Pomysły na tatuaż

Tatuaż lwa dla mężczyzn i kobiet – znaczenie i pomysły na klasyczne i nowoczesne style

skuteczny projekt tatuażu abstrakcyjne odłamki lwa

Chociaż tatuaże do dziś są kontrowersyjną ozdobą ciała, ich popularność jest ogromna. To, co kiedyś było typowe dla więźniów lub członków gangu, teraz można zobaczyć na prawie każdym, czy to w dużym formacie, czy jako drobny akcent. Niezależnie od tego, czy ma to być Twój pierwszy czy kolejny tatuaż, na pewno szukasz inspiracji i pomysłów. Ponieważ nie zawsze masz pomysł na idealny motyw, a po wybraniu motywu istnieje wiele różnych wariantów projektów, za pomocą których możesz zaprezentować wybrany motyw. A ponieważ usunięcie tatuażu nie jest takie łatwe, należy oczywiście zawczasu przemyśleć sprawę, aby później tego nie żałować. Żbiki to bardzo popularny motyw, dlatego w tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam atrakcyjny tatuaż lwa.

kobiecy tatuaż z kwiatami i lwem

Za pomocą tatuażu możesz nie tylko afiszować się z pewnymi wiadomościami lub preferencjami, ale także wprowadzić swój własny, osobisty styl. Tatuaże mogą być klasyczne, nowoczesne lub minimalistyczne, przedstawiać prosty obraz 2D lub imponować efektem 3D, być czarno-białe lub kolorowe, łączone z elementami geometrycznymi lub tym podobnymi. I oczywiście wszystkie te style nadają się również do tatuażu lwa. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien lub nawet nie masz pomysłu na swój przyszły tatuaż, oto kilka inspiracji, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji. Bez wątpienia warto rozważyć poniższe tatuaże z głową lwa, które można wykorzystać jako szablon do tatuażu lwa. Przykłady podzieliliśmy na kategorie, ale niektóre z nich nakładają się na siebie, ponieważ ze względu na ich popularność nierzadko zdarza się, że różne wzory są ze sobą łączone.

Znaczenie tatuażu lwa

Pomysł na tatuaż dla mężczyzn z głową lwa na ramieniu

Mało kto nie postrzega dzikich kotów jako imponujących zwierząt. Lew nie jest wyjątkiem. Nic więc dziwnego, że tatuaż lwa jest tak popularny. I choć najczęściej wybierają go mężczyźni, nierzadko kobiety wybierają króla bestii. Powodem tego jest to, że zwierzę ma wiele znaczeń, z których część jest nie tylko typowa dla mężczyzn. Ogólnie rzecz biorąc, można podać następujące znaczenia lwa:

 • rodzina
 • kocham
 • mieć nadzieję
 • siła
 • mądrość
 • zmuszać
 • Saldo
 • odwaga
 • wolność
 • niezależność
 • ochrona

Podczas gdy niektóre symbole są bardziej typowe dla mężczyzn, jak widać, można również znaleźć znaczenia, które sprawiają, że tatuaż lwa jest równie atrakcyjny dla kobiety. To sprawia, że ​​tatuaż jest neutralny pod względem płci i odpowiedni dla każdego. A jeśli zdecydowałeś się na lwa ze względu na znaczenie tatuażu, pojawia się kolejny skomplikowany krok, jakim jest znalezienie odpowiedniego projektu. Wybierz jeden z poniższych stylów i dostosuj go do swojej osobowości.

Prosty portret 2D

Tatuaż lwa w klasycznym 2D na przedramię

Klasykiem wśród tatuaży jest prosty wygląd 2D. Proste nie powinno oznaczać nudy, ponieważ 2D może być również bardzo piękne i skuteczne, jeśli zostanie wykonane poprawnie. Niektórzy nie chcą, żeby był zbyt imponujący iw tym przypadku taki tatuaż jest super odpowiedni. Nadaje się dla obu płci, może zdobić każdą część ciała i mieć dowolny rozmiar. Tatuaż lwa na ramię jest bardzo popularny i oznacza zarówno górne, jak i dolne ramię. Powyżej atrakcyjny męski tatuaż na wewnętrznej stronie przedramienia. Lew jest pokazany w widoku z przodu i przypomina rysunek ołówkiem, do którego przyczynia się również czarny kolor.

