Pomysły na rękodzieło

Wykonuj wiosenne rękodzieło z dziećmi i twórz kwiaty na nudę podczas kwarantanny

W związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa rząd zaleca jak najrzadziej wychodzić z domu. To jedyny sposób, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się. Jednak ta kwarantanna w domu na dłuższą metę może być dość wyczerpująca, zwłaszcza jeśli musisz również zatrudnić małych łobuzów, którzy byli przyzwyczajeni do wyładowywania się na placu zabaw lub w przedszkolu. Potrzebne są pomysły! Dzieci uwielbiają rękodzieło, więc co powiesz na popołudnie z rękodziełem zgodnie z nowym sezonem? Papier świetnie nadaje się do majsterkowania z dziećmi na wiosnę, a kwiaty powstają w ten sposób, by pięknie udekorować mieszkanie! Oto kilka pomysłów na rękodzieło dla dzieci.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i robienie kwiatów z kółek

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i robienie kwiatów w kolorach tęczy z papierowych kółek

Te kwiaty są bardzo łatwe i mają dowolny rozmiar. Jeśli chcesz wiosną robić papierowe rzemiosło z dziećmi i robić kwiaty z kółek, nie potrzebujesz nawet specjalnych materiałów, ponieważ najprawdopodobniej masz już wszystko w domu. Dlatego pomysł wiosennego rękodzieła z dziećmi powinien być idealny na kwarantannę z powodu koronawirusa. Potrzebujesz:

 • papier biały i kolorowy
 • ołówek
 • nożyce
 • Klej
 • Filcowe pisaki lub kolorowe ołówki
 • okrągły przedmiot do rysowania kół lub kompasów

Możesz naprawdę użyć dowolnego okrągłego przedmiotu, aby narysować koła, które posłużą jako płatki, jeśli nie masz cyrkla: szklanka, talerz, okrągła temperówka itp. Po prostu umieść obiekt na papierze, prześledź kontur i wytnij wszystkie kółka na końcu. Złóż je na pół i przyklej jedną z dwóch połówek do papieru, formując kwiaty, jak pokazano na zdjęciu.

Na koniec narysuj łodygi i liście, a twój kwiat jest gotowy. Jeśli wiosną robisz małe kwiaty z dziećmi i robisz z nich kwiaty, możesz również użyć ich do własnoręcznie zrobionych kartek okolicznościowych i wysłać je na Wielkanoc lub inną okazję.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę z papierem – zwiń papierowe paski

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i robienie kwiatów techniką quilling na kartki z życzeniami

Tak zwane quilling to bardzo popularna technika rękodzieła, która jest również bardzo popularna wśród dzieci i może być bardzo prosta. Paski papieru są zwykle gotowe w sklepie z rękodziełem. Ale ponieważ nie powinieneś wychodzić z domu z powodu kwarantanny i koronawirusa, możesz je po prostu zrobić samemu. Jeśli chcesz zrobić te papierowe kwiaty, będziesz potrzebować:

 • Kolorowy papier
 • Klej
 • nożyce
 • linijka
 • ołówek

Instrukcje tworzenia z dziećmi wiosną i kwiatami pasków papieru

Jeśli sam wycinasz paski, po prostu weź kartkę papieru i narysuj równomiernie rozmieszczone linie ołówkiem i linijką. Następnie wytnij paski. Następnie owinąć każdy pasek wokół ołówka, aby uzyskać spirale. W zależności od grubości pióra zmienia się również rozmiar spirali papieru.

Następnie możesz pomalować łodygi i liście pisakiem, farbą akrylową lub akwarelą lub zrobić je z papieru. Nałóż kroplę kleju na papier i przymocuj pierwszą spiralę do środka kwiatów. Następnie powtórz to z płatkami i skończysz z pierwszym kwiatkiem. Pomysł świetnie nadaje się na wiosenne rękodzieło z dziećmi w przedszkolu.

Robienie kwiatów z papieru – Instrukcje dla chryzantem

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i kwiatami z pasków papieru w jasnych kolorach - chryzantemy

Potrzebne będą również paski do tych kwiatów, które można przygotować zgodnie z powyższym opisem lub skorzystać z szablonów rękodzieła do wiosennych kwiatów na końcu artykułu. Nadaje się nie tylko do kolorowego papieru. Jeśli na wiosnę wolisz majstrować przy bibułce z dziećmi, możesz użyć jej również do kwiatów.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i samodzielne robienie kwiatów z papieru z pasków jako pomysł na przedszkole

Po prostu przygotuj paski o dwóch różnych szerokościach i sklej ich końce, aby utworzyć płatki w kształcie łzy. Przyklej kwiat wąskimi paskami na kwiatku szerszymi. Aby uzyskać żółty środek kwiatu, po prostu zwiń pasek i przyklej powstałą spiralę na kwiatku. Brakuje tylko łodyg i liści zielonego papieru.

