Pomysły na tatuaż

Tatuaż Mandala dla kobiet i mężczyzn – 18 magicznych motywów i ich znaczenia

Mandala tatuaż na ramieniu mężczyzna dotwork blackwork pomysłowo

Dziś nie przyklejasz imienia ukochanej osoby na ramieniu. Te czasy już dawno minęły. Tatuaże stały się modne, prawie co trzecia osoba w wieku od 25 do 34 lat ma przynajmniej jeden tatuaż. Pojawiła się teraz cała subkultura, która porusza tę sztukę ciała. Motyw powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ będzie trwał przez całe życie. Powinno to dać nam siłę na cały dzień i oczywiście bardzo ładnie wyglądać. Jednym z najpopularniejszych jest tatuaż mandali.

Tatuaż mandali: motywy, które dają siłę

mandala tatuaż ramię ramię ramię górne

Tatuaż to prawdziwe dzieło sztuki, które masz na swojej skórze na stałe lub szczerze mówiąc na zawsze. Dlatego sensowne jest również to, że motywy tatuażu mają duchowe znaczenie. Klasyka to plemiona, ozdoby i symbole, które wywodzą się ze starożytnych ludów i mają swoje znaczenie w historii. Wybór motywu wiele mówi o danej osobie i jej życiu.

Tatuaż mandali – symbolika i znaczenie

Tatuaż mandali na przedramieniu dotwork z czarnym tuszem

Mandale mają magiczne znaczenie w buddyzmie i hinduizmie. Słowo to pochodzi z sanskrytu i oznacza święty krąg, wokół którego wszystko się kręci, centrum z peryferiami. Każda mandala jest budowana zgodnie z tą zasadą. Istnieje dobrze zdefiniowany środek, wokół którego koncentrycznie budowany jest kształt.

Mandala – pochodzenie, znaczenie & Zastosowanie trendu w życiu codziennym

Ornament Tattoo – Jakie są najpiękniejsze motywy i wzory?

10 buddyjskich symboli i ich znaczenia – pomysły na następny tatuaż

Szablon tatuażu mandali

mandala tatuaż symetria rysunku

Ezoteryzm uważa, że ​​mandala poprzez określone kolory i kształty jest skierowana bezpośrednio do podświadomości i wpływa na obszary psychiki. Różne symbole powinny wzmacniać różne dziedziny życia i np. wzmacniać zdolność koncentracji.

Tatuaż mandali – symetria jest na pierwszym planie 

mandala-tatuaż-szkic-rysunek-czarno-biały

Tatuaże mandali charakteryzują się tym, że są okrągłe, symetryczne i zorientowane na centrum projektowania. Mają bardzo dekoracyjny efekt i często są grawerowane metodą dotwork, bardzo rzadko tworzy się trójwymiarowość. Wykonane są głównie w czerni i bieli, ale nierzadko uzupełniają je akcenty kolorystyczne.

Blackwork mandala z czaszką na udzie

mandala tatuaż czaszki udo

Wyrazistość tych tatuaży polega na ściśle symetrycznym, zamkniętym kształcie i szczegółowym wzorze. Mandala może być wykonana jako tatuaże blackwork, ale także w tradycyjnym lub neo-tradycyjnym stylu. Można do tego dodać inne elementy, takie jak kształty geometryczne lub realistyczne obiekty.

Tatuaż mandali na plecach

mandala tatuaż kolor czerwony fioletowy symbol

Jako symbol, mandale mają silne nawiązanie do ezoteryzmu i jogi. Często są ukąszone w plecy i wzdłuż kręgosłupa i mają na celu przypomnienie, aby utrzymać przepływ czakr. Mandala może zawierać wszelkiego rodzaju ozdoby z religii, ezoteryzmu i sztuki.

Symetryczny tatuaż mandali dotwork na obu stopach

Mandala tatuaż stóp symetryczny

W metodzie dotwork tatuaż składa się prawie w całości z maleńkich kropek, które razem tworzą cały obraz z odcieniami i detalami. Często w tym stylu wykonywane są tylko pojedyncze obszary i tworzą zachwycający efekt.

Tatuaż mandali w tradycyjnym lub neo-tradycyjnym stylu z czarnym tuszem

tatuaż mandali na ramieniu łokieć czarny atrament

Charakterystyczne czarne kontury są charakterystyczne dla stylów tradycyjnych lub neotradycyjnych. Stosowane są również głównie mocne kolory wypełnienia, ale tatuaż można wykonać tylko czarnym tuszem. W końcu tatuaż wygląda bardzo dekoracyjnie, ale jednocześnie realistycznie w przejściach kolorystycznych i delikatnych odcieniach.

mandala-tatuaż-duża-czaszka-powrót

Abstrakcyjne formy z mitologii, flory i fauny można przedstawić jako mandalę. Są one grawerowane w stylu blackwork, przy użyciu wyłącznie czarnej farby. Wyraźny kontrast i bogate odcienie szarości mniej lub bardziej przypominają pochodzenie stylu, a mianowicie tatuaże celtyckie i inne plemienne.

