Pomysły na tatuaż, WIDEO

Polinezyjskie tatuaże maoryskie: znaczenie motywów i wzorów plemiennych

Polinezyjskie tatuaże Maorysów to bardzo złożone motywy, które wyłoniły się ze starożytnych kultur i tradycji i zyskują na popularności. Czy istnieje różnica między tatuażami maoryskimi i polinezyjskimi? Polinezja to region geograficzny Oceanii pomiędzy Nową Zelandią, Hawajami i Wyspą Wielkanocną.

polinezyjskie tatuaże maoryskie rękaw-piersi-star-tradycyjne

Tatuaże polinezyjskie mają pochodzenie hawajskie, samoańskie, maoryskie i azteckie. Każda z tych kultur ma swoje własne, niepowtarzalne wzorce, które mają swoje własne znaczenie. Dlatego różnica między motywami jest bardzo mała. Dzisiaj opowiemy o najczęstszych wzorach polinezyjskich.

Szczególnie podobają nam się te tatuaże Maorysów dla kobiety!

37 pomysłów na tatuaż na ramieniu dla mężczyzn – motywy maoryskie i plemienne

40 pomysłów na tatuaż Ohana: symbol rodziny i przyjaźni

Maoryskie tatuaże i ich znaczenie

Symbole polinezyjskie – znak Tiki

polinezyjskie-tatuaże-znak-znaczenie-przykład-tiki

Tiki to ludzka postać reprezentująca polinezyjskich półbogów. Przede wszystkim symbolizują ochronę i pełnią rolę opiekuńczą. Tiki odgrywa bardzo ważną rolę w kulturze polinezyjskiej. Organy Tiki są często rysowane osobno, aby reprezentować różne znaczenia. Na przykład symbole nosa oznaczają niebezpieczeństwo wąchania i wczesnego rozpoznawania go. Tiki oczy, nos, usta i boki są ważnymi elementami projektu dla większości polinezyjskich wzorów tatuaży.

polinezyjskie tatuaże maoryskie cielę tiki znaczenie znaku

Zęby również nie są rzadkością. W połączeniu z zamkniętymi ustami taki wzór można stworzyć dla dwóch łydek lub ramion, w których tatuaże polinezyjskich Maorysów mają z jednej strony ten sam kształt, ale różnią się motywami. Możesz więc używać kilku pożądanych motywów i znaczeń Maorysów jednocześnie.

Polinezyjskie tatuaże Maorysów i ich znaczenie – muszle i żółwie

polinezyjskie-tatuaże-znaki-muszle-przykładowe-znaczenie

W polinezyjskich projektach tatuaży muszle są bardzo powszechne i przedstawiane w wielu odmianach. Często mają wiele wariacji i stylizacji. Oznaczają ochronę i intymność. Muszle małży symbolizują pary i małżeństwo. Dokładniej, są one reprezentowane w postaci muszli ślimaków morskich. Dlatego też osoby z rodziny mogą się na nim oprzeć.

Polinezyjskie tatuaże Maorysów - człowiek-ramię-żółw

Żółw jest kolejnym symbolem i bardzo ważnym stworzeniem morskim dla kultury polinezyjskiej. W skorupie żółwia osadzone są również inne złożone motywy, które mogą mieć całą gamę znaczeń. Zasadniczo żółw symbolizuje długowieczność, płodność i spokój.

Tatuaż Maya – symboliczne motywy i pomysły na męskie wzory tatuaży

Azteckie szablony tatuaży dla mężczyzn – starożytne i wojenne wzory

Tatuaże na ramię dla mężczyzn – ponadczasowe wzory i efektowne motywy dla mężczyzn

Symbole polinezyjskich tatuaży maoryskich – Krzyż Marquesy

tatuaż plemienny maoryski, co oznacza krzyż markizów

Krzyż markizów to kolejny symbol, który jest bardzo popularny i używany w wielu polinezyjskich projektach tatuaży. Często reprezentuje równowagę między żywiołami i symbolizuje harmonię. Jego pochodzenie nie jest znane, ale niektóre badania archeologiczne pokazują, że może być powiązany ze skorupą żółwia.

Polinezyjskie tatuaże Maorysów oznaczające krzyż markizy

Czasami jest mylony z symbolem jaszczurki. Jednym ze sposobów na odróżnienie tych dwóch jest sprawdzenie, czy symbol ma „ogon” i „głową”. Wtedy szybko staje się jasne, co jest pokazane. Krzyż w pewien sposób przypomina kompas, który z kolei nie symbolizuje żywiołów, ale cztery punkty kardynalne.

