Pomysły na tatuaż

Rodzina tatuaży: te symbole i motywy wyrażają przynależność

Rodzina to słowo, które dla wielu oznacza świat. Bez względu na to, dokąd chcesz się udać lub co robisz w życiu, rodzina zawsze będzie Cię wspierać i pomagać. Dla jednych rodzina to matka i ojciec lub ich dzieci, dla innych to siostry i bracia. Często mamy na myśli naszych przyjaciół, kiedy rozmawiamy o rodzinie.

tatuaż symbol rodziny macierzyństwo celtyckie kwiaty zdobione

Bez względu na znaczenie tego słowa, tatuażem możesz uwiecznić swoją miłość do rodziny. Zebraliśmy najpopularniejsze symbole i kilka świetnych wzorów dla rodziny tatuaży, które symbolizują przynależność i solidarność. Uzyskaj inspirację do następnego projektu tatuażu!

tatuaż rodziny napis jaskółka symbol

Warianty tatuażu rodzinnego są różnorodne: od pięknego tatuażu z odpowiednią czcionką, przez zwierzę symbolizujące rodzinę, po symbole dowolnej kultury, wszystko jest możliwe. Tatuaż ma jeszcze głębsze znaczenie, gdy wszyscy członkowie rodziny (lub przynajmniej dorośli) mają ten sam wzór. To wyraża przynależność i reprezentuje więź w rodzinie.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej różnym symbolom rodziny, abyś mógł odkryć odpowiedni pomysł na własny rodzinny tatuaż.

Historia symbolu rodziny

tatuaże rodzinne pomysły symbole celtyckie łączą triskele triquetra

Na długo przed wynalezieniem alfabetu ludzie z różnych kultur używali symboli. Był odpowiedni symbol dla często używanych słów. Symbol rodziny oznaczał zarówno ochronę i ścisły związek między członkami rodziny, jak i spójność rodziny jako całości. W ten sposób można było wyrazić i dokładnie odwzorować przynależność ludzi. Z reguły każda kultura miała swój własny symbol rodzinny, z których część jest znana do dziś.

40 pomysłów na tatuaż Ohana: symbol rodziny i przyjaźni

Tatuaż bicia serca – znaczenie i 30 świetnych pomysłów na popularny motyw

Symbole celtyckie: znaczenie mistycznych znaków jako tatuażu i biżuterii

tatuaż symbol rodziny triskelion jedność rodzina blackwork

Dla wielu osób wszystko kręci się wokół rodziny – czy to dzieci, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czy wszyscy razem, krąg rodzinny jest ważną podporą. Z tego powodu koło jest integralną częścią większości symboli rodzinnych. Oznacza bliskość między członkami rodziny i ich wspólnoty, a jednocześnie ucieleśnia cykl życia. Kształt geometryczny jest również uważany za nieskończony i wszechogarniający, ponieważ nie ma początku ani końca. W środku koła znajdowały się figury matki, ojca, syna i córki, również przedstawione za pomocą symboli. Takie symbole rodzinne były typowe m.in. dla tubylców z Ameryki Północnej.

tatuaż symbol rodziny węzeł celtycki matka dziecko

W Europie symbole różniły się od symboli Indian. Aby wyrazić przynależność do rodziny lub społeczności, Europejczycy używali głównie herbów. Bardzo popularne były również znaki w postaci sęków, np. wśród Celtów.

Symbole celtyckie dla rodziny tatuaży

mały tatuaż symbol rodziny szyi

Symbole celtyckie należą do najpopularniejszych motywów tatuażu. Wydają się mistyczne, a jednocześnie mają głębokie znaczenie. W rzeczywistości nie ma dokładnego celtyckiego symbolu rodziny, ale niektóre z najbardziej znanych symboli i węzłów Celtów ucieleśniają miłość i przynależność do kręgu rodzinnego. Niektóre z nich są więc idealne na wyrazisty rodzinny tatuaż.

