoracje-bożonarodzeniowe-instrukcje-bożonarodzeniowe-balki-bawełna% cc% 88llchen-lego

Przezroczyste szklane kule można wypełnić wszystkimi wybranymi przez Ciebie małymi kolorowymi przedmiotami, które reprezentują piękne, chaotyczne wzory. Klocki Lego, kolorowe kulki bawełniane, perełki, brokat, klocki szklane, a nawet kawałki tkaniny są wkładane, jeśli ich rozmiar jest mniejszy niż otwór w szklanej kuli. Następnie wystarczy włożyć wieszak na kule i powiesić oryginalną bombkę na choince. Po okresie świątecznym drobne elementy można wyjąć ze szklanej kuli i w razie potrzeby odpowiednio wykorzystać.

Wypełnij przezroczystą bombkę świąteczną koralikami, klockami Lego i innymi drobnymi częściami

pomysły-rzemieślnicze-bożonarodzeniowe-dekoracje-dzieci-bożonarodzeniowe-piłki-koraliki

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie dla dzieci w każdym wieku

Rękodzieło-pomysły-bożonarodzeniowe-dekoracje-dzieci-bożonarodzeniowe-kulki-szklane-przeźroczyste

Świąteczne rękodzieło z papieru – Bombki z papieru

rzemiosło-pomysły-bożonarodzeniowe-dekoracje-bożonarodzeniowe-instrukcje-bożonarodzeniowe-recykling-papieru

Piękne ozdoby choinkowe wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu, co oznacza, że ​​natura jest bardzo oszczędzona. Nie musi to oznaczać, że użyte materiały powinny być już wykorzystane. Papier rzemieślniczy można łatwo poddać recyklingowi i jest nawet tańszy niż plastik. Weź wzorzysty karton i pokrój go na paski tego samego rozmiaru. Ułóż paski skrzyżowane obok siebie na środku tak, aby końce utworzyły okrąg. Przymocuj jeden do środka, a następnie wygnij paski, a następnie przymocuj do przeciwnego punktu.

Twórz pomysły na Boże Narodzenie – samodzielnie stwórz ozdoby choinkowe

majsterkowanie-pomysły-świąteczne-druciarstwo-dzieci-świąteczne-dekoracje-zrób-to-sam-ptak

Oryginalne ozdoby choinkowe można wykonać z bardzo różnych materiałów, które bezpiecznie leżą w każdym domu. Niewielkie skrawki materiału z pięknym, kolorowym wzorem nie muszą być wyrzucane, ale zbierane przy nadarzającej się okazji. Korzystając z prostego szablonu, wytnij postać schematycznego ptaka. Wypełnij watą i zszyj ciasno.

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – szablon ptaka

majsterkowanie-pomysły-świąteczne-druciarstwo-dzieci-świąteczne-dekoracje-zrób-to-sam-ptak

Proste i oryginalne pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – udekoruj gwiazdę zapałkami

majsterkowanie-pomysły-świąteczne-druciarstwo-dzieci-świąteczne-dekoracje-zrób-sam-gwiazdkę-mecz

Z zapałki i tektury powstaje cudowna gwiazda. Wystarczy wyciąć gwiazdkę z kartonu za pomocą szablonu i przykleić zapałki do powierzchni przezroczystym uniwersalnym klejem. Zwróć uwagę na piękne ułożenie zapałek, gdyż daje to atrakcyjną optycznie strukturę.

Pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – szablon gwiazdy

pomysły-rzemieślnicze-bożonarodzeniowe-dekoracje-dzieci-świąteczne-dekoracje-zrób-sam-gwiazdka-szablon

Pomysły na rękodzieło z dziećmi na Boże Narodzenie – ozdoby choinkowe z lizaków

rękodzieło-pomysły-dzieci-dzieci-świąteczne-dekoracje-instrukcje-dekoracyjne-lizaki

Ozdoby świąteczne tak słodkie jak prawdziwy cukier! I możesz zrobić to sam w domu. Wszystko czego potrzebujesz to foremki na herbatniki z pięknymi świątecznymi motywami. Przykryj blachę do pieczenia papierem do pieczenia, ułóż na niej foremki i wypełnij pastylkami, najlepiej czerwonymi i białymi. Piecz w niskiej temperaturze i nie zostawiaj bez nadzoru.

Kreatywne pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – topniejące lizaki 

Rękodzieło-pomysły-bożonarodzeniowe-dzieci-świąteczne-dekoracje-instrukcje-lizaki-topnieją

Samodzielnie zrób ozdoby świąteczne – lizaki z gąbki

rękodzieło-pomysły-świąteczne-dekoracje-dekoracje-dla dzieci

Białe podkładki z gąbki zamieniają się w lizaki w kilka sekund. Wszystko czego potrzebujesz to białe gąbki, tyle samo drewnianych patyczków i czerwona brokatowa farba. Przymocuj podkładki do szaszłyków do kiełbasek i pomaluj typowy wzór lizaka. Po prostu pozostaw do wyschnięcia.

Piękne pomysły na rękodzieło na Boże Narodzenie – dzwonki 

DIY-pomysły-świąteczne-dzieci-świąteczne-dekoracje-instrukcje-zrób-sam-dzwonki

Małe ozdobne dzwoneczki wiążesz błyszczącymi czyścikami do fajek i w ten sposób wnosisz je na choinkę w stabilny i atrakcyjny wizualnie sposób.

Pomysły na rękodzieło z drewna na Boże Narodzenie – choinki do zawieszenia

Pomysły na rękodzieło-bożonarodzeniowe-dekoracje-dzieci-naturalne-materiały-dekoracje-choinek

Wspaniałe zawieszki na choinkę mogą być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno oraz wszelkie znalezione przedmioty z natury. Są kreatywne i wspaniale komponują się z zielenią jodły. Eksperymentuj i używaj różnych materiałów, które można również znaleźć w gospodarstwie domowym, w parku lub we własnym ogrodzie.

Ozdoby choinkowe DIY – ozdoby choinkowe wykonane z naturalnych materiałów

pomysły-rzemieślnicze-bożonarodzeniowe-dekoracje-zrób-to-sam-cynamon-choinka