Pomysły na tatuaż

Tatuaż ćmy – znaczenie tematu i niektóre z najpiękniejszych gatunków ćmy

tatuaż ćma ćma ramię kobieta

W starożytności wszystkie owady przypisywano mitycznym stworzeniom i uważano je za pośredników między światem ludzi i duchów. Wierzono, że owady posiadają nadprzyrodzone zdolności i są posłańcami wyższych mocy. Ćmy nie są wyjątkiem. Na całym świecie istnieje ponad 160 000 gatunków ciem. I podczas gdy niektóre ćmy nie są zbyt piękne, inne okazy zachwycają bardzo jaskrawymi, często bardzo dużymi skrzydłami. Motyle żyją w dzień, a ćmy w nocy. Jako mieszkańcy nocy symbolizują moc księżyca i mają mistyczny urok. Symbolika ćmy jest bardzo skomplikowana i piękna, dlatego coraz więcej osób robi sobie tatuaż na ćmę.

Ćmy też mają piękne skrzydła

Ćmy były symbolem bezkresnego gwiaździstego nieba i płomienia w Meksyku, a także przypominały o przemijaniu ludzkiej egzystencji. Na wschodzie (Chiny i Japonia) ćmy oznaczały harmonię w rodzinie i elegancję. Nie bez powodu japońskie księżniczki porównywano do tego owada ze względu na takie cechy, jak wdzięk, lekkość i piękno. Według legend celtyckich Walijczycy wierzyli, że zmarła dusza czasami powraca pod postacią ćmy, by pożegnać się z ukochaną osobą. W Niemczech ćmy są powszechnie uważane za symbol odrodzenia.

tatuaż ćma księżyc kobieta oznacza dotwork łopatka

Ćma zawsze znajduje drogę do światła księżyca. Jego wytrwałość w podążaniu za światłem, ufanie jego instynktom i ignorowanie lub opieranie się niebezpieczeństwu, czyni go tak samo spontanicznym i zdeterminowanym, jak jest jednocześnie bezbronny. Coś, co przypomina nam o potrzebie słuchania wewnętrznego głosu i podążania za naszą intuicją. Ćma symbolizuje również rozwój zaufania do własnej intuicji.

tatuaż ćma oznacza odrodzenie rozwój kręgosłupa kobieta

Podobnie jak motyle, ćmy są starożytnymi symbolami zmian, transformacji i nowych kierunków. Czasami z ćmą wiąże się pewna próżność – tańczenie wokół płomienia, potrzeba światła. Ćma ma delikatną wrażliwość.

Ćma Tatuaż Ramię Man Pomarańczowe Akcenty Klejnot

Pragnienie samodoskonalenia jest integralną częścią kultury psychologicznej jednostki. Z tego powodu tatuaże na ćmy stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn i kobiet jako symbol nowych początków i piękna samotransformacji. Wiele osób czuje się bardziej jak ćmy niż motyle. Ćmy mają szorstką urodę i brakuje im poczucia doskonałości, którą przekazują motyle.

Kaley Cuoco

Kaley cuoco coverup tatuaż z powrotem ćma

Kaley Cucco, aktorka grająca Penny w popularnym serialu telewizyjnym „Teoria wielkiego podrywu”, w 2016 roku wytatuowała sobie ćmę między łopatkami. Można powiedzieć, że symbolizowało zmianę i nowy kierunek w jej życiu, ponieważ było to zakrycie rzymskich cyfr daty ślubu z jej byłym mężem Ryanem Sweetingiem.

Kaley cuoco tatuaż ćma z powrotem

Tatuaż ćmy Milczenie owiec – Der Totenkopfschwärmer

ćma cisza owiec czaszka sowy

Bardzo popularnym motywem tatuażu jest atropos Acherontia, lepiej znany jako jastrząb czaszki. Nazwa odnosi się do jednego z trzech rodzajów ciem, z których każda ma łatwo rozpoznawalną ludzką czaszkę na klatce piersiowej. Ten niezwykły wzór fascynował i przerażał ludzi. Dawno temu jego złowieszcze etykietowanie było uważane za zły omen; Entomolog Moses Harris napisał w 1840 roku, że ćma „nie jest uważana za stworzenie dobroczynnej istoty, ale za środek złych duchów poczętych i wynalezionych w ciemności, a blask jej oczu ma reprezentować ognisty żywioł, z którego emanował celem.”

Milczenie ćmy jagnięcej ACHERONTIA LACHESIS

Czaszka i skrzyżowane piszczele pojawiają się w popkulturze. Wspomina je klasyczny „Dracula” Brama Stokera z 1897 roku, w którym główny wampir wysyła je do swojego sługi Renfielda. A w powieści Thomasa Harrisa „Milczenie owiec” Buffalo Bill umieścił poczwarki owadów w gardłach ofiar.

tatuaż ćma czaszka geometryczna dotwork

Achertontia atropos jest szczególnie popularnym motywem tatuażu ćmy. Chociaż współczesne interpretacje różnią się stylem, niesamowita czaszka jest zawsze w centrum uwagi.

