Pomysły na tatuaż

Trendy w tatuażu 2020: te style, motywy i wzory są bardzo modne!

Niezależnie od tego, czy chodzi o modę, buty czy fryzurę – każdy rok przynosi całą gamę nowych trendów, które bez wątpienia wpłyną na nasz styl i wygląd. To samo dotyczy oczywiście trendów w świecie tatuaży. Oprócz ceny, odpowiedniej części ciała i odpowiedniego tatuatora, motyw musi być bardzo starannie przemyślany – w końcu będzie nam towarzyszył przez całe życie. Trendy tatuażu 2020 można określić jako szczególnie wszechstronne i bogate w kontrasty. Od subtelnych i filigranowych wzorów, przez kolorowe motywy, po znane plemienne tatuaże – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Szukasz pomysłu na kolejny tatuaż? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie trendy pojawiają się w tym roku.

abstrakcyjne tatuaże trend 2020 mikro tatuaże dla kobiet przedramiona trend 2020 mikro tatuaże dla kobiet przedramię

Wybór odpowiedniego motywu do tatuażu to często nie lada wyzwanie. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, że pasuje do Twojej osobowości i że lubisz ją wizualnie. I chociaż tak ważna decyzja nie powinna być podyktowana najnowszymi trendami, nie zaszkodzi rzucić okiem na to, na co jest obecnie popyt.

Trendy tatuażu 2020: realistyczne tatuaże na śmieci z polka

Trash Polka tatuaż motyw pochodzenia rękaw tatuaże dla mężczyzn

Tatuaże z koszem na śmieci są stosunkowo nowym trendem, ale stają się coraz bardziej popularne. Styl został stworzony przez dwóch niemieckich artystów tatuażu i muzyków Simone Pfaff i Volkera Merschky ze studia tatuażu „Buena Vista Tattoo Club” w Würzburgu. Tatuaże są oparte na różnych stylach od malarstwa i wyglądają niesamowicie realistycznie – stąd nazwa. To wyjątkowe połączenie liternictwa, symboli, obrazów i elementów inspirowanych naturą. Ale tak „kolorowy” i duży, jak wybór motywów dla Trash Polka Tattoos, tym bardziej powściągliwy jest styl w odniesieniu do kolorów. Tatuaże są grawerowane tylko w kolorze czarnym i czerwonym, a inne kolory są bardzo rzadko używane.

Skuteczne abstrakcyjne tatuaże ozdobią naszą skórę w 2020 roku

geometryczne abstrakcyjne tatuaże przedramię kobiety trendy tatuażu 2020

Czy niedawno odkryłeś swoją kreatywną i artystyczną stronę, czy chcesz wyjątkowego tatuażu, który ma ukryte znaczenie, które tylko Ty znasz? Wtedy abstrakcyjne tatuaże mogą być dla Ciebie odpowiednie. Najlepszą rzeczą w tym stylu jest to, że nie ma absolutnie żadnych ograniczeń dla wyobraźni i kreatywności – żaden inny trend w tatuażu nie oferuje tak dużej swobody w zakresie projektowania i motywu. Proste gryzmoły o nietypowych kształtach lub projekty inspirowane artystami takimi jak Pablo Picasso – abstrakcyjne tatuaże tworzą własne zasady i wszystko jest dozwolone!

Minimalistyczne tatuaże nadal są modne w 2020 roku

Tatuaż ucha ból tatuaż pielęgnacja mikro tatuaże kobiet

Coraz więcej osób stara się żyć zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Oprócz wielu dziedzin naszego życia minimalizm od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych trendów w tatuażu. Proste kształty, powściągliwe wzory, indywidualne słowa i symbole – minimalistyczne tatuaże są bardzo popularne i będą bardzo poszukiwane również w tym roku. Jeśli uważałeś, że styl jest raczej nudny, to się myliłeś. Do wyboru są tysiące opcji – czy to kwiaty, gwiazdy, zwierzęta, a nawet tatuaże z czaszką. Jednak to klasyczna prostota wzorów sprawia, że ​​są one idealną opcją dla każdego, kto dopiero wkracza w świat tatuaży.

