Pomysły na tatuaż

Diamentowy tatuaż: przegląd znaczenia i najpiękniejszych motywów do następnego tatuażu!

Emma Goldmann powiedziała kiedyś: „Wolałabym mieć róże na stole niż diamenty na szyi”. Słynny pisarz i działacz chciał zwrócić uwagę na niesprawiedliwość w społeczeństwie. Gdyby mówiła o tatuażach, prawdopodobnie inaczej dobrałaby słowa. Diamenty uważane są za najcenniejsze i najbardziej poszukiwane kamienie szlachetne na świecie. Nic więc dziwnego, że od lat są jednym z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych wzorów tatuaży. Czy to małe, duże, grawerowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi elementami, takimi jak tatuaż różany – możesz szybko zgubić duży wybór motywów. Ale właśnie tym jesteśmy dla Ciebie! Czytaj dalej i dowiedz się więcej o znaczeniu tatuażu diamentowego i zainspiruj się naszą galerią zdjęć na następne spotkanie z tatuażem!

Diamentowe tatuaże na nadgarstek małe tatuaże dla kobiet

Słowo „diament” pochodzi od starożytnego greckiego słowa „adamas”, które w języku niemieckim oznacza „niezwyciężony” i „niezmienny”. W starożytności wierzono, że jeśli ktoś nosi ze sobą diament, kamień chroni go przed siłami zła i daje siłę do przezwyciężania lęków i trudności. Kamienie szlachetne są istotną częścią zachodniej kultury i zawsze były symbolem pokoju, bogactwa i niezwyciężoności. Egipscy faraonowie umieścili diament w środku krzyża Ankh, symbolu życia. Możliwości uzyskania diamentowego tatuażu wydają się nieskończone. W zależności od tego, które inne symbole są zintegrowane z projektem, znaczenie tatuażu może się odpowiednio zmienić.

Znaczenie tatuażu diamentowego – co oznacza popularny motyw?

serce diamentowe tatuaże kwiaty wzór tatuażu znaczenie tatuaże na przedramię dla kobiet

Diamenty są nie tylko niesamowicie piękne i naprawdę drogie – jako kamienie są również bardzo wytrzymałe i praktycznie niezniszczalne. Nie bez powodu diamenty uważane są za królów kamieni szlachetnych – ze względu na swoją gęstość diament jest najtwardszą substancją występującą w przyrodzie. Dlatego większość znaczeń projektowania tatuaży wywodzi się z wysokiej wartości i twardości materiału kamieni szlachetnych. Tak więc najbardziej oczywistymi znaczeniami tatuażu diamentowego są siła, moc i dominacja. Wiele osób, które wybrały ten motyw tatuażu, chce wyrazić, że przeszły przez trudną fazę, a przeszkody uczyniły z nich silniejszą osobę.

Motyw jest idealny do minimalistycznego tatuażu rodzinnego lub partnerskiego

Diamentowe tatuaże na palec małe tatuaże o znaczeniu rodzinnym tatuażu

Twardość i siła diamentów fascynowała już starożytnych Greków i oznaczała miłość i czystość w greckiej mitologii. Szukasz tatuaży, aby na zawsze uwiecznić na skórze miłość do partnera lub członka rodziny? Wtedy diamentowe tatuaże są dokładnie tym, czego potrzebujesz! W związku miłosnym kamień szlachetny jest symbolem lojalności, stabilności i silnej więzi między dwojgiem ludzi, której nic nie może zerwać. Wygrawerowane imieniem, inicjałami lub datą użytkownik pokazuje, że osoba lub dzień jest dla niego bardzo ważny i cenny. A może inny pierścionek zaręczynowy? Zamiast super drogiego pierścionka z brylantem, możesz wybrać ładny diamentowy tatuaż na palcu, czekając na oryginał. Minimalistyczne projekty, w których tylko krawędzie są przeszyte delikatnymi liniami, wyglądają pięknie i bardzo elegancko.

Kamienie szlachetne symbolizują połysk, piękno i rzadkość

Diamentowy tatuaż na przedramię akwarela tatuaż projekt rodzinne pomysły na tatuaż

„Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiet!” – prawie nikt nie słyszał wcześniej powiedzenia legendarnej Marylin Monroe. Dzięki załamaniu światła kamienie szlachetne mienią się i błyszczą w wyjątkowy i baśniowy sposób, a także są symbolem piękna, ekskluzywności i luksusu.

