Pomysły na rękodzieło

Zrób poinsecję z oświetleniem – 7 instrukcji do dekoracji DIY

W okresie świątecznym, kiedy na dworze robi się ciemno, potrzebujemy innego rodzaju oświetlenia. Podczas gdy dawniej używano świec, dziś mamy również sztuczne źródła światła w postaci lamp. A na Boże Narodzenie tworzą one również romantyczną i mistyczną atmosferę, która przyczynia się do doskonałego świątecznego nastroju. Nic więc dziwnego, że używa się tak wielu lampek, świec i innych dekoracyjnych źródeł światła. W końcu oferta też jest bardzo duża. Jeśli nadal masz ochotę zrobić coś samemu w okresie świątecznym i świątecznym, możesz zrobić poinsecję ze światłem, a następnie wykorzystać ją do udekorowania swojego domu. Istnieje wiele różnych wariantów, za pomocą których możesz majsterkować gwiazdą, a poniżej przedstawiamy kilka z nich.

poinsecja majstrować przy oświetleniu papierowe pomysły bajkowe światła ganek

Tinker poinsecja z oświetleniem – pomysł z bajkowymi światłami

Gwiazda bożonarodzeniowa majstruje z pentagramem z drewna po prostu owija bajkowe światła

W naszym pierwszym przykładzie potrzebujesz tylko 5 drewnianych patyczków i opasek zaciskowych, za pomocą których połączysz drążki ze sobą. Zamiast opasek można również użyć zwykłego sznurka lub kleju na gorąco. Drewniane patyczki można również zastąpić innymi. Bardzo ładnie wyglądają również gałązki i gałęzie. Po złożeniu gwiazdy możesz owinąć sznur światełek wokół prętów. Możesz również sam zdecydować, czy użyjesz łańcuszka z nowoczesnym białym światłem, klasycznym żółtym czy jasnymi kolorami.

Podświetlana gwiazda jako ozdoba świąteczna wykonana z drewnianych listew i bajkowych lampek

Gwiazdka szczególnie dobrze wygląda, gdy stoi na komodzie lub innej półce, ponieważ wtedy kabel można schować za meblem. Jeśli jednak chcesz udekorować gołą ścianę, nic Ci nie stoi na przeszkodzie.

Podświetlane gwiazdki na okna i tarasy

poinsecja majstrować przy oświetleniu papierowe lampiony ogrodowe ogrodowe na patio

Jeśli chcesz również zaprojektować przestrzeń na zewnątrz z błyszczącymi gwiazdami, upewnij się, że użyjesz bajkowych świateł, które są odpowiednie na zewnątrz. Wtedy możesz również skorzystać z takich lampionów, które szybko i łatwo dostaniesz w sklepie z dekoracjami, rękodziełem lub w Internecie. Zaleca się, aby latarnie gwiaździste były również perforowane, aby światło mogło prześwitywać.

Tinker poinsecja oświetlenie latarnie zrobić gwiazdy samemu

Jeśli teraz robisz poinsecję za pomocą światła, wszystko, co musisz zrobić, to rozprowadzić część łańcucha świateł wewnątrz gwiazdy. Reszta łańcuszka jest następnie używana do zawieszenia.

Twórz poinsecje 3D: instrukcje i szablony

Gwiazdka z papieru Tinker – instrukcje szybkiego składania ozdób choinkowych

Twórz gwiazdki bez klejenia – twórz własne ozdoby świąteczne

Zrób lśniące gwiazdy

poinsecja majsterkowa z wzorem świetlnym perforuj karton zrób to sam

Podejmij wyzwanie i sam stwórz lampiony, składając gwiazdki. W tym celu najlepiej wykorzystać szablon do druku, który następnie po prostu wycinamy i wykorzystujemy jako szablon. Link do szablonu znajdziesz na końcu artykułu. Będziesz potrzebować pięciu takich szablonów na gwiazdę, które następnie możesz wykorzystać do stworzenia pięciu punktów gwiazdowych. Wytnij je i złóż w pokazanych miejscach. Następnie sklej poszczególne zęby na przewidzianych dla nich zakładkach.