Wieniec kwiatów dla dziewczynek

Domowa korona kwiatowa dla dziewczynek jako pomysł na rękodzieło na kwarantannę z powodu koronawirusa

Odwróć się od stresu spowodowanego przez Covid-19 lub wiadomości o nim i wypróbuj ten pomysł na rękodzieło z dziećmi. Jeśli chcesz robić wiosną rękodzieło z dziećmi i robić kwiaty z papieru, to świetnie. Kwiaty można wykorzystać nie tylko na wieniec, ale także na proste obrazki lub kartki z życzeniami.

 • Kolorowy papier
 • nożyce
 • spoiwo
 • taśma klejąca
 • ołówek

Zrób z dzieci kolorowy wianek z kwiatów - proste instrukcje

Najpierw wytnij pasek zielonego papieru, który jest dłuższy niż obwód głowy. Następnie wytnij kwadraty z dowolnego kolorowego papieru na kwiaty (ok. 6 do 7,5 cm), a następnie złóż je ponownie w małe kwadraty. Następnie na każdym z tych małych kwadratów narysuj płatek o dowolnym kształcie, przy czym dolny koniec powinien znajdować się w miejscu, w którym znajduje się środek dużego kwadratu.

Technika wycinania kwiatów na różne pomysły rzemieślnicze

Wytnij kwiatek, a jeśli rozłożysz papier, otrzymasz kwiatek złożony z czterech płatków. Potrzebujesz również żółtych kropek na środku kwiatu i liści. Następnie rozłóż kwiaty na pasku, a na każdym drugi w innym kolorze. Zakończ kwiat żółtą kropką i posyp kilka zielonych liści tu i tam. Załóż koronę na głowę, lekko ją naciągnij i sklej końce. kompletny!

Pomysły na rękodzieło na wiosnę – wiatraczek z kwiatem

Wiatraczek ze środkami do czyszczenia kwiatów i fajek na balkon

Spędzając wspólnie wesołe popołudnie na rękodziełach, możesz również wykorzystać relaksującą atmosferę, aby porozmawiać z dzieckiem o Covid-19 i przekazać najważniejsze informacje na jego temat. W ten sposób Twoje dziecko może również lepiej przetrwać napięty okres kwarantanny i nie wierzy w wiele plotek, które się rozpowiada. W międzyczasie zrób tę turbinę wiatrową!

 • 2 zielone czyściki do fajek (po 30 cm)
 • mała doniczka
 • brązowy papier
 • Zielony papierowy kwadrat (8cm)
 • Żółty kwadrat papierowy (8 cm)
 • mały kwadrat z pomarańczowego papieru (3,5 cm)
 • Przykładowy wspornik
 • Klej lub taśma dwustronna
 • nożyce
 • Szablon (patrz poniżej w artykule)

Instrukcja wykonania kwiatka z papieru i czyścików do fajek

Możesz sprawić, że wiatraczek będzie trochę szybszy i łatwiejszy, jeśli użyjesz szablonów rzemieślniczych na wiosnę na papier. Możesz również samodzielnie narysować. Weź pierwszy środek do czyszczenia fajek i uformuj z niego znak nieskończoności, aby zdobyć liście. Następnie przywiąż drugą do łodygi, zginając się w środku i lekko skręcając dwie połówki. Wytnij szablony i za ich pomocą przenieś kształty na papier, a następnie wytnij. Obszary w kolorze szarym to te, które są sklejone.

Zrób turbinę wiatrową z papieru i z szablonem do wydrukowania

Za pomocą turbiny wiatrowej weź róg i przyklej go do środka. Następnie pomiń jeden róg i przyklej następny z powrotem na środku. Na koniec sklej wszystkie elementy razem, a także połącz je ze sobą za pomocą zacisku wzoru. Do tyłu przyczepiasz również pętlę z łodygi kwiatowej. Zgnieć brązowy papier w kulkę i napełnij nim doniczkę. Włóż kwiatek, gotowe!

