Pomysły na rękodzieło

Zaprojektuj własny papier do pakowania: 10 pomysłów dla młodych i starszych wraz z instrukcjami

Zaprojektuj własny papier do pakowania, majsterkuj przy kreatywnych pomysłach

Niekoniecznie trzeba kupować papier pakowy, aby pięknie i klimatycznie zawinąć starannie wybrane prezenty dla bliskich. Zawsze czekasz na coś, co ktoś zaprojektował specjalnie dla Ciebie z miłością i starannością. Nawet jeśli nie jesteś naprawdę uzdolniony artystycznie, możesz zaprojektować swój własny piękny papier do pakowania przy bardzo niewielkim wysiłku i prostych środkach. Poniżej przedstawiamy 10 wspaniałych pomysłów na rękodzieło. Większość z nich jest wręcz idealna dla dzieci.

Zaprojektuj własny papier do pakowania: świetne pomysły na każdą okazję

Zaprojektuj własną gumkę do pieczątek z arbuza

Piękny papier do pakowania może być motywem na każdą porę roku lub na każdą okazję. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w wystarczającą ilość zwykłego papieru, który później będzie można wykorzystać z wyobraźnią do samodzielnego projektowania. Najlepiej do tego celu nadaje się papier typu Kraft lub biały papier (papier do kopiowania na rolce). Papier Kraft jest teraz dostępny w różnych kolorach, ale najtańszym i tym samym idealnym do pakowania jest brązowy. Składa się w dużej mierze z włókien pochodzących z recyklingu i dlatego jest bardziej ekologiczny niż biały. Ponadto brązowy papier wyczarowuje indywidualny, rustykalny, a jednocześnie bardzo nowoczesny efekt. Szczególnie zorientowany na design i artyści używają go do pakowania. Z kilkoma plamami farby prosty papier pakowy staje się prawdziwym arcydziełem opakowaniowym.

Zaprojektuj własny papier do pakowania: pieczątki

Zaprojektuj własną gumkę do arbuza z papieru do pakowania

Ty lub Twoje dziecko możecie łatwo zaprojektować swój własny piękny papier do pakowania, używając zabawnych stempli. Nie musisz nawet kupować do tego odpowiednich pieczątek ani atramentu. Możesz również samodzielnie wykonać kreatywną pieczątkę z różnych materiałów, które można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Pokażemy Ci różne warianty. W pierwszym przykładzie pokazujemy, jak z gumki można zrobić stempel arbuza. Wytnij gumki w półkole i wlej trochę czerwonej farby do pojemnika (np. do małego talerzyka). Za pomocą gąbki nanieś trochę farby na powierzchnię gumki i użyj jej do stemplowania czystego papieru. Teraz narysuj skórką i pestkami ćwiartek arbuza pisakiem i gotowe.

Rękodzieło z dziećmi: zaprojektuj własny papier do pakowania z gwiazdkami

Zaprojektuj własną gumę piankową do stempli rufowych z papieru do pakowania

Papier pakowy w gwiazdki to zawsze dobry pomysł o każdej porze roku. Wieloaspektowy motyw równie dobrze sprawdzi się na Boże Narodzenie, urodziny czy inne okazje. Najważniejsze, jakie kolory są używane.

Zaprojektuj własne pieczątki do pakowania papieru: Użyj gumki piankowej i wałka do ciasta, aby zrobić rolkę pieczątki z dziećmi

zaprojektuj własny papier do pakowania gwiazda gąbka gumowy wałek do ciasta

Naprawdę świetnym pomysłem jest wykonanie pieczątki w rolce z motywem gwiazdy. Gwiazdki wykonane są z gumy piankowej – materiału, który nie pochłania koloru i dlatego idealnie nadaje się do wszelkich prac rękodzielniczych. Stosowane są tutaj samoprzylepne naklejki z gumy piankowej, które wystarczy przykleić do wałka do ciasta, aby stworzyć kreatywną rolkę stempla. Możesz go użyć do zaprojektowania własnego papieru do pakowania w dowolnym momencie.

Zaprojektuj własne pieczątki do pakowania papieru

Zaprojektuj własny papier do pakowania dla dzieci

Istnieje kilka sposobów na samodzielne wykonanie pieczątki. Szczególnie nadają się do tego foremki do ciastek lub foremki do ciastek. Są dostępne z pomysłowymi motywami i są odpowiednie dla małych dzieci. Po prostu mierzysz szerszą krawędź formy (użyj foremki na odwrót) do farby i stemplujesz nią papier. Tutaj gwiazda, tam kropelka – to naprawdę fajne, prawda??

