Pomysły na rękodzieło

Zajęcie dzieci: co zrobić z dwulatkami? Pomysły na gry, zajęcia i sugestie rękodzieła

Wielu rodzicom trudno jest utrzymać dzieci w domu, zwłaszcza w czasach korony. W końcu co można zrobić z 2-latkami, gdy zoo i place zabaw są zamknięte? Chętnie pomożemy i oferujemy 25 zabawnych pomysłów na gry, zajęcia i propozycje rękodzieła dla małych dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Można je osiągnąć za pomocą przedmiotów gospodarstwa domowego i nie trzeba na nie nic wydawać. W ten sposób możesz zająć swoje dzieci w odpowiedni dla wieku sposób, jeśli nie możesz wyjść z powodu godziny policyjnej. Dzięki tym wskazówkom zapewnisz dobrą zabawę i dobry nastrój, pobudzisz kreatywność i pomożesz rodzicom znaleźć czas dla siebie.

Zajmij 2-letnie dzieci: śmieszne pomysły na rękodzieło i gry

Rób teatr lalek dla 2-latków w domu

Wszyscy są w domu, a rodzice stoją przed poważnym wyzwaniem. Kiedy przedszkola są zamknięte, a gry na zewnątrz również odwołane, szybko pojawia się frustracja, szczególnie w przypadku małych dzieci. Każdy, kto nie tylko zmaga się z rozdrażnionymi dziećmi, ale także musi pracować w domu, szybko czuje się przytłoczony. Na ratunek przychodzi dzienny plan. Zaplanuj zajęcia i przerwy pomiędzy nimi. Pokażemy Ci pomysły na gry dla całej rodziny, ale także pomysły na to, jak dzieci mogą się zająć. Jako wprowadzenie do tematu „pomysłów, co zrobić z dziećmi” proponujemy Wam pomysł na teatr lalek. Z papierowych torebek i kartonu można zrobić zabawne lalki i bawić się w ulubione bajki dla dzieci.

Zatrudnienie 2-letniego dziecka: tor wyścigowy z rolek papieru kuchennego

Twórz samodzielnie pomysły na zabawę na autostradzie dla małych dzieci

Co jeszcze możesz zrobić z 2-letnim dzieckiem? To nie jest dziecko, ale też nie maluch. Potrafi bardzo dużo rozumieć i ma teraz własne zainteresowania i ulubione zabawki, ale nie potrafi jeszcze jasno wyrazić swoich upodobań. Dla dwulatków gry muszą zatem być nieskomplikowane, a jednocześnie rozwijać zdolności motoryczne. Kolejny pomysł na grę jest idealny dla małych dzieci. Opróżnij pudełko z zabawkami, przetnij rolki papieru na dwie części i przyklej je do krawędzi pudełka za pomocą kleju. Tor wyścigowy jest gotowy. Większość maluchów uwielbia domowe zabawki i na pewno będzie szczęśliwa.

Co możesz zrobić z 2-letnim dzieckiem? Zagraj w wędkarstwo

Gra wędkarska z rybkami z filcowych pomysłów dla maluchów

Czy masz w domu skrawki filcu? Następnie możesz zrobić grę wędkarską dla swojego dziecka. Gra jest idealna dla małych dzieci, ponieważ promuje koordynację ruchową i można w nią grać w pojedynkę lub w grupach. Oczywiście jest dwa razy więcej zabawy, gdy mama i tata też się bawią. Ale równie ekscytujące jest, gdy starsze rodzeństwo pokazuje maluchowi, jak grać w tę grę. Do gry wędkarskiej potrzebne będą następujące materiały:

 • Szablon dla ryb, który możesz pobrać z sieci lub zrobić samemu.
 • Tkanina filcowa, różne kolory
 • Wytrzeszczone oczy (lub czarno-biały karton)
 • nożyce
 • Klej lub klej na gorąco
 • Magnes dyskowy (ze sklepu rzemieślniczego lub jeśli masz magnesy na lodówkę, możesz ich użyć)
 • Metalowa zakrętka do butelki (jedna sztuka na każdą rybę)
 • Szaszłyk Schaschlick z drewna lub patyczka
 • szpagat

Dzieci są zajęte pomysłami na gry na magnetyczne wędki i ryby

Tak powstaje gra wędkarska: Wytnij ryby o różnych rozmiarach z filcu. Na każdą rybę potrzebne są dwa kawałki o jednakowej wielkości. Najpierw umieść pierwszą rybną część na powierzchni roboczej, następnie umieść magnes na wierzchu, a drugą rybną część na wierzchu. Sklej kawałki ryb, aby magnesy pozostały w środku. Następnie przyklej do poruszającego się oka. Zawieś magnes na końcu szpikulca do kiełbasek (odetnij spiczastą stronę, aby była bezpieczna). kompletny!

