Pomysły na rękodzieło

Świąteczne rękodzieło z dziećmi: 15 pomysłów na rękodzieło dla popularnych motywów

Świąteczne rękodzieło z dziećmi pomysły na ozdoby choinkowe z ciasta solnego

Kiedy Święty Mikołaj, renifer Rudolf i bałwan siedzą razem na parapecie, nadchodzi Boże Narodzenie. Najpóźniej na początku grudnia czas zacząć dekorować popularny festiwal. W tym celu z dziećmi można wykonać ładne rękodzieła, które nadadzą świątecznej dekoracji osobisty charakter. W tym artykule zebraliśmy najpopularniejsze pomysły i inspiracje na świąteczne rękodzieło z dziećmi, które możesz zrobić w domu z maluchami. Daj się zainspirować i przygotuj mieszkanie na nadchodzące wakacje.

Popularne motywy na świąteczne rękodzieło z dziećmi

puszki majsterkować choinki pomysły na recykling dzieci

Zima i Boże Narodzenie to najlepszy czas na kreatywność w domu. Istnieje wiele wspaniałych motywów i pomysłów na świąteczne rękodzieło z dziećmi, które pobudzają ich kreatywność i jednocześnie są zabawne. Niezależnie od tego, czy chodzi o ozdobione choinki, kolorowe ozdoby choinkowe, Świętego Mikołaja lub jego przyjaciół, możesz dowolnie wybierać, lub spróbować wszystkiego. Świetne projekty rzemieślnicze z instrukcjami do naśladowania.

Twórz choinki z dziećmi

Rękodzieło choinkowe dzieci malowanie puszek dekorowanie

Choinka jest symbolem świąt Bożego Narodzenia znanym na całym świecie i dlatego jest wspaniałym pomysłem na rękodzieło na tę okazję. Możesz nawet użyć materiału z recyklingu do wykonania choinki, a tym samym do recyklingu starych przedmiotów. Świetny pomysł wykonany ze starych puszek w różnych rozmiarach można znaleźć na powyższym obrazku. Należy najpierw pomalować puszki zieloną farbą w sprayu, a następnie udekorować je wspólnie z dzieckiem. Do tego nadają się kolorowe pompony, nici i kokardki. Nie zapomnij też o gwieździe na szczycie.

jodły majstrować dzieci świąteczne dekoracje diy

Tinted choinki są oryginalną ozdobą mieszkania i mogą upiększyć parapety lub boczny stolik na Boże Narodzenie. Z rożków styropianowych i odrobiny nici można zrobić ładne choinki w dowolnym kolorze, które nadadzą domu świąteczny nastrój. Ten projekt nadaje się do rękodzieła zarówno z dziećmi ze szkoły podstawowej, jak i dla dorosłych.

majsterkować choinka wełniane guziki szkoła podstawowa dzieci majstrować pomysły boże narodzenie

Przyklej koniec kłębka wełny do dolnej części stożka za pomocą gorącego kleju. Następnie zacznij owijać cały stożek włóczką, aż dojdziesz do góry. Na samej górze ponownie przyklej drugi koniec wełny pistoletem do klejenia na gorąco. Teraz czas na dekorację! W przykładzie pompony służą jako końcówki choinki, a kolorowe guziki jako bombki, ale można też użyć dowolnej dekoracji.

bożonarodzeniowe rękodzieło dzieci jodły lody łodygi ozdoby choinkowe

Nawet młodsze dzieci mogą zrobić i ozdobić te choinki. Do tego potrzebne są patyczki do lodów, farby akrylowe, klej (najlepiej na gorąco) oraz ozdoby takie jak mini pompony, czyściki do fajek i papierowe gwiazdki. Jeśli chcesz powiesić rękodzieło na dużej choince, potrzebujesz sznurka do robienia wieszaków.

rękodzieło bożonarodzeniowe pomysły dla dzieci choinki patyczki do lodów

Do każdej choinki potrzebne są dwa całe i jeden skrócony patyczki do lodów. Dzieci powinny je najpierw pomalować, a następnie przykleić do odpowiedniego trójkąta. Potem przychodzi dekoracja. Kreatywność nie ma granic. Mini pompony wyglądają cudownie, bo bombki i mieniące się girlandy można zrobić za pomocą czyścików do fajek.

handprint choinki filcowe spinacze do bielizny majstrować pomysł boże narodzenie

Dłonie i odciski stóp najmłodszych nadają się również na świąteczne rękodzieło z dziećmi. Dzięki temu można łatwo i kreatywnie zaprojektować bałwany, renifery i jodły. Aby zrobić choinkę, wytnij odcisk dłoni dziecka z zielonego filcu i udekoruj go cekinami, koralikami rzemieślniczymi i gwiazdą z filcu na wierzchu. Na koniec przymocuj spinacz do bielizny do dolnej części, aby zrobić pień drzewa.

