Pomysły na rękodzieło

Świąteczna dekoracja opony samochodowej – 6 kreatywnych pomysłów na majsterkowanie wewnątrz i na zewnątrz

Recykling to dziś motto naszego pomysłu na rzemiosło. Z pewnością wszyscy już zmienili opony na zimę. Jeśli stare opony letnie przeżyły swój dzień, a i tak będziesz kupować nowe w przyszłym roku, możesz z nich zrobić oryginalne ozdoby na Boże Narodzenie. Ponieważ dekoracja z oponami samochodowymi jest stosunkowo duża, najlepiej sprawdzi się na zewnątrz – wykorzystaj je do udekorowania werandy, tarasu czy ogrodu. Niezależnie od tego, czy są to ozdoby świąteczne w kształcie bombki choinkowej, duże choinki, bałwanki, czy nawet wieńce na drzwi, będziesz zachwycony kreatywnymi rzeczami, które można zrobić z tego odpadu. Dziś pokazujemy Ci niektóre z tych pomysłów na ozdoby opon samochodowych na Boże Narodzenie, które możesz łatwo zrobić później.

Zrób samodzielnie ozdoby z opon samochodowych na Boże Narodzenie - bałwan, wieniec świąteczny i kompozycję kwiatową

Ozdoba opon samochodowych na Boże Narodzenie – ogromne bombki choinkowe

Zrób ozdoby z opon samochodowych na Boże Narodzenie w kształcie bombki choinkowej

Przy pierwszym pomyśle trzeba też trochę napić. Jednak nawet początkujący mogą zapuścić się w projekt, ponieważ odtworzenie dekoracji opon samochodowych na Boże Narodzenie nie jest wcale trudne. Potrzebujesz do tego następujących rzeczy:

 • opony
 • Farba w sprayu
 • Puszka lub metalowe wiadro
 • drut
 • Arkusz sklejki
 • mocny klej do drewna (np. płynne gwoździe) lub silikon
 • Gorący klej i ozdoby do przyklejenia (np. płatek śniegu z tkaniny) lub szablony z motywami świątecznymi
 • Puzzle
 • wiertarka
 • Pistolet do gwoździ lub śruby
 • okucie

Instrukcje rękodzieła dotyczące dekoracji opon samochodowych

Dekoracja opony samochodowej DIY na Boże Narodzenie - przenieś kontur opony na sklejkę

Aby zbudować tę ładną ozdobę opony samochodowej na Boże Narodzenie, najpierw umieść oponę na arkuszu sklejki i narysuj ołówkiem wewnętrzny okrąg. Zmierz odległość od tego wewnętrznego okręgu do punktu, w którym opona jest najszersza lub zanim stanie się nieco węższa na zewnątrz. Zaznacz tę odległość w kilku miejscach na desce ze sklejki i odręcznie narysuj okrąg. Alternatywnie możesz użyć następującej sztuczki: Przywiąż kawałek sznurka do długopisu. Drugi koniec przywiąż do ołówka, przy czym odległość między pierwszym pisakiem a końcówką ołówka musi odpowiadać zmierzonej odległości. Trzymając mocno pierwszy ołówek na środku okręgu, naciągnij sznurek i narysuj w ten sposób regularne koło. Upewnij się, że środkowy kołek się nie ześlizguje.

Montaż i kolorowanie opon

Instrukcje dotyczące domowych ozdób choinkowych z oponami

Przymocuj płytę do stołu za pomocą zacisku. Płyta powinna wystawać kilka centymetrów, aby móc wygodnie ciąć bez uszkadzania stołu. Użyj wyrzynarki, aby wyciąć okrąg na zewnętrznej linii. Nałóż klej lub silikon na oponę i przyklej kółko ze sklejki do opony. Teraz musisz pozwolić klejowi wystarczająco wyschnąć. Alternatywnie można również naprawić płytkę za pomocą pistoletu do gwoździ.

Pomysł na recykling opon - wykonaj ozdoby świąteczne na zewnątrz

Następnie możesz spryskać oponę w wybranym kolorze ze wszystkich stron. Najlepiej robić to na zewnątrz i na macie. Jak widać w powyższej instrukcji, można też najpierw pofarbować oponę, a następnie naprawić płytkę, a następnie również ją pofarbować. Polecamy jednak wariant pierwszy – najpierw zmontuj, a następnie za jednym razem spryskaj wszystko farbą.