Cienkie linie o dużym wpływie – tatuaże z linii 

Linework Tattoo Design Tattoomotive Upper Arm Small

Czyste i eleganckie – tatuaże z lineworkiem również podążają za zasadą minimalizmu i stają się coraz bardziej popularne. W tym stylu tatuaże są grawerowane tylko cienkimi liniami i nie są używane żadne kolory. Nie daj się jednak zwieść prostocie — prosty kontur może wyglądać równie odważnie i efektownie, jak duży, kolorowy projekt. Tatuaże Linework charakteryzują się niezbędną wyrazistością linii i doskonałą harmonią między kształtami a całym obrazem. Od minimalistycznych i prostych projektów po złożone i realistycznie wyglądające arcydzieła – wybór motywów jest dosłownie nieskończony. Coraz więcej osób decyduje się ostatnio na „liniowe” zdjęcia portretowe zamiast tych w realistycznym stylu.

Tatuaże Glitch to trend roku

Glitch tatuaż trend małe tatuaże dla kobiet przedramię

Tatuaże Glitch to dość nowy i raczej nieznany trend tatuażu, który jednak staje się coraz bardziej popularny. W tłumaczeniu z angielskiego „glitch” oznacza awarię lub małą wadę i tak właśnie wyglądają niezwykłe tatuaże. W tym stylu motywy zostają przekształcone w prawdziwe dzieła sztuki poprzez celowy błąd graficzny. Tatuaże Glitch odzwierciedlają niedoskonałości i są symbolem tego, że nie wszystko w naszym życiu jest idealne, ale często wadliwe. Ale to właśnie to zniekształcenie projektu sprawia, że ​​jest tak żywy, świeży i wyjątkowy. Jeśli zdecydowałeś się na tatuaż glitch, zdecydowanie powinieneś poszukać dobrego tatuatora, który ma już doświadczenie w tej dziedzinie.

Szkicuj tatuaże

Szkic Tatuaż Trend Pomysły Czarno-Szary Tatuaż Projekt

Szkicowe tatuaże lub w niemieckich szkicach tatuażowych wydają się dziwaczne i niedokończone. Unikalny szkicowany projekt przypomina nam wstępne rysunki malarza, które nie zostały jeszcze w pełni opracowane. Tatuaże są zwykle całkowicie czarne, ale nadal oferują dużą swobodę w projektowaniu. Ale nawet jeśli wyglądają tak prosto i łatwo, zalecamy wybór tatuatora z dużym talentem, wiedzą i oczywiście wyobraźnią.

Moda tylko dla bardzo odważnych – tatuaże blackwork

Blackwork tattoo trendy 2020 projekt tatuażu rękawów dla kobiet

Do tej pory ten styl tatuażu był bardzo popularny tylko wśród mężczyzn, ale w przyszłym roku będzie jednym z najbardziej poszukiwanych trendów tatuażu 2020 dla kobiet. W przypadku tatuaży blackwork, lub w Niemczech znanych również jako tatuaże zaciemniające, niektóre części ciała lub większe obszary są całkowicie pokryte czernią. Prowadzi to do bardzo silnego kontrastu, który przyciąga uwagę. Więc jeśli jesteś wystarczająco odważny i chcesz odważnego projektu tatuażu, ten styl jest na miejscu!

A dlaczego nie kilka różnych stylów tatuażu łączyć?

Tatuaż mieszanych stylów pomysły tatuaż przedramienia kobiety

Dotwork czy wolisz tatuaż z kreską? Myślisz, że istnieje konkretny styl, na który musisz się zdecydować przy następnym tatuażu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – ostatnio coraz więcej artystów tatuażu łączy kilka różnych stylów, aby tworzyć naprawdę wyjątkowe i zapierające dech w piersiach dzieła sztuki. Biorąc pod uwagę dużą liczbę stylów i technik, nie dziwi nas, że crossovery i mieszanie stylów są również jednymi z najbardziej poszukiwanych trendów w tatuażu 2020.

Trendy w tatuażu 2020: to najpopularniejsze części ciała

Ręka tatuaż ból pielęgnacja tatuażu kwiat tatuaż kobiet

Oprócz motywów, wzorów i technik istnieją również trendy tatuażu w odniesieniu do części ciała. Przez wiele lat widoczne tatuaże były tematem tabu w większości zawodów. Ale ponieważ to się zmieniło i nie musisz już ich ukrywać, nie dziwi nas, że zapotrzebowanie na widoczne tatuaże rośnie. Małe i delikatne tatuaże na dłonie okazały się szczególnie popularne wśród kobiet. Jednak ta część ciała uważana jest za niezwykle bolesną i wymaga szczególnej pielęgnacji, aby motyw szybko nie wyblakł.

