Pomysły na tatuaż

Pomysły na tatuaż dla kobiet i mężczyzn: te projekty są modne!

Pomysły na tatuaż kobiety-motywy-trendy-design

Tatuaże są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Według sondażu co dziewiąta osoba w Niemczech jest już wytatuowana, a co czwarta osoba w wieku od 20 do 39 lat ma na skórze zdjęcie. Jeśli myślisz o uzyskaniu ładnego projektu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zebraliśmy najpopularniejsze pomysły na tatuaże dla mężczyzn i kobiet, które są obecnie bardzo modne. Zapoznaj się z naszymi propozycjami motywów i części ciała i daj się zainspirować nowoczesnym designem!

Modne pomysły na tatuaż dla kobiet

tatuaż-pomysły-kobiety-wewnętrzne-ramię-róża-mała

Wybór najlepszego projektu tatuażu może być czasami przytłaczający. Tak wielu wybiera motyw, który ma głębokie znaczenie, a jednocześnie dobrze wygląda na skórze. Jeśli szukasz nowoczesnego designu, to aktualne trendy mogą Ci pomóc w wyborze. W 2017 roku geometryczne motywy tatuażu pozostają w modzie, ale coraz częściej projektuje się je w minimalistyczny i filigranowy sposób. Coraz większego znaczenia nabierają klasyczne symbole, takie jak trójkąty i kwadraty. Minimalistyczny trend uzupełniają tzw. projekty jednoliniowe, w których motyw jest reprezentowany jedynie przez nieprzerwaną linię. Modne projekty obejmują również fotorealistyczne motywy 3D i kolorowe tatuaże akwarelowe.

tatuaż-pomysły-damskie-modne-tatuaże

Jeśli chodzi o części ciała, biodra i wewnętrzne ramiona to najpopularniejsze miejsca na tatuaż wśród kobiet w tym roku. Coraz większą popularnością cieszy się również obszar pod piersią. Ponieważ te obszary ciała nie są przez cały czas widoczne, coraz więcej pań wybiera je na piękny tatuaż. Dzięki subtelnym tatuażom stopy, nadgarstki i szyja są wielokrotnie tatuowane, chociaż w tym roku zrezygnujemy z większych motywów. Poniżej podsumowujemy najpopularniejsze pomysły na tatuaże dla kobiet.

Fotorealistyczne tatuaże

tatuaż-pomysły-kobiety-foto-realistyczne-tatuaże-pies

Fotorealistyczny projekt tatuażu wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki i może być ukąszony tylko przez sztucznie uzdolnionych tatuatorów. Dzięki fotorealistycznemu tatuażowi portrety ludzi lub zwierząt, a także każdy inny motyw, grawerujemy z dużą precyzją. Powstałe projekty wyglądają naprawdę realistycznie i zdobią skórę w wyjątkowy sposób.

Geometryczny & Tatuaże akwarelowe

tatuaż-pomysły-kobiety-geometryczne-akwarela-trend

Pomysły na tatuaże akwarelowe pozostają w trendzie również w tym roku, ale coraz częściej łączą się z motywami geometrycznymi. Konturowanie sprawia również, że tatuaż nie blaknie i po pewnym czasie traci wyrazistość.

Małe tatuaże

tatuaż-pomysły-damskie-małe-tatuaże-motyw-podróży

Filigranowe motywy na palce lub stopy są bardzo popularne wśród małych tatuaży. Różne motywy podróżnicze doskonale się do tego nadają i są idealne dla wszystkich, którzy lubią podróżować. Małe samoloty, mapy świata, kompasy, znaczki i oryginalne przysłowia o wędrówce oferują fajne pomysły na mały tatuaż.

Pomysły na tatuaż z pojedynczą linią

pomysły na tatuaż kobiety pojedyncza linia tatuaż syrena

Jeśli szczególnie lubisz subtelne tatuaże, ten nowy trend w tatuażu jest zdecydowanie dla Ciebie. Tatuaże z pojedynczą linią to wspaniałe filigranowe obrazy, które powstają z nieprzerwanej linii. Doświadczeni tatuatorzy mogą wykorzystać tę technikę do tworzenia wspaniałych motywów, które wyglądają naprawdę elegancko na skórze.

tatuaż-pomysły-damskie-przysłowia-single-line

W szczególności czcionki i powiedzenia mogą być używane jako oryginalny tatuaż jednowierszowy. Nie powinny być one jednak zbyt długie i trzeba znaleźć do tego odpowiednią czcionkę.

