Pomysły na rękodzieło

Zrób biżuterię samodzielnie – instrukcje dotyczące naszyjników, bransoletek i kolczyków

proste pomysły na naszyjniki z perełkami i frędzlami w jasnych kolorach

Koraliki, koraliki, wisiorki, akcesoria, Zrób biżuterię sam… Odkryj magię rękodzieła i sztukę tworzenia wspaniałego naszyjnika, pięknych bransoletek lub bransoletek, czarujących kolczyków lub kolczyków w zaledwie kilku krokach. Pokażemy Ci pomysły, które z pewnością Cię zainspirują w ten czy inny sposób. Znajdziesz tu również kilka instrukcji, które pomogą Ci wykonać wspaniałe akcesoria. Możesz do tego użyć nie tylko zupełnie nowych akcesoriów. Stare łańcuszki i inne elementy biżuterii można również poddać recyklingowi i zabłysnąć nowym blaskiem. Wystarczy spojrzeć na nasz artykuł.

Zrób biżuterię samodzielnie – dodaj swój osobisty akcent

Glina schnąca na powietrzu świetnie nadaje się do wyrobu biżuterii

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać biżuterię, najpierw musisz zdobyć wszystkie niezbędne pojedyncze części i akcesoria. Piękne plastikowe płatki róż, antyczne klucze jako zawieszki ze staromodnych naszyjników lub różne perły ze starych naszyjników lub bransoletek – wszystko to pomoże Ci znaleźć odpowiednią kombinację dla Twojej nowej biżuterii. Biżuteria domowa to sposób na wyrażenie własnego gustu i sztuki. A przy tym będziesz się dobrze bawić, gwarantujemy to. Naśladuj wszystkich projektantów biżuterii i wprowadź swój styl do własnego dzieła sztuki. Zobaczysz, że pojawi się coś innowacyjnego i oryginalnego, gdy przekształcisz swoje pomysły w rzeczywistość. A potem z dumą możesz zaprezentować światu ten wyjątkowy kawałek.

Zrób biżuterię sam – bądź oryginalny

Zrób własne kolczyki z małych pomponów

Zrób biżuterię sam znaczy uszczęśliwić wszystkich. Nawet dzieci w rodzinie mogą dołączyć i na przykład zrobić bransoletki z kolorowych guzików, które pasują do strojów do szkoły, przyciągają wzrok i charakteryzują się oryginalnością. Łańcuszki z drewnianymi lub szklanymi koralikami lub papierowe koraliki z retro wzorami zdobią w pomysłowy i świetny sposób. Możesz również samodzielnie pomalować wzory. Lub możesz dostarczyć łańcuszki z mniejszymi plastikowymi figurami na drutach, sznurkach lub wstążkach. Sznurki bawełniane w różnych kolorach są ozdobione metalowymi elementami i mogą być noszone zarówno jako bransoletka, jak i opaska na głowę. Świetnymi narzędziami do obsługi nawet najmniejszych akcesoriów są pęsety, perełki i koraliki do zaciskania lub szczypce łączące. Z ich pomocą masz gwarancję, że będziesz w stanie samodzielnie wykonać piękną biżuterię.

Zrób sobie biżuterię – komplet naszyjnika i kolczyków

Zrób sobie biżuterię z zielonych marmurowych kulek jako wisiorków

Potrzebujesz:

 • Modelina w kolorze zielonym i białym (także w kolorze złotym jeśli chcesz)
 • dwa półfabrykaty na szpilki do uszu
 • łańcuch
 • długie oczko
 • Klej do biżuterii
 • błyszczący lakier do modeliny
 • Pergamin
 • Nóż rzeźbiarski
 • Piekarnik (z wyjątkiem modeliny schnącej na powietrzu)

