Pomysły na rękodzieło

Zrób Mikołajki na Mikołajki – 20 pomysłów na dekorację i rękodzieło

W okresie świątecznym dostępna jest szeroka gama motywów i motywów, które można wykorzystać do rękodzieła, aby jednocześnie wprowadzić świąteczny nastrój. Jednym z najpopularniejszych świątecznych dni w okresie Bożego Narodzenia jest Mikołajek, zwłaszcza z dziećmi. Bardzo odpowiednią postacią, którą można teraz majstrować, jest sam Święty Mikołaj.Możesz do tego użyć różnych materiałów i rzeczy, jak pokażemy w tym artykule. Bardzo praktyczne jest również to, że Mikołaja możesz używać jako dekoracji przez cały okres świąteczny. Kilka świetnych pomysłów z instrukcjami, jak Majstrować z Mikołajem zebraliśmy poniżej. Istnieją warianty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

mikołaj majstrować pomysły-instrukcje-gumowe buty-czerwony-świąteczny

Święty Mikołaj wykonuje rękodzieło z dowolnego materiału

nikolaus tinker papier toaletowy rolka-filc-okulary-drut-wiggle oczy

Możesz zrobić Świętego Mikołaja z rolek papieru toaletowego z dziećmi bez większego wysiłku. Jeśli lubisz robić rękodzieło i często, na pewno będziesz regularnie odbierać rolki papieru toaletowego. Teraz możesz go użyć i jednocześnie zrobić filcowego Świętego Mikołaja. Aby zrobić Świętego Mikołaja, po prostu przykryj papier toaletowy wyciętym wcześniej filcem. Możesz szybko i łatwo uzyskać okulary za pomocą drutu, który owiniesz wokół ołówka, aby utworzyć równe koła.

Mikołaj majstrował przy dzieciach – proste świąteczne rękodzieło z instrukcjami

Mikołaj majsterkować z dziećmi: 13 kreatywnych pomysłów z dużą zabawą

Mikołaj majstruje przy różnych materiałach – 15 świetnych pomysłów

Mikołaj z papierowego talerza

mikołaj majstrować papierowe talerze-waty-brody-czapki-dzieci

Każdy rodzaj świątecznego rękodzieła jest zabawą dla dzieci. Niemniej jednak należy wybrać prostsze instrukcje dla najmłodszych, aby nie straciły zainteresowania. Talerze papierowe doskonale sprawdzają się jako materiał, ponieważ nie ułatwiają rękodzieła. Wewnętrzna powierzchnia płytki jest zaprojektowana w kolorze skóry. Z wacików zrób brodę dla Świętego Mikołaja. Potem trzeba zrobić z papieru czapkę Świętego Mikołaja, a potem dodać wytrzeszczone oczy i czerwony bobek jako nos i twarz gotowa.

Rękodzieło z dziećmi na Boże Narodzenie

mikołaj majstrować trójkąt-dzieci-pomysły-paptelle-broda

Jeśli robisz Mikołaje z papierowymi talerzykami, możesz również wybrać ten wariant. Z jednego talerza otrzymujesz dwa Mikołaje. Zrobisz tego Świętego Mikołaja z trójkąta z czerwonego papieru rzemieślniczego. Przyklej do niego pół papierowego talerza i lekko przytnij wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Wytrzeszczone oczy i pomponek kształtują twarz, a wata zdobi czapkę.

mikołaj majstrować-czerwony-papier-talerze-łatwe-dzieci-zrób-sam

Wykonywanie Świętego Mikołaja z papieru jest łatwe i jednocześnie uczy dzieci posługiwania się nożyczkami. Ponownie użyj papierowego talerza jako podstawy tego pomysłu. Ponadto wycinasz różne elementy, takie jak odpowiednio ramiona, ręce i nogi, buty i paski. Broda składa się ze skrawków papieru. Możesz je bardzo szybko wyprodukować za pomocą niszczarki do papieru.

Zrób czapkę Świętego Mikołaja i udekoruj nią – tutaj znajdziesz instrukcje i pomysły

Możesz więc zrobić worek Świętego Mikołaja z różnych materiałów – pomysły & Instrukcje

6 inspiracji na kreatywną dekorację babeczek i ciast na Święta

Pomysły na rękodzieło Mikołaja z pluszowym drutem

mikołaj-drewniak-drewniana-głowa-pluszowa-drut-czapka

Innymi świetnymi pomysłami na zrobienie Świętego Mikołaja są figurki, które wykonuje się za pomocą pluszowego drutu lub czyścików do fajek. Warianty są znowu liczne. To, który wybierzesz, zależy całkowicie od innych dostępnych materiałów. Powyższy przykład ma korpus z lakierowanego drewna, do którego przyklejono drewnianą kulkę na głowę. Tylko czapka wykonana jest z pluszowego drutu.