Zatrudnienie dla 2-latków: pomysł na grę promującą umiejętności motoryczne

Pomysły na gry dla dzieci do domu w czasie kryzysu koronawirusowego

Pomóż każdej żabie odnaleźć drogę do domu! Do gry potrzebne będą następujące materiały:

 • Karton, biały
 • Karton w kolorze zielonym, pomarańczowym i żółtym
 • Przekłuwacz
 • 3 figurki żab, jedna zielona, ​​jedna pomarańczowa i jedna żółta.
 • 3 gumki w kształcie domu
 • kostka do gry

Tak powstaje ta przyjemna gra: użyj dziurkacza, aby zrobić kółka z żółtego, pomarańczowego i zielonego kartonu. Przyklej kółko z każdej strony kostki, a pozostałe kółka przyklej do białego kartonu w odległości 5 cm od siebie. Wszystkie żółte kółka tworzą pierwszy, wszystkie pomarańczowe drugie i wszystkie zielone trzeci rząd. Przyklej trzy gumki na samej górze i poproś dziecko, aby rzuciło kostką. W zależności od tego, która strona kostki jest zwrócona do góry, dziecko musi przesunąć odpowiednią żabkę. Na przykład, jeśli żółty wskazuje w górę, przesuń żółtą żabę do przodu, jeśli zielony wskazuje zieloną itd..

Zajmij 2-letnie dzieci: sam zbuduj stół Lego

Stwórz swój własny stół Lego

Zabawa z Lego to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Aby jednak poszczególne elementy się nie zgubiły, a budowanie było dwa razy przyjemniejsze, możesz sam zbudować stół Lego. Stoły Ikea, które trzeba tylko zaktualizować, są idealne. Jeśli masz kilkoro dzieci, możesz zdecydować się na długi stół. Więc każde dziecko bawi się na jednym końcu i nie walczy o więcej miejsca. Umieść podstawkę Lego na stole. Pod stołem można umieścić duże pudełka na zabawki, a do przechowywania małych klocków Lego można użyć kilku pojemników Skädis z pokrywkami.

Zajęcia dla 2-latków: Kolorowe obrazki do okien lub dekoracje ścienne z taśmą papierową

Pomysły na rękodzieło i zajęcia dla 2-letnich dzieci z taśmą washi

Większość dzieci świetnie się bawi, robiąc rękodzieło, o ile pomysł na rękodzieło jest oczywiście odpowiedni do wieku. Fajną propozycją rękodzieła dla wszystkich dzieci jest wykonanie kolorowych obrazów okiennych lub dekoracji ściennych za pomocą papierowej taśmy. Po prostu wytnij szablon rybny z kolorowego kartonu i przyklej na nim mniejszy szablon wykonany z białego kartonu. Wytnij kawałki taśmy w różnych kolorach i poproś dzieci, aby użyły jej do ozdobienia ryby. Jako dekorację możesz również użyć dżetów lub folii aluminiowej. Jednak bardzo ważne jest, aby dzieci wykonywały rękodzieło wyłącznie pod nadzorem rodziców, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że połkną cyrkonie, folię aluminiową lub taśmę klejącą. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, poproś dziecko, aby pomalowało rybkę.

Zajęcie malucha w domu: malowanie kostkami lodu i mega klockami

Rysując lodami i mega klockami, dzieci są zajęte pomysłami

Świetny pomysł na grę, która wymaga kilku materiałów:

 • Barwnik spożywczy
 • Mega klocki
 • Forma do kostek lodu

Po prostu rozpuść barwniki spożywcze w kilku miskach i wlej je do foremki na kostki lodu (staraj się nie mieszać poszczególnych kolorów). Umieść klocek Lego w każdym kształcie i pozostaw go na noc w zamrażarce. Następnego dnia połóż starą białą koszulkę na blacie i wyjmij kostki z lodówki. Klocki Lego służą jako uchwyty i zapobiegają zamarzaniu dziecięcych dłoni. Malowanie może się rozpocząć.

Co możesz zrobić z 2-latkami: Radzenie sobie z własnoręcznie wykonanymi puzzlami z próbek kolorów

Twórz samodzielnie puzzle dla małych dzieci ze starych próbek kolorów

Masz próbki kolorów z ostatniego remontu domu? Przetnij wielokolorowe karty kolorów na pół. Niech dzieci ułożą puzzle, znajdując pasujące elementy. Łamigłówki to popularna aktywność rozwijająca zdolności motoryczne i pamięć. Dzięki domowej układance wprowadzisz urozmaicenie w codzienność, a dziecko z pewnością będzie na to czekało.

Utrzymywanie dzieci zajętych w domu: samodzielne tworzenie gry w ustalanie

Dzieci wykorzystują pomysł na grę Montessori dla 2-latków w domu

Gry typu plug-in promują rozwój umiejętności motorycznych u małych dzieci. Zwłaszcza w pierwszych trzech latach życia uczą się, próbując, co jest możliwe, a co nie. Jeśli masz w domu izolację rur lub stare pistolety na wodę, możesz również sam stworzyć grę typu plug-in. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Izolacja rur lub opcjonalne rolki papieru kuchennego
 • Słomki do picia
 • Oczyszczacze rur
 • Drewniany klips
 • Inne przedmioty do wyboru

Pomysły na gry Montessori dla 2-letnich dzieci wykorzystują wskazówki

Przetnij izolację rur na kilka kawałków i poproś dzieci, aby włożyły do ​​środka słomki, środki do czyszczenia rur i klamerki do bielizny. Jeśli używasz rolek papieru kuchennego, możesz najpierw zrobić otwory o różnych rozmiarach dla różnych przedmiotów, a następnie poprosić dziecko, aby znalazło odpowiedni otwór dla każdego przedmiotu. To fajny pomysł na grę, w którą można grać tylko pod nadzorem rodziców.

