Pomysły na rękodzieło

Zrób bałwana z dziećmi zimą z różnych materiałów

Zrób bałwana z dziećmi bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe

Jak o każdej porze roku, zimą można wyczarować z dziećmi mnóstwo pięknych rękodzieł. Można je następnie wykorzystać do klimatycznej dekoracji mieszkania i z pewnością wprawią Cię w dobry nastrój przed świętami Bożego Narodzenia. Jednym z najpopularniejszych zimowych motywów jest oczywiście bałwan, dlatego wybraliśmy ten motyw do kolejnych projektów rękodzielniczych. Jak zrobić bałwana z dziećmi i jakie materiały są dla niego najlepsze, możesz dowiedzieć się w artykule!

Z papieru i tektury ulep bałwana z dziećmi

bałwanki majsterkować rolki papieru toaletowego majsterkować pomysły zimowe dzieci

Istnieje mnóstwo materiałów, które nadają się do rękodzieła z dziećmi. Wśród nich szczególnie popularne są papier i tektura, ponieważ można z nich wykonać prawie wszystko, a oba materiały są same w sobie nieszkodliwe. Możesz również ulepić bałwana z dziećmi z papieru lub tektury, a fajne pomysły na rękodzieło i projekty na to znajdziesz w poniższym.

rękodzieło z dziećmi bałwan zima rolki papieru toaletowego

Z rolkami papieru toaletowego można zrobić wiele rzeczy, zwłaszcza z dziećmi. Bardzo łatwo jest zrobić słodkie bałwanki, jeśli dzieci najpierw pomalują rolki papieru toaletowego na biało (jeśli nie na biało), a następnie udekorują je różnymi elementami. Malują cienką szczoteczką usta, nos i guziki, a do oczu po prostu używają samoprzylepnych oczek. Z resztek wstążki można zrobić szaliki dla bałwanów, a z czyścikiem do fajek i mini pomponami dzieci mogą stworzyć świetne ocieplacze na uszy.

bałwanki Tinker Paper Girlanda Tkanina DIY dzieci

Wspólnie z dziećmi można wykonać klimatyczną dekorację do pokoju dziecięcego, np. z bałwanami. Śliczna girlanda z bałwanków jest idealna na ściany lub okna i bardzo łatwo ją zrobić z papieru i skrawków materiału. Po prostu wytnij małe bałwanki z białego papieru, przyklej je do długiej wstążki i udekoruj, jak chcesz. Girlanda jest gotowa do powieszenia!

bałwan majsterkować dzieci papreller skrawki tkanin pompony

Można też ulepić bałwana z dziećmi, używając konwencjonalnych papierowych talerzy o różnych rozmiarach. Do tego potrzebne są dwa lub trzy papierowe talerze, a także materiały do ​​ozdabiania bałwana, takie jak czyściki do fajek, kolorowy papier, skrawki tkanin i pompony. Po prostu zapewnij dzieciom materiały i pozwól im być kreatywnym.

bałwanki majsterkować dzieci pomysły rzemieślnicze zimowe instrukcje

Nie tylko papierowe talerze, ale także papierowe kubki nadają się do robienia bałwanów zimą. Najłatwiej wykonać projekt rękodzieła z białymi papierowymi kubkami, które nie wymagają malowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami w przewodniku, aby stworzyć te kreatywne bałwany z dzieckiem.

bałwan pudełko na płatki DIY pomysł na rękodzieło dzieci zima

Jeśli papierowe talerze i papierowe kubki nadają się do rękodzieła, pasują również inne tekturowe przedmioty, takie jak różne pudełka. Możesz także ulepić bałwana z pustego pudełka po płatkach o dowolnej wielkości. Aby to zrobić, potrzebujesz najpierw białego papieru, aby najpierw przykleić się do kartonu i wszelkich materiałów do dekoracji bałwana. Na przykład dzieci mogą zrobić czapkę z papierowego kubka, szalik ze skrawków materiału, a ramiona ze słomek do picia.