Tatuaż lwa dla kobiet w 2D z kwiatami

Jeśli tatuaż z głową lwa ma zdobić kobiece ciało, a także wyglądać bardziej kobieco, to można do tego celu wykorzystać dodatkowe elementy. W powyższym przykładzie odbywa się to za pomocą kwiatów, z których niektóre są nawet kolorowe. Tatuaż lwa na podudzie świetnie się sprawdza i między innymi nie wygląda ani zbyt pompatycznie, ani zbyt subtelnie ze względu na swój rozmiar. To idealny model dla kobiety.

Tatuaż lwa w 3D

Tatuaż lwa z efektem 3D na przedramieniu i kwiatach dla kobiet

Celem efektu 3D jest sprawienie, by obiekt wydawał się jak najbardziej rzeczywisty. To jeden z najpopularniejszych wariantów, a do tego ponadczasowy. Trójwymiarowy motyw można oczywiście łączyć również z dodatkowymi elementami. Wszystko zależy od tego, co chcesz wyrazić swoim tatuażem lwa lub co po prostu lubisz. Powyżej widać damski tatuaż, który ponownie zawiera motywy kwiatowe. Kolorowe akcenty nie są obowiązkowe i nie dla każdego. Jeśli podoba Ci się bardziej klasyczny i prosty tatuaż, tatuaż blackwork to dobra decyzja. Tutaj również masz do wyboru różne odcienie czerni i szarości.

efektowny motyw 3D lew ze skrzydłami

Ten przykład jest nieco bardziej uderzający i skomplikowany. Jest to lew agresywny w pozycji siedzącej, który również posiada skrzydła. Tatuaż lwa na ramię jest szczególnie odpowiedni dla mężczyzn ze swoją funkcją ochronną iw tej formie może symbolizować odwagę oraz siłę i moc. Skrzydła w połączeniu z lwem są zwykle typowym symbolem dla ewangelisty Marka i nazywane są lwem Marka, ale oczywiście można wybrać bardzo indywidualną interpretację. Tatuaż jest stosunkowo duży i zdobi cały obszar od ramienia do tuż nad łokciem.

Geometryczny wzór lwa tatuaż

Geometryczny wzór tatuażu lwa z kołami i konstelacją gwiazd

Reprezentacje geometryczne są bardzo nowoczesne i popularne. Opcje wyświetlania są tutaj liczne. Motyw 2D lub 3D można wybrać i uzupełnić geometrycznymi kształtami jako dodatkowymi elementami. Ale sam motyw może również składać się z geometrycznych kształtów, jak na powyższym obrazku, gdzie do zaprojektowania tatuażu lwa użyto kół. Bardzo efektowny i oryginalny pomysł, nie sądzisz? Konstelację gwiazd znaku zodiaku Lwa widnieje również pośrodku motywu kół. Jak widać, warto zainwestować czas w planowanie tatuażu, aby uzyskać coś naprawdę niezwykłego.

geometryczny wzór lwa z trójkątami dla niedokończonego wyglądu

Nie tylko okrągłe kształty robią wrażenie i są dobrym pomysłem. Te kanciaste są również modne i nowoczesne. Zamiast całego ciała lwa w powyższym przykładzie wybrano tylko jedną głowę lwa. Szczególnie interesujące jest połączenie 2D i geometrii, które sprawiają, że motyw naprawdę przyciąga wzrok. Czy chciałbyś mieć tatuaż z lwem na plecach? To może być dla Ciebie dobra sugestia. Jest to tatuaż męski, ale nadaje się również dla kobiet.

Abstrakcyjny projekt

Efekt odłamków tatuażu lwa o abstrakcyjnym kształcie na ramię

Geometryczny wzór tatuażu można również częściowo zaklasyfikować do tej kategorii, ponieważ abstrakcyjnym tatuażem może być w rzeczywistości wszystko, co przedstawia znany obiekt w nienaturalny lub nawet dziwny sposób. W naszym przypadku jest to lew. Dobrym tego przykładem jest tatuaż lwa na klatce piersiowej z powyższego obrazka. Chociaż jest to bardzo kanciasta głowa lwa wykonana z geometrycznych i częściowo trójwymiarowych kształtów i figur, od razu rozpoznajemy, że jest to głowa lwa. Przypomina stłuczone szkło i jest dość niezwykłe.