Znaczenie tatuażu Unalome

tatuaż-pomysły-kobiety-unalome-motyw-znaczenie

Coraz więcej kobiet ma symbol Unalome jako tatuaż, zwłaszcza pod klatką piersiową lub gdzieś na ramieniu. Ale co dokładnie oznacza popularny motyw? Unalome jest buddyjskim symbolem oświecenia i mówi się, że przedstawia promień słońca. Splecione linie symbolizują trudną drogę do oświecenia. Ten tatuaż jest często wykonywany z kwiatem lotosu na czubku.

Jakie są trendy na tatuaże dla mężczyzn?

tatuaż-pomysły-mężczyźni-przedramię-blackwork

Modne wzory tatuaży dla mężczyzn to nie filigranowe motywy i małe tatuaże, ale efektowne tribale i geometryczne symbole. Podobnie jak w przypadku kobiet, popularne są motywy 3D i fotorealistyczne, ale tatuaże noszone przez mężczyzn są zwykle większe. Innym popularnym trendem w tym roku są tatuaże blackwork, które wykonuje się tylko czarnym tuszem. Powstałe projekty są szczególnie przyciągające wzrok i wyglądają nowocześnie i wyraziście na skórze. Mężczyzn można również nakłuć akwarelami, ale motywy zazwyczaj łączy się z wyraźnymi konturami. Dla mężczyzn, którzy preferują minimalistyczne wzory, najlepsze są modne tatuaże dotwork.

Wewnętrzna część ramienia jest również popularną częścią ciała u mężczyzn. Jednak w przypadku większych motywów górne ramiona i plecy są odpowiednimi miejscami na efektowny tatuaż. Szczególnie popularne są również motywy rozciągające się od pleców przez ramię do przedramienia. Modne jest też połączenie z tatuażem na klatce piersiowej.

Plemiona

tatuaż-pomysły-mężczyźni-plemiona-polinezyjskie-tatuaże

Tatuaże z motywami plemiennymi od kilku lat cieszą się szczególną popularnością wśród mężczyzn. Również w tym roku tatuaże polinezyjskie są modne. Każdy tatuaż maoryski ma głębokie znaczenie, ponieważ projekt składa się z wielu różnych symboli. W tym artykule zebraliśmy więcej o najpopularniejszych motywach i ich znaczeniach.

Blackwork tatuaże

tatuaż-pomysły-mężczyźni-blackwork-geometric

Jeśli chcesz mieć efektowny wzór na swój następny tatuaż, po prostu nie możesz się pomylić z Blackwork Tattoo. Ten trend charakteryzuje się czystymi liniami i dużą ilością czerni. Tatuaże Blackwork stanowią jasne oświadczenie i przyciągają wzrok. Odpowiednimi częściami ciała są przede wszystkim ramiona, ale plecy i nogi są do tego równie odpowiednie.

Motywy geometryczne

tatuaż-pomysły-mężczyźni-trend-geometryczny-motyw-podróży

Podobnie jak w przypadku kobiet, geometryczne tatuaże cieszą się coraz większą popularnością wśród mężczyzn. Wyraźne linie i abstrakcyjne wzory mają szczególny urok i są naprawdę miłe dla skóry. Popularne motywy na tatuaż geometryczny to na przykład kompasy, strzały, origami, a także różne zwierzęta z figur geometrycznych.

Fotorealistyczne pomysły na tatuaż dla mężczyzn

tatuaż-pomysły-mężczyźni-foto-realistyczne-tatuaże

Fotorealistyczne tatuaże dla mężczyzn często przedstawiają portrety kobiet i zawsze mają bardzo konkretne znaczenie. Utalentowani tatuatorzy mogą przenieść dowolne zdjęcie bezpośrednio na skórę i wbić je pod nią na wieczność. Najlepsze części ciała do dużego fotorealistycznego tatuażu to ramiona i plecy. Tam tatuator ma większą swobodę projektowania i może wytatuować Cię za pomocą naprawdę realistycznego projektu 3D.