Ascalapha odorata – Czarna Czarownica

Ćma Ascalapha odorata Brazylia

Ascalaha odorata to niezwykle piękna ćma. Obie płcie fascynują bardzo złożonym wzorem na górnej stronie skrzydeł, na który składa się kilka odcieni brązu z białymi i czarnymi akcentami. Samica ma dodatkową cechę – biały pas z fioletowymi akcentami biegnący w poprzek górnej części przednich i tylnych skrzydeł.

Czarna ćma tatuaż na udzie siostry

W Meksyku ćma ta jest potocznie nazywana „mariposa de la muerte” („motyl śmierci”) i mówi się, że gdy taka ćma pojawia się w domu, niesie ze sobą śmierć. Na Jamajce gatunek ten nazywa się „Duppy Bat” i ma symbolizować duszę zmarłego, który nie zaznał spoczynku.

Motyl kometa (Argema mittrei)

Akwarela tatuaż ćma kwiat lotosu nogi łydki

Motyl kometa (Argema mittrei) jest jednym z największych gatunków ćmy pawi (Saturniidae), który żyje tylko w lasach deszczowych Madagaskaru. Samiec ćmy ma rozpiętość skrzydeł do 20 cm. Jego gąsienice żywią się tylko świeżymi liśćmi eukaliptusa. Dorosłe ćmy żyją tylko od 4 do 5 dni. Są płodne dopiero pierwszego dnia po wyjściu z kokonu. Gatunek jest krytycznie zagrożony na wolności z powodu utraty siedlisk.

Motyl kometa Madagaskar ćma olbrzymia

Actias luna – Zielona ćma Luna jako symbol miłości

Luna ćma zielona Actias luna

Ćma luna (Actias luna) jest powszechna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i północnym Meksyku. Średnia długość życia to tydzień bez jedzenia. Twój cel w życiu jest prosty: rozmnażać się. Z tego powodu ta ćma jest uważana za symbol miłości – jednej z najsilniejszych ludzkich emocji. Taki tatuaż na ćmę ma przypominać użytkownikowi o tym, jak ważne jest kochanie w pełni i czerpanie radości z każdego dnia.

Luna Moth Zielone ramię Symbol Znaczenie Miłość

To tylko kilka z najpiękniejszych ciem, które są szczególnie popularne jako tatuaż. Różnorodność pięknych ciem jest jeszcze większa. Możesz więc samodzielnie znaleźć idealny rodzaj ćmy i wykonać wyjątkowy tatuaż.

akwarela tatuaż ćma kobieta z powrotem czaszka

Tatuaże ćmy wahają się od monochromatycznych do kolorowych. Dotwork, NeoTraditional, Akwarela i OldSchool to popularne style tatuażu. Dodanie dodatkowych elementów wzmacnia i podkreśla symbolikę tatuażu. Ćmę można cudownie połączyć z wieloma rysunkami, np. klejnotami, mandalami, fazami księżyca itp. Zapoznaj się z poniższymi inspiracjami i zbieraj pomysły na własny tatuaż ćmy!

tatuaż ćma geometryczne ramię księżyc

tatuaż ćma geometryczne żebra dotwork kobieta

tatuaż ćma geometryczna męska czaszka w klatce piersiowej

tatuaż ćma głowa podcięta fryzura kobieta

Ramię tatuażu ćmy Ascalapha odorata Czarna wiedźma

tatuaż ćma noga geometryczny styl dotwork

tatuaż ćma kamień z powrotem kobieta

tatuaż ćma stopa dotwork kobieta

tatuaż ćma geometryczne ramię słońce półksiężyc

tatuaż ćma księżyc brzuch kobieta czerwony akcent

tatuaż ćma księżyc dotwork udo

tatuaż ćma księżyc mandala udo gwiazdy

tatuaż ćma łapacz snów klejnot

tatuaż ćma czaszka noga białe kropki

Tatuaż udo ćma hamsa ręcznie łańcuszki z klejnotami

tatuaż ćmy czaszki oznaczający tylne oko

Czaszka ćma tatuaże akwarelowe plamy

ćma tatuaż mały palec tatuaż środkowy palec

ćma tatuaż mała szyja kobieta

https://goo.gl/NeUXdr

Old Scool Tattoo Ćma Zielone Oko Gwiazda Ramię

Ćma tatuaż z powrotem fioletowa karma

Old school tatuaż ćmy z napisem na przedramieniu

Motyw tatuażu ćmy księżycowa róża wzór plastra miodu dotwork

Ćma z łokciem z tatuażem czaszki

Ćma ćma tatuaż brzuch juwaves

Tatuaż ćmy zduplikowany na kobiecej klatce piersiowej

Ćma tatuaż mężczyzny stopa poniżej kolana

Ramię motyla z tatuażem ćmy w środku

Ćma tatuaż topenkopf cielę

Tatuaż ćma czaszka klatka piersiowa kobieta cyfry rzymskie

Szablony tatuaży ćmy różne typy

Szablon tatuażu faz księżyca szkic ćmy

szkic tatuażu ćma dotwork półksiężyc