Pomysły na rękodzieło

Wypróbuj eksperymenty dla szkoły podstawowej w domu – 4 ekscytujące eksperymenty

Eksperymenty dla szkoły podstawowej-dzieci-majster-nauka-nauka

Rozpoczęcie szkoły to nowy rozdział w życiu dorastającego dziecka. W tej niezwykle owocnej fazie rozwoju nabywa podstawowych umiejętności i umiejętności radzenia sobie z innymi, ale także z samym sobą jako częścią społeczeństwa. W rozwoju dziecka w wieku od sześciu do dziesięciu lat, oprócz zabawy, główną rolę odgrywa komunikacja werbalna. Można dziecku wyjaśnić, jak rzeczy działają, dłużej pozostają skupione i wzrasta jego zainteresowanie testowaniem materiałów i narzędzi. To tylko czas, aby zwrócić uwagę w kierunku, który promuje wiedzę i zrozumienie. Rozwiąż nieświadomie Eksperymenty dla szkoły podstawowej Entuzjazm dla fizyki, chemii i nauki.

Eksperymenty dla szkół podstawowych zachęcają do nauki w zabawny sposób

eksperymenty-w-szkole-podstawowej-dzieci-macierzy-zapytanie-mali-naukowcy

Oprócz warunków socjalnych, jakie dzieci nabywają w czasie zajęć szkolnych – odkładanie potrzeb i rozwiązywanie konfliktów z innymi dziećmi i nauczycielami – przekazywanych jest również wiele podstawowych treści. Stanowią one podstawę całego dalszego życia szkolnego i szkoleniowego i choć ciekawość dzieci wydaje się nieskończona, to dorośli w większości czują się przytłoczeni ciągłymi pytaniami. Ignorowanie ich lub celowe udzielanie błędnych odpowiedzi budzi w zależności od psychiki dziecka albo rozczarowanie, albo złość, a także prowadzi do stopniowego spadku pragnienia wiedzy dziecka – informuje IPZF (Instytut Edukacji i Badań Przyszłości). Artykuł techniczny o pedagogice. Daj swoim dzieciom możliwość prowadzenia badań i odkryć, aby zaspokoić ich pragnienie wiedzy również w domu. Zbiór eksperymentów dla szkoły podstawowej pomaga zaskoczyć potomstwo, a tym samym rozwinąć jego zainteresowanie przyrodą, technologią i chemią.

Eksperymenty dla szkoły podstawowej – # 1 nauka o jajkach

Eksperymenty dla szkoły podstawowej - dzieci majsterkowicze-jajka-białe-jajko nauka

Jajka są bardzo pożywne i zdrowe. Spożywa się je na surowo, gotowane, smażone lub ubijane i zawarte w wielu potrawach. W sklepie jaja kurze dostępne są w rozmiarach zbliżonych do odzieży, od S do XL i zależy to w zasadzie od rasy kur i ich wieku. Jajka mają stosunkowo długi okres przydatności do spożycia, zwłaszcza gdy są przechowywane w lodówce. Chociaż na pudełku jest napisane, jak długo jajka mogą być przechowywane w środku, bardzo łatwo się o tym przekonać. Wymaga to szklanki, w której jajko może się poruszać. Napełnia się go wodą do trzech czwartych i umieszcza się w nim jajko.

Obserwacja: gdzie jest jajko – czy na dnie szklanki jest poziomo, czy wznosi się wyżej? Pęcherzyk powietrza w jajku z czasem powiększa się i unosi jajko do góry w wodzie. Jeśli unosi się prawie do góry, przestań go używać.

 Eksperymenty dla szkoły podstawowej – nr 2 gaz gazowany

eksperymenty-w-szkole-podstawowej-dzieci-majstruje-gaz-tlen-butelka-balon

Gaz gazowany znajduje się nie tylko w butelkach z wodą czy innych napojach. Powstaje również przez zmieszanie wielu proszków i tabletek z wodą. Ta właściwość proszku do pieczenia, na przykład, powoduje, że ciasto rośnie i podczas pieczenia pojawia się kilka bąbelków, które zapobiegają sklejaniu się ciasta i sprawia, że ​​chleb dobrze smakuje. Nie możesz zobaczyć gazu, mieszać go i prawie nie czuć, ale możesz go złapać w balonie. Oto materiały potrzebne do przeprowadzenia tych eksperymentów w szkole podstawowej w domu:

 • butelka
 • balon
 • długi kij do wymieszania
 • lejek
 • Drożdże w proszku (1 opakowanie)
 • Cukier (1 łyżeczka)
 • Mąka (4 łyżeczki)
 • 100 ml ciepłej wody
 • Miska gorącej wody

Włóż wszystkie suche składniki do małej miski i wymieszaj ze 100 ml ciepłej wody. Wymieszać i wlać do butelki za pomocą lejka. Następnie przymocuj balonik do szyjki butelki. Umieść butelkę w dużej misce i napełnij ją gorącą wodą.