Gry z 2-letnimi dziećmi: rób statki z przedmiotów gospodarstwa domowego

Dzieci zajmują dwa lata w statku łazienkowym wykonanym z gąbki

Potrzebna będzie głęboka plastikowa miska lub rondel, 3 korki do wina, sznurek, gąbka do kąpieli, papier budowlany i wykałaczki. Wytnij z tektury trójkąt na żagiel. Wykałaczka służy jako maszt. Aby statek naprawdę pływał w wodzie, można skleić ze sobą trzy korki do wina lub związać je sznurkiem. Możesz również użyć gąbki do naczyń.

Dzieci trzymają łódź korkową robiąc to, co można zrobić z 2-letnim dzieckiem

Niech dziecko bawi się statkami i porusza nimi w wodzie. Ale nie pozwól im bawić się wodą, wykałaczkami i innymi drobnymi przedmiotami bez nadzoru. Jeśli chcesz, możesz również użyć plastikowych pokrywek do butelek jako wysp. To sprawia, że ​​gra jest bardziej skomplikowana, a zdolności motoryczne są ponownie zachęcane.

Zrób domek dla lalek do odgrywania ról z dziećmi

Dzieci w domu zajmują się domem kartonowych lalek podczas kryzysu koronowego

Samo zrobienie domku dla lalek to niezawodne zadanie. Dwuletnie dzieci dopiero zaczynają grać w gry fabularne, a domek dla lalek jest do tego idealny. W ten sposób można radzić sobie z codziennymi sytuacjami i ćwiczyć umiejętności społeczne w zabawny sposób. Własnoręcznie zrobiony domek dla lalek powinien zatem idealnie mieć wszystkie pokoje we własnym domu. Możesz więc dać dziecku różne zadania, na przykład: Teraz wszystkie lalki robią razem śniadanie, teraz sprzątają. Dziecko idzie spać po obiedzie, rodzice czytają książkę itp..

2-letnie dzieci z domkiem dla lalek w domu zajmują się pomysłami na zabawy

Domek dla lalki z tektury można dowolnie malować, ozdobić naklejkami i kreatywnie umeblować. A co najlepsze: zawsze możesz razem z dzieckiem majsterkować w nowych pokojach. Puść wodze fantazji i stwórz piękny i kolorowy domek dla lalek dla swojego dziecka.

Co możesz zrobić z 2-latkami? Właściwie dużo. Jeśli w Twoim stanie obowiązuje godzina policyjna lub po prostu nie masz ochoty wychodzić w weekend, możesz zająć się dzieckiem w domu. W galerii zdjęć znajdziesz liczne propozycje gier i zabaw.

Zrób sam domek dla lalek

Zrób swój własny domek dla lalek z tekturowych instrukcji

Zrób grę w rzucanie pierścionkami z jednorazowych talerzy i maluj z dziećmi

Dzieci grają w rzucanie pierścieniami wykonanymi z plastikowych talerzy, coś, co robią w domu z 2-letnim dzieckiem

Zatrudnienie dla 2-latków: Zbuduj sam drewniany tor wyścigowy

Sam zatrudnij się dla 2-letnich pomysłów na gry

Twórz samodzielnie pieczątki z pianek i barwienia żywności

Pomysły na rękodzieło i pomysły dla dzieci dotyczą pieczątek i barwienia żywności

Zatrudnienie 2-latków: majsterkowanie przy myjni samochodowej

Twórz pomysły na zabawę dla dzieci od 2 lat umyj samochód ze starych plastikowych pudełek

Pomysły na gry dla niemowląt i małych dzieci: napełniaj piłki golfowe do 5-litrowych butelek

Co można zrobić z dwulatkiem?Pomysły na gry dla maluchów Butelka na wodę i piłki

Pomysły na gry dla 2-latków: sklep spożywczy z półki Ikea 

Dzieci zajmują się pomysłami na sklep spożywczy sprzedający warzywa i owoce z regału w pokoju dziecięcym

Pomysły na gry dla małych dzieci: zabawa w chowanego z zabawkami

Pomysły na gry dla dzieci od 2 roku życia Zabawki w chowanego

Zajęcia dla 2-latków: zorganizuj piknik w salonie

Zorganizuj pracę dla 2-latka na piknik w domu

Co zrobić z 2-latkami: Zbuduj namiot w salonie

Pomysły na zabawę dzieci same robią namiot w domu

Zagraj w pomysły dla małych dzieci: rzemiosło z gliny

Dzieci zatrudniają napiwki dla rodziców 2-latków