Diament tatuażu ze skrzydłem 

Skrzydło tatuaż oznacza pomysły na tatuaż z diamentami

Diamentowy tatuaż ze skrzydłami to bardzo popularny motyw, który nie tylko wygląda niesamowicie pięknie, ale ma także głębokie znaczenie dla użytkownika. Podczas gdy kamień oznacza bogactwo i dominację, skrzydła jako tatuaż są symbolem wolności umysłu i puszczania złych myśli. Większość ludzi głównie chce, aby ich tatuaże pokazywały, że chcą coś zmienić w swoim życiu i że nie boją się tego. Jednak tatuaż można uznać również za przypomnienie, że w życiu są znacznie ważniejsze rzeczy niż pieniądze i władza.

Diamentowe tatuaże z kolorami

Diamentowy tatuaż Znaczenie Projekt tatuażu na przedramię dla kobiet

Aby podkreślić specjalność tatuażu diamentowego, często stosuje się kolory. Chociaż diamenty są na ogół bezbarwne, nadal istnieją tak zwane „diamenty fantazyjne” w kolorach czerwonym, różowym, żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim i brązowym. Jednak różne kolory mają również inne znaczenie. Na przykład tatuaż z diamentem w kształcie serca w kolorze czerwonym oznacza miłość, pasję i nadzieję. Zielony kojarzy się przede wszystkim z naturą, a niebieski oznacza bogactwo, władzę i spokój. Czerń kojarzy się z żałobą, a ci, którzy noszą tatuaż z czarnym diamentem, chcą go użyć, aby wyrazić swoją miłość i szacunek dla zmarłej osoby.

Diamentowe tatuaże na kostce dla kobiet małe

Zazwyczaj większość tatuaży diamentowych jest mała, ładna i wykonana w subtelnym stylu. Na przykład diamentowy tatuaż na kostce wygląda szczególnie dziewczęco i niesamowicie fajnie.

Diamentowy tatuaż ręka serce wzór tatuażu oznacza mały tatuaż rodzinny

Chociaż różne kolory zmienią znaczenie twojego tatuażu, najlepiej wybrać te niuanse, które najbardziej Ci się podobają.

Diamentowy tatuaż za uchem małe tatuaże dla kobiet

Czy to na stopie, przedramieniu czy diamentowym tatuażu za uchem – geometryczne tatuaże, w których kłują tylko krawędzie, są bardzo modne i wszędzie wyglądają wspaniale.

Znaczenie motywu tatuażu diamentowego tatuażu różanego?

Czerwono-różowy diament jest uważany za najcenniejszy ze wszystkich kamieni szlachetnych i zwykle kosztuje około 50 razy więcej. A może tak drogocenny diament, który na zawsze będzie częścią Ciebie? W połączeniu z delikatną różą perfekcyjnie oszlifowany kamień wygląda jeszcze piękniej!

Tatuaż na ramię dla kobiet diamentowa ręka tatuaż

Najlepszą rzeczą w tatuażach diamentowych jest to, że nie ma absolutnie żadnych ograniczeń dla twojej wyobraźni podczas tworzenia projektu. Tatuaż nie zawsze musi mieć bardzo głębokie znaczenie – czasami wystarczy, że po prostu wygląda pięknie i przyciąga wzrok.

Diamond Tattoo – Więcej fajnych pomysłów i inspiracji na następny tatuaż!

Tatuaż na ramię dla kobiet mały diamentowy tatuaż serca

Małe powiedzonka lub zwroty to kolejny świetny sposób na uzyskanie wyjątkowego diamentowego tatuażu

Tatuaż diament oznaczający tatuaże powiedzenia pomysły projekt tatuażu dla kobiet

Podczas gdy małe i minimalistyczne tatuaże wyglądają całkiem uroczo, większe projekty również są świetnym wyborem

Znaczenie tatuażu w kształcie diamentu w kształcie serca

Diamentowy tatuaż na przedramieniu cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi kobiety

Tatuaż diament oznaczający tatuaż na przedramieniu kobiety trendy tatuażu

Tatuaż w kształcie diamentu w kształcie serca można zaprojektować z dodatkowymi detalami, takimi jak ozdoby, aby stworzyć niepowtarzalny i filigranowy motyw

Tatuaż diamentowe przedramię serce tatuaż oznacza małe tatuaże przedramię kobiety

Nie bez powodu tatuaże akwarelowe są modne od lat – nadają projektowi wesołej nuty i stawiają tatuaż w centrum uwagi

Pomysły na tatuaże małe diamentowe tatuaże dla kobiet

Czy postrzegasz siebie jako osobę żądną przygód? Wtedy diamentowy tatuaż na stopie z piórami byłby właśnie dla Ciebie! Motyw oznacza wolność, siłę i odwagę

Akwarelowy trend w projektowaniu tatuażu diamentowa kostka do tatuażu

Czasami najpiękniejsze tatuaże są niezwykle proste i proste. Mały diamentowy tatuaż na nadgarstku wygląda elegancko i absolutnie wesoło

Szablon tatuażu z motywem akwareli w stylu akwareli