tatuaż rodzinny celtycki symbol triquetra jedność

To Triquetra Symbol (węzeł trójcy) jest jednym z najbardziej znanych węzłów celtyckich. Składa się z ciągłej linii, która splata się wokół siebie. Tworzy to trzy połączone łuki, które nie mają początku ani końca. Kształt znaku jest podobny do trójkąta równoramiennego. Ten celtycki symbol może być używany do oznaczenia jedności rodziny i niekończącej się rodzinnej miłości.

celtycki symbol triquetra szyi tatuaż rodziny

Często symbol Triquetra dla tatuaży rodzinnych łączy się z kółkiem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, koło symbolizuje rodzinę i ma to znaczenie w wielu projektach tatuaży. Węzeł Trinity jest szczególnie preferowany do tatuażu przez trzyosobowe rodziny. Tak więc każdy z łuków symbolizuje jednego z członków rodziny i okrąg – więź między nimi. W razie potrzeby motyw można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak wici, kwiaty czy inicjały.

celtycki symbol triskele rodzinny tatuaż

Symbol Triskele składa się z trzech symetrycznie ułożonych spiral, które reprezentują cyfrę trzy. Symbol oznacza związek między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością i może być również interpretowany w kategoriach rodziny. Niezależnie od tego, co wydarzyło się w przeszłości, co robisz dzisiaj i co nadejdzie w przyszłości, rodzina zawsze pozostaje razem.

tatuaż symbol rodziny triskelion celtic

To Triskelion Symbol wygląda bardzo podobnie do triskele z jedną różnicą – pośrodku znajduje się zagnieżdżony trójkąt. Symbol jest jednym z najpopularniejszych celtyckich symboli tatuażu rodzinnego, ponieważ odnosi się do jedności między członkami rodziny i powinien przynosić rodzinne szczęście. Nadal symbolizuje cykl życia – narodziny, życie i śmierć.

tatuaż symbol rodziny miłość celtycka nazwa

Zasadniczo większość węzłów celtyckich można interpretować jako symbole rodzinne, ponieważ linia jest nieprzerwana. Celtycki węzeł miłosny reprezentuje dwa splecione serca, które mogą reprezentować miłość między dwojgiem ludzi i ich potomstwem. Symbol można dodatkowo stylizować na większe serce i np. imiona dzieci.

Symbol Valknut

rodzinne pomysły na tatuaż trójkąty symbol spójności

Ten znak składa się z trzech splecionych ze sobą trójkątów i jest znany jako węzeł Valknuta i Wotana. Jest podobny do Celtic Triquetra, ponieważ z kolei symbolizuje cyfrę trzy. Symbol powinien oznaczać ochronę i spójność, dlatego często jest używany jako tatuaż rodzinny. Ponadto geometryczne tatuaże są obecnie bardzo modne.

Symbol nieskończoności oznacza wieczną miłość

symbol nieskończoności rodzinnego tatuażu miłości

Jednym z najpopularniejszych motywów tatuażu jest bez wątpienia symbol nieskończoności. „Kłamliwa ósemka” oznacza nieskończoną miłość i dlatego odnosi się również do rodziny. Aby wydobyć symbolikę tatuażu, możesz włączyć do projektu słowo „rodzina”.

Drzewo symbolu rodziny tatuażu życia

celtyckie drzewo życia rodziny tatuaży

Drzewo życia to starożytny symbol, który dla każdego ma inne znaczenie. Z jednej strony drzewo z korzeniami oznacza więź między niebem a ziemią, z drugiej może być użyte do zobrazowania nadziei i siły. Drzewo życia może nadal odnosić się do twojego drzewa genealogicznego, które obejmuje wszystkich członków rodziny. Dlatego motyw jest również odpowiedni dla rodziny tatuaży.

symbol tatuażu rodzinnego oznaczający drzewo życia

Drzewo życia lub rodziny można przedstawiać na różne sposoby – duże lub małe, z korzeniami lub bez lub w połączeniu z innym motywem. Często okrąg jest również zintegrowany z projektem jako symbol.

Rodzina tatuaży z motywem jaskółek

tatuaż rodziny ptaki jaskółki inicjały efekt akwareli

Kolejnym klasycznym motywem tatuażu jest jaskółka. Te ptaki śpiewające pozostają z tym samym partnerem przez całe życie, a tym samym symbolizują partnerstwo i lojalność. Często jaskółki są przedstawiane na linii telefonicznej lub na drzewie. Motyw ładnie wygląda jak tatuaż rodzinny, gdy jaskółka oznacza członka rodziny.

