Pomysły na tatuaż

Klepsydra Tattoo – znaczenie i pomysły na tatuaże dla zegara życia

Tatuaż klepsydry purystyczny-geometryczny-czarno-biały-księżyc faza-pełny księżyc

Tatuaże z klepsydrą są atrakcyjne i zwykle mają głębokie znaczenie. Różni się to w zależności od osobowości użytkownika i dlatego jest bardzo zróżnicowane. Jak w przypadku każdego innego symbolu, prezentacja jest bardzo różna i może różnić się kształtem, rozmiarem i kolorem. W tym artykule chcemy nie tylko opowiedzieć o różnych znaczeniach Klepsydra tatuaż ale także dostarcz inspiracji i pomysłów na tatuaż do projektu.

Tatuaż klepsydry na ramieniu

klepsydra tatuaż szary kolor buddyjskie motywy wzoru

Więc co oznacza tatuaż z klepsydrą? Klepsydry jako motywy tatuażu oznaczają zazwyczaj czas, równowagę, naturę i przemijanie ludzkiego życia. Jednak symbol może indywidualnie symbolizować coś innego, na przykład śmierć. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy klepsydra jest wyświetlana w kolorze czarnym. Tak więc tatuaż może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie.

Połącz tatuaż z klepsydrą

Klepsydra tatuaż przedramię-gwiazdy-gałęzie-czarno-białe

W przeciwieństwie do bardziej statycznego znaczenia normalnego zegara, znaczenie tatuażu klepsydry obraca się przeciwko zatrzymaniu. Często tatuaż klepsydry łączy się ze skrzydłami, aby wzmocnić tę symbolikę. Czas leci, że tak powiem. W połączeniu z krukami lub sowami możliwe są dwie różne interpretacje. Z jednej strony ptaki te symbolizują mądrość, ale można je również postrzegać jako zwiastuny śmierci.

Wzory tatuaży anioła ze znaczeniami – 38 pomysłów & szablony

Tatuaż ćmy – znaczenie tematu i niektóre z najpiękniejszych gatunków ćmy

Najnowsze trendy w tatuażu według Pinteresta – ponad 70 inspiracji!

Zdjęcia tatuażu z klepsydrą

klepsydra tatuaż kwiaty-kwiaty-kolorowe-kolory

Jest odpowiedni zarówno dla pań, jak i mężczyzn, którzy zdecydowali się na tatuaż. Podczas gdy tatuaż klepsydry dla kobiet jest zwykle mniejszy i łączy się z gwiazdami lub kwiatami, czarno-białe lub kolorowe wzory z dodatkowymi, bardziej męskimi motywami są częściej spotykane u mężczyzn.

Mały tatuaż na nadgarstku

klepsydra tatuaż mały-dyskretny-kobiecy-pomysł-nadgarstek

Subtelne tatuaże są szczególnie, ale nie tylko, bardzo popularne wśród kobiet. Szczególnie dobrze nadaje się do tego obszar nadgarstka. Tam możesz zrobić mały, minimalistyczny tatuaż z klepsydrą, który nie jest zbyt rzucający się w oczy. Stopy są również popularną częścią ciała przy mniejszych tatuażach.

Minimalistyczny design

Tatuaż klepsydry minimalistyczny-przedramię-pomysł-damskie

Otrzymujesz prostszy tatuaż klepsydrowy nie tylko o mniejszym rozmiarze, ale także o minimalistycznym designie, który również powinien być zaprojektowany w czerni i bieli. Wybierz część ciała w zależności od tego, jak rzuca się w oczy tatuaż. Czasami chcesz lub musisz to ukryć, na przykład w pracy.

Tatuaż na plecach

Klepsydra-tatuaż-sowa-back-design-kolorowe-kolory

Jak już wspomnieliśmy, sowa to bardzo popularny motyw, który często łączy się z tatuażem klepsydry. W tym projekcie sowa wydaje się zabierać klepsydrę, czyli czas, w swoją ochronę. Symbolika w tym przypadku odnosi się do postaci ojca. Kolorowy tatuaż został zaprojektowany na środku pleców.

Zepsuta klepsydra

klepsydra tatuaż łokieć pomysł na projekt mężczyzn

Możesz symbolizować ten czas złamaną klepsydrą. Lub jeśli ciągle kończy Ci się czas, a dzień może nie być dla Ciebie wystarczająco długi, tatuaż z klepsydrą z potłuczonym szkłem również jest dla Ciebie odpowiedni. Szkło nie musi być całkowicie stłuczone. Pęknięte szkło to kolejna alternatywa.

Tatuaż życia i śmierci na ramieniu

klepsydra życie i śmierć czyli róże z symboliką cierni

Mężczyźni bardzo często ozdabiają ramiona tatuażami. Tak zwane tatuaże rękawowe doskonale nadają się również do umieszczania klepsydry i łączenia jej z różnymi innymi motywami. Rezultatem jest interesująca mieszanka różnych symboli, które mogą opowiedzieć własną historię. Więc proszę wybrać ten wariant dla tatuażu klepsydry.

