Pomysły na rękodzieło

Zaprojektuj parasol – uatrakcyjnij starą ochronę przeciwsłoneczną

projekt parasola arbuz-motyw-pomysł-ogród-plaża

Istnieje naprawdę wiele różnych wzorów parasoli. Niemniej jednak często zdarza się, że po prostu nie znajdujesz właściwego. Na szczęście wszystko można szybko zmienić, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory i wzory. A może masz stary parasol, który nie wygląda już tak atrakcyjnie, ale nadal chcesz go używać? Więc dzisiejszy pomysł jest dla Zaprojektuj parasol w sam raz dla Ciebie. W zaledwie kilku krokach dowiesz się, jak dodać dowolny motyw do parasola, aby stworzyć indywidualny wygląd.

Zaprojektuj parasol z motywem arbuza

design osłona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłoneczna-taras-rdzenie-meblowe-czarny

W tym przykładzie arbuz został wybrany jako motyw do zaprojektowania parasola. Świetnie komponuje się to z późną wiosną i latem, przekształcając praktyczną osłonę przeciwsłoneczną w odświeżający i pełen energii dodatek. Oprócz pędzla potrzebujesz różowej, czarnej, a także jasnozielonej i ciemnozielonej farby, podkładu w sprayu i ewentualnie taśmy klejącej do maskowania.

Zaprojektuj parasol – czyszczenie z wyprzedzeniem

design-parasol-czyszcząca-podkład-instrukcje-łatwe

Abyś mógł cieszyć się nowym wyglądem parasola przez długi czas, a farba dobrze przylegała, szczególnie ważne jest dokładne wyczyszczenie parasola przed zaprojektowaniem parasola. Użyj do tego wilgotnej szmatki lub zmyj ją naprawdę ładnie wężem ogrodowym.

Sprawdź parasol

projekt parasolki biały-stary-recykling-pomysł-akcesoria

Powinieneś również upewnić się, że rama jest nadal nienaruszona. Plamy rdzy na tkaninie również nie można pokryć samą farbą, przynajmniej jeśli jest to jasny kolor. Zastanów się więc z wyprzedzeniem, czy stare akcesorium nadal nadaje się do parasola.

Elementarz

projekt-parasol-kolor-różowy-pędzel-projekt-zrób-zrób-to-zrób-zrób-to-materiał

Jak w przypadku wszystkich projektów związanych z farbowaniem i malowaniem, na początek potrzebujesz podkładu. Jest to szczególnie ważne, jeśli tkanina parasola jest bardzo cienka. Dla ułatwienia aplikacji oferowane są praktyczne podkłady w formie sprayu. Zastosuj podkład, aby zaprojektować parasol od wewnątrz.

Pokoloruj wnętrze

projekt-parasol-podkłady-plandeki-ogrodów-zakład-projektowania

Następnie przychodzi kolej na kolor, aby zaprojektować parasol. Motyw arbuza wymaga różowego odcienia. Najpierw nałóż farbę, a następnie pozwól jej dobrze wyschnąć. Następnie dodaje się drugą warstwę. Nie farbuj opadających krawędzi na ten kolor.

Zielony kolor

design-parasol-dekoruj-letni-salon-ochrona-słońce-deco

Czekając, aż farba wyschnie po pierwszej warstwie różu, możesz pokolorować wnętrze wiszących części, aby zrobić parasol. Użyj do tego ciemnozielonego koloru. Pozostaw odstęp ok. 7 cm między ciemnozielonym a różowym kolorem. To jest pomalowane na jasnozielony kolor. Oba niuanse kolorystyczne uzupełnia druga warstwa, przy czym pierwsza warstwa jest bardzo ważna dla dobrego wyschnięcia.

Użyj taśmy

Stwórz parasol z pianki-pędzel-zielona-farba

Używanie dwóch odcieni zieleni na parasol nie jest obowiązkowe. Jednak motyw arbuza wygląda w ten sposób bardziej realnie, ponieważ owoc składa się również z różnych odcieni zieleni. Jeśli chcesz, aby wszystkie trzy kolory były idealnie proste, możesz użyć taśmy izolacyjnej lub taśmy samoprzylepnej.

Zaprojektuj zewnętrzną część parasola

design-parasol-zielony-lakier-dekoracja-zrób-to-sam

Następnym krokiem jest zaprojektowanie zewnętrznej strony parasola w rzędach. Poszczególne trójkątne elementy są barwione na przemian na jasno i ciemnozieloną. Ponieważ parasol zwykle ma parzystą liczbę takich elementów, nie powinno to stanowić problemu.

Pokrycie barwnikiem

design-parasol-dekoracja-na zewnątrz-meble-ogrodowe-relaks

Ponownie, do zaprojektowania parasola potrzebne są dwie warstwy, postępując jak w przypadku wnętrza. Nieprzezroczysty wynik jest bardzo ważny, w przeciwnym razie prześwituje różowy kolor. W razie potrzeby możesz również dodać trzecią warstwę.

Pomaluj jądra

Design-parasol-arbuz-kernels-paint-black-design

Na koniec, gdy wszystkie inne kolory dobrze wyschną, dodaj rdzenie do projektu parasola czarną farbą. Możesz je pomalować odręcznie lub możesz wcześniej zaprojektować szablon, jeśli chcesz, aby wszystkie rdzenie wyglądały tak samo. Rdzenie wchodzą do wnętrza klosza w kolorze różowym.

Połóż parasolkę

design-parasol-odcienia-miejsce-siedziska-rattanowe-krzesla-meble-ogród

Po wykonaniu wszystkich kroków, aby zaprojektować parasol, możesz wreszcie ustawić go w ogrodzie. Otrzymasz atrakcyjny dodatek, który wprowadzi Cię we wspaniały wiosenny lub letni nastrój. Ale nowy stary parasol nie tylko przyciąga wzrok w Twoim ogrodzie. Po zaprojektowaniu parasola możesz go używać również nad jeziorem lub na plaży, aby uchronić się przed silnym słońcem. Masz gwarancję, że wprawisz wszystkich w świetny nastrój.