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i tworzenie kwiatów z papieru i akrylu

Pomysł dla maluchów - wytnij kwiaty z papieru i zaprojektuj je odciskami palców

A co powiesz na spędzenie czasu i zrobienie tych pięknych kwiatów z dziećmi na wiosnę? Potrzebujesz:

 • Tektura lub papier do scrapbookingu (lub stare kartki z życzeniami do projektu recyklingu)
 • Farba akrylowa lub palcowa
 • guziki
 • Oczyszczacze rur
 • opcjonalna doniczka

Pomysły na rękodzieło na kwarantannę z powodu Covid-19 - kwiatek z guzików

Narysuj kwiaty na kartonie i wytnij je. Następnie dzieci projektują każdy płatek kolorowymi odciskami palców, a środek przyciskiem. Gotowe kwiaty można następnie przykleić do obrazu, związać w girlandę lub wykorzystać do innych rzeczy. Innym fajnym pomysłem jest ten z przykładu, w którym kwiaty są zaopatrzone w łodygi i umieszczone w połowie doniczki.

Wskazówka: Projekt jest również możliwy na odwrót: płatki projektujesz z guzikami, a środek z odciskiem palca na każdym.

Kwiaty z filcu

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i robienie kwiatów z filcu na bukiet

Masz ochotę robić wiosną z dziećmi rękodzieło z filcu i tworzyć kwiaty na ładną dekorację? Filcowe kwiaty można kupić gotowe, ale oczywiście można to zrobić również samodzielnie. Ponieważ materiał ten można dość łatwo ciąć, nadaje się również dla dzieci. Przyklej różne kwiaty jeden na drugim i utwórz tyle warstw, ile chcesz. Na koniec udekoruj środek guzikiem.

Rękodzieło z filcu jest idealne dla dzieci

Gotowe kwiaty można następnie przykleić do słomek lub drewnianych patyczków i ozdobić wstążkami. Włóż kilka z nich do wazonu, a otrzymasz wiosenny bukiet, który przetrwa długo. Ale możesz też zrobić z nich zasłony, girlandy, a nawet bieżniki.

Rękodzieło z dziećmi na wiosnę i robienie kwiatów na Dzień Matki

Wiosenne kwiaty DIY dla dzieci i dorosłych - tulipany, hiacynty i żonkile

Jeszcze trochę do Dnia Matki, ale możesz też wykonać kolejne wiosenne kwiaty na inną okazję lub po prostu udekorować dom. Zobacz poniższy film, aby dowiedzieć się, jak zrobić tulipany, hiacynty i żonkile. Nie myśl, że wyniki też są piękne?

Do tulipanów będziesz potrzebować:

 • papier w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym
 • Klej
 • ołówek
 • Wstążka prezentowa
 • Pająk Małpa

Bukiet papierowych tulipanów na Dzień Matki lub jako wiosenna dekoracja

Z zielonego papieru wytnij kilka równych prostokątów i połóż je jeden na drugim. Następnie użyj czepiaka, aby przebić dziurkę w papierze po prawej i lewej stronie na linii środkowej. Następnie zacznij zwijać papier. W ten sposób otrzymujesz łodygi tulipanów, które razem tworzą bukiet (patrz wideo). Następnie wytnij zielone liście i przyklej je między rolkami. Następnie wytnij kwiaty, pokrój je lekko na dole i ułóż na rolkach, gdzie można je również przykleić klejem. Zawiąż wstążkę wokół bukietu.

Do hiacyntu potrzebujesz:

 • zielony i kolorowy papier (dowolny kolor dla kwiatka)
 • nożyce
 • wykałaczka
 • ołówek
 • ostry nóż (nóż do cięcia lub dywanów – tylko dla dorosłych!)
 • Klej
 • opcjonalnie: nić, brązowy papier i mały słoik mason

Instrukcje, jak samemu zrobić hiacynt z kolorowego papieru

Zrób rolkę z zielonego arkusza papieru, zaczynając od jednego rogu i zwijając papier do przeciwnego. W przypadku kwiatu pociąć na paski papieru z jednej strony, aby utworzyć frędzle, które następnie zwijasz ołówkiem. Wytnij liście, przyklej je do łodygi i delikatnie wygnij na zewnątrz. Następnie przyklej trzy rzędy papieru z frędzlami do łodygi i gotowe.

Jak to robisz? Zrób dzwonki wielkanocne można również zobaczyć w instrukcjach wideo. Potrzebujesz:

 • żółty papier
 • białe papierowe wkładki do muffinek
 • zielone słomki
 • Klej
 • nożyce
 • ołówek
 • opcjonalnie: farby akrylowe, papier toaletowy, pędzel, biały papier i koronkowe serwetki do wykonania wazonu

Szablon do chryzantem tutaj.

Szablon do turbiny wiatrowej tutaj.