Pomysły na rękodzieło

Zrób sobie dekorację z mniszka lekarskiego jako prezent – 8 pięknych pomysłów na rękodzieło z prawdziwych kwiatów

Mlecze są bez wątpienia ładne i nie bez powodu tak popularnym motywem do dekoracji. Ale prawdziwe kwiaty to także doskonały materiał na rękodzieło i dekoracje. Wyjaśniliśmy Ci już, jak możesz zachować mniszka lekarskiego. Dziś pokażemy Ci kilka wspaniałych pomysłów, które możesz majstrować przy gotowych mniszkach. Niezależnie od tego, czy jako prezent, czy do dekoracji własnego domu, poniższe pomysły, dzięki którym możesz stworzyć ozdoby z mniszka lekarskiego, są po prostu zapierające dech w piersiach i gwarantują, że przyciągną uwagę wszystkich i przyniosą radość!

Stwórz dekorację z mniszka lekarskiego za pomocą żywicy epoksydowej

Zrób samodzielnie wisiorki z żywicy epoksydowej do rękodzieła z nasionami mniszka lekarskiego w środku

Żywicy syntetycznej można użyć do wykonania pięknych ozdób, biżuterii i innych rzeczy, a to naprawdę proste. Więc jeśli nie pracowałeś wcześniej z tym materiałem, zrób to. W dalszej części pokażemy, w jaki sposób można wykonać własną zakonserwowaną dekorację mniszka lekarskiego z żywicy epoksydowej, a tym samym uczynić ją jeszcze trwalszą. Potrzebujesz:

 • przezroczysta żywica syntetyczna
 • Formy do nalewania
 • Mlecze

Instrukcje dotyczące mniszka odlanego w żywicy syntetycznej

Pamiętaj, aby wybrać kształt, który będzie pasował do kwiatu, aby można go było pokryć żywicą epoksydową ze wszystkich stron. Wymieszaj żywicę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Teraz wlej cienką warstwę do formy i pozostaw do wyschnięcia, aż uzyska żelową konsystencję. W zależności od temperatury pokojowej i produktu może to potrwać do 2 godzin. Następnie ostrożnie umieść kwiat do góry nogami w formie. Mniszek lekarski można wcześniej zakonserwować. Ale jeśli wlejesz żywicę do formy powoli i na krawędzi, nawet nietraktowany kwiat nie powinien się rozpaść.

Majsterkowicz do dekoracji z mniszka lekarskiego z żywicą syntetyczną - ładne ekspozycje do podarowania

Pozostaw kwiat w żelu jeszcze przez kilka godzin, a następnie ostrożnie wypełnij foremkę. Niech Dandelion Deko stwardnieje przez kilka dni. Wtedy jest gotowy i możesz oddać tego ładnego dmuchawca lub postawić go, zrobić dziurę i powiesić lub cokolwiek wymyślisz.

Dmuchawiec w szklance jako dekoracja

Dekoracja z dmuchawcem w szkle jako spełnienie życzeń - fajny prezent urodzinowy dla przyjaciół i rodziny

Mniszek w szklance jako spełnienie życzeń to naprawdę wspaniały pomysł na prezent. Możesz po prostu sam zrobić prezent z dmuchawcem w szklance lub połączyć go ze sznurkiem światełek, a nawet małymi notatkami z życzeniami. Wybór nalezy do ciebie. Polecamy większy słoik, który również można zamknąć. Wtedy nadal potrzebujesz zakonserwowanego mleczu. Wystarczy spojrzeć na nasz inny artykuł o tym, jak konserwować mniszek, znaleźć metodę i przygotować kwiaty. Następnie możesz samodzielnie wykonać dekorację z mniszka lekarskiego:

Stwórz sam spełnienie życzeń z mniszka lekarskiego - połącz z wróżkami i życzeniami

Jeśli chcesz umieścić w szkle sznur światełek, najlepiej zacząć od niego. Następnie dodaj kilka kwiatów i, jeśli to konieczne, rozłóż wokół nich kilka życzeń. Następnie do szklanki wpada więcej kwiatów, aż całkowicie ją napełnisz. Zamknij słoik. Alternatywnie możesz napisać swoje życzenia na etykiecie, a następnie zawiesić je na szyjce szklanki. Świetny pomysł, jeśli chcesz zachować mniszek i przechowywać go w słoiku!

Mlecze pod kloszem

Dekoracja dmuchawca pod szklanym dzwoneczkiem - kompozycje kwiatowe dla kwiaciarni hobbystycznych

Pokazaliśmy już Wam wiele pomysłów, jak pod kloszem można ułożyć ładne aranżacje na różne okazje. A może tym razem dodać do aranżacji mlecze? Zwłaszcza, gdy układasz (ale nie tylko) suszące aranżacje, te puszyste kwiaty okazują się idealnymi akcentami.

Dekoracja z mniszka lekarskiego w słoiku z suszonymi kwiatami jako pomysł na prezent

Możesz kupić dzwonki szklane w różnych rozmiarach, kształtach iz różnymi podstawami. Zdobądź dodatkowe materiały, takie jak pianka florystyczna, mech lub inne kwiaty. Rośliny mogą być również sztuczne, jeśli chcesz stworzyć wyjątkowo trwałą dekorację z mniszka lekarskiego. Możesz również wykorzystać ten pomysł na dmuchawiec w szklance jako prezent i sprawić, by ktoś był wyjątkowy. Pamiętaj, aby regularnie wietrzyć to zamknięte naczynie, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci.

Romantyczny układ suszenia w szklanym kloszu w kształcie jajka z korkową podstawą

W terrarium

Zaprojektuj aranżację z mniszkiem i mchem w terrarium

Podobnie jak klosz, terrarium jest również preferowane od klosza, zwłaszcza w nowoczesnych obiektach. Ale zasada jest taka sama. Główną różnicą jest to, że terraria są otwarte, a zatem lepiej wentylowane. W przeciwnym razie możesz również w ten sposób oddać mniszek lekarski w szklance lub wykorzystać go do własnych celów. Jeśli do aranżacji użyjesz prawdziwych i żywych kwiatów i roślin, wybierz później lokalizację, która odpowiada Twoim potrzebom.

Kolorowa dekoracja z mniszkiem lekarskim

Dekoracja z mniszka lekarskiego w jasnych kolorach - kolorowanie kwiatów barwnikami spożywczymi

Chcesz dodać kilka kolorowych akcentów z kolorowymi dmuchawcami? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, aby zachować mlecze, należy je zebrać przed otwarciem. Dopóki są w tym stanie, możesz je również pokolorować. Jak dokładnie wyjaśnimy teraz:

Kolorowanie mleczy i tworzenie kolorowych dekoracji

 • Przełóż drut przez łodygi i do kwiatu.
 • W rondelku wymieszaj wodę (tylko na tyle, aby kwiat mógł być całkowicie zanurzony) z odpowiednią ilością barwnika spożywczego (nie trzeba go oszczędnie używać) i 2 do 3 łyżek octu.
 • Zagotuj wodę i zmniejsz ogień do wrzenia.
 • Zanurz kwiaty w wodzie i przytrzymaj przez 5 do 7 sekund.
 • Ułóż kwiaty razem z drutem w styropianu, gąbce florystycznej lub innym odpowiednim materiale. Możesz również umieścić w szklance pojedyncze mlecze. Pozostaw kwiaty na kilka dni, aby mogły się otworzyć.

Tinker z mniszkiem – więcej pomysłów

Pomysły na majsterkowanie z dmuchawcami i innymi naturalnymi materiałami - girlandami, drewnianymi krążkami, dekoracjami stołów

Oczywiście nie są to jedyne sposoby na majstrowanie przy zachowanych mniszkach i kreatywność. Poniżej mamy dla Ciebie kilka dodatkowych sugestii, które na pewno Ci się spodobają:

 • Girlanda z mniszkiem lekarskim zrób to sam: własnoręcznie wykonana girlanda z dmuchawców jest romantyczna i dyskretna. Jeśli chcesz stworzyć ozdobę okna z dmuchawcem, girlanda to naprawdę świetny pomysł! Przygotuj je, gdy tylko zbierzesz półotwarte kwiaty (tzn. nie po ich otwarciu). Weź igłę i nitkę i nawlecz kwiaty. Po prostu wbij igłę w kwiatek. Jeśli po kwitnieniu kwitnienie zbytnio się ześlizgnie, można go naprawić za pomocą prostych sęków przed i po kwitnieniu i utrzymać go na miejscu. Zawieś gotową girlandę w wybranym miejscu i poczekaj, aż mlecze same się otworzą.

Samodzielnie stwórz dekoracje stołu z mniszka lekarskiego

Kreatywne pomysły na rękodzieło z naturalnych materiałów - użyj gigantycznych dmuchawców

 • Pojedynczy mniszek w prezencie na kawałku drzewa: Przygotuj kratkę na drzewo, wiercąc w środku otwór. Następnie w ten otwór włóż kwiatek, w który włożyłeś już drut, aby go zabezpieczyć kropelką kleju (np. kleju na gorąco) w ten otwór. Jeśli zakonserwowałeś kwiaty lakierem do włosów, usuń łodygi i przyklej gałązki do kwiatów w ich miejsce. Jeśli robisz prezenty z krążkami z drzewkami i mleczem, możesz również oznaczyć krążki z miłym powiedzeniem lub gratulacjami. Mlecze można również przymocować w większych grupach do dużego rusztu na drzewo.
 • Listwa drewniana jako dekoracja stołu: W ten sam sposób możesz również wykonać wspaniałe dekoracje stołu. Weź listwę drewnianą, wywierć w niej otwory wzdłuż iw odpowiedniej odległości, pomaluj na wybrany kolor, a następnie wklej w otwory dmuchawce. Umieść gotowy pasek na środku stołu.
 • Dekoracja z indywidualnym Mniszek lekarski w szkle majstrować: Powyżej otrzymałeś już dwa pomysły, jak sprawić, by mniszek lekarski był trwały w szkle. Innym byłoby przyklejenie pojedynczego kwiatka do pokrywki słoika z masonem (taśmą klejącą lub gorącym klejem), tak jak w przypadku śnieżnej kuli. Następnie po prostu umieść na nim szklankę, zamknij pokrywkę i gotowe!
 • Olbrzymia dekoracja z mniszka lekarskiego: Spróbuj użyć gigantycznych dmuchawców do jednej z wymienionych dekoracji mniszka lekarskiego.

Dekoracja mniszka lekarskiego żywicą epoksydową, w szkle lub w kolorze - pomysły i instrukcje