Mikołaj majstruje przy dzieciach

mikołaj ozdoby choinkowe majstrować dzieci boże narodzenie

Zarówno na Mikołajki, jak i na ozdoby świąteczne dzieci mogą wykonać św. Mikołaja z wielu różnych materiałów. Mamy dla Ciebie kilka świetnych pomysłów. W pierwszym projekcie rękodzielniczym Święty Mikołaj jest wykonany z orzecha w łupinie, czerwonego papieru i odrobiny waty. Tak to jest:

mikołaj majstrować boże narodzenie dzieci papier orzechowy wata

Najpierw wykonaj czapkę Świętego Mikołaja z czerwonego papieru, wycinając półkole, wyginając go w stożek i sklejając. Jeśli robisz Świętego Mikołaja jako ozdobę z drzewa, użyj małego kawałka drutu, aby zrobić wieszak i przyklej go do czubka czapki. Następnie przymocuj czapkę Świętego Mikołaja do orzecha i udekoruj watą. Na koniec uformuj brodę i twarz, a Święty Mikołaj jest gotowy.

święty mikołaj majstruje dzieci boże narodzenie słone ciasto odcisk dłoni

Możesz również użyć ciasta solnego do świątecznych rękodzieła z dziećmi. Można z niej wykonać oryginalne ozdoby choinkowe, które w szczególny sposób zdobią choinkę. Przepis na ciasto solne jest bardzo prosty i każdy może spróbować go w domu. Z gotowego ciasta można następnie wyciąć dowolne kształty lub wyczarować piękne rękodzieła z odciskami dłoni dzieci. Święty Mikołaj jest bardzo łatwy do zaprojektowania z odciskiem dłoni. Kciuk symuluje kapelusz, a pozostałe cztery palce symulują brodę.

Świąteczne rękodzieło z dziećmi: pomysły na majsterkowanie dla renifera

słone ciasto ozdoby choinkowe majstrować dzieci boże narodzenie

Dzieci w wieku przedszkolnym i podstawowym uwielbiają Rudolfa, dlatego mały renifer jest świetnym pomysłem na świąteczne rękodzieło z dziećmi. Aby to zrobić, możesz ponownie przycisnąć dłoń dziecka do ciasta solnego i po upieczeniu ciasta pomalować odcisk dłoni jak renifer. W tym przypadku palce symulują poroże renitiere, a dłoń symuluje twarz.

renifer majstrować papierowe drzwi pomysł dzieci boże narodzenie

Ten pomysł na rękodzieło od Rudolfa jest dziecinnie prosty, ale nadal wygląda naprawdę ładnie. Do tego potrzebujesz brązowej papierowej torby, kolorowego papieru rzemieślniczego do wycinania poszczególnych rysów twarzy, zszywacza i kleju. Dzieci mogą również pomalować buzię pisakami lub farbami akrylowymi, jeśli kolorowy papier nie jest dostępny.

renifer majstrować dzieci spinacze do bielizny do czyszczenia rur

Robienie rękodzieła z materiałów z gospodarstwa domowego to dla dzieci świetna zabawa, dlatego wpadliśmy na dwa świetne pomysły z spinaczami do bielizny. Z drewnianymi spinaczami do bielizny, czerwonymi pomponami, wyłupiastymi oczami i brązowymi czyścikami do fajek możesz na przykład zrobić z dziećmi te urocze renifery i wkomponować je w świąteczne dekoracje.

Lepienie bałwana z dziećmi na Boże Narodzenie

bałwanki majstrować dzieci spinacze do bielizny kolorowe wełniane pompony

Dzieciom bałwanki kojarzą się również z Bożym Narodzeniem i zimą, dlatego wspaniale komponują się ze świątecznymi projektami rękodzieła. Śliczny bałwan można również zrobić z spinacza do bielizny. Aby to zrobić, małe narzędzie jest najpierw pomalowane na biało, a następnie udekorowane jak bałwan. Spróbuj!

deco ogród majsterkować dzieci Boże Narodzenie bałwan paleta

Chociaż zimą w ogrodzie nie spędzasz zbyt wiele czasu, nie oznacza to, że na zewnątrz nie potrzebujesz ozdób choinkowych. Na przykład, jeśli na Boże Narodzenie nie ma śniegu, możesz zrobić bałwana z dziećmi z dowolnego materiału i użyć go do dekoracji ogrodu. Możesz nawet zamienić drewnianą paletę w bałwana, jeśli odpowiednio ją pomalujesz.

Kreatywne pomysły na świąteczne rękodzieło z dziećmi

rękodzieło świąteczne dzieci popularne motywy lampiony

Robiąc z dzieckiem rękodzieło na Boże Narodzenie, niekoniecznie należy stosować się do dokładnych instrukcji lub używać specjalnych materiałów. Przy odrobinie kreatywności i wyobraźni można tworzyć wspaniałe kreacje z prostych rzeczy codziennego użytku, takich jak słoiki z dżemem lub drewniane łyżki. Życzymy dobrej zabawy z rękodziełem na najpopularniejszy festiwal zimą.

boże narodzenie rękodzieło motywy zima mikołaj renifer bałwan