Pomysły na rękodzieło

Wykonywanie ozdób z koronką tortową na Boże Narodzenie – pomysły na nostalgiczną atmosferę

Święta będą przytulne i romantyczne. Koronka jest więc idealnym materiałem do stworzenia odrobiny nostalgii i rustykalnej atmosfery. Zamiast klasycznej koronki wykonanej z tkaniny, możesz również użyć ładnych serwetek miseczek i końcówek do ciast, które są dostępne w różnych rozmiarach i z szeroką gamą wzorów. Są one szczególnie łatwe w majstrowaniu, ponieważ z jednej strony są łatwe w użyciu, az drugiej same w sobie bardzo dekoracyjne. Dlatego dzisiaj pokażemy Wam kilka świetnych pomysłów na zrobienie koronek na tort na Boże Narodzenie. Zrób własne dekoracje lub udekoruj prezenty tym pięknym materiałem!

Rękodzieło z koronką tortową na Boże Narodzenie - pomysły na anioły, jodły i płatki śniegu

Aniołki majstrują przy torcie koronkowej na Boże Narodzenie

Kolorowe aniołki robią rękodzieło z koronek na torcie na Boże Narodzenie

Anioły to świąteczny klasyk i nie powinno zabraknąć ich w żadnej świątecznej dekoracji! Dlatego nasz pierwszy pomysł wyjaśnia również, w jaki sposób można zrobić anioły z koronki ciasta. Zadzwońcie do swoich dzieci lub zorganizujcie popołudnie z rękodziełem w przedszkolu ze wszystkimi dziećmi, bo pomysł na świąteczne rękodzieło jest naprawdę przyjazny dzieciom. Do wykonania aniołów z nakładkami na tort na Boże Narodzenie potrzebne będą następujące rzeczy.

 • Posypka do ciasta
 • Papierowy talerz
 • dowolne kolory np. akwarele, farby akrylowe, kredki woskowe, farby palcowe, flamastry itp..
 • Zdobienia takie jak brokat, cyrkonie, perły, cekiny itp..
 • Klej
 • Kulka styropianowa lub drewniana kulka na głowę

instrukcje

Aniołki majsterkować z koronką do ciasta na Boże Narodzenie - instrukcja z papierowym talerzykiem

Zanim zaczniesz robić aniołki z tortami, dzieci mogą być naprawdę kreatywne, ponieważ najpierw trzeba pomalować papierowy talerz. Nie ma na to zasad. Wszystko, co chcesz, jest dozwolone i dotyczy to zarówno techniki malowania, jak i kolorów. Następnie, w zależności od rodzaju użytych farb, pozostaw je do wyschnięcia. W międzyczasie koronkowe serwetki można ozdobić według własnego uznania. Następnie przeciąć raz talerz na pół, a następnie jedną z dwóch połówek tak, aby powstało półkole i dwie ćwiartki.

Pokrój papierowy talerz i papierowy punkt na ciało anioła!

W ten sam sposób odetnij górę ciasta i przyklej półkole na półkole papierowej płytki. Następnie weź dwie ćwiartki i odetnij z nich mniejszy trójkąt, jak pokazano na rysunku. Ale nie powtarzaj tego z napiwkiem! Przyklej spiczaste ćwiartki, tak jak są, do dużych kartonowych trójkątów.

Instrukcje rękodzieła dla aniołów bożonarodzeniowych z papieru i z drewnianymi kulkami

Teraz możesz zrobić anioła z koronką do ciasta na Boże Narodzenie z poszczególnych części. Aby to zrobić, uformuj stożek z półkola. Po prostu sklej oba końce klejem. Małe tekturowe trójkąty stają się ramionami, które przyklejasz z boku stożka. Końcówka jest skierowana do tyłu i może być nieco skrócona. Gdy klej wysycha, kulki można pomalować twarzami (można też zrobić główkę ze styropianowej kulki na Boże Narodzenie). Możesz jednak używać ich bez twarzy, jeśli chcesz. Przyklej kulkę na stożku i duże trójkąty na skrzydła z tyłu. Na koniec z koronki można wyciąć kółko na aureolę i przykleić je do głowy.

Srebrny lub złoty topper tort dla aniołów

Aniołki majstrują przy torcie koronkowej na Boże Narodzenie w kolorze złotym i srebrnym

Możesz oczywiście użyć innych kolorów oprócz białego do robienia tortów na Boże Narodzenie. Na przykład złoto i srebro są świetnymi kolorami na okres świąteczny i mogą być również cudownie wykorzystane dla aniołów. Jeśli szukasz prostszego i szybszego pomysłu na rzemiosło dla aniołów z serwetek tortowych, to również jest odpowiednie.