Polinezyjskie Tatuaże – Słońce Maorysów

polinezyjskie-maoryskie-tatuaze-czyli-plemienne-sun

W polinezyjskich tatuażach plemiennych słońce często łączy się z innymi symbolami, aby wyrazić różne znaczenia. W kulturze polinezyjskiej słońce symbolizuje bogactwo, splendor, wielkość i dominację. Wschód słońca oznacza odrodzenie, a zachód słońca przejście do świata poza nim.

tatuaż maoryski człowiek plemienny słońce znak

Często tylko promienie słońca reprezentują słońce. Słońce nie musi być koniecznie pokazane w całości i może być łączone z innymi słońcami w innych obszarach tatuażu. Możesz zobaczyć świetny przykład powyżej. Większe pół słońca jest pokazane w okolicy ramion i połączone z mniejszym w przeciwnym kolorze i z boku.

Motyw słońca może, ale nie musi być centrum całego projektu tatuażu. Jeśli wybierzesz różne motywy, możesz stworzyć kombinację według swoich pomysłów. Wskazane jest, aby wybrać tatuażystę, który ma doświadczenie w tej dziedzinie i który może udzielić najlepszej porady. Wyróżnij dla Ciebie szczególnie ważne symbole tatuaży polinezyjskich maoryskich.

Polinezyjskie Tatuaże – Symbole i Znaczenie – Morze

polinezyjskie-maoryskie-tatuaże-znaczenie-ocean

Symbole morza są bardzo powszechne w projektach tatuaży polinezyjskich Maorysów. Służą jako wypełniacz szczelin w celu uzupełnienia tatuażu. Po śmierci Polinezyjczycy uważają morze za swój ostateczny cel podróży. Czasami więc morze jest symbolem śmierci lub świata poza nim.

polinezyjskie tatuaże maoryskie armsleeve mężczyzn plemienny wzór

Nie chodzi o wspomniane już małże i żółwie. Te i inne symbole morza mają swoje własne znaczenie. Często morze jest reprezentowane przez wzory fal. Morze jest również uważane za ważne źródło pożywienia i reprezentuje życie, płodność i wytrzymałość.Jest to więc kolejny ważny motyw dla maoryskich wzorów tatuaży.

Kałamarnica

Kałamarnica, ośmiornica czy ośmiornica znane są ze swoich właściwości regeneracyjnych, a także to symbolizują, a do tego wszechstronność i pomysłowość, wiedza i inteligencja – znaczenia, które sprawiają, że jest to popularny motyw. Nie zapominajmy, że te morskie stworzenia są również ważnym źródłem pożywienia. Zwierzę można przedstawić za pomocą typowych motywów i wzorów polinezyjskich.

Polinezyjskie Tatuaże – zęby rekina w stylu maoryskim

polinezyjskie ramię maoryskie plemienne postacie tatuażu zęby rekina

Zęby rekina to kolejny symbol, który jest bardzo popularny wśród tatuaży polinezyjskich Maorysów. Ponad 50% tatuaży polinezyjskich ma wbudowane zęby rekina. W języku polinezyjskim nazywany jest również „niho mano”. Motywy są łatwe do rozpoznania, ponieważ składają się z wzoru zygzakowatego, czyli kilku trójkątów ustawionych w rzędzie.

polinezyjskie tatuaże maoryskie rękaw-mężczyźni-górne ramię-przedramię-ramię

Zęby rekina oznaczają ochronę, przywództwo, władzę, dzikość, zdolność przystosowania się itp. W legendach polinezyjskich rekiny reprezentują także boga Polinezyjczyków, a jego autorytarna charyzma sprawia, że ​​motyw rekina jest bardzo popularny. Może być używany do wypełniania luk lub oprawienia niektórych obszarów, a także całego tatuażu. Trójkąty mogą zwężać się w dowolnym punkcie, tj. mogą być zaprojektowane jako równoboczne lub równoramienne.