poinsecja majstrować instrukcje oświetlenia szablon druku gorący klej

Pamiętaj, że wewnętrzne oświetlenie gwiazd można zobaczyć tylko wtedy, gdy papier jest wystarczająco cienki i przezroczysty. Jeśli wolisz mocniejszy karton lub papier do rękodzieła do robienia poinsecji światłem, możesz go również perforować. Użyj stempli ze sklepu rzemieślniczego z żądanymi motywami i wybij wydrukowane elementy po ich wycięciu.

poinsecja majsterkować światła boże narodzenie rękodzieło romantyczny projekt domu

Teraz umieść świecę lub lampę LED w gotowej latarni, aby ją oświetlić. Jeśli robisz poinsecje z papieru, nie używaj prawdziwej świecy, bez względu na to, jak dobrze myślisz, że masz ją na swoim miejscu. W przypadku uderzeń lub wiatru może się przewrócić w każdej chwili i doprowadzić do pożaru! Wariant z ciągiem świateł z powyższego przykładu może być również wykorzystany do samodzielnie wykonanej gwiazdy.

Papierowe gwiazdki na świecącą girlandę

poinsecja majstrować oświetlenie pomysł na dekoracje ścienne diy lampy na boże narodzenie

Ten projekt jest szczególnie szybki i łatwy. Przede wszystkim zdobądź sznur świateł o pożądanej długości. Do każdej lampy potrzebujesz teraz gwiazdki wykonanej z papieru, kartonu, filcu lub innego materiału. Przygotuj do tego szablon, aby wszystkie gwiazdy były takie same lub ułóż girlandę o różnych kształtach gwiazd. Jeśli chcesz majstrować przy poinsecji przy świetle, każda gwiazda musi mieć otwór, przez który można włożyć lampy. Możesz to naprawić za pomocą gorącego kleju lub zwykłej taśmy samoprzylepnej z tyłu gwiazdy. Zawieś gotowe bajkowe lampki na ścianie, oknie lub na choince.

Tinker poinsecja z oświetleniem sam – projekt z lnu i drutu

poinsecja oświetlenie druciarka lniana tkanina bajkowe światła drut zrób to sam szycie

Ten projekt tworzenia poinsecji ze światłem jest nieco bardziej skomplikowany, ale piękny. Z drutu wygięte są dwie gwiazdy, które następnie okrywa się płótnem. Być może znajdziesz gotowe stojaki druciane, które ułatwią Ci pracę. Pomysł jest szczególnie odpowiedni dla tych z Państwa, którzy mają już doświadczenie z maszynami do szycia i szycia. Pozostaw także mały otwór w okładzinie, przez który można włożyć źródło światła do gwiaździstej obudowy. Małe lampy przeświecają następnie przez stosunkowo przezroczystą lnianą tkaninę.

Tinker stars – instrukcje z bajkowymi światłami

poinsecja majstrować oświetlenie prosty pomysł ściana przyzwoity nowoczesny

Szczególnie prosty przewodnik po tworzeniu gwiazd jest następujący. Jeśli szukasz szybkiego projektu w ostatniej chwili, pomysł jest idealny dla Ciebie, ponieważ możesz uzyskać ładny akcent w ciągu zaledwie kilku minut i przy niewielkich zasobach. Gwiazdę po prostu majstruje się łańcuchem lampek i bezpośrednio na ścianie lub oknie. Użyj przezroczystej taśmy, aby zabezpieczyć sznurek i stopniowo kształtuj kształt gwiazdy. Nic więcej nie jest potrzebne! Jak łatwo jest zrobić jakieś ozdoby, prawda?