Słonie reprezentują jedność

tatuaż rodzinny symbol słonia inicjały przynależności

Rodzina jako tatuaż może być również przedstawiana z innymi zwierzętami. Na przykład rodzina słoni jest popularnym motywem symbolizującym jedność i spójność rodziny. Pod każdym słoniem można wygrawerować inicjały danej osoby.

Symbole macierzyństwa dla rodzinnego tatuażu

celtycki symbol rodzina tatuaż matka pod obojczykiem

Relacja matka-dziecko jest sercem rodziny. Wielu młodych rodziców ma na skórze wytatuowane imię lub datę urodzenia dziecka, aby pokazać swoją bezwarunkową miłość. Jeśli ten wariant wydaje Ci się zbyt staromodny lub po prostu nie chcesz mieć na skórze imion dzieci, użyj odpowiedniego symbolu.

symbol macierzyństwa data urodzenia tatuaż przedramię

Celtycki symbol macierzyństwa to wspaniały pomysł, jeśli chcesz uwiecznić swoją miłość do dziecka na swojej skórze. Znowu jest to nieprzerwana linia, która przedstawia matkę i dziecko. Jeśli jest kilkoro dzieci, projekt symbolu można dostosować do liczby dzieci. Jeśli chcesz, możesz również dodać do symbolu inicjały, datę lub rok urodzenia.

tatuaż symbol rodziny matka czarny czerwony

Oto kolejny znajomy symbol rodziny i macierzyństwa, który przedstawia relację rodzic-dziecko. Jako tatuaż możesz mieć motyw na przykład na przedramieniu, pod obojczykiem lub na szyi.

Świetne pomysły dla rodziny tatuaży

tatuaże rodzinne pomysły zdjęcie dziecka członkowie rodziny

W galerii zdjęć zebraliśmy kilka pomysłów jako inspiracji na fajny rodzinny tatuaż. Poniżej znajdziesz różne motywy, symbole i czcionki, które symbolizują przynależność i miłość w rodzinie. Mamy nadzieję, że spodoba ci się przeglądanie!

„Ohana” oznacza po hawajsku rodzinę

rodzina tatuaż napis rodzina hawajska ohana

Rodzina tatuaży z napisem

mały tatuaż rodzinny z powrotem schirft kwiat

Włącz słowo „rodzina” do tatuażu serca

czcionka tatuażu spójności symbolu rodziny integruje

Wygraj inicjały członków rodziny

rodzinne tatuaże pomysły inicjały serca

“Razem możemy znieść wszystko”

ochrona rodziny tatuaż razem parasol przeciwdeszczowy

“Rodzina” po rosyjsku

czcionka rodzinna tatuaż w hindi

Symbol nieskończoności z datami urodzenia

tatuaż symbol rodziny nieskończoność daty urodzenia serca

Rodzina trzech ikon

tatuaż symbol członkostwa rodziny streszczenie

rodzinne pomysły na tatuaż celtycki symbol macierzyństwa

tatuaż rodzina matka dzieci symbol przedramię

partner tatuaż rodzinny noga celtycki symbol

symbol rodziny tatuaż szablon wąsów

tatuaż symbol rodziny trójcy węzeł przedramię

tatuaż symbol rodziny trójcy węzeł noga

geometryczny tatuaż triskele motyw rodziny róż

tatuaż rodzinny symbol spójności tatuaż na ramię

tatuaż rodzina celtycki symbol akwarela triskelion

celtyckie drzewo życia symbol drzewo genealogiczne tatuaż

tatuaż symbol rodziny drzewo serca ptaki

drzewo genealogiczne korzenie tatuaż rodzina mężczyzna kobieta

akwarela tatuaż rodzina słoń czcionka

tatuaże rodzinne ptaki na drucianym sercu dotwork

tatuaż rodzinny symbol jaskółki rodzice dzieci

symbol rodziny tatuaż inicjały drogowskaz

napis tatuaż rodzinny hawajski ohana