 • Serwetki do ciasta w dowolnym kolorze
 • Oczyszczacze rur
 • Drewniana piłka
 • Klej
 • opcjonalnie: kokarda lub wstążka do samodzielnego wykonania łuku

Rękodzieło z dziećmi na Boże Narodzenie - Eleganckie świąteczne anioły jako dekoracja

Wytnij jedną z serwetek do połowy i uformuj stożek, zakładając otwarte końce jeden na drugi. Następnie wykonaj skrzydełka z dwóch innych koronkowych serwetek, składając je dwukrotnie na pół (dostajesz ćwiartki) i przyklejając je do stożka. Użyj koronki do ciasta w kolorze złotym, koronki do ciasta w kolorze srebrnym lub białym, jak chcesz. Przyklej kulkę na czubku stożka. Możesz to również odciąć, aby uzyskać większy otwór, do którego można łatwo przykleić kulkę. Uformuj czyścik do fajek w aureolę z „łodygiem”. Następnie użyj łodygi, aby przykleić aureolę do tyłu anioła. Zrób kokardę i załóż ją pod głowę.

Tinker jodły z serwetkami do ciasta

Tinker Choinki z nakładkami na ciasto z szaszłykami

Choinki lub jodły to również typowy motyw świąteczny. A wykonane z tortu, wyglądają naprawdę bardzo romantycznie, zimowo i efektownie. Istnieje kilka sposobów na zrobienie ich z nakładkami na tort na Boże Narodzenie. Pokażemy Ci dwa pomysły, dzięki którym możesz nawet zestawić świąteczne pejzaże i wykorzystać je do dekoracji bocznego stolika, komody czy parapetu. Po pierwsze będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 • Serwetki koronkowe z papieru
 • Drewniane koraliki z otworami
 • Szaszłyki z szaszłyków
 • Gorący klej i klej w sztyfcie
 • Szczypce do szaszłyków
 • nożyce
 • Arkusz styropianu lub inny materiał do przypinania gotowych drzewek

Po prostu świąteczna dekoracja z serwetkami na filiżanki - zimowy krajobraz z białymi jodłami

Aby uzyskać ten fajny pomysł na świąteczne rękodzieło z koronką do ciasta, musisz najpierw pociąć serwetki do środka i uformować je w stożki. Następnie przyklej szpikulec do kebabu na górę serwetki. Umieść drewnianą kulkę na szpikulcu, a następnie kolejny stożek. W ten sposób naprzemiennie używaj koronek do ciasta i pereł, aż osiągniesz pożądany rozmiar. Zsuń wszystkie elementy razem tak, aby koraliki nie były widoczne, a serwetki trochę się pokrywały.

Świąteczne rękodzieło z drewnianymi koralikami i koronkowymi serwetkami na ciasta

Jeśli koraliki nie są wystarczająco ciasne i ślizgają się, możesz je naprawić gorącym klejem. Odetnij nadmiar części szaszłyka. Następnie możesz umieścić gotowe drzewo w odpowiedniej podstawie i stworzyć leśny krajobraz z kilku. Styropian świetnie się przykleja.

Duża jodła

Zrób nowoczesną choinkę ze stożka z nakładkami na tort na Boże Narodzenie

Innym wariantem rękodzieła z koronką tortową na Boże Narodzenie jest ta nowoczesna i jednocześnie romantyczna choinka, do której jako podstawy używa się rożka. Stożek możesz wykonać samodzielnie z cienkiej tektury lub papieru, możesz też użyć styropianu. Jeśli robisz to sam, po prostu weź kawałek papieru lub kartonu, uformuj stożek i sklej końce razem. Dolna, szeroka część staje się nieregularna i nie nadaje się do wstawania. Dlatego nadal musisz ciąć krawędź prosto.

Prosta i romantyczna choinka wykonana z papierowego rożka i koronkowej serwetki

Następnie przeciąć serwetki na pół, tak aby powstały półkola. Teraz zacznij od dołu i przyklej pierwsze półkole okrągłą stroną w dół do stożka. Obok i tak, aby zachodziła na pierwszą, a następnie przyklej drugie półkole. Rób to, aż skończysz pierwszy rząd. Następnie przejdź do drugiego rzędu i przyklej kolejne półkole do stożka. Każdy nowy rząd powinien trochę zachodzić na poprzedni. Rób to, aż dojdziesz do szczytu.

Zrób świecącą girlandę z tortami na Boże Narodzenie

Zrób girlandę z koronką do ciasta na Boże Narodzenie i z bajkowymi światłami

Co może być lepszego niż niezwykle piękna świąteczna dekoracja DIY, która jest również bardzo łatwa do wykonania? Doskonałym przykładem jest ta zjawiskowa girlanda, która może oświetlić Twój dom przez całe Boże Narodzenie i zimę. Serwetki do ciasta w różnych rozmiarach i z różnymi wzorami, lekki łańcuch LED i ewentualnie klej na gorąco to wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć ten pomysł z nakładkami na tort na Boże Narodzenie. Zrób mały otwór w środku serwet i włóż lampę przez każdy otwór. Jeśli nie pasują, możesz je przymocować z tyłu serwetek za pomocą odrobiny gorącego kleju.

