Pomysły na tatuaż

Akwarela Tattoo – Piękne tatuaże i wskazówki dotyczące trendu w kolorze wody

Akwarela tatuaż kolorowe-geometryczne-akwarele

Tatuaże akwarelowe od jakiegoś czasu są modne i zachwycają swoimi niezwykłymi projektami. Nowoczesna interpretacja kolorowego tatuażu pochodzi z Azji i staje się coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi. Ale czym właściwie jest tatuaż akwarelowy, jak długo utrzymuje się na skórze i jak faktycznie jest użądlony, dowiesz się w dzisiejszym artykule!

Co to jest tatuaż akwarelowy?

akwarela-tatuaż-abstrakcyjny-kwiaty-przedramię

Jak prawdziwe dzieła sztuki na skórze, tatuaże akwarelowe, zwane też akwarelami lub po prostu akwarelami, zachwycają. Różnią się od tradycyjnych tatuaży płynnymi kolorami, które wyglądają, jakby były namalowane pędzlem. Kolory nie mają ostrych krawędzi, ale spływają na siebie, jak akwarele. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w body art, który zyskuje na popularności.

Czerwone tatuaże są popularne, ale także kontrowersyjne: dowiedz się więcej o tym kolorze tatuażu

30 kwiatowych motywów tatuażu w modnym akwareli

Compass Tattoo – Znaczenie motywów, zdjęć i fajnych wzorów

akwarela-tatuaż-akwarele-pomysł-kwiat

Tatuaż akwarelowy wykonuje się tak samo jak tatuaż klasyczny – za pomocą igły i kolorowego tuszu. Motyw jest najpierw malowany akwarelami na kartce papieru, a następnie przenoszony na skórę. Duża różnica pojawia się zatem w technice i zdolnościach artystycznych tatuatora. Dobra znajomość kolorów i kombinacji kolorów jest warunkiem udanego projektu. Ponadto tatuaże akwarelowe są wygrawerowane płynnymi przejściami, dzięki czemu kontury nie odgrywają większej roli. Raczej delikatny gradient jest typowy dla ładnego tatuażu akwarelowego.

akwarela-tatuaż-pomysł-pomysł-dotwork

Jeśli chodzi o motywy do tatuażu akwarelowego, to praktycznie każdy wzór jest dostępny w akwareli. Od najpopularniejszych kwiatów po urocze zwierzęta i abstrakcyjne motywy, wszystko jest grawerowane przez doświadczonych tatuatorów z całego świata. Zarówno małe, jak i duże motywy wyglądają pięknie jak tatuaż akwarelowy. Tatuaże są następnie grawerowane drobno rysowanymi konturami lub tylko w różnych kolorach.

Jak długo trwa tatuaż akwarelowy?

akwarela-tatuaż-róża-kostka-kobieta

Często kontrowersyjne pytanie dotyczące tatuaży akwarelowych dotyczy ich trwałości. Zazwyczaj każdy tatuaż z czasem zniknie, gdy atrament rozprzestrzeni się pod skórą. W ten sposób kontury tatuażu zacierają się i traci swój pierwotny wygląd. Ponieważ w przypadku tatuaży akwarelowych w zasadzie nie ma ograniczających linii i konturów, mogą one stracić dużo ekspresji, gdy kolory wyblakną. Dotyczy to szczególnie tych części ciała, które mają stały kontakt z promieniami UV.

akwarela-tatuaz-kontury-akwarela-przedramię

Aby poradzić sobie z tą wadą tatuaży akwarelowych, doświadczeni artyści tatuażu zalecają stosowanie akwareli z wyraźnie określonymi konturami. W ten sposób grawerowany wzór zostaje zachowany, nawet jeśli z czasem kolory stają się jaśniejsze. Dodatkowo istnieje również możliwość ponownego grawerowania tatuażu po pewnym czasie.

Jaki rodzaj tatuaży w kolorze wody najlepiej pasuje??

akwarela-tatuaż-kwiaty-kobieta-górne ramię

Chciałbyś uzyskać tatuaż akwarelowy, ale nie jesteś pewien, czy pasuje on do Twojego typu skóry? Z reguły tatuaże akwarelowe są bardziej polecane do jasnej karnacji, ponieważ kolory potrzebują odpowiedniego tła, aby uzyskać pełną krycie. Dzięki temu motywy akwarelowe znacznie lepiej prezentują się na bladej, mniej pigmentowanej skórze. Jasny typ skóry uwydatnia użyte kolory, a projekt tatuażu lepiej z nimi wyczarowany.

