Pomysły na tatuaż, WIDEO

10 buddyjskich symboli i ich znaczenia – pomysły na następny tatuaż

Buddyzm powstał w IV lub VI wieku p.n.e. Jej założycielem jest Siddharta Gautama, który w tym czasie szerzył w Indiach swoje nauki o nirwanie i oświeceniu. Aby zilustrować swoją mądrość, użył wielu symboli, które do dziś dotykają wielu ludzi swoją prawdą.

Symbole buddyjskie oznaczające-tatuaż-tył-sak-yant

Ponieważ symbole buddyjskie mają silne znaczenie, są idealne jako motyw tatuażu. W tym artykule znajdziesz mały wybór interesujących symboli w buddyzmie, które mogą dać ci szczęście, ochronę i duchowe rzeczy.

Tatuaż Mandala dla kobiet i mężczyzn – 18 magicznych motywów i ich znaczenia

Cytaty Buddy, mądrość & Powiedzenia dla różnych sytuacji życiowych

30 tatuaży i symboli w języku hindi i sanskrycie oraz ich znaczenie

Symbole buddyjskie: Sri Yantra

Buddyjskie-symbole-znaczenie-człowiek-Sri-Yantra-Tatuaż-Mandala

Sri Yantra należy do Świętej Geometrii i jest diagramem indyjskiej bogini szczęścia, piękna i miłości Lakshmi, zwanej także Shri. Yantra to figura geometryczna z efektem specjalnym. Shri Yantra jest jantrą wszystkich jantr i ma równoważyć energie i w ten sposób tworzyć pokój. Składa się z dziewięciu dużych, splecionych ze sobą trójkątów. Daje to w sumie 43 mniejsze trójkąty, które mają reprezentować cały wszechświat i stworzenie. Trójkąty otoczone są dwoma kwiatami lotosu o ośmiu i szesnastu płatkach. Całość zamknięta na kwadracie przypominającym świątynię z czterema drzwiami.

Symbole buddyjskie: co oznacza Sak Yant Hah Taew?

Buddyjskie symbole-znaczenie-sak-yant-angelina-jolie

Sak oznacza “tatuowanie”, Yant oznacza “Yantrę”. Mówi się, że symbole mają magiczną moc i są od wieków tatuowane przez mnichów. Ta święta forma tatuażu jest powszechna głównie w Azji Południowo-Wschodniej, dlatego wielu robi taki tatuaż podczas podróży do Tajlandii. Istnieją różne warianty tatuaży Sak Yant, które charakteryzują się bardzo różnymi geometrycznymi kształtami.

Do najbardziej znanych motywów Sak Yant należą Hah Taew, Gao Yord i Paed Tidt. Na przykład Angelina Jolie ma tatuaż Hah Taew na lewym łopatce. Pięć linii przedstawia magiczne zaklęcia, które chronią noszącego przed złem i mają przynieść mu szczęście, zdrowie i sukces.

Siedem czakr

buddyjskie-symbole-znaczenia-siedem-czakr

System czakr powstał wiele lat temu w Indiach. Czakra oznacza „koło” w sanskrycie. Każda czakra jest centrum energetycznym, które obraca się jak koło. Jeśli prędkość jest zbyt duża, ta czakra jest zbyt otwarta. Jeśli koło obraca się zbyt wolno lub wcale, oznacza to, że ta czakra jest zamknięta. Dla dobrego zdrowia wszystkie czakry muszą działać harmonijnie i pozostawać w harmonii ze sobą. Zapewnia to zrównoważone i szczęśliwe życie.

buddyjskie-symbole-znaczenie-siedem-czakry-tatuaż

Ręka Hamsy

buddyjskie-symbole-znaczenie-hamsa-ręka-żebro-nadgarstek

Ten symbol jest bardzo popularny w wielu kulturach i religiach. W judaizmie mówi się o ręce Miriam, siostry Mojżesza. W islamie znana jest jako ręka Fatimy, nazwana na cześć córki Mahometa. W buddyzmie i hinduizmie ręka z pięcioma palcami reprezentuje pięć z siedmiu czakr. Wygląda jak dłoń z otwartą dłonią, ale jest przedstawiona z dwoma kciukami. Ręka hamsa ma chronić przed wszelkimi szkodami lub niebezpieczeństwami i często jest używana w połączeniu ze „złym okiem”. Aby jednak móc zapewnić optymalną ochronę i przynieść szczęście, palce powinny być skierowane w dół.