Zaprojektuj swój własny świąteczny papier do pakowania: rób pieczątki z ciastek lub ziemniaków z dziećmi

zaprojektuj swój własny papier do pakowania dla dzieci pieczątka ziemniaczana

Nieco starsze dzieci mogą używać foremek do wycinania pieczątek z ziemniaków. Jest to bardzo łatwe do wykonania i wymaga bardzo prostych materiałów, które każdy będzie miał w domu: kilka średnich ziemniaków, foremki do ciastek, farby i pędzel. Ziemniaki należy najpierw pokroić na pół, a następnie wcisnąć w połowę ziemniaka za pomocą foremki do ciastek. Kształt powinien wchodzić w ziemniaka na głębokość co najmniej 5-7 mm. Następnie usuń resztę krawędzi ziemniaka za pomocą noża i gotowe.

Zrób własny papier do pakowania dla dzieci pieczęć ziemniaczana

Teraz za pomocą pędzla nakłada się trochę farby na wycięty kształt, a połówkę ziemniaka można wykorzystać jako stempel.

Zaprojektuj własny papier do pakowania: ręcznie

zaprojektuj własny papier do pakowania narysuj pismo odręczne

Jeśli masz piękne pismo odręczne lub potrafisz stosunkowo dobrze malować lub rysować, skorzystaj z tej metody, aby samodzielnie zaprojektować papier do pakowania.Weź pędzel lub pisak i daj sobie wymyślić coś kreatywnego. Może być zarówno motywem, jak i przesłaniem. Najlepiej wybrać coś bardzo prostego, jak gwiazdki, płatki śniegu itp. Krótkie słowa, takie jak „Niech pada śnieg” na Boże Narodzenie lub „Kocham Cię” na Walentynki to zawsze dobry pomysł, który ma bardzo indywidualny i nastrojowy efekt dzięki do pisma odręcznego.

Zaprojektuj swój własny artystyczny papier do pakowania: za pomocą farby i pędzla

zaprojektuj własny pędzel do papieru do pakowania

Ci z Was, którzy lubią sztukę, mogą eksperymentować z kolorami. Za pomocą pędzla i farb w dowolnym odcieniu można bardzo szybko i łatwo stworzyć wspaniałe wzory na gołym papierze. Wygląda bardzo szykownie i indywidualnie, gdy prezent i kolor opakowania są skoordynowane.

Minimalistyczny Zaprojektuj własny papier do pakowania: tylko czarną farbą i pędzlem

zaprojektuj własny papier do pakowania minimalistyczny czarno-biały kolor!

Papier do pakowania może być również bardzo minimalistyczny. Skromny krój nie każdemu odpowiada, więc zdecydowanie musisz dobrze poznać ich preferencje i mieć 100% pewność, że spodoba im się minimalistyczne opakowanie. W przeciwnym razie kreatywność nie ma granic.

Minimalistyczny Papier do pakowania z różnymi nadrukami

zaprojektuj własny papier do pakowania minimalistyczne czarno-białe nadruki

Dzięki odrobinie koloru i jednemu narzędziu na papierze można wyczarować wspaniałe efekty. Wykonaj te same nadruki w jednym kierunku lub w tej samej odległości między nimi, a będą wyglądały jak jakiś wzór. Dzięki temu możesz zaprojektować swój własny, niepowtarzalny papier do pakowania bez żadnego wysiłku i kosztów.

Zaprojektuj własny papier do pakowania za pomocą szablonu

zaprojektuj własny szablon papieru do pakowania w kolorze srebrnym!

Możesz również kupić gotowe szablony z dowolnym motywem. Za pomocą pędzla do palenia dabów i wybranych kolorów możesz łatwo stworzyć piękny motyw papieru do pakowania.

Papier do pakowania Zaprojektuj to sam: najłatwiej jest za pomocą naklejek

spersonalizuj papier do pakowania udekoruj naklejki naklejki

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem zaprojektowania własnego papieru do pakowania jest ozdobienie go naklejkami. Aby opakowanie prezentowe było efektowne i estetyczne, zalecamy wybór naklejek samoprzylepnych w podobnej kolorystyce lub w tym samym kształcie. W przeciwnym razie „motywy” wyglądają na przypadkowe i zmieszane ze sobą.

stwórz własny papier do pakowania udekoruj naklejki

Zapakuj prezent odpowiednio i estetycznie

zaprojektuj własną instrukcję pakowania papieru do pakowania krok po kroku

Idealny prezent to zarówno odpowiedni pomysł na prezent, jak i piękne opakowanie. Jeśli znalazłaś już odpowiedni prezent dla swoich bliskich i sama zaprojektowałaś papier do pakowania, to wystarczy, że prezent sprytnie zapakujesz. Nie jest to trudne, ale te szczegółowe instrukcje na zdjęciu na pewno Ci pomogą.