Wskazówki dotyczące udanego tatuażu akwarelowego

akwarela-tatuaż-akwarela-abstrakcyjna

Jeśli zdecydowałeś się na kolorowy tatuaż akwarelowy, możliwości motywów i wzorów są liczne. Przy wyborze kreatywność nie ma prawie żadnych ograniczeń. Sam decydujesz, czy małe czy duże projekty, z delikatnymi pastelowymi tonami lub mocnymi kolorami. Ale powinieneś również wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek, aby uzyskać udany tatuaż.

Zdobądź profesjonalnego kutasa

akwarela-tatuaż-pomysły-zwierzęta-koń

Przede wszystkim zaleca się znalezienie doświadczonego tatuatora, który specjalizuje się w tatuażach akwarelowych. Praca z kolorami, gradientami kolorów i płynnymi przejściami między niuansami wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Wybór odpowiednich kolorów jest głównym tematem akwareli i determinuje efekt końcowy. Dlatego tatuaże akwarelowe nie są udane dla każdego tatuatora, dlatego powinieneś wykonać tylko jeden przez profesjonalistę. Najlepiej przyjrzeć się wcześniejszej pracy wybranego tatuatora, zanim zostaniesz przez niego wytatuowany. Jeśli artysta używa tylko wysokiej jakości kolorów i wbija się wystarczająco głęboko w skórę, nie powinieneś się zbytnio martwić o rozjaśnienie tatuażu.

Zaplanuj odpowiednią przestrzeń i wybierz odpowiednią część ciała

akwarela tatuaż kolory tęczy napis

Tatuaże akwarelowe zawsze mają niepowtarzalny design i mogą być wykonywane tylko w ograniczonym zakresie w sąsiedztwie innych tatuaży. Odpowiedni motyw zdecydowanie lepiej wygląda, gdy jest głównym bohaterem na skórze. Dlatego należy zaplanować wystarczająco dużo miejsca na tatuaż akwarelowy, aby kolory mogły błyszczeć w pełni swoim pięknem.

akwarela-tatuaż-kobieta-motyl-akwarele

Część ciała odgrywa również ważną rolę w dobrym tatuażu akwarelowym. Powinien być na tyle duży, aby wybrany motyw mógł z powodzeniem zainscenizować projekt. Ze względu na krótki okres trwałości tatuaże akwarelowe są często używane na mniej widocznych częściach ciała, które nie są tak często wystawione na słońce. W ten sposób kolory nie blakną tak szybko, a projekt zachowuje się dłużej.

akwarela-tatuaz-plecy-lew-akwarele

Najlepsze części ciała do tatuażu akwarelowego to zwykle łopatka, plecy i udo. Rzadko są wystawione na działanie promieni UV i oferują wystarczająco dużo miejsca na piękny projekt. Jednak przedramiona, obojczyk i kręgosłup są również popularne w przypadku tatuaży akwarelowych, zwłaszcza u kobiet.

Nakłuć z czarnymi krawędziami

akwarela-tatuaż-pomysły-piórko-farba

Jeśli chcesz uzyskać trwały tatuaż akwarelowy, nadal zaleca się wybór wzoru z konturami. Tatuaże całkowicie wytatuowane w stylu akwareli wyglądają ładnie, ale efekt bardzo szybko znika i po chwili istnieje możliwość, że tatuaż wygląda jak plama koloru na skórze. Jeśli natomiast kontury motywu są graficznie wygrawerowane czarnym tuszem, to tatuaż wygląda pięknie nawet przy pewnym wyblaknięciu koloru.

Pomysły na tatuaże akwarelowe dla mężczyzn i kobiet

akwarelowe tatuaże męskie pomysły na klatkę piersiową

Chociaż kobiety częściej odważą się na tatuaż akwarelowy, kolorowe wzory są równie odpowiednie dla mężczyzn. Nie zawsze należy umieszczać w tatuażu wszystkie kolory tęczy, ale raczej użyć motywu dwu- lub trójkolorowego. Popularnymi motywami wśród kobiet są kwiaty, pióra, urocze zwierzątka, motyle, jednorożce itp., które często są barwione w watę cukrową. Mężczyźni natomiast preferują symbole siły, takie jak lwy, wilki czy kompasy w intensywnych kolorach.