abstrakcyjny dziki kot jako tatuaż ryczący lew

Ten projekt wykorzystuje bardzo podobne elementy i metody. Jednak tym razem jest to tatuaż damski, co dowodzi, że abstrakcyjny tatuaż lwa jest neutralny pod względem płci. Tym razem głowa lwa ukazana jest z przodu i składa się z różnych geometrycznych kształtów, które sprawiają ogólnie bardzo abstrakcyjne wrażenie. Tatuaż uda może być również stosowany na inne części ciała, w zależności od rozmiaru. Pamiętaj jednak, że im mniejszy obiekt, tym gorsze kształty wychodzą. Dlatego nie jest zalecany do mini tatuaży lub innych małych odmian. Możesz poprosić swojego tatuażystę o poradę na temat alternatyw.

Minimalistyczny

mały minimalistyczny wzór na przedramieniu z kropką

Minimalistyczny znaczy prosty, ale wcale nie nudny! Celem jest stworzenie imponującego projektu tatuażu, który przyciąga wzrok pomimo lub ze względu na prostotę. Ten styl jest świetny, jeśli z jednej strony podążasz za trendem, a z drugiej chcesz tatuaż, który nie jest zbyt nachalny i skomplikowany. Czyste i proste linie z kilkoma odcieniami, które są tu typowe, sprawiają, że minimalistyczny tatuaż z lwem sprawdzi się również, jeśli mały motyw ma zdobić ciało. Jest więc idealny do motywu za uchem, na obojczyku lub jeśli chcesz ozdobić palec lub nadgarstek tatuażem lwa.

minimalistyczny i piękny tatuaż lwa z mandalą i łapaczem snów

Ten tatuaż lwa na przedramię został połączony z mandalą, dla której poniżej mamy jeszcze dwa przykłady. Mandala sprawia, że ​​tatuaż jest nieco bardziej kobiecy, ale przy odpowiednim wykonaniu może być stosowany również dla mężczyzn. Przykład sugeruje również łapacz snów. Łapacz snów to bardzo popularny motyw tatuażu. W obu przykładach można również zauważyć, że zamiast typowego cieniowania obszarowego w odcieniach szarości zastosowano dotwork. Za chwilę wyjaśnimy dokładnie, co oznacza ten projekt. Podsumowując, te projekty wyglądają bardzo przyjaźnie i są odpowiednie, jeśli twój tatuaż lwa ma symbolizować na przykład nadzieję, mądrość lub równowagę.

Dotwork tatuaż lwa

Dotwork geometria samca i samca lwa

Kropka oznacza w języku angielskim „punkt” i każdy, kto jest tego świadomy, od razu będzie mógł odgadnąć, o co prawdopodobnie chodzi w dotworku. Dokładnie w projektowaniu tatuaży używa się wielu kropek. Często za ich pomocą tatuuje się cień, co sprawia, że ​​tatuaż wygląda na prostszy i bardziej minimalistyczny. Im gęściej wytatuowane są poszczególne punkty, tym ciemniejszy staje się cień. Ten minimalistyczny wariant jest bardzo popularny i nadaje się również do tatuażu lwa. Powyżej widać również świetne połączenie z geometrycznym wzorem. Co powiesz na taki tatuaż lwa na udo? A jeśli nie możesz zdecydować między lwem a samicą, dlaczego nie wytatuować im obu.

Tatuaż lwa wykonany z kropki z efektem 3D

Oczywiście, tylko dlatego, że minimalizm i geometria są obecnie tak modne, nie oznacza to, że dotwork nie może być również użyty do skomplikowanego i imponującego projektu 3D, jak to zrobiono w tym przykładzie. Ryczący lew ma piękną grzywę, która składa się z wyjątkowo delikatnego wzoru. Musisz sama zdecydować, czy ten tatuaż z lwem jest bardziej odpowiedni dla mężczyzn, czy może również ozdobić kobiece ciała.

