Pomysły na rękodzieło

Wielkanocne pomysły na rękodzieło do rozdania – Kochające pomysły na prezenty DIY na Wielkanoc

Czy to dla mamy i taty, babci i dziadka, drogiego przyjaciela, siostry i brata czy kuzyna i kuzyna – na Wielkanoc są upominki płynące z serca. A domowe rzeczy to właśnie dobry pomysł. Kilka pysznych słodyczy ładnie zapakowanych, kartka wielkanocna DIY czy ładne figurki własnoręcznie wykonane do odłożenia nie ma znaczenia. Istnieje naprawdę niezliczona ilość pomysłów na majsterkowanie, które możesz wdrożyć z dziećmi i są idealnymi pomysłami na prezenty. Zebraliśmy niektóre z tych kreatywnych pomysłów na rzemiosło wielkanocne, które możesz rozdać, abyś na pewno znalazł to, czego szukasz. Spędź zabawne popołudnie z rękodziełem, a następnie zrób kilka uśmiechniętych twarzy z gotowymi projektami.

Pomysły na rękodzieło wielkanocne do rozdania - kreatywne rękodzieło na prezenty wielkanocne z dziećmi

Pomysły na rzemiosło wielkanocne do rozdania – kartki okolicznościowe wykonane z kolorowego papieru

Wielkanocne pomysły na rękodzieło do rozdania - fajna kartka z życzeniami 3D na Wielkanoc do otwarcia

Nie zawsze musi to być coś wielkiego, jeśli chcesz kogoś uszczęśliwić. Ładna, ale domowa kartka wielkanocna to także miły gest i gwarantuje, że serce mamy, babci czy cioci zabije szybciej. Co powiesz na takie kreatywne pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania? Możesz zrobić doniczkę z tulipanami z kolorowego papieru i otrzymać rozkładaną kartkę, po której wewnętrznej stronie możesz pisać. Czego potrzebujesz:

 • Papier kolorowy w dwóch odcieniach beżu lub brązu
 • Papier kolorowy na kwiaty (na przykład żółty, ale oczywiście dozwolone są również inne kolory kwiatów)
 • biały papier do wykonania szablonu
 • wykałaczka
 • nożyce
 • Klej
 • Sznurek jutowy lub ładna wstążka
 • Dziurkacz i opcjonalny dziurkacz motywowy, do przyklejania serc lub dowolnego innego motywu

Kartka z życzeniami z tulipanami

Pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania - wytnij doniczkę z beżowego papieru rzemieślniczego

Modele kartek z życzeniami jako pomysły na rzemiosło wielkanocne do rozdania są obfite. W tym celu wytnij z białego papieru trapez o dowolnym rozmiarze. Następnie użyj go jako szablonu, aby przenieść go na jaśniejszy papier. Następnie umieść szablon na zarejestrowanym trapezie (krótszy z dwóch równoległych boków do krótszego). Następnie wytnij trapezy, ale nie rozcinaj ich. Zamiast tego złóż papier na linii, w której się spotykają. Teraz potrzebujesz szerokiego paska ciemniejszego papieru, który powinien być nieco dłuższy niż dłuższy bok trapezu. Wytnij ten pasek i użyj go jako szablonu dla drugiego. Teraz możesz przykleić paski do trapezów, jak widać na powyższym szkicu, oraz wybić otwory po lewej i prawej stronie.

Świąteczne pomysły na rękodzieło do rozdania dzieciom - rękodzieło z papieru i wykałaczek

Następnie możesz zrobić tulipany. Potrzebujesz trzech płatków na kwiat, które składają się z jednego dużego i dwóch nieco mniejszych kształtów łezki. Złóż dwa małe na pół wzdłuż. Wbij wykałaczkę w środek dużego płatka, a pozostałe płatki przyklej z lewej i prawej strony, zakrywając wykałaczkę. Potrzebujesz trzech takich kwiatów tulipanów na kartę.

Wielkanocne pomysły na rękodzieło do rozdania - Prosta kartka wielkanocna z tulipanami i doniczką

Rozłóż kartę i przyklej kwiaty do wewnętrznej strony pleców. Następnie możesz pisać na karcie. Drobne motywy można również wybić dziurkaczem motywowym, a następnie przykleić do doniczki w celu jej ozdobienia (na przykład serduszka). Możesz również dodać rodzaj etykiety lub po prostu napisać ręcznie na przedniej stronie. Przewlecz włóczkę lub ładną wstążkę przez otwory i zawiąż kartkę z życzeniami na Wielkanoc. Najlepiej zrobić kilka z tych pomysłów na wielkanocne rzemiosło do rozdania!