Polinezyjskie symbole tatuażu – znaczenie jaszczurki (lub gekonu)

Polinezyjskie tatuaże Maorysów oznaczające-jaszczurko-plemienne

W kulturze polinezyjskiej jaszczurki i gekony uważane są za manifestacje bogów o imieniu Moko (jest to również nazwa tatuażu twarzy w kulturze Maorysów). Ta istota potrafi rozmawiać z bogami, obserwować zaświaty, przynosić szczęście. W kulturze Maorysów uważa się, że jaszczurka chroni przed złem i chorobami.

Wzór maoryski – czubek włóczni

Groty włóczni można zobaczyć na prawie każdym polinezyjskim projekcie tatuażu. Symbol oznacza odwagę i walkę. Są one zwykle używane w połączeniu z innymi symbolami, aby przekazać pewne znaczenia. Na przykład wstęga grotów i wstęga symboli Enaty u jej boku oznacza zwycięstwo nad przeciwnikiem.

Tatuaże polinezyjskie – Symbole ludzi – „Enata

Polinezyjskie tatuaże Maorysów-ramię-znak-enata

„Enata” jest typowym motywem tatuaży polinezyjskich maoryskich i symbolizuje ludzi i bogów. Pochodzi z języka markizów i oznacza doświadczenia życiowe, narodziny, rolę w społeczeństwie itp. Może również reprezentować związki takie jak małżeństwo, rodzina, krewni i przyjaciele. Symbol odwróconej enaty może również symbolizować przeciwnika.

Tatuaż dłoni

Sama decydujesz na którą część ciała wybierasz tatuaże Maorysów Polinezyjskich.O ile kobiety wolą mniejsze wzory na dłonie, szyję, plecy, stopy czy uda, mężczyźni lubią stosować większe rękawy, które nie tylko zakrywają ramię, ale może wytrzymać również przedramię, a nawet ramię i pierś.

Wzory tatuaży o głębokim znaczeniu

Polinezyjskie tatuaże Maorysów bez wątpienia wymagają dobrego planowania i dobrze wykształconego w zakresie możliwości, symboli i motywów, dzięki czemu możesz również wziąć pod uwagę wszystko, co ważne i uzyskać doskonały projekt. Nie musisz też być bardzo wyczerpujący. Subtelne wzory tatuaży jak w powyższym przykładzie są równie atrakcyjne i mogą być całkowicie wystarczające.

Pomysły dla kobiet i mężczyzn

Ten motyw kobiecego uda jest również subtelny. Zwłaszcza żeńskie przedstawicielki wśród nich będą preferować takie warianty. Zamiast jednego dużego tatuażu możesz również rozważyć dwa lub trzy mniejsze, które są wybrane dla różnych obszarów i nadal zawierają wszystkie ważne symbole. Pomocna może być również konsultacja z tatuatorem.

polinezyjskie-maoryskie-tatuaze-tatuaz-ramię-mężczyźni-nowoczesny

Połączenie z łapą wilka

Czcionka polinezyjskich tatuaży maoryskich na ramionach i ramionach

Rozpoznaj motywy Maorysów w tym projekcie tatuażu?

polinezyjskie tatuaże maoryskie znaczenie znaku spirali na ramieniu

Każdy znak ma inne znaczenie

Polinezyjskie tatuaże Maorysów ramię ramię mężczyzny oznaczające znaczenie

Tatuaże Maorysów są szczególnie popularne wśród mężczyzn

polinezyjskie-maoryskie-tatuaże-człowiek-ramię-tribal

Tatuaż żółwia z plemiennym wzorem

Polinezyjskie tatuaże Maorysów człowiek na ramieniu żółwia

Maoryski tatuaż na klatce piersiowej dla mężczyzny

polinezyjskie tatuaże maoryskie znaczenie znaku klatki piersiowej człowieka

Pomysły dla kobiet

polinezyjskie-maoryskie-tatuaze-kobieta-plecy-plemienne-kwiatowe

polinezyjski-maoryski-plemienny-ramię-tatuaż-znak-punkt-włócznia

polinezyjskie-maoryskie-tatuaże-kobieta-żeberka-tribal

Polinezyjsko-Maoryjscy-Tatuaże-Znaczenie-Motywy-Znak

Polinezyjskie-maoryskie-tatuaże-fale-słońce-symbole-mężczyzna

tatuaże-polinezyjskie-maoryskie-przedramię-kobieta-plemienna-band

polinezyjskie-maoryskie-tatuaże-rozpiętość-plemienne-motywy

Znaczenie znaku plemiennego tatuaży polinezyjskich Maorysów