Kolorowy z efektem akwareli

piękny tatuaż akwarelowy w jasnych kolorach z lwem

A skoro jesteśmy na modnych tatuażach, to zdecydowanie warto wspomnieć o tatuażu akwarelowym. Cechą szczególną tego projektu jest to, że sprawia wrażenie, jakby nie był wytatuowany, ale faktycznie został namalowany na skórze akwarelami, a następnie stopiony. Jest to również idealny wybór, jeśli chcesz mieć kolorowy tatuaż lwa. Odpowiednia jest szeroka gama kombinacji kolorów. Od mieszanki zimnych odcieni, takich jak niebieski i turkusowy, przez ciepłe niuanse, takie jak żółty, pomarańczowy lub czerwony, po pstrokaty wzór składający się z kilku z tych kolorów, wszystko jest dozwolone, w zależności od tego, co chcesz przedstawić..

Efekt akwareli w czerni i bieli lub w kolorze męskim i żeńskim

Ale to nie znaczy, że miłośnicy czarno-białych tatuaży nie mogą zdobyć wartości swoich pieniędzy. Efekt akwareli można również uzyskać w kolorze czarnym, jak pokazuje powyższy przykład po prawej stronie. Bez względu na to, czy tatuaż lwa jest mały, czy efektowny iw dużym formacie, akwareli można użyć wszędzie. Takimi tatuażami lwa możesz ozdobić swoje przedramię, ramię, łydkę, goleń lub górną część ciała, a także mniejsze obszary.

Tatuaż lwa z koroną

Tatuaż lwa z koroną emanuje mocą z symetrycznej linii

Ponieważ lew znany jest jako król zwierząt, nic dziwnego, że nierzadko przedstawiany jest w formie tatuażu z koroną. Jest to projekt odpowiedni dla obu płci. Tylko korona służy do określenia, czy tatuaż lwa jest bardziej kobiecy, czy męski. W przeciwnym razie nie ma tu również żadnych specjalnych zasad. Udekoruj swoją rękę, ramię, nogę, plecy lub klatkę piersiową tatuażem z lwem i stwórz przyciągający wzrok.

Król zwierząt z koroną w 3D

Pomysł z koroną nadaje się również do każdego stylu tatuażu. Koronę można wykorzystać do geometrycznego, abstrakcyjnego lub minimalistycznego tatuażu lwa, a także do klasycznego portretu w 2D lub 3D. Może stać prosto lub pod kątem na głowie, a nawet być specjalnie wytatuowany i dzięki temu mieć swoje znaczenie. To całkowicie Twoja decyzja.

Mandala tatuażu lwa

kobieca mandala z lwicą na plecach

Tak jak możesz połączyć lwa z koroną, możesz również wybrać piękną mandalę. Mandala nadaje projektowi odrobinę duchowości. Panie szczególnie lubią decydować się na tatuaż mandali, ponieważ można go nawet stworzyć samodzielnie z dowolnym wzorem. Ale jeśli to Ci nie wystarczy, możesz połączyć go z innymi elementami i dlaczego nie z lwem. Otrzymasz unikalny tatuaż lwa z indywidualnym i osobistym akcentem, jeśli sam wymyślisz mandalę.

Kombinacja Lew z mandalą dla kobiet i mężczyzn na udzie

Mandala jest również popularna wśród mężczyzn. Warto więc zastanowić się również dla panów. Często zdarza się, że wybiera się kwiatowy wzór. Ale są też modele bardziej męskie z mocniejszymi liniami, postrzępionymi liniami i innymi geometrycznymi kształtami, które sprawiają, że mandala wydaje się mniej kobieca. Dzięki mandali tatuaż z lwem świetnie nadaje się na ramię, klatkę piersiową, plecy, uda lub inne większe obszary, ale to nie znaczy, że nie wygląda dobrze nawet w małym formacie.

Stare dobre plemię

Tribal z lwami jako blackwork i czerwonymi oczami

Nawet jeśli plemię już dawno wyszło z mody, wciąż jest przynajmniej tyle samo osób, które nadal uważają je za atrakcyjne. A w połączeniu z lwem wygląda szczególnie atrakcyjnie. Ponieważ plemię pochodzi od prymitywnych ludów, które żyją pośród przyrody i dzikich zwierząt, te dwa symbole wspaniale współgrają ze sobą. Masz wybór między lwem wykonanym z elementów plemiennych lub zaprojektujesz lwa dodatkowo i udekorujesz go kilkoma plemionami. Wybór nalezy do ciebie.