Zrób własną biżuterię z plasteliny z instrukcją

 1. Weź trochę każdej białej i zielonej plasteliny i ugniataj je osobno w dłoniach przez chwilę, aż kawałki staną się miękkie i plastyczne. Następnie nałóż zielony na biały kawałek i ugniataj, aż oba kolory się zmieszają, aby uzyskać efekt marmuru.
 2. Teraz dodaj ponownie zielony, biały i, jeśli chcesz, złoty do tego kawałka i ugniataj jak poprzednio, aż uzyskasz efekt marmuru. To jest teraz trochę mocniejsze w kolorze. Uformuj równą kulkę na zawieszkę łańcuszka.
 3. W ten sam sposób uformuj dwie mniejsze kulki na kolczyki (obie powinny być tej samej wielkości). Włóż oczko do dużej kulki.
 4. Odetnij kawałek dwóch mniejszych kulek, jak pokazano, aby móc później przymocować tam półfabrykaty.
 5. Teraz upiecz plastelinę na papierze do pieczenia w piekarniku zgodnie z opisem na opakowaniu plasteliny lub, jeśli używałeś plasteliny schnącej na powietrzu, pozwól jej wyschnąć.
 6. Na koniec spryskaj kulki farbą. Jak tylko wyschnie, możesz przykleić półfabrykaty do mniejszych kulek.

Tkany naszyjnik z pereł DIY

oryginalny naszyjnik z drewnianych koralików ze schematem do majsterkowania

Chociaż ten łańcuszek na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany, w ogóle nie da się go wykonać. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać ten naszyjnik jako biżuterię, będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 • Drewniane koraliki
 • Przewód nylonowy
 • Końcówki do zamków łańcuchowych i tulei
 • Szczypce półokrągłe
 1. Do pereł o długości 1 cm potrzebujesz na początek około 45 cm sznurka. Ale odetnij trochę bardziej. Nadmiar zawsze możesz usunąć później.
 2. Nawlecz 12 perełek na sznurek i utrzymuj je na środku. Przewlecz drugi koniec sznurka przez ostatni koralik. Jak uzyskać pierwszy kształt pierścienia (schemat na powyższym obrazku może pomóc w zilustrowaniu).
 3. Na środkowy pierścień nawlecz 5 perełek na oba końce sznurka. Oba końce przechodzą przez kolejną perłę.
 4. Trzeci i ostatni pierścionek są również wykonane z 5 pereł. Jedenastą perłę nawlecz na jeden z dwóch końców sznurka. Dodaj rękaw blokady i przeciągnij drugi koniec przez zamek i wszystkie koraliki. Zacisnąć tuleję blokującą szczypcami i odciąć nadmiar sznurka na obu końcach.
 5. Teraz możesz połączyć te trzy pierścienie z dwoma innymi modelami tego typu, przy czym musisz je nawlec ze środkowym. Drugi schemat jest dobry, aby zobaczyć, jak to robisz. Tym razem potrzebujesz 140 cm sznurka. Na koniec każdy z końcówek zaopatrzony jest w zapięcie, za pomocą którego można zapiąć łańcuszek na szyi.

Recykling starych naszyjników i bransoletek z pereł

Zrób sobie biżuterię z naszyjników i bransoletek z pereł

Jeśli nadal masz dużo starych naszyjników i bransoletek z pereł, możesz zamienić je w ciekawą biżuterię, łącząc je ze sobą i samodzielnie wykonując oryginalne naszyjniki jako biżuterię. Oczywiście możesz również kupić nowe modele lub zacząć od zera i zdobyć perełki, aby ukończyć ten projekt. Jeśli używasz starych, będziesz musiał rozciąć niektóre z nich i nawlec koraliki na nowy sznurek, aby połączyć je z innymi naszyjnikami i bransoletkami. Na koniec zawiąż na obu końcach ładny sznurek, wstążkę lub linkę, za pomocą której możesz przywiązać gotowy łańcuszek do szyi. Oczywiście, jeśli masz na to ochotę, możesz również dodać zapięcia, aby ułatwić zamykanie.

Zrób biżuterię samodzielnie – instrukcje z muszlami

Zrób sobie biżuterię z muszli jako pomysł dla początkujących

Czy zostało Ci kilka małży, które nie są szczególnie przydatne? Z pewnością nadal są zbyt dobre, abyś tak po prostu je wyrzucił. I nie musisz, bo można z nich zrobić piękne naszyjniki i bransoletki. Jednak większe muszle w postaci bransoletek byłyby bardziej uciążliwe podczas noszenia i dlatego lepiej pasują do naszyjników. Jeśli sam wykonujesz taką biżuterię, po prostu wyposaż muszle w otwory, przez które przewleczesz dowolny sznurek lub wstążkę. Ponieważ przewód będzie tutaj widoczny, warto użyć ładnego modelu. Po każdej muszli zawiązujesz również węzeł, aby wszystkie muszle nie wsunęły się na środek podczas ich noszenia. Możesz również zaopatrzyć się w większą muszlę z oczkiem lub pierścieniem do wiązania, przez który można następnie przewlec łańcuszek. Masz już własnoręcznie zrobioną przyczepę.

