Pomysły na rękodzieło

Wyhaftuj kartki świąteczne i twórz wspaniałe motywy za pomocą igły i nici

kartki świąteczne haftować proste motywy jodły

Nie masz ochoty kupować w tym roku biletów, które wydają się w jakiś sposób bezosobowe? Następnie możesz samodzielnie wykonać kartki świąteczne i wyczarować naprawdę kreatywne projekty. W dzisiejszym poście chcielibyśmy zaprezentować świetny pomysł na świąteczną pocztę, która oferuje również dobry wariant last minute. Haftowane kartki świąteczne są łatwe do wykonania, wyglądają wyjątkowo efektownie, a wszystko czego potrzebujesz to papier, igła i nitka. Jak możesz samodzielnie wyhaftować kartki świąteczne i ozdobić pięknymi motywami świątecznymi, ujawniamy w artykule!

Haftowane kartki świąteczne jako miła niespodzianka

kartki świąteczne wyhaftować pomysły motywy do haftu

Jeśli planujesz zaskoczyć rodzinę i przyjaciół pięknymi kartkami okolicznościowymi na Boże Narodzenie również w tym roku, lepiej zrezygnować z kartek ze sklepu. Własnoręcznie zaprojektowane kartki świąteczne nie tylko wyglądają oryginalnie, ale pokazują, że znalazłeś dla nich odpowiedni czas. Dlatego kartka świąteczna DIY jest nadal uważana za mały, osobisty prezent. Po prostu wybierz odpowiedni motyw, który możesz sobie skopiować i udekoruj tegoroczne kartki z nicią do haftu!

Haftowanie kartek świątecznych: tak to działa!

haftowana nić do majsterkowania kartek świątecznych

Jeśli nie masz doświadczenia z haftem, lepiej zacząć od prostych motywów. Dzięki tej technice nawet najprostsze motywy, takie jak gwiazdy czy płatki śniegu, wyglądają bardzo efektownie. W ten sposób przy odrobinie wysiłku można osiągnąć naprawdę duży efekt.

materiały kartki świąteczne haft igła nici stech szydło

Jeśli chcesz wyhaftować kartki świąteczne i zaprojektować je w oryginalny sposób, wymagane są następujące materiały:

  • puste kartki składane lub papier budowlany w wybranym kolorze
  • gruba igła
  • Nakłuć igłę
  • kolorowa nić, najlepiej nić do haftu
  • ołówek
  • gumka do mazania
  • linijka
  • Szablon (opcjonalnie)

dźgać dziurki na kartki świąteczne kropki

Najpierw narysuj ołówkiem wybrany motyw lub wzór na składanej karcie. Jeśli chodzi o linie geometryczne, najlepiej użyć linijki. Połóż otwartą kartę na miękkiej powierzchni lub kawałku kartonu. Teraz za pomocą igły do ​​nakłuwania wykonaj małe dziurki wzdłuż wzoru. Zapewniają one, że nie rozerwiesz papieru podczas haftowania.

instrukcje haftowania kartek świątecznych

Jeśli dziurki są już wydziurkowane, wybierz odpowiedni kolor nici do haftu, naciągnij ją na igłę i zawiąż na końcu supełek. Teraz przebij wnętrze karty i zacznij haftować wzór. Zawsze odwracaj ściegi, aby uzyskać równy wzór po obu stronach. Po zakończeniu zawiąż nić od wewnątrz i udekoruj wzór haftu według potrzeb.

Wyhaftuj kartki świąteczne z abstrakcyjnymi motywami

majsterkować kartki świąteczne prosty pomysł haft nici

Abstrakcyjne motywy doskonale nadają się na nowoczesną kartkę świąteczną. Na przykład możesz zaprojektować choinkę jak prosty trójkąt równoramienny. Aby uzyskać tak prosty projekt, nie musisz przebijać całej karty igłą do nakłuwania. Wystarczy jeden otwór w każdym rogu.

wyszywane kartki świąteczne w środku tworzą pomysły

Ponieważ projekt staje się w ten sposób dwustronny, możesz dodać miłą lub zabawną wiadomość do wnętrza. Zamiast węzłów można również zawiązać kokardki od wewnątrz, aby wnętrze wyglądało jeszcze piękniej. Jeśli chodzi o kolorystykę, można zastosować klasyczną zieleń lub zastosować kolor nietypowy, np. niebieski lub żółty.

Kartki świąteczne dekorują nić do haftowania płatki śniegu jodły!