Tatuaż mandali i idealna symetria

mandala tatuaż ręce palce symetryczne

Symetria odgrywa ważną rolę, szczególnie w przypadku tatuaży mandali. Z tego powodu można je nazwać geometrycznymi tatuażami. Koło, kwadrat i trójkąt to symbole, które mają różne znaczenie w różnych kulturach w zależności od ich kształtu.

Tatuaż mandali – koło, trójkąt i kwadrat

mandala tatuaż przedramię minimalistyczne koło

Mandala zwykle zawiera coś więcej niż tylko okrągły kształt, który jest widoczny na pierwszy rzut oka. W wielu kulturach okrąg jest symbolem kosmosu i duszy. Jej kształt z zrozumiałym centrum pomaga skoncentrować energię i świadomość duszy. Trójkąt, często przerabiany w mandalę, łączy jednocześnie pozytywne, negatywne i neutralne. To właśnie ten związek przeciwieństw symbolizuje wyższą harmonię. Kwadrat symbolizuje duchową siłę, stabilność, punkty kardynalne. Dla Tybetańczyków plac jest siedzibą bogów, świątynią.

Tatuaż mandali i liczby

mandala-tatuaż-drażnić-dotwork-fragment

Oprócz symboli kształtu cyfry odgrywają również ważną rolę w tatuażu mandali. Oto krótki przegląd:

 • Jeden – Bóg, początek i pochodzenie, osobowość ludzka
 • Trzy – spokój, witalność, motywacja, samopoznanie
 • Pięć – miłość, środek, harmonia yin i yang
 • Osiem – równowaga, harmonia, nieskończoność i odrodzenie
 • Jedenaście – chaos, przejście, nierozwiązywalny konflikt

Znaczenie kształtów w tatuażu mandali

mandala tatuaż na ramieniu realistyczne oko

Mandala jest zawsze wypełniona różnymi kształtami i treściami. W kulturze buddyjskiej i hinduskiej różne reprezentacje mają bardzo specyficzne znaczenie i przesłanie. Oto krótki przegląd najważniejszych:

 • Oko – wewnętrzne ja, oko Boga
 • Trójkąt skierowany do góry – męskość, kreatywność
 • Trójkąt skierowany w dół – kobiecość, nieświadomość
 • Kwiat – dusza, piękno, nietrwałość
 • Rad – dynamizm, werwa
 • krzyż – związek życia i śmierci, nieba i ziemi

Tatuaż mandali i znaczenie kolorów

mandala tatuaż uda kobieta cień

Kolory w mandali mają odpowiednio pozytywne i negatywne znaczenie:

 • Czarny / szary – tajemnica, porzucenie, odnowa, śmierć
 • Biały – pustka, czystość, światło
 • Niebieski – spokój, relaks, spokój, nuda, paraliż
 • Żółty – spokój, oświecenie, zazdrość, strach, mądrość, przecenianie siebie
 • Czerwony – miłość, siła, pasja, złość, odwaga
 • Zielony – natura, wzrost, nadzieja, władza, ambicja, nieuczciwość
 • Fiolet – inspiracja, duchowość, magia, melancholia, wyrzeczenie, cierpienie

Tatuaże mandali i ich historia

mandala tatuaż cielę czarny

Przedstawienie mandali jest starożytne i zawiera rysunki skalne, które mogą mieć od 25 000 do 30 000 lat. Południowoamerykańscy Inkowie, Indianie, Aborygeni odtwarzają krawędzie słońca za pomocą okrągłych kształtów. Różne kultury używają mandali w rytuałach religijnych, służyły jako ważne obiekty do medytacji. Podobną reprezentację można znaleźć również w chrześcijańskich budowlach sakralnych – średniowiecznych oknach kościelnych.

mandala-tatuaż-ramię-obojczyk-mały

Ale mandala nie musi być okrągła. Mandala bardzo pozytywnie wykorzystuje geometryczne kształty i symetrię. Popularnym motywem, zwłaszcza wśród kobiet, są kwiaty mandali. Same kwiaty mają dość symetryczną strukturę i dlatego doskonale nadają się jako inspiracja do tatuażu mandali. W szczególności kwiaty lotosu oferują szeroki zakres opcji reprezentacji jako tatuaż.

tatuaż mandali czarno-biały tył

Kwiat lotosu jest symbolem czystości, lojalności, kreatywności i lojalności. Dlatego jest symbolem dobrego małżeństwa. W buddyzmie lotos jest symbolem religii i reprezentuje ścieżkę od człowieka do boskości.

mandala-tatuaż-biała-przezroczysta-ramię