Kwiat lotosu jako symbol czystości

Symbole buddyjskie oznaczające tatuaż lotosu namaste

Kwiat lotosu jest jednym z najstarszych symboli i ma wiele znaczeń. Rośnie w mętnych wodach, ale jego kwiaty są nietknięte przez nieczystość. Pływają po powierzchni wody i zachwycają swoim niezwykłym pięknem. W buddyzmie kwiat lotosu symbolizuje czystość serca i siłę psychicznego oporu. Symbol oznacza odrodzenie, nowy początek i drogę do nirwany.

Ganesha – bóg z głową słonia

buddyjskie symbole oznaczające tatuaż indyjskiego słonia Ganesha

Ganesha jest hinduskim bogiem szczęścia, ale czczony jest także w buddyzmie. Przedstawiany jest jako uprzejmy, miły, inteligentny i pełen humoru. Modlitwę do Ganeszy kierujemy, gdy potrzebujemy szczęścia, sukcesu i pomyślności na początku nowego przedsięwzięcia. Nadal jest znany jako „zdobywca przeszkód” i „niszczyciel zła”. Jego duża głowa słonia oznacza inteligencję, a zakrzywiony tułów jest jednocześnie silny i wrażliwy. Potrafi odróżnić dobro od zła.

Bóg Shiva – niszczyciel, ale i odnawiający

Buddyjskie-symbole-znaczenie-bóg-sziwa

Pan Shiva jest ojcem Ganesha i jednym z trzech głównych bogów hinduizmu. Shiva ma wiele cech i przypisuje mu się wiele znaczeń. Jest czystą świadomością, z której wychodzi jego energia (Shakti) i tworzy świat. Ale Shiva ma również destrukcyjny, ale pozytywny aspekt. Coś się kończy, aby mogło powstać coś nowego. Rozpuszcza stare przyzwyczajenia i tym samym tworzy przestrzeń na nowy początek. Dlatego jest bogiem transformacji i zmiany.

Symbole buddyjskie oznaczające indyjski tatuaż trishula shiva trident

Trishula jest bronią Shivy. Niszczy tym samym świat fizyczny i duchowy oraz świat przodków. Trójząb nadal symbolizuje trzech głównych bogów hinduizmu – Brahmę jako stwórcę, Shivę jako niszczyciela i Wisznu jako podtrzymującego. Czubki trójzębu są związane z trzema siłami woli, wiedzy i działania Śiwy, a także z przyszłością, teraźniejszością i przeszłością.

Unalome

buddyjskie-symbole-znaczenie-unalome-nadgarstek

Jeśli lubisz subtelne motywy, ten symbol jest właściwym wyborem. Unalome to hinduski symbol reprezentujący podróż do oświecenia.Ścieżka zaczyna się w środku spirali, a następnie w górę i w dół, aż utworzy się prosta linia. Wtedy zostaje się przebudzony do oświecenia. Życie jest pełne zwrotów akcji, ale chaos może w końcu zamienić się w harmonię.

Buddyjskie-symbole-znaczenie-unalome-flower-om

Unalome jest często łączony z kwiatem lotosu i symbolem Om w projekcie tatuażu. Filigranowe linie splatają się bardzo elegancko jak pędy kwiatowe i wyglądają bardzo szlachetnie. Unalome jest idealny jako mały tatuaż na plecach w kierunku szyi lub na nadgarstku.

Symbol Om

buddyjskie-symbole-znaczenie-om-malutkie-tatuaże

Święty symbol Aum lub Om reprezentuje wibracje wszechświata i wszystkie stany ludzkiej świadomości. Jest często intonowany na początku i na końcu zajęć jogi i jest szeroko stosowany podczas medytacji. Koncepcja stojąca za Om jest następująca: wszystko we wszechświecie zaczęło się od wibracji, stało się dźwiękiem i tym dźwiękiem jest Om. Symbol wygląda jak liczba 30 i pozwala na wiele skojarzeń: trzech bogów Brahmy, Wisznu i Śiwy, trzy poziomy nieba, ziemi i podziemi itd..

Połączenie Unalome i Om

buddyjskie-symbole-znaczenie-om-symbol-nadgarstek

Symbol Aum symbolizuje również różne stany życia. A to stan czuwania. U stoi między A i M i jest naszym stanem snu, czyli między świadomym a nieświadomym. M oznacza głęboki sen, naszą nieświadomość. To są rzeczy, które nie zostały jeszcze ujawnione.