Obserwacja: po kilku minutach drożdże aktywują się, płyn w butelce zaczyna się pienić, staje się bardziej i wytwarza gaz (CO2), który nadmuchuje balon.

Eksperymenty dla szkoły podstawowej nr 3 Kolor według reakcji chemicznej

Eksperymenty dla szkoły podstawowej - dzieci majsterkowicze-herbata-atrament-zrób to sam

W przeszłości barwniki wytwarzano z naturalnych materiałów, które można znaleźć w okolicy. Atrament, na przykład, został uzyskany, gdy Galläpfer pozostawił żelazo lub zagotował się razem. Płynny barwnik można rozpoznać po charakterystycznym brązowym kolorze w starych dokumentach i książkach. Podobny tusz można również wykonać w domu ze składników, które można znaleźć w gospodarstwie domowym:

 • torebka mocnej czarnej herbaty
 • zardzewiały żelazny gwóźdź

Pozostaw zardzewiały żelazny gwóźdź na kilka dni w rozcieńczonym kwasie solnym, aż płyn zmieni kolor na żółty. Mocno zagotuj czarną herbatę w niepełnej filiżance i pozwól jej ostygnąć. Stopniowo mieszaj dwa płyny.

Spostrzeżenie: podczas kapania w herbacie można zobaczyć czarne smugi. To jest prawdziwy domowy atrament. 

Eksperymenty dla szkoły podstawowej – nr 4 Zrób kalejdoskop i zobacz świat innymi oczami

eksperymenty-dzieci-w-szkole-podstawowej- majsterkowicz-kalejdoskop-zrób-to-sam-instrukcje

Od wielu pokoleń kalejdoskop jawi się jako zabawka optyczna, która fascynuje młodych i starszych z innej perspektywy. Został jednak wynaleziony w 1816 roku przez szkockiego fizyka Sir Davida Brewstera podczas badania kryształów. Można jednak łatwo majstrować w domu. Ponieważ projekt rzemieślniczy obejmuje klejenie, cięcie i małe cząstki, wymagane jest wsparcie dorosłych.

Potrzebne materiały:

 • 3 tafle lustra lub folia lustrzana – każda 20 x 4cm i nie grubsza niż 3mm
 • 1 solidna tekturowa tuba o średnicy 5 cm i długości 20 cm (przydałby się również rolka kuchenna) opcjonalnie można zrobić jedną z tektury
 • kolorowe kryształy, bombki, perły, cekiny itp.
 • czarny karton
 • taśma klejąca
 • 1 pasek kartonu 16 x 5 cm
 • Papier do pieczenia lub papier do pieczenia
 • Folia utrzymująca świeżość lub kalka kreślarska

Połącz trzy powierzchnie lustra tak, aby powstała trójkątna kolumna ze stroną lustra do wewnątrz. Wciśnij tę kolumnę do tekturowej tuby i przymocuj ją ostrożnie taśmą klejącą, aby nie było widać pozostałości kleju. Z czarnej tektury wyciąć koło o średnicy 5 cm i zrobić w nim otwór o średnicy około 1 cm. Ten okrąg znajduje się po jednej stronie tuby, a po przeciwnej stronie przezroczystą folią. Uformuj tekturowy pasek (15 x 5 cm) w rurkę o długości 5 cm, tak aby zmieściły się w niej lustrzane boki. Zmierz i przymocuj taśmą samoprzylepną. Utworzoną krótką tubę uszczelniamy papierem pergaminowym, następnie wypełniamy kryształkami, szklanymi kulkami i perełkami, a następnie przekładamy przezroczystą stronę dużej tuby i przyklejamy. Teraz kalejdoskop jest gotowy!

* Korzystanie z tych instrukcji odbywa się na własne ryzyko. Proszę nadzorować i wspierać swoje dziecko w eksperymentach!