Ramię tatuażu

klepsydra tatuaż ramię rękaw ramię czarny czerwony kwiat wiśni zegar życia

Jak widać, kwiaty niekoniecznie pasują tylko do kobiecych tatuaży. Czarno-biały tatuaż z klepsydrą można urozmaicić kolorowymi kwiatami i ożywić monochromatyczny projekt. Niektóre akcenty kolorystyczne często również symbolizują nadzieję, zwłaszcza z klepsydrą jako symbolem, jeśli ma to raczej negatywne znaczenie w twoim tatuażu.

Klepsydra z charakterem protestu

klepsydra-tatuaż-rozbite-szkło-biały-dom

Tatuaż może nie tylko odzwierciedlać osobiste doświadczenia, ale może być również wykorzystany jako protest. Świetnym przykładem jest ten projekt tatuażu z klepsydrą przedstawiający Biały Dom. Piasek wylewa się z potłuczonego szkła i miesza się z krwią i wodą. Jak zawsze przy takiej konstrukcji, obszar ciała można dowolnie dobierać.

Połącz zegar i klepsydrę

klepsydra tatuaż zegar napis antyczne kolory projektowe

Jeśli nie możesz wybrać między klasycznym zegarem a klepsydrą, po prostu połącz oba w jednym projekcie. Zdjęcia Salvadora Dali stanowią wspaniałą inspirację dla zegarka. Rozpuszczają się tak samo jak czas i bardzo dobrze uzupełniają płynący piasek klepsydry. Przykład tego wariantu możesz zobaczyć powyżej.

niebo i piekło

klepsydra tatuaż życie i śmierć ramię czaszka kości dłoni

Niebo i piekło lub życie i śmierć są przedstawione w tym tatuażu klepsydry. Ręka Boga spoczywa opiekuńczo na klepsydrze, której górna połowa symbolizuje życie. Projekt powinien jeszcze raz przypomnieć, jak krótkie jest życie i że każda chwila jest cenna i trzeba ją przeżyć. Głębokie znaczenie klepsydry staje się tutaj po raz kolejny jasne.

Tatuaż zegar życia

tatuaż zegar życia żółta szara świeca drzewo klepsydra

Ten tatuaż przedstawia również życie i śmierć. Jednocześnie gra się kolorami w celu podkreślenia przedstawień. Światło życia reprezentuje żółta świeca, a monochromatyczny wybór czerni i szarości symbolizuje śmierć. Motywem jest tu suche drzewo.

Tatuaż klepsydry w 3D

Klepsydra-tatuaż-górne ramię-czarny-klasyczny-design

Jeśli chcesz bardziej wyszukanego tatuażu z klepsydrą, a nie czegoś minimalistycznego, możesz skorzystać z projektu 3D. Jest to podkreślone w ten sposób i może wyglądać niezwykle realistycznie przez niektóre odcienie. W tym przykładzie do tatuażu wybrano tył ramienia.

Tatuaż klepsydry na pamiątkę ukochanej osoby

tatuaż zegar życia pamięć górnej części ciała śmierć

Tatuaże są często używane w celu zachowania pamięci o zmarłej osobie. Klepsydra doskonale nadaje się do tego celu. Do tatuażu można dodać daty urodzenia i śmierci, aby był bardziej osobisty. Nazwiska lub portrety również dobrze nadają się do połączenia klepsydry w projekcie.

Tatuaż klepsydry na przedramieniu

Klepsydra tatuaż ramię kruka mądrość symbol śmierci

Tutaj możesz zobaczyć kolejny przykład tatuażu klepsydry z krukami. Znaczenie jest oczywiście różne w zależności od użytkownika tatuażu, ale generalnie jest takie samo jak w przypadku sowy. Niemniej jednak kruki mają tendencję do wywoływania negatywnego nastroju. Dlatego najlepiej nadają się do tatuaży czarno-białych lub mało kolorowych.

Tatuaż klepsydry i skrzydła

klepsydra-tatuaż-skrzydła-żółte-pióra-czas-leci

Wspomnieliśmy już o znaczeniu skrzydeł. Symbolizują przemijanie życia, ale mają raczej pozytywną charyzmę. Powinny pobudzać ludzi do wykorzystywania każdej chwili i zwracać mniejszą uwagę na negatywną stronę nietrwałości. Ten efekt jest gwarantowany, zwłaszcza gdy używane są jasne kolory.

Motyle zamiast piasku

klepsydra-tatuaż-kobieca-inspiracja-talia-motyle

Motyle mają raczej rozmarzony wygląd. Być może dlatego, że kojarzą się z powiedzeniem „motyle w żołądku”, czyli z miłością. Pewne jest jednak to, że motyle sprawiają, że każdy poważny tatuaż wygląda znacznie luźniej, a przede wszystkim bardziej kobieco. Więc używaj ich, jak chcesz, do swojego tatuażu z klepsydrą.

Tatuaż na szyi

klepsydra-tatuaż-szyja-damska-zielono-czerwone-kwiaty

Szyja nadaje się zarówno do subtelnych tatuaży, jak i większych. Tam zawsze jest wystarczająco dużo miejsca. Ten tatuaż z klepsydrą zyskuje kobiecy wygląd dzięki delikatnym kolorom i wykorzystaniu kwiatów. Tatuaż wygląda nieco bardziej abstrakcyjnie, jeśli motyw nie jest przedstawiony prosto, ale lekko pochylony.