Zrób i przymocuj kawałek metalu

Majsterkowanie przy oponach i puszkach dla projektu przyjaznego dla środowiska

Teraz nadal potrzebujesz typowego kawałka metalu, który ozdoby choinkowe muszą powiesić. Możesz to zrobić z puszki jak w tej instrukcji lub z metalowego wiadra. Wytnij puszkę i wywierć dwa małe otwory w metalu z boku z dnem w dwóch przeciwległych miejscach. W ten sposób nawlec drut, aby uzyskać uchwyt, który zawiązujesz od wewnątrz. Wywierć dwa otwory w oponie, wepchnij końce drutu i zawiąż je wewnątrz opony. Kompletny! Jeśli chcesz, możesz teraz dodać ozdoby, np. płatek śniegu w tym przykładzie (z filcu, papieru lub innego materiału). Możesz też zdobyć szablony i użyć ich do spryskania świątecznych motywów na oponach. Następnie możesz wykorzystać opony do dekoracji swojego ogrodu, tarasu lub strefy wejściowej.

Zrób sobie zimową dekorację opon samochodowych – bałwanki

Zabawna dekoracja opony samochodowej na zimę w postaci bałwanów

Co powiesz na takie sympatyczne bałwanki w Twoim ogrodzie, które naprawdę sprawią radość każdemu? Masz dwie możliwości robienia bałwanów jako dekoracji z oponami. Pierwszy wariant możesz zobaczyć na powyższym obrazku. Aby to zrobić, najpierw wykonaj główkę jak w powyższej instrukcji dla bombek choinkowych, tylko tym razem kolorujesz oponę na biało. Pozostałe opony są oczywiście również białe, ale nie wymagają arkusza sklejki, ponieważ są po prostu ułożone jedna na drugiej. To, ile opon użyjesz, zależy od Ciebie, ponieważ zależy to od tego, jak duży ma być Twój bałwan. Niech biała farba dobrze wyschnie, zmontuj dekorację opony samochodowej, a następnie narysuj guziki i twarz farbą akrylową. Gotowe bałwany można ozdobić kokardką lub czapką.

Pokoloruj opony na biało i ułóż je jeden na drugim, aby uzyskać urocze bałwanki

Aby ulepić bałwana, niekoniecznie trzeba piłować i wiercić, jak opisano powyżej. Zamiast tego typu łba możesz po prostu dodać twarz do ostatniej ułożonej opony. Ten rodzaj bałwana jest nie mniej uroczy, więc od Ciebie zależy, ile czasu i wysiłku chcesz zainwestować w tę świąteczną dekorację na świeżym powietrzu.

Zrób własne dekoracje ogrodowe na Boże Narodzenie ze starymi oponami - śmieszne bałwanki

Pomysł na dekorację opony samochodowej – majsterkować Święty Mikołaj

Pomaluj Świętego Mikołaja na oponie sprayem i farbą akrylową

Jeśli masz talent do rysowania, możesz również wypróbować Świętego Mikołaja. Najpierw spryskaj opony na czerwono, a po wyschnięciu farby ułóż je jedna na drugiej. Teraz możesz najpierw narysować kontury Świętego Mikołaja flamastrem: głowa z brodą, oczy, nos i wąsy. Następnie wystarczy pokolorować szkic farbą akrylową. Uzyskanie nieprzejrzystego koloru może wymagać kilku warstw.

Zrób to sam ozdoba opony samochodowej - Święty Mikołaj z girlandami

Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie rysować, możesz też po prostu przykleić brodę z bawełny lub waty i naśladować w ten sposób Świętego Mikołaja. A może uda Ci się znaleźć maskę Świętego Mikołaja, na którą po prostu przykleisz opony??

Choinki wykonane z opon jako dekoracja

Świąteczna dekoracja opony samochodowej do wewnątrz i na zewnątrz - choinki z różnicą

Jeśli masz do dyspozycji stare opony w różnych rozmiarach, możesz nawet zrobić taką choinkę. Po prostu pokoloruj obręcze na zielono, a następnie ułóż je jeden na drugim (zaczynając od największego, a kończąc na najmniejszym). Następnie dookoła można przykleić różne ozdoby, takie jak kokardki, girlandy, gwiazdki i inne rzeczy. Takie drzewko może ozdobić zarówno ogród, jak i salon.

Alternatywa dla klasycznej choinki z opon z lampkami i girlandami bożonarodzeniowymi

Ta oryginalna ozdoba na oponę samochodową na Boże Narodzenie świetnie sprawdzi się również w salonie samochodowym jako alternatywa dla klasycznej choinki. Jeśli w tym przypadku nie używasz starych, ale nowych opon, nie powinny one oczywiście być barwione, aby można je było sprzedać po okresie świątecznym. W takim przypadku drzewo można po prostu owinąć zielonymi girlandami i / lub sznurkiem świateł. Klienci z pewnością uśmiechną się na ten pomysł.