Filigranowe tatuaże na uszy

Tatuaż ucha kobiety mikro tatuaże pomysły kwiaty motyw tatuażu znaczenie

Niezależnie od tego, czy po prostu brakuje Ci miejsca na ciele, czy po prostu szukasz małego, ale niepowtarzalnego wzoru, tatuaże na uszy są zawsze idealną opcją. Szczególnie popularne są tatuaże w małżowinie usznej lub tatuaże Felixa. Delikatne i kobiece motywy, takie jak kwiaty czy gwiazdki, szczególnie pasują do tej części ciała.

Jakie motywy są popularne w 2020 roku?

Tatuaże z kosmosu Znaczenie tatuażu na przedramię dla kobiet Pomysły

Po wyjaśnieniu najnowszych trendów w tatuażu w zakresie technik i części ciała, poniżej podpowiemy, jakie motywy będą najczęściej zdobić naszą skórę. Przeważnie filigranowe i geometrycznie grawerowane tatuaże kosmiczne wyglądają niesamowicie tajemniczo i fascynująco. Niezależnie od tego, czy są to konstelacje gwiazd, planety czy Droga Mleczna – możliwości są nieskończone i sięgają od bardzo małych do wielkich arcydzieł.

Symbole ochronne i tatuaże kart tarota

Karty tarota Znaczenie Najnowsze trendy w tatuażu 2020 Kobiety

2020 będzie rokiem tatuaży o tematyce duchowej. Czy to z powodów ezoterycznych, czy religijnych – coraz więcej osób otrzymuje szeroką gamę symboli ochronnych. Karty tarota od wieków uważane są za najpopularniejszy sposób interpretacji życia i wróżbiarstwa i tworzą bardzo oryginalne i piękne tatuaże.

Kobiece sylwetki jako tatuaże miłości do siebie

Pomysły na tatuaże z miłością najnowsze trendy w tatuażu 2020

Czy chciałbyś mieć mały tatuaż, którym możesz pokazać całemu światu, co kochasz i w co wierzysz? Tatuaże miłości własnej podkreślają naszą kobiecość i są na to idealnym sposobem. Szczególnie popularne i niezwykle piękne są minimalistyczne, kobiece sylwetki – czasem same, a czasem w połączeniu z kwitnącymi kwiatami.

Tribale i tatuaże Maorysów powracają

Tatuaże Maorysów Znaczenie Trendy w tatuażu 2020

Ponadczasowy i efektowny przyciągający wzrok – tatuaże Maorysów były bardzo popularne kilka lat temu i będą świętować wielki powrót w 2020 roku! Mają bardzo szczególne znaczenie, są symbolem siły i siły oraz są mocno zakorzenione w historii i kulturze Nowej Zelandii. Wraca też inny trend, który przez długi czas był marszczony i tandetny – plemienne tatuaże.

Więcej pomysłów i inspiracji na kolejny tatuaż

abstrakcyjne tatuaże pomysły motyw tatuażu na przedramię dla kobiet

Abstrakcyjne tatuaże są często inspirowane artystami takimi jak Picasso czy gotycki surrealista HR Giger.

abstrakcyjne tatuaże tatuaż picasso projekt tatuaż na ramię kobiety

Kontrasty w tatuażach zaciemniających są fascynujące i przyciągają wzrok

Pomysły na tatuaż Blackwork tatuaż przedramię kobiety małe

Dzięki połączeniu różnych stylów tatuażu motyw wygląda jeszcze bardziej świeżo i żywsze

Kwiatowe tatuaże przedramion kobiet trendy tatuażu

Róże i inne elementy kwiatowe wspaniale nadają się do tatuażu dłoni dla kobiet

Tatuaż dłoni dla kobiet znaczenie tatuażu kwiatu róży

Tatuaże Linework wyglądają prosto, elegancko i bardzo kobieco

Linework tatuaż trendy abstrakcyjne tatuaże dla kobiet małe

Tajemnicze i pełne znaczenia – tatuaże z kart tarota 

Tatuaże na ramionach kobiet najnowsze trendy w tatuażu 2020

Unikalne szkicowe tatuaże wywołują poruszenie

Kompas Tatuaż Znaczenie Szkic Tatuaże Pomysły Pod Pachami

Kobiece sylwetki to idealny tatuaż na przedramię dla kobiet

Motyw tatuażu miłości własnej kobiety z kwiatami jako trendy tatuażu głowy

Plemienne tatuaże – trend tylko dla bardzo odważnych.

Trendy w tatuażu 2020 Tribal Tattoo Znaczenie Tattoo Engine Men

Uderzające tatuaże blackwork stają się również coraz bardziej popularne wśród kobiet

Tribal tatuaże trend kobiety tatuaż motyw tatuaż na ramię