Pomysły na rękodzieło

Zrób jesienny wieniec z indyka z dziećmi z różnych materiałów na drzwi, okno lub ścianę

Zrób jesienny wieniec z dziećmi w kształcie indyka z tkaniny i styropianu

Jesienne wieńce to popularny pomysł na rzemiosło, czy to na drzwi wejściowe, okno, czy na prostą ścianę w pokoju. Aby naprawdę pasowała do pory roku, należy zastosować odpowiednie kolory i motywy. Indyk jest tak odpowiednim motywem, a także mottem naszych dzisiejszych pomysłów na jesienne wieńce DIY. Niezależnie od tego, czy jako osoba dorosła chcesz złożyć jesienią dekoracyjny wianek, czy szukasz pomysłów odpowiednich również dla dzieci, nasze instrukcje sprawdzają się w obu przypadkach. Jeśli więc chcesz zrobić jesienny wieniec z dziećmi, dobrze trafiłeś. W zależności od instrukcji używane są różne materiały, z których wszystkie należy znaleźć w sklepie rzemieślniczym. Zawiń więc rękawy i zorganizuj idealne popołudnie z rękodziełem dla małych ciekawskich i kreatywnych łobuzów.

Zrób jesienny wieniec z indyka z dziećmi z pasków tkaniny

Wykonuj jesienne wieńce z dziećmi z kolorowych pasków tkaniny i farby akrylowej

 • Pierścień styropianowy (średnica ok. 25 cm)
 • Dysk styropianowy (ok. 12,5 cm x 2 cm)
 • Tkaniny w kolorze czerwonym, pomarańczowym, żółtym i zielonym
 • brązowa farba akrylowa
 • pędzel
 • nożyce
 • Linijka lub taśma miernicza
 • Gorący klej i pistolet do gorącego kleju
 • duże wyłupiaste oczy (ok. 25 cm średnicy)
 • czerwony i żółty filc

Ten kolorowy jesienny wieniec na drzwi wejściowe, okno lub ścianę jest bardzo łatwy i szybki do wykonania, a starsze dzieci mogą z łatwością pomóc w rękodzielnictwie. Jeśli robisz jesienny wieniec z dziećmi, pierwszą rzeczą do zrobienia jest pomalowanie styropianowych części na brązowo, co dzieci mogą cudownie zrobić same. Ponieważ do uzyskania nieprzejrzystego odcienia brązu wymagane są dwie warstwy farby, przed nałożeniem drugiej należy zapewnić przerwę, w której pierwsza warstwa może wyschnąć..

Cięcie tkanin

Robienie wieńców jesiennych z dziećmi - instrukcje wiązania pasków tkaniny

Podczas tej przerwy możesz przygotować paski materiału. Ty decydujesz, jak długie powinny być one, ale upewnij się, że wszystkie mają tę samą długość i mniej więcej taką samą szerokość. W przykładzie paski mają 5 cm szerokości i 53 cm długości. Następnie weź gotowy pierścionek i zacznij wiązać do niego tkaniny. Aby to zrobić, weź pasek, złóż go na środku, umieść pierścień na otrzymanej pętli i przeciągnij końce przez pętle, zamykając pierścień. Regularnie zmieniaj kolory i zsuwaj je blisko siebie po każdym supełku, aby pierścień był całkowicie zakryty. W ten sposób dekorujesz teraz około dwóch trzecich pierścionka, gdy robisz jesienny wieniec z dziećmi.

Majstruj głowę do jesiennego wieńca z dziećmi

Zrób jesienne wianki z dziećmi - zrób własnego indyka ze styropianu, filcu i wyłupiastych oczek

Z czerwonego filcu wyciąć typowy płat skóry dzioba indyka, a dziób z filcu żółtego. Do gotowego krążka piankowego przyklej łuskowate oczka, następnie przymocuj czerwoną skórkę i dziób gorącym klejem. Nałóż trochę kleju na spód pierścienia i przyklej tam gotową głowę indyka. Teraz jesienny wieniec można powiesić na drzwiach, oknie lub innym miejscu.

Wskazówka: Jeśli paski materiału nie stoją ładnie, można je skrócić, ale wtedy ten kolorowy ogonek nie wyglądałby już tak pięknie. Zamiast tego możesz je spryskać krochmalem podczas leżenia i rozprowadzania. Gdy skrobia wyschnie, odwróć wieniec i posyp również plecy.