Udekoruj obręczami – zrób fantazyjne wieńce świąteczne

Świąteczny wieniec jako pomysł na własnoręcznie wykonaną dekorację opony samochodowej zieloną jodłą, poinsecją lub bajkowym światełkiem

Wianki świąteczne to także świetna ozdoba opon samochodowych, nie sądzisz? Należy pamiętać, że opony do samochodów są dość ciężkie i dlatego nie nadają się do drzwi. Można je jednak powiesić na ścianie, zwisać swobodnie z drzewa lub po prostu oprzeć o płot, pień lub ścianę. Jeśli są tylko uchylone, możesz użyć nawet dużych opon traktorowych lub opon do pojazdów terenowych. Jeśli jednak koniecznie chcesz mieć wieniec na drzwi, lepiej wybrać lekką oponę motocyklową lub oponę rowerową.

A jeśli chodzi o projekt, dostępnych jest naprawdę wiele wariantów. Najprostszą opcją jest po prostu owinięcie wokół opony sznurkiem świateł. Wtedy otrzymujesz atrakcyjną ozdobę opony samochodowej na Boże Narodzenie, która robi wrażenie zwłaszcza w godzinach wieczornych. Do tego nadają się zarówno jednokolorowe, jak i kolorowe lampki wróżkowe.

Udekoruj zapasowe opony zieloną jodłą na mobilny wieniec

Możesz też pokolorować oponę na zielono, a następnie ozdobić ją kokardką lub sztucznymi bożonarodzeniowymi kwiatami (np. poinsecjami). Kolor zielony powinien wskazywać na typową zieleń jodły. Ładna, szeroka satynowa wstążka nadaje się również do owijania, jeśli chcesz oszczędzić sobie natryskiwania farby w sprayu lub lakierowania. Wieniec nabiera wówczas również pewnej elegancji. Następnie możesz ozdobić sztucznymi kwiatami, małymi bombkami choinkowymi, gwiazdkami, szyszkami i wszystkimi innymi rzeczami, które są używane do tworzenia świątecznych wieńców.

A może kupisz pokrowiec na widoczne koło zapasowe i pokryjesz je sosnową zielenią? Następnie możesz go użyć, aby zakryć opony swojego SUV-a i emanować świąteczną atmosferą wszędzie, bez względu na to, dokąd się wybierasz.

Stara dekoracja opony ze świątecznymi aranżacjami

Aranżacja DIY w oponie jako pojemnik na rośliny do dekoracji w strefie wejściowej

Bogata aranżacja bożonarodzeniowa, która ozdobi Twoje wejście i wita wszystkich Twoich gości, brzmi naprawdę dobrze, prawda? A powyższy przykład pokazuje, że tak naprawdę jest. Aranżacja nie tylko wygląda czarująco, ale może być wykonana również przez początkujących. Więc nie musisz być profesjonalną kwiaciarką, aby zrealizować ten pomysł na majsterkowanie.

Ułóż sobie ładną świąteczną aranżację w czerwonej obręczy

Zacznij od spryskania opony dowolnym kolorem (lub owinięcia kolorową taśmą). Możesz wybrać typowe kolory bożonarodzeniowe, takie jak czerwony, biały i zielony, lub wybrać jeden z kolorów, które pojawiają się w innych znajdujących się w pobliżu dekoracjach świątecznych. Następnie uszczelnij oponę z jednej strony sklejką. Jak wyciąć taką deskę dowiesz się z powyższych instrukcji na bombki świąteczne.

Świąteczna aranżacja DIY na taras z wiecznie zielonymi, brzozowymi gałązkami i jagodami

Następnie napełnij oponę ziemią doniczkową. Zwykły piasek też się nadaje, ale wtedy powinien być dobrze ukryty w aranżacji, ponieważ nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Następnie zacznij ustalać dowolne elementy (na przykład gałęzie brzozy, szyszki, zieleń jodły i inne wiecznie zielone gałęzie, jagody i białe gałęzie drzew lub krzewów): Połóż najwyższe elementy (tu gałęzie brzozy) na środku, a następnie rozłóż wszystkie pozostałe wokół nich Żywioły. Najpierw ułóż je pionowo od środka na zewnątrz, a następnie stopniowo je spłaszczając. Zapraszam do eksperymentowania. Zawsze możesz wyjąć przedmioty i przestawić je, dopóki nie będziesz zadowolony z aranżacji. Wreszcie można skrócić i nieco uformować bardzo długie i wystające gałęzie.