Chcąc wyhaftować kartkę świąteczną abstrakcyjnymi motywami, niekoniecznie należy zaopatrywać całą kartkę w duży motyw. Zamiast tego możesz zaprojektować kilka małych wzorów, takich jak te proste płatki śniegu lub choinka z haftem krzyżykowym.

kartka świąteczna po prostu wyhaftuj pomysły choinka czerwona

Haftowane kartki świąteczne można oczywiście dodatkowo ozdobić dowolnymi elementami. Możesz również przypieczętować świąteczną wiadomość, taką jak „Wesołych Świąt” na kartce lub napisać ją samodzielnie. Elementy dekoracyjne 3D wykonane z papieru lub innego materiału również oferują świetne pomysły na projekt Twoich kart. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się na wzór z choinką, nie musisz koniecznie używać nici do haftowania, aby zaprojektować gwiazdkę na czubku. Zamiast tego możesz zrobić to z innego materiału i po prostu przykleić go do karty.

Wyhaftuj kartki świąteczne za pomocą szablonów

stwórz własny wyszywany szablon instrukcji kartek świątecznych

Jeśli chcesz wyhaftować wyjątkowe motywy, takie jak prezenty, ozdoby świąteczne lub napisy na swoich kartkach świątecznych, szablon może Ci pomóc. W Internecie można znaleźć wiele szablonów motywów świątecznych, które można po prostu wydrukować i wykorzystać w swoim projekcie rękodzieła na kartki świąteczne. Powinieneś wydrukować szablon w odpowiednim formacie, aby zmieścił się na karcie. Następnie wystarczy umieścić je na karcie, zabezpieczyć składanymi klipsami i wybić otwory zgodnie z szablonem. Zdecydowanie powinny znajdować się punkty w każdym punkcie, w którym spotykają się dwie linie. Teraz usuń szablon i po prostu wyhaftuj wzór na karcie. Aby uzyskać jeszcze piękniejszy efekt, możesz użyć różnych kolorów dla poszczególnych elementów.

majsterkować kartki świąteczne jodły samemu

Jeśli jesteś dobry w rysowaniu lub zdecydowałeś się na prosty motyw, po prostu sam narysuj szablon na kartce papieru. Następnie można go przenieść na wizytówkę jak w powyższym przykładzie i wyhaftować odpowiednią nicią hafciarską.

abstrakcyjne kartki świąteczne w kształcie renifera biała przędza

Piękne motywy można tworzyć również za pomocą bardziej skomplikowanych ściegów, takich jak haft krzyżykowy. Dzięki odpowiedniemu szablonowi i odrobinie abstrakcyjnego myślenia możesz również samodzielnie zaprojektować kartkę świąteczną dla znajomych lub rodziny.

Tagi prezentowe haftować nić igłową oryginalną

W ten sam sposób możesz wyhaftować nie tylko kartki świąteczne, ale także metki na prezenty lub inne papierowe metki z pięknymi wzorami haftu. Niezależnie od tego, czy jest to płatek śniegu, gwiazda czy zielona jodła, możliwości jest wiele i wszystkie wyglądają naprawdę świetnie.

Wyhaftuj wyszukane motywy na kartce świątecznej

haftowanie motywu kartek świątecznych instrukcje choinki

Jeśli masz już trochę doświadczenia w hafcie, możesz spróbować również bardziej skomplikowanych wzorów. Na przykład możesz stworzyć choinkę z kilku małych figurek, takich jak płatki śniegu lub kółka i stworzyć bardzo specjalny wzór dla swoich kartek świątecznych. Jeśli wzór nie jest widoczny z obu stron, możesz przykleić od wewnątrz odpowiednią kartkę papieru. W ten sposób odbiorca nie widzi błędów ani wiszącej włóczki.

jodła kartka świąteczna haftować igła nici

Oczywiście możesz również użyć bardziej skomplikowanych ściegów, jeśli już je znasz. W ten sposób projekt haftowanych kartek świątecznych będzie jeszcze ciekawszy i bardziej efektowny. Na zdjęciu kolejny przykład oryginalnych jodeł z abstrakcyjnym wzorem.

instrukcje majstrować kartki świąteczne igła nici

Nie zapominaj, że praktyka czyni mistrza również, jeśli chodzi o haftowanie. Dlatego możesz eksperymentować z różnymi ściegami, dopóki nie opanujesz papieru do haftowania. Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!