Zrób swój własny jesienny wieniec z tiulu

Zrób jesienne wianki z dziećmi z tiulu w kolorze pomarańczowym, czerwonym, żółtym i brązowym

 • Pierścień styropianowy
 • Farba akrylowa w kolorze żółtym, brązowym i czarnym
 • średniej wielkości kula styropianowa na głowę
 • dwie małe kulki styropianowe na oczy
 • Stożek styropianowy
 • czerwona guma piankowa
 • brązowa wełna
 • Wstążki tiulowe w kolorze czerwonym, pomarańczowym, brązowym i żółtym (po około 23 metry każda)
 • wykałaczka
 • Gorący klej i pistolet do gorącego kleju
 • 3 pędzle gąbkowe
 • Nożyczki do tkanin
 • 1 kawałek tektury, przynajmniej tak szeroki jak tiulowe wstążki i długości od 40 do 50 cm

Wskazówka: Kupując elementy styropianowe, najlepiej złożyć je na miejscu, aby upewnić się, że wszystkie pasują do siebie pod względem wielkości.

Pomysł na rękodzieło z kulkami styropianowymi na jesiennego indyka

Zacznij od pomalowania mniejszych kawałków styropianu (kulki i stożek) podczas robienia tego jesiennego wieńca z dziećmi. Wbij wykałaczki, aby uzyskać stopy i unieś elementy, aby móc je pomalować ze wszystkich stron, a następnie dobrze wysuszyć elementy. Za pomocą pędzla piankowego (użyj nowego dla każdego koloru) pomaluj stożek na żółto, a dużą kulkę na brązowo i po prostu dodaj czarną kropkę do każdej z małych kulek, która powinna reprezentować źrenice. Pozwól kolorom wyschnąć przez co najmniej godzinę.

Zrób tiulowe paski na jesienny wieniec z dziećmi

Owiń styropianowy pierścionek brązową wełną i pociętymi paskami tiulu

Teraz weź kawałek tektury o pożądanej długości. Owiń pierwszy tiul na całej długości tektury 15 razy. Tak więc z każdej strony znajduje się 15 warstw tiulu, co ostatecznie oznacza 30 pasków, które uzyskuje się rozcinając tiul na obu końcach nożyczkami (można też wziąć połowę długości na tekturę, owinąć wokół niego tiul i na koniec rozciąć tylko jeden z dwóch boków, aby uzyskać taką samą długość).

Zawiąż wełnę i tiul i przypnij głowę

Instrukcja rękodzieła dla głowy indyka z piłką, gumą piankową i stożkiem

Następnie weź pierścień styropianowy i zaznacz obszar, który chcesz zaprojektować za pomocą wełny (około jednej trzeciej w przykładzie). Z tyłu pierwszego znaku przyklej wełnę gorącym klejem i zacznij owijać ją wokół pierścienia. Pociągnij nić ładnie i naprężoną, aby uzyskać równe przejścia i uniknąć przerw. Jak tylko dojdziesz do drugiego oznaczenia, możesz przeciąć nić i przykleić końcówkę również klejem.

Zrób prosty jesienny wieniec z dziećmi

Teraz owiń paski tiulu wokół reszty pierścienia. Kolor, od którego zaczynasz, powinien być również ostatnim po drugiej stronie, aby stworzyć ładną symetrię. Możesz przyjrzeć się, jak dokładnie należy zawiązać paski w naszym pierwszym przewodniku po jesiennym wieńcu na drzwi. Ponieważ tiulowe paski są bardzo cienkie, zawsze wiąż 5 pasków w każdym kolorze (np. najpierw 5 czerwonych, potem 5 brązowych, 5 żółtych, 5 pomarańczowych i jeszcze raz z przodu). Na koniec dwukrotnie sprawdź wszystkie paski. Jeśli kolor jest zbyt mocno ściśnięty i dlatego wygląda na węższy, możesz po prostu dodać kolejny pasek tiulu. Następnie ładnie puch końce, aby uzyskać objętość.

Jesienne rękodzieło dla początkujących i dzieci - zrób sobie wieniec na drzwi jako dekorację

Włóż dwie wykałaczki do dużej kulki i dodaj trochę kleju. Włóż kulkę do pierścienia (w środku obszaru wełny). Wytnij typowy płat skóry z gumy piankowej. Użyj stożka jako szablonu dla prawidłowej szerokości. Przyklej gumę piankową do piłki. Następnie wbij wykałaczkę w stożek, rozprowadź klej i włóż go przez gumkę piankową do kulki. Włóż dwie wykałaczki do głowy indyka tam, gdzie chcesz, aby były oczy i przyklej kulki na wierzchu za pomocą kleju. Na koniec do powieszenia potrzebna jest pętelka z tiulu, którą zawiązujemy w odpowiednim miejscu i w odpowiednim kolorze tiulu.

Zrób z filcu jesienny wieniec z dziećmi

DIY jesienny wieniec z dziećmi z zabawnym motywem indyka

 • Pierścień styropianowy
 • brązowa wełna
 • Filc w dowolnych jesiennych kolorach (np. czerwony, pomarańczowy i żółty) oraz czarnym
 • twardy filc w kolorze białym
 • nożyce
 • Gorący klej lub klej rzemieślniczy

Zrób jesienny wieniec – instrukcje

Materiały do ​​wytwarzania z wełny, filcu i gorącego kleju

Owiń brązową wełnę wokół całego pierścienia, robiąc ten jesienny wieniec z dziećmi. Nie spiesz się, aby uniknąć luk. Pociągnij również nitkę ładnie i mocno, ale bez wciskania pierścienia. Przyklej początek nici na miejscu i dodawaj więcej kropelek kleju co kilka centymetrów. Na koniec odetnij nić i również zamocuj koniec klejem.

Zrób pióra na jesienny wieniec z dziećmi i przyklej je

Z filcu upierz indycze pióra i przyklej je do jesiennego wieńca

Teraz wytnij pióra z kolorowego filcu. Zrób zarówno większe, jak i mniejsze pióra, aby nadać ogonowi teksturę. Następnie zwiń każde piórko jak pokazano na rysunku i sklej dolne końce razem. W ten sposób ogon będzie później bardziej puszysty.

Następnie przyklej pióra do wieńca. W pierwszym rzędzie użyj większych sprężyn, pozostawiając między nimi niewielkie odstępy. Pióra drugiego rzędu, które mogą być nieco większe (długość ogona może również zmniejszać się w górę lub w dół), wchodzą w te odległości. Zakończ trzecim rzędem piór. Aby zwinięte końce piór nie były widoczne, przykryj je jeszcze kilkoma małymi piórkami, które teraz wycinasz z filcu i nie zwijasz. Te też nie muszą być idealnie ukształtowane.

Głowa i stopy

Użyj gorącego kleju, aby stworzyć piękny wieniec na drzwi na jesień

Teraz pozostało jeszcze dorobić z dziećmi pozostałe elementy na jesienny wieniec. Potrzebne będą dwa kółka z białego filcu, dwa kolejne z czarnego na źrenice, pomarańczowy trójkąt na dziób, czerwony kawałek na płat skóry i dwie stopy. Przyklej twarz po lewej stronie w przedniej części wieńca, natomiast stopy mocujemy w dolnej części z tyłu. Gotowy wieniec z indyka zawieś bezpośrednio na haczyku lub za pomocą pętelki.

Pomysł na wieniec z indyka z liśćmi

Jesienny wieniec na drzwi, okno lub ścianę oraz do ustawienia z lnu i liści z filcu

 • Pierścień styropianowy
 • Szablony do liści lub gotowych liści
 • dowolna szeroka tasiemka (tiul, len lub inna tkanina)
 • Czuł się w dowolnym jesiennym kolorze
 • Gorący klej i pistolet lub klej do tkanin
 • Szpilki

Przypnij koniec wstążki do tyłu pierścienia szpilką i zacznij owijać ją wokół wieńca. Dodaj więcej szpilek co kilka centymetrów, ale zawsze z tyłu. W ten sposób nie będziesz w widoczny sposób utrwalać taśmy w regularnych odstępach, aby się nie rozpadła lub nie przesuwała (jeśli używasz tiulu, będziesz musiał utworzyć grubsze warstwy, ponieważ jest bardzo przezroczysty).

Następnie za pomocą szablonów wytnij z filcu dużo jesiennych liści o różnych kształtach i kolorach. Możesz oczywiście kupić również gotowe arkusze. Prawdopodobnie będziesz potrzebować około 40 arkuszy papieru. Przyklej liście do pierścienia lub po prostu przypnij je szpilkami (jeśli robisz jesienny wianek z dziećmi, użyj kleju!). Teraz wytnij z filcu pozostałe elementy dla indyka: brązowe ciało, pomarańczowy dziób i łapki, czerwone płatki skóry oraz biało-czarne kółka na oczy. Potrzebujesz też kilku sprężyn. Przyklej najpierw pióra, potem korpus, a na końcu pozostałe części.