Zrób wspaniałe, lśniące wianki z koronkowej koronki na Boże Narodzenie

Wskazówka: Zamiast girlandy możesz też wykorzystać pomysł na świąteczny wieniec. Aby to zrobić, wystarczy owinąć sznurkiem światełek styropianowy, lniany lub metalowy pierścień, a następnie na światełkach nałożyć serwetki. Następnie możesz nim ozdobić wolną ścianę lub drzwi wewnątrz.

Świąteczny wieniec zrób to sam z koronkowych serwetek i lampek LED

Zrób płatki śniegu i udekoruj je na Boże Narodzenie

Zrób płatki śniegu z koronką do ciasta na Boże Narodzenie do zawieszenia

Dochodzimy do kolejnego motywu, którego nie powinno zabraknąć zimą: płatków śniegu. Bez względu na kształt i materiał, płatki śniegu zawsze wyglądają całkowicie romantycznie i bajkowo. Ale jeśli zrobisz je z koronką do ciasta na Boże Narodzenie, będą wyglądać szczególnie uroczo, nie sądzisz? Gotowych płatków śniegu możesz użyć na różne sposoby – nawlecz je na sznurek, aby uzyskać girlandy, które możesz powiesić zarówno w poziomie, jak i w pionie jak firanki lub położyć je pojedynczo na stole jako ozdobę stołu. Wymyśl coś fajnego! Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy, jeśli chcesz zrobić płatki śniegu z koronki ciasta.

 • Mała końcówka do ciasta
 • klej w sztyfcie
 • ewentualnie sznurek do powieszenia

Złóż końcówki ciasta i sklej je razem, aby uzyskać ładny płatek śniegu

Aby zrobić takie płatki śniegu z koronką do ciasta na Boże Narodzenie, wystarczy złożyć i skleić. A więc idealny pomysł, jeśli chcesz spędzić popołudnie z dziećmi na rękodziełach. Potrzebujesz 7 serwetek na płatek śniegu, które składasz w paczki w następujący sposób: najpierw raz na środku, a następnie rozłóż. Złóż dwie strony do środka, nałóż klej, a następnie złóż dolną połowę, którą właśnie złożyłeś.

Zawieszki do dekoracji na Boże Narodzenie - Złóż i sklej romantyczne płatki śniegu

Jeśli złożyłeś siedem takich paczek, musisz je skleić na zewnątrz. Mocno dociśnij warstwy, aby wszystko dobrze się skleiło. Jak tylko klej wyschnie, możesz ostrożnie rozdzielić pozostałe warstwy i przetworzyć płatki śniegu według własnego uznania. A co powiesz na przykład, jeśli założysz na nie sznurek i powiesisz je na suficie lub na lampie na różnych wysokościach? Świetnie prezentują się również jako ozdoby choinkowe!

Więcej fajnych pomysłów

Zrób ozdoby świąteczne z nakładkami na tort na Boże Narodzenie - romantyczny wieniec świąteczny

Szyldy na prezenty lub zawieszki na choinkę

Pomysł na świąteczne etykiety, szyldy lub ozdoby choinkowe

Biały anioł z czyścikiem do fajki i papierową końcówką

Świąteczne ozdoby DIY wykonane z papieru z koronkowymi serwetkami - urocze aniołki do ustawienia

Vintage choinka z nakładką na ciasto

Zrób choinkę z koronką do ciasta na Boże Narodzenie i patyczkami do lodów

Złóż koronkową serwetkę i przyklej ją na patyku do lodów

Twórz ozdoby na Boże Narodzenie szybko i łatwo za pomocą białych serwet kubkowych

Zaprojektuj prezenty świąteczne z serwetkami kubkowymi

Pomysł na udekorowanie pudełka prezentowego na Boże Narodzenie

Aniołki dla dzieci z spinaczami do bielizny

Tinker z koronką do ciasta na Boże Narodzenie z dziećmi - Aniołki bożonarodzeniowe z spinaczami do bielizny i czyścikami do fajek

Anioły bożonarodzeniowe z papieru na choinkę

Pomysł na rękodzieło z koronką tortową na Boże Narodzenie dla dzieci - aniołki jako domowe ozdoby choinkowe

Zrób kartki świąteczne z koronką do ciasta na Boże Narodzenie

Majsterkuj i samodzielnie zaprojektuj kartki świąteczne z półkoronkowych serwetek z papieru