Pomysły na rękodzieło

Zrób letnie lampiony – 3 instrukcje rękodzieła ze szklankami, muszlami i puszkami

Na przytulny wieczór na tarasie nie powinno zabraknąć świec. Oprócz lamp solarnych i innych subtelnych źródeł światła tworzą przytulną atmosferę, która pozwala jeszcze lepiej cieszyć się ciepłymi letnimi wieczorami. Latarnia domowej roboty jest jeszcze lepsza! Zebraliśmy kilka pomysłów, dzięki którym możesz zrobić letnie lampiony, aby udekorować nimi swój taras, balkon lub salon.

Twórz letnie lampiony w egzotycznym stylu – ananasowe kieliszki

Zrób sam zapachowe świece w szklance na domowe lampiony

Ananas sprawia, że ​​marzymy o egzotycznych krajach i kojarzy się bezpośrednio z latem. Stwórz radosny nastrój na zewnątrz dzięki tym uroczym modelom. Jeśli chcesz samemu zrobić prezenty, odpowiednie są również zabawne owoce w postaci świec. Potrzebujesz następujących rzeczy:

 • żółte płatki woskowe
 • knot
 • małe słoiki z masonem (w przykładzie 170 g / 6 oz)
 • cienki, zielony filc
 • gorący klej
 • czarno-zielona farba akrylowa i pędzel
 • opcjonalnie: olejek o zapachu ananasa

Egzotyczny styl z lampionem w szkle w stylu ananasa

Tak powstaje dekoracja latarni:

Umieść kroplę gorącego kleju na środku słoika i przyklej tam knot. Podczas cięcia upewnij się, że nie jest za krótki. Możesz go również skrócić później w dowolnym momencie. Rozpuść płatki wosku w kąpieli wodnej ciągle mieszając i dodaj 20-30 kropli aromatu ananasowego do wosku. Ostrożnie wlej wosk do słoików. Trzymaj knot prosto. Pozwól woskowi ostygnąć i stwardnieć w lampce.

Żółta świeca i zielona pokrywka z koroną z liści z filcu do ananasa

W międzyczasie możesz pomalować wieczka i zrobić korony z liści na letnie lampiony. Pomaluj pokrywki na zielono i pozostaw farbę do wyschnięcia (możesz również kupić zielone pokrywki jako opcję). Weź pasek filcu, wytnij zygzakowaty wzór na środku, zwiń zygzakowaty pasek razem i przyklej koniec paska do rolki gorącym klejem. Ostrożnie rozłóż powstałe liście i przyklej koronę liści na wysuszonej pokrywce. Użyj czarnej farby, aby pomalować małe litery „V” na okularach i dekoracja DIY jest gotowa.

Twórz letnie lampiony w szlachetnych, nowoczesnych kolorach

Zrób letnie lampiony z pudełeczkami w kolorze białym i złotym

Te świeczniki na tealighty zostały pierwotnie wykonane na dożynki, ale równie dobrze nadają się do letnich dekoracji. Przede wszystkim przemawiają do nas kolory. Połączenie neutralnej i eleganckiej bieli oraz szlachetnego złota wygląda po prostu pięknie. Złoty kolor wewnątrz może również odbijać światło świecy i tworzyć wyjątkowo piękną atmosferę. W puszkach można wybijać dowolne litery, cyfry lub motywy i w ten sposób tworzyć indywidualne i spersonalizowane letnie lampiony. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać dekorację, potrzebujesz:

 • Puszki
 • Elementarz
 • złota i biała farba w sprayu (lub dowolny inny kolor; alternatywnie również farby akrylowe)
 • Ryż
 • woda
 • taśma klejąca
 • szablon

Zrób letnie lampiony z puszek - instrukcja młotkiem i gwoździem

Letnie latarnie majstrują jako pomysły na dekorację:

Szablon może pomóc w projektowaniu wzorów. Istnieje wiele motywów, które można znaleźć w Internecie, które można w tym celu wykorzystać (szukaj „wzór szczypania cyny”). Oczywiście można też wymyślić własne projekty, narysować je na kartce papieru, a następnie przełożyć do puszki gwoździem i młotkiem. Tak czy inaczej, procedura jest taka sama, jeśli chcesz zrobić letnie lampiony:

Usuń etykiety z puszek oraz klej. Klej można łatwo usunąć mieszanką oliwy z oliwek i proszku do pieczenia. Następnie napełnij puszki ryżem i wodą i zamroź wszystko. Dzięki temu puszka będzie bardziej stabilna i zapobiegnie wyginaniu się boków podczas wbijania młotkiem. Wyjmij pierwszą puszkę z zamrażarki, umieść szablon w dowolnym miejscu i przyklej go na miejscu. Ponieważ taśma nie może przykleić się do zamrożonej powierzchni, należy ją raz owinąć wokół całej puszki i przymocować do papieru z obu stron.

Twórz letnie lampiony i perforuj pudełka z napisami, literami lub motywami

Teraz wbij otwory w puszce zgodnie z szablonem. Następnie usuń ryż i lód i jak tylko powierzchnie wyschną, najpierw pomaluj je podkładem, pozwól im wyschnąć, a następnie spryskaj wnętrze puszek złotą farbą. Pozostaw farbę do wyschnięcia i odwróć puszki do góry nogami. Teraz możesz spryskać zewnętrzną biel, pozostawić warstwę do wyschnięcia i w razie potrzeby nałożyć drugą. Pozostaw farby do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny przed włożeniem prawdziwych świec do środka.

Zrób własną dekorację z muszli – morski świecznik

Tinker świeczniki na tealighty z muszlami i brokatem

Typowe dla pomysłów na rękodzieło latem jest używanie muszli jako dekoracji. Jeśli więc masz jeszcze jakieś z ostatnich wakacji, możesz je od razu wykorzystać lub po prostu kupić. Ten świecznik był pierwotnie przeznaczony do dużej świecy, ale równie dobrze może być używany do podgrzewaczy. W ten sposób możesz zrobić letnie lampiony:

 • Drewniana podstawa
 • Skorupiak
 • gorący klej
 • Pędzel i przezroczysty klej
 • Brokat
 • opcjonalnie: lakier do drewna na bazę

Przyklej muszle na małym drewnianym talerzyku i udekoruj brokatem na lampion

Zrób sam dekorację stołu za pomocą muszli:

Jeśli robisz letnie lampiony, możesz pomalować bazę na dowolny kolor, ale możesz też pozostawić ją naturalną. Jeśli malujesz, pozwól farbie dobrze wyschnąć przed kontynuowaniem. Zacznij od przyklejenia rzędu muszelek wzdłuż krawędzi podstawy. W kolejnym rzędzie przyklej małże naprzemiennie z poprzednimi, czyli zawsze między dwoma małżami. Następnie nie przyklej już małży do drewna, ale do małży w poprzednim rzędzie.

Morska lampka wiatrowa DIY przypomina wakacje na plaży i ozdabia taras

Możesz tak kontynuować, dopóki latarnia nie będzie dla ciebie wystarczająco wysoka. Upewnij się jednak, że tealight mieści się na środku i możesz go łatwo włożyć, wyjąć i zapalić. Teraz możesz udekorować latarnię: nałóż trochę przezroczystego kleju na brzegi muszelek i posyp je brokatem. Pozwól klejowi wyschnąć i możesz ozdobić stół i inne rzeczy dekoracją.

Tinker letnie lampiony - pomysły z perforowanymi puszkami, muszelkami i ananasami