Zrób sobie drewniane kolczyki

Zrób sobie biżuterię ze sklejki - kolczyki z figur geometrycznych

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać biżuterię z naturalnych materiałów, te modele ze sklejki są świetne. Istnieje możliwość produkcji szerokiej gamy modeli. Najlepiej zrobić kilka na raz, aby uzyskać idealną biżuterię do różnych stylizacji. Więc jeśli kiedykolwiek zacząłeś robić biżuterię, skorzystaj z tego!

 • cienka deska ze sklejki brzozowej
 • Nóż lub nożyczki Xacto
 • Klej
 • dowolne kolory
 • pędzel
 • Zaczepy na uszy
 • Pierścienie skokowe
 • Szczypce półokrągłe
 • Wiertło
 • linijka
 • ołówek

nowoczesna biżuteria tworzy pomysły z drewna

 1. Wytnij dowolne kształty z arkusza sklejki. Tutaj możesz puścić wodze fantazji.
 2. Następnie możesz zaprojektować kształty w dowolnym kolorze. Jeśli chcesz mieć kilka warstw, jak na powyższym obrazku, po prostu sklej ze sobą kształty, jak chcesz. Alternatywnie, drewniane formy można również łączyć ze sobą za pomocą pierścieni wiążących.
 3. Bardzo cienkim wiertłem wykonaj otwór w górnej części wisiorka i zamocuj zaczep na ucho. Najłatwiejszym sposobem otwierania i zamykania obrączek jest użycie szczypiec z wąskim czubkiem.

Zrób biżuterię sam – pomysły z perłami

prosta instrukcja do bransoletki z pereł

zrób sobie ładny łańcuch ręczny z instrukcjami

DIY makrama kolczyki na elegancką biżuterię

rób piękne łańcuszki ze wstążkami i koralikami

Zrób biżuterię sam z glinianym napisem, majsterkowaniem, pomysłem dla pań

Zrób sobie biżuterię łańcuszki wisiorki amulet rama pomysł stylizacji

Zrób sobie biżuterię bransoletka perły zielony niebieski biały czarny fioletowy czerwony

Zrób biżuterię sam w sobie łańcuszek z kamienia z metalu w romantycznym stylu

Zrób sobie łańcuchy z oryginalnymi amuletami

Zrób biżuterię sam łańcuszki odwiesić kratę pomysł na biżuterię

Wisząca biżuteria

Pudełko-organizator-do-rękodzieła

Pudełko do sortowania dla lepszego porządku i przejrzystości

Ściana-do-łańcuchów-i-biżuteria

Pochwal się swoją biżuterią dumnie w domu

jak zrobić-biżuterię-sam-sam

Kroki do oryginalnej biżuterii

Plastikowa-perłowa-biżuteria-do-zrobienia-sam

Wybierz swoje ulubione perły

Oświadczenie-naszyjnik-z-zielonymi-kamieniami

Łańcuch rzędowy wykonany z kamieni szlachetnych

Zrób własną biżuterię z perłowymi kamieniami

Inspiracje „rosnących”

Majsterkowicza-biżuteria-z-satynowej-wstążki-lub-liny

Zrób bransoletki lub łańcuszki z bawełnianego sznurka i satynowej wstążki

Papierowe perełki do samodzielnego wykonania

Łańcuch biżuterii artystycznej w stylu vintage

Majsterkowicze-ze-starej-biżuterii

Pomysły-na-kolczyki-kolorowe-paski

Łańcuszki-i-koraliki-w-szufladzie-i-pudełku

kreatywne-pomysły-na-wykonanie-biżuterii-sam

Drewniane-koraliki-w-zielono-różowym

Guziki-z-kolorową-kolorową-bransoletą

majsterkowicza-biżuteria-ze-staromodnej biżuterii

Złote opaski do włosów „zrób to sam”

majsterkowicze niebiesko-szare-perłowe-łańcuszki

złote-kolorowe-kolczyki-i-łańcuszek

Zrób-sam-biżuterię-różne-kwiaty

zrób-sam-kolorowe-guziki-bransoletki

DIY-pomysły-na-łańcuszek-w-złocie

Biżuteria DIY z kolorowymi plastikowymi częściami

Zrób to sam-zrób-papier-okrągły-biżuteria-majstruje