Twórz zabawne figurki na Mikołajki

nikolaus-tinker-plus-drut-czyszczarka-gwiazdka-czerwony-zloto-zielony

Tutaj znowu samo ciało zostało zaprojektowane z pluszowego drutu. Przybiera ona kształt gwiazdy, która pasuje równie dobrze jako motyw na Boże Narodzenie. Drewniana kulka jest następnie zaopatrzona w kropki na oczy oraz czapkę i brodę, a następnie przykleja się ją do ciała. Nie musisz używać czerwonego pluszowego drutu do robienia rzeczy dla Świętego Mikołaja. Z beżowym lub szarym odcieniem zyskujesz skandynawski charakter.

Zrób św. Mikołaja z tektury

mikołaj-macierzy-papier-mache-karton-stożek-farba-twarze

Możesz zrobić Świętego Mikołaja z tektury, jeśli masz taki stożek. Instrukcje dotyczące rękodzieła są naprawdę szczególnie proste i dlatego mogą być realizowane również przez dzieci. Ta dekoracja jest ponownie nieco bardziej oryginalnym wariantem, który odbiega od klasycznego wyglądu Świętego Mikołaja, ale nadal jest niezwykle przystojny.

Tektura jako materiał rzemieślniczy

mikołaj-macierzyciel-farba-farba-nowoczesny-pomysł-czerwony-jasnoniebieski-biały-stożek

Możesz też zrobić takiego Świętego Mikołaja z papierowej mache. Niezależnie od tego, czy mache z kartonu czy papieru, najpierw pomaluj stożek. Czerwień to znowu klasyka, ale można ją również zastąpić innym kolorem i połączyć z innymi kolorami. Podczas malowania zostaw wolne półkole na twarz, na którym pomalujesz dwa punkty i przykleisz pompon. Możesz również ozdobić czubek stożka małym pomponem. Możesz też zrobić takie Mikołajki w oversize.

Instrukcje tworzenia Świętego Mikołaja z Lego

mikołaj-majster-lego-pomysł-instrukcje-proste-klocki

Jeśli Twoje dziecko ma dużo klocków, teraz jest odpowiednia pora, aby zrobić z nich świąteczne figurki. A ponieważ jesteśmy przy temacie Świętego Mikołaja, powyżej mamy również instrukcje, jak zrobić Świętego Mikołaja Lego i jakich klocków do niego potrzebujesz. Ten pomysł na rękodzieło z pewnością sprawi dużo frajdy Twojemu dziecku.

Mikołaje z pałeczek cynamonu

mikołaj-tinker-cynamon-kijek-śmieszny-pomysł-dekoracja-przyczepa

Zapach cynamonu jest szczególnie przyjemny, a przede wszystkim typowy w okresie świątecznym. Aby rozprowadzić go w pokojach, możesz zrobić uroczego Świętego Mikołaja z cynamonu i rozprowadzić tę dekorację w domu. Na jednym końcu cynamonu przyklejasz włóczkę w formie pętelki i możesz powiesić ozdoby w dowolnym miejscu.

Majstrować przy korkach do wina

mikołaj majsterkować kubek-pomysł-praliny-czerwony-korek-zrób-zrób-to-sam

Możesz zrobić takiego małego Świętego Mikołaja, aby ozdobić prezenty. Możesz również użyć figurki do dekoracji sosnowej zieleni. Będziesz potrzebować korków, z których połowę zaprojektujesz na czerwono, a także czekoladek, które mają czerwony kształt i przypominają kapelusz. Przyklejasz te czekoladki do korka. Następnie pomaluj oczy i przyklej maleńki pompon pod oczy jako nos i jeden na czapkę pralinową. Broda i futro kapelusza wykonane są z posiekanej przędzy.