Zajączek z okienkiem z papierowych talerzy wypełnionych cukierkami

Rękodzieło dla dzieci na Wielkanoc - Proste instrukcje dla króliczków z papierowych talerzy

Prezent, który wpasuje się w świąteczny wygląd, a jednocześnie da odrobinę wglądu do wnętrza – te urocze wielkanocne zajączki są nie tylko łatwe do wykonania, ale zachwycą dzieci. Idealny pomysł na prezent dla wszystkich bliskich, ponieważ można go szybko wykonać i wypełnić zgodnie z preferencjami obdarowanej osoby. Czy kuzynka ma słabość do kosmetyków? Umieść cień do powiek, lakier do paznokci i inne drobne kosmetyki w króliczku. Tata uwielbia słodycze? Wtedy bardzo pasowałyby praliny, słodycze lub gumy owocowe! W ten sposób zajączki wielkanocne są rozdawane jako pomysły na wielkanocne rzemiosło:

 • 4 papierowe talerze na królika
 • folia
 • czarne czyściki do rur
 • Bobbles
 • kolorowy papier na kokardę (w przykładzie zwinięty)
 • Flamastry
 • guziki

instrukcje

Rozdawaj słodycze w kreatywnych opakowaniach z królika z papierowych talerzy

Weź pierwszy papierowy talerz i wytnij jego spód. Przyklej folię do środka. Na drugim talerzu (od zewnątrz) narysuj pysk królika, przytnij czyściki do rur na żądaną długość i przyklej je do talerza pyskiem jak wąsy. Następnie wytnij kształty na uszy królika i tylne łapy z trzeciego talerza i pomaluj je różowym pisakiem. Zachęcamy również do stosowania innych kolorów, takich jak farby palcowe, akwarele lub farby akrylowe.

Robienie prezentów dla rodziny - Zajączek z okienkiem z papierowych talerzy

Przyklej łapy do pierścienia, pierścień do płytki na głowę i do głowy uszy. Następnie królika można odwrócić, wypełnić „brzuch”, a następnie zamknąć go czwartą papierową płytką przyklejając ją do pierścienia tak, aby powstała jama. Przyklej pompkę na ogon. I to wszystko! Jeśli zrobisz wielkanocne zajączki razem z dziećmi i pomożesz sobie nawzajem, otrzymasz kilka prezentów w mgnieniu oka dzięki tym pomysłom na rękodzieło wielkanocne.

Alternatywnie możesz pominąć okno i zamiast tego zaprojektować dwie kieszenie z tyłu wykonane z półpłyt do wypełnienia. Wtedy możesz wyposażyć tego typu pomysły na rękodzieło na Święta Wielkanocne, aby rozdać rzeczy według własnego wyboru i tym samym sprawić radość w bardzo indywidualny sposób.

Ładne opakowanie do rozdawania słodyczy lub innych drobiazgów

Pomysły na wielkanocne rękodzieło do rozdania przy szyciu - marchewki jako opakowanie z tkaniny

Ponieważ ten pomysł wymaga szycia na maszynie do szycia, jest bardziej odpowiedni dla dorosłych. Starsze dzieci są również mile widziane, aby przyciąć materiał, a nawet pomóc w szyciu, jeśli chcesz nauczyć je szyć. To naprawdę prosty projekt szycia, który nawet początkujący mogą zrobić z łatwością. W ten sposób powstają torebki z marchwi, które można rozdać jako pomysły na wielkanocne rzemiosło:

 • Tkaniny – zielony (15 cm) i pomarańczowy (20 cm) lub dowolny inny kolor
 • Maszyna do szycia i nici w pasujących kolorach
 • nożyce
 • Przędza jutowa
 • Szpilki
 • szablon dla marchewki

Wytnij tkaniny w zygzakowaty kształt i zachowaj materiał na woreczki z marchewką

Wydrukuj szablon marchewki, wytnij kształty i przenieś je na pomarańczową tkaninę. Na powyższym obrazku widać, jak rozłożyć lub ułożyć wzór marchewki na tkaninie, aby zaoszczędzić materiał. Do każdej torby na prezent potrzebne są dwa kwadraty i dwa trójkąty. Ułóż krótszy bok pomarańczowego trójkąta wzdłuż krawędzi zielonego kwadratu, prawe boki razem i zszyj obie tkaniny. Powtórz z drugim trójkątem i kwadratem. Następnie złóż te dwie części prawymi stronami razem i zepnij je razem. Zszyj razem dwa trójkąty wzdłuż dwóch długich boków. Następnie możesz wyciąć końcówkę tuż nad szwem.

Instrukcja szycia na tematyczne opakowanie prezentu na Wielkanoc - uszyj marchewkę

Następnie zszyj zieloną nitką boki kwadratów, pozostawiając górę otwartą do wypełnienia. Złóż zieloną część na zewnątrz, aż krawędź znajdzie się na poziomie szwu. Przypnij tkaniny i zszyj je razem. Teraz możesz wywrócić marchewkