Pomysły na rękodzieło

Zrób pudełko wybuchowe na Boże Narodzenie – prezent i kartkę z życzeniami w jednym!

Czy słyszałeś kiedyś o tak zwanym eksplodującym pudełku? Cóż, jak sama nazwa wskazuje, jest to pudełko lub pudełko. Ale nie myśl o zwykłym pudełku do przechowywania różnych rzeczy. Zamiast tego jest to model wykonany z papieru lub papieru rzemieślniczego, który można ładnie ozdobić w zależności od okazji i „rozsypuje się” w ciekawy sposób po otwarciu wieka, odsłaniając jego wnętrze. Z łatwością wykonasz taką skrzynkę wybuchową i masz do wyboru modele kwadratowe, sześciokątne lub ośmiokątne. Dziś dowiesz się, jak samodzielnie wykonać tę alternatywę dla kartek z życzeniami na Boże Narodzenie.

Szablon i instrukcje dotyczące wykonania pudełka

Tinker Eksplozja Motywy Pomysły Dziadek do Orzechów Święty Mikołaj Bałwan Bombki

Jeśli chciałbyś zrobić takie pudełko samemu, to dobrze trafiłeś, ponieważ przygotowaliśmy kilka szablonów i instrukcji, które możesz wykorzystać do swojego projektu. Mówiąc dokładniej, chodzi o to, jak najlepiej zrobić pudełko wybuchowe na Boże Narodzenie, przy czym szablony można oczywiście wykorzystać również na inne okazje. Użyj papieru w pasujących kolorach świątecznych podczas tworzenia pudełka z niespodziankami na Boże Narodzenie. Twoja wyobraźnia jest również potrzebna przy projektowaniu wnętrza. Wymyśl ciekawe niespodzianki, aby kogoś uszczęśliwić w szczególny sposób.

Zrób pudełko wybuchowe – Instrukcje dotyczące pudełka w kształcie sześcianu

Skrzynka wybuchowa Tinker zrób kwadratowe pudełko z kostkami!

Najłatwiej to zrobić prawdopodobnie klasyczne pudełko w kształcie sześcianu. Do podstawowego kształtu potrzebne jest samo pudełko, a następnie wieczko, które można wyciąć z papieru konstrukcyjnego i złożyć. W powyższych instrukcjach dotyczących pudełka wybuchowego możesz również zobaczyć dokładnie, jak to zrobić. Zaczynasz od dużego kwadratu. Podziel to na 9 równych kwadratów (każdy 8 x 8 cm) i zaznacz je cienko ołówkiem. Następnie wytnij cztery rogi dużego kwadratu po przekątnej. Na pokrywkę ponownie potrzebujesz kwadratu składającego się z 9 kwadratów o wymiarach 8,5 x 8,5 cm każdy. Do tego dochodzą ścianki boczne, z których każda powinna mieć szerokość 2 cm, a także klapy samoprzylepne o szerokości 0,5 cm. Użyj tych dwóch elementów, aby zrobić pudełko.

Zrób samemu ciasta z niespodzianką w środku – 20 niezwykłych pomysłów

Tinker kartkę bożonarodzeniową 3D z choinką: origami, technika pop-up i nie tylko

Tinker money cards – kreatywne pomysły na każdą okazję wraz z instrukcjami

Pole wybuchowe instrukcje majsterkowania pomysły papierowe pieczątki w górę

Można ją następnie wyposażyć w przedstawione papierowe krzyże, co czyni pudełko jeszcze bardziej interesującym i różnorodnym. Pierwszy składa się z kwadratów o wymiarach 7 x 7 cm, a drugi o wymiarach 6 x 6 cm. Aby uzyskać kształt krzyża, po prostu odetnij cztery kwadraty narożne. Następnie złóż wszystko i umieść krzyże w polu wybuchowym, jak pokazano. Kwadrat bazowy, że tak powiem, spód, jest przyklejony do dna pudełka. Krzyże można teraz opisać lub zaprojektować zgodnie z życzeniem. Oczywiście nie musisz w ten sposób majstrować przy skrzynce wybuchowej. Jeśli wymyśliłeś coś innego do wnętrza, możesz coś zmienić.

Zrób sam sześciokątne pudełko wybuchowe

Tinker pudełko wybuchowe sześciokątne pudełko pokrywa quilling star szlifowanie

Inną odmianą kształtu jest sześciokąt. To bez wątpienia sprawia, że ​​pudełko jest jeszcze bardziej interesujące. Daje to również jeszcze więcej miejsca do dekoracji. Jeśli chcesz stworzyć sześciokątną skrzynkę wybuchową, możesz użyć następujących szablonów. Ponieważ elementy są na mniejszą skalę, służą raczej jako przewodnik dla wymaganych kształtów. Niemniej jednak podano wymiary oryginalnego pudełka niespodzianek.

Pudełko wybuchowe boże narodzenie majsterkować szablon papierowe pudełko sześciokątne proste

W pierwszej części można zobaczyć podstawowy kształt pudełka, w kolejnej elementy do aranżacji wnętrza, a także wymagany kształt i rozmiar wieczka. Możesz przyjrzeć się bliżej wymiarom w linku na końcu artykułu. Użyj dowolnego koloru papieru i spraw, aby pudełko było większe lub mniejsze niż wskazano.

Udekoruj pudełko wybuchowe na Boże Narodzenie

Pudełko wybuchowe pomysły majsterkowicze dekoracja jodła prezenty kartka świąteczna alternatywa

Jeśli sam robisz pudełko na Boże Narodzenie, ostatecznie najważniejszy jest oczywiście projekt. A jakie to nie wszystkie możliwości tutaj! Szczególnie atrakcyjna jest skrzynka wybuchowa Stempin up. Być może widziałeś już kartki okolicznościowe Stampin ‘up. Właściwie jest to firma lub sklep internetowy, w którym można znaleźć wszystko o rękodziełach z papieru. Obejmuje to znaczki, naklejki, klej i wiele innych. Oznacza to możliwość realizacji atrakcyjnych pomysłów projektowych, w tym ciekawych motywów i elementów 3D. Rozważ więc wariant, jeśli robisz skrzynkę wybuchową.

Wyjątkowo oryginalne są również domowe figurki 3D wykonane z papieru, które są przyklejone w środku pudełka i pojawiają się po otwarciu. Tutaj też powinno być ładnie i świątecznie, pod warunkiem, że chcesz zrobić pudełko wybuchowe na Boże Narodzenie. Świetne wrażenie robią choinka wykonana z papieru (np. wykonana techniką quilling), mała wieża prezentów czy inne motywy, które można wyeksponować za pomocą wykałaczek. Na wewnętrznej stronie ścian bocznych można przykleić motywy wycięte z kartek świątecznych, a nawet zdjęcia.

Zrób pudełko wybuchowe – piękny i oryginalny pomysł na prezent

Pudełko wybuchowe majstrować kartkę z życzeniami prezent vintage zima diy

To także praktyczny pomysł na wypełnienie pudełka niespodzianek drobnymi upominkami. Mogą to być między innymi banknoty, które są zwijane i umieszczane w pudełku. Małe słodycze świetnie sprawdzą się również jako dodatek do papierowych ozdób. Nie ma znaczenia, czy czekoladki, słodycze czy domowe ciasteczka! A co powiesz na samodzielnie zaprojektowaną bombkę na choinkę lub inną ozdobę choinkową? Wymyśl coś małego!

Tinker pudełko wybuchowe pomysł wiatr światło led świeca

Uważamy również, że ten pomysł jest bardzo ciekawy i oryginalny, z którego możesz skorzystać przy tworzeniu własnej skrzynki wybuchowej. W skrzynce wybuchowej znajduje się kolejne pudełko, które zostało perforowane motywami płatków śniegu i służy jako latarnia. Oczywiście nie używa się prawdziwej świecy. Zamiast tego można użyć podgrzewaczy LED, które można szybko włączyć na krótko przed rozdaniem pudełka. Wszędzie wokół możesz zobaczyć piękne motywy świąteczne w optyce 3D.

Zrób pudełko z wystającymi obrazkami

pudełko wybuchowe boże narodzenie majstrować efekt 3d domy motywy deco pomysł na prezent świąteczny

Jeśli pominiesz wieczko pudełka niespodzianek, możesz również wykorzystać takie wystające motywy i figury do zaprojektowania pudełka. W takim przypadku ściany boczne niekoniecznie muszą opadać na jedną stronę. Ale jeśli to zrobisz, możesz trzymać je razem wstążką zamiast wieczka. Jak widać, jest wiele do zrobienia, jeśli chcesz zrobić skrzynkę wybuchową. Każdą instrukcję dotyczącą skrzynki wybuchowej można zmienić indywidualnie.

Instrukcje dotyczące sześciokątnego pudełka tutaj.