Zaprojektuj słoiki z masonem

mikołaj majstrować mason słoik-projekt-kolor-odcisk-kostium

Słoiki Mason można szybko i łatwo zaprojektować i zamienić się w ciekawe, przyciągające wzrok. W przypadku pierwszego wariantu najpierw nakładany jest kolor bazowy, a po wyschnięciu koloru umieszczany jest na nim odcisk dłoni. Następnie użyjesz go do zaprojektowania św. Mikołaja. Innym wariantem jest po prostu zaprojektowanie słoika z masonem w kolorach stroju Świętego Mikołaja. Dostajesz świetne wazony lub pojemniki na prezenty.

Zrób Mikołaje z drewna

mikołaj-drewniak-pnia-pnia-gałęzi-drewno-grupa-malująca

Z pnia drzewa lub grubej gałęzi z łatwością wykonasz drewnianego Świętego Mikołaja. W przypadku figur górny koniec jest ścięty ukośnie. Daje to większy obszar do oprawienia twarzy. Następnie po prostu pomaluj to odpowiednimi kolorami. Broda może być również wykonana z filcu, bawełny lub wełny. Ta dekoracja jest szczególnie interesująca w grupach. Jeśli wykonujesz tę dekorację Świętego Mikołaja, najlepiej zaprojektuj kilka drewnianych figurek jednocześnie.

Udekoruj butelkę wina jako Święty Mikołaj

mikołaj-macierzyciel-butelki-wino-dekoruj-czapki-baerte

Możesz wykonać dekoracje stołu Nikolaus, dekorując butelki wina, które następnie stawiasz na stole bankietowym. Stworzenie pomysłów na Świętego Mikołaja świetnie nadaje się również jako prezent na festiwal. Z filcu możesz zrobić czapkę Świętego Mikołaja, do której bezpośrednio przyczepiasz brodę. Możesz zaprojektować ten ostatni, jak chcesz. Nos może składać się z pompona, guzika lub innych rzeczy. Wymyśl coś!

Używaj farb palcowych do rękodzieła

mikołaj-majtek-dzieci-odciski-malowanie-świąteczny-czas

Jeśli robisz Świętego Mikołaja, możesz również użyć farb palcowych. Dają dzieciom dużo radości. Narysuj bikolor na kartce papieru, a następnie udekoruj go kilkoma odciskami palców. Alternatywnie możesz oczywiście zaprojektować Świętego Mikołaja całkowicie z odcisków palców. Aby Ci w tym pomóc, naszkicuj go ołówkiem lub wydrukuj motyw, który następnie zostanie „zabarwiony” odciskami palców.

Zrób samemu ładne dekoracje Nikolaus

mikołaj-majtek-wianek-dorosły-filc-styropian-pinki-pierścionki

Kolejnym pomysłem dla dorosłych lub starszych dzieci jest sympatyczny wianek na drzwi, który imituje Świętego Mikołaja. Do wykonania takiego wariantu Świętego Mikołaja potrzebny jest styropianowy pierścionek, materiał filcowy w kolorze czerwonym i szpilki oraz własnoręcznie zrobiony pasek z papieru, filcu lub innego materiału. Możesz zobaczyć, jak postępować w instrukcjach.

Tinker twarz Świętego Mikołaja

mikołaj-majtek-lody-patyczki-nicholas-twarz-watka-broda-papierowa-czapka

Na pewno widziałeś wiele pomysłów na rękodzieło z patyczkami do lodów. Chcielibyśmy pokazać Ci jeszcze jeden. Zwłaszcza w gospodarstwie domowym z dziećmi jest zwykle duża liczba patyczków do lodów. Z tego powodu projekty z tym materiałem są mile widziane. Możesz zrobić Świętego Mikołaja z dziećmi, łącząc ze sobą kilka patyczków do lodów, a następnie wyposażając je w buzię i czapkę z papieru oraz brodę z waty.

Mikołaj majsterkowicz dla dorosłych – pomysł na świąteczne desery

mikołaj-macierzyciel-deser-design-oryginalne-marshmallows-broda- babeczki

W dzień św. Mikołaja nie powinno zabraknąć deseru w wieczornej uczcie. Chcielibyśmy przedstawić Ci babeczki jako pomysł, który projektujesz jako Święty Mikołaj. Tutaj możesz wymyślić różne pomysły projektowe. Kapelusz może być wykonany z pasty gumowej, podczas gdy brodę robisz z małych pianek. Możesz również dobrze pracować z glazurami. Tinker z naprawdę oryginalnym pomysłem na Świętego Mikołaja, prawda?