Zrób bałwana z dziećmi z tkaniny

skarpety bałwanek pomysły rzemieślnicze dziecięce zimowe skarpetki bałwanek diy

Różne tkaniny, takie jak wełna i filc, doskonale nadają się do rękodzieła z dziećmi. Na przykład ładne bałwanki można zrobić ze starych skarpet i zaprojektować jako zabawną zimową dekorację. Do tego potrzebny jest jeszcze materiał wypełniający dla bałwanów, np. B. ryżowe oraz gumowe lub materiałowe opaski do zaprojektowania indywidualnych „kuli śnieżnych”. Dzieci mogą używać kolorowych guzików i szpilek do dekoracji.

roztopiony bałwan majstruje przy dzieciach olaf królowej lodu

Z drugiej strony filcem te stopione bałwany można łatwo majstrować. Przypominają bałwana Olafa z filmu „Kraina lodu” i na pewno pokochają je dzieci. Wszystko czego potrzebujesz to klej, filc rękodzieła w kolorze białym, czarnym i brązowym, nożyczki, białe drewniane klocki o zaokrąglonym kształcie i pisaki.

majsterkowicz bałwan z dziećmi czuł instrukcje

Wystarczy pomalować buzię bałwana na drewnianych klockach, wyciąć poszczególne kawałki z filcu i złożyć i przykleić bałwana. kompletny!

zimowe rękodzieło z dziećmi sprawi, że bałwan poczuje się sam

Wspaniałe rękodzieło można też uszyć zamiast klejenia z filcu, ale mniejsze dzieci potrzebują do tego pomocy osoby dorosłej. Niemniej jednak maluchy mogą same zaprojektować części bałwana, które rodzice następnie zszywają. Możesz wypełnić bałwana filcowego odrobiną waty i w ten sposób zrobić pluszaka jako zabawkę dla swojego dziecka.

Zrób bałwany z gliny

bałwan majstrować z glinianymi guzikami suszącymi na powietrzu dla dzieci

Schnąca na powietrzu glina jest popularnym materiałem do kreatywnych projektów i można z niej ulepić pięknego bałwana z dziećmi. Oprócz białej glinki potrzebne są również małe gwoździe lub pinezki do oczu i ust, guziki do płaszcza, małe gałązki do ramion i wykałaczki.

mały bałwan majstrować glina biała instrukcja

Najpierw dzieci formują z białej gliny trzy kulki w trzech różnych rozmiarach. Następnie ułóż kulki jeden na drugim i trzymaj je razem wykałaczką. Następnie odetnij wystający koniec wykałaczki i użyj go do ukształtowania nosa bałwana. Na koniec wymodeluj twarz i ciało i pozwól bałwankowi wyschnąć na powietrzu.

Ulep bałwana, pomaluj gliniany garnek, udekoruj z dziećmi

Jeśli możesz przyciągnąć uwagę dziecka tylko na krótki czas, ten szybki projekt rzemieślniczy dla bałwana jest w porządku. Wszystko czego potrzebujesz to gliniany garnek, farby akrylowe, pędzle, płyn do czyszczenia fajek i pompony. Postaw garnek dnem do góry na stole roboczym i pomaluj go na biało razem z dzieckiem. Następnie pomaluj rysy twarzy i wykonaj nauszniki z dwóch pomponów i czyścika do fajek.

Zimą wykonuj z dziećmi rękodzieło z naturalnych materiałów

dynia bałwan majstrować malować dzieci pomysł zima

Z reguły można ulepić z dziećmi wspaniałe bałwany z niemal każdego materiału. Naturalny materiał to doskonały pomysł, który maluchy z pewnością pokochają. Na przykład dynie nadają się nie tylko do rękodzieła jesienią, ale można je również wykorzystać do dekoracji zimowych. Białą lub pomalowaną na biało dynię można szybko i łatwo przekształcić w bałwana i wykorzystać do zimowej dekoracji wejścia do domu.

bałwanki drucić szalik z drewna skrawki gumy piankowej z tkaniny nos

Kiedy śnieg na zewnątrz nie wystarczy, by ulepić bałwana, możesz sprawić dzieciom radość, ulepiając je razem. Drewno jest do tego odpowiednim materiałem. Po prostu pomaluj drewnianą deskę białą farbą, zaprojektuj twarz dowolnymi materiałami, zawiąż szalik wokół deski i bałwan jest gotowy.

rzemiosło bożonarodzeniowe dzieci drewniane plastry bałwan ozdoby choinkowe

Możesz także ulepić bałwany na Boże Narodzenie z dziećmi i zaprojektować je jako ozdoby na choinkę. Nie ma znaczenia czy drewno, papier, plastik czy jakikolwiek inny materiał. Po prostu użyj tego, co aktualnie masz pod ręką.

Zrób bałwana z dziećmi ze starych żarówek

bałwan majstrować boże narodzenie dzieci żarówek brokat

Recykling rzemiosła to świetny sposób na recykling starych przedmiotów zamiast ich wyrzucania. Na przykład starą żarówkę można wykorzystać do ulepienia bałwana z dziećmi na Boże Narodzenie. Twoje dzieci mogą pomalować żarówkę lub urozmaicić ją brokatem i samodzielnie wykonać oryginalne ozdoby choinkowe.

żarówka bałwanki majstrować świąteczne dzieci