Złóż papierowe gwiazdki na girlandę świateł

poinsecja oświetlenie majsterkować składane lampy origami prosty film instruktażowy

Jeśli złożysz takie gwiazdki z papieru, możesz ich również użyć jako sznura świateł. Na końcu artykułu znajdziesz również szablon, z którego możesz zrobić gwiazdkę bożonarodzeniową z oświetleniem. Potrzebne będą również narzędzia do wycinania poszczególnych elementów, a także drut do mocowania lampek do gotowych gwiazd. Jak dokładnie należy następnie złożyć te szablony dla poinsecji, można znaleźć w następującym samouczku wideo:

Można tam również zobaczyć, jak wydrukowany szablon jest przenoszony na papier rzemieślniczy. Po kilku ćwiczeniach szybko nauczysz się tego i w mgnieniu oka będziesz w stanie wykonać każdą potrzebną poinsecję z oświetleniem. Jeśli następnie prawidłowo przechowujesz lampki z poinsecjami, możesz również co roku korzystać z samodzielnie wykonanej dekoracji.

Zrób gwiazdki z torebek na kanapki

Zrób poinsecję z torebek na kanapki, aby się rozłączyć

Jeśli szukasz instrukcji rękodzielniczych, które są szczególnie szybkie i łatwe, powinieneś zdecydować się na takie gwiazdki wykonane z torebek kanapkowych. Wszystko, co musisz zrobić, to pociąć w określony sposób torebki na chleb i trochę je przykleić, a teraz wyjaśnimy dokładnie, jak to działa. Aby uzyskać więcej wzorów i kształtów, możesz kliknąć link na końcu artykułu. Znajdziesz tam szablony, dzięki którym możesz zaprojektować każdą poinsecję inaczej.

 • 12 torebek na chleb
 • Klej
 • nożyce
 • Przekłuwacz
 • Sznurek do zawieszenia

Instrukcje rękodzieła z torebkami na chleb - szybko zrób poinsecje

Nałóż dużo kleju na pierwszą torebkę i przyklej na nią drugą. Powtórz to ze wszystkimi innymi torbami w ten sam sposób. Następnie odetnij górne rogi (te po otwartej stronie) pod kątem i nieco dalej w dół odetnij bok torby w trójkątny kształt. Ponownie nałóż warstwę kleju. Teraz weź oba końce tych warstw i rozsuń je jak akordeon. Sklej oba końce razem. Przebij gwiazdę w dowolnym miejscu i zawiąż sznurek, aby ją zawiesić. Jeśli chcesz, możesz zaprojektować gotową poinsecję w kolorach.

Prosty pomysł na rękodzieło na poinsecję z papierowych torebek

Możesz również użyć torebek z białym chlebem i po prostu odciąć rogi, aby uzyskać poinsecję taką jak na powyższym obrazku. Jeśli chcesz gwiazdy wykonane z papierowych torebek ze światłem, możesz włączyć łańcuchy świetlne LED. Aby to zrobić, po prostu nawiń łańcuch świateł przez środkowe otwory i wokół gwiazdy w pierwszym wariancie lub między zębami w drugim wariancie.

Biała poinsecja podświetlona z torebek na chleb

Stwórz własną podświetloną drewnianą gwiazdę

Gwiazda bożonarodzeniowa wykonana z drewna dla rzemieślników hobbystów z łańcuchem świetlnym LED

Pokazaliśmy już świetny pomysł, jak za pomocą prostych patyczków zrobić drewnianą gwiazdę z łańcuchem lampek. Rzemieślnicy hobbyści mogą również stworzyć bardziej skomplikowany wariant drewnianej gwiazdy bożonarodzeniowej z oświetleniem, jak następuje:

 • Deski drewniane (rozmiar uzależniony od wielkości gwiazdy)
 • Puzzle
 • Zszywacz do drewna
 • Młotek i gwoździe
 • Papier ścierny
 • Lakier do drewna
 • Wróżki LED
 • linijka
 • ołówek
 • Szablon w postaci latawca w dowolnym rozmiarze

Instrukcje dotyczące drewnianej gwiazdki świątecznej DIY dla początkujących

Na białym papierze narysuj kształt smoka dowolnej wielkości (w przykładzie 18 cm) i wytnij go. Użyjesz tego szablonu później dla poszczególnych zębów latawca. Najlepiej zacząć od tego kroku przed zakupem desek, ponieważ wtedy możesz wybrać odpowiedni rozmiar na podstawie szablonu ze sklepu ze sprzętem. Następnie umieść szablon na tablicy i prześledź kontur. Linijka, którą umieszczasz bezpośrednio na krawędzi papieru, zapobiega jego zsuwaniu się. Następnie wytnij pierwszy punkt za pomocą wyrzynarki. Potrzebujesz pięciu takich pierwiastków na gwiazdę. Następnie złóż elementy razem jak gwiazda i połącz je za pomocą zszywacza. Zrób kolejną poinsecję.

Zbuduj drewniane gwiazdki i montuj je za pomocą kleju lub gwoździ

Wtedy będziesz potrzebował kawałka drewna, który przymocujesz między dwiema gwiazdami. Możesz do tego użyć kawałków drewna (na przykład kostka o wielkości 5 cm). Możesz teraz albo przykleić tę kostkę między dwie gwiazdki mocnym klejem do drewna, albo przymocować ją młotkiem i małymi gwoździami (najlepiej jeden gwóźdź na element). Jeśli chcesz dodać patyk tak jak w przykładzie, wywierć w środku sześcianu otwór o głębokości 2,5 cm (o średnicy wybranego patyka drewnianego) i dopiero wtedy przymocuj go między gwiazdami. Następnie wyszlifuj i pomaluj gwiazdy. Jak tylko lakier wyschnie, możesz owinąć bajkowe światła wokół drewnianej kostki pośrodku. kompletny!

Rustykalna gwiazda DIY z oświetleniem, zbudowana z drewnianych desek

Gwiazdy z papieru pergaminowego ze światłem

Romantyczna dekoracja z błyszczącą gwiazdą z papieru kanapkowego lub do pieczenia

Podobnie jak w przypadku drewnianej gwiazdki z instrukcji, poinsecję można zrobić również z papieru do pieczenia, papieru do pieczenia lub innego rodzaju papieru. Zacznij od szablonu gwiazdy. To może mieć dowolny kształt. W Internecie można znaleźć wiele projektów do druku. Wytnij szablon i użyj go, aby dwukrotnie przenieść i wyciąć ten sam kształt na wybranym papierze.

Świąteczna latarnia do powieszenia na piękną dekorację świąteczną DIY

Następnie potrzebujesz wąskiego paska tektury, który zaginasz po obu stronach, aby powstał kształt litery U. Odległość między dwiema gwiazdami zależy również od długości tego paska. Przyklej pasek do powstałych zakładek na gwiazdach, a następnie owiń tekturę krótkim łańcuchem świetlnym LED i gotowe. Teraz możesz przymocować lampki za pomocą taśmy samoprzylepnej lub gorącego kleju, aby następnie użyć ich do zawieszenia gwiazdy. Ale możesz też użyć string.

Zrób papierową gwiazdkę z żarówką - użyj dowolnego papieru lub kartonu

W tym przykładzie zamiast sznurka świateł zastosowano żarówkę z kablem. Aby to zrobić, tekturowy pasek powinien być na tyle szeroki, aby wyciąć otwór z wypustkami, przez które zmieści się żarówka. Możesz zobaczyć dokładnie, jak ta dziura powinna wyglądać na powyższym obrazku.

Szablon do druku dla latarni gwiazd tutaj.

Papierowe gwiazdki na girlandę tutaj.

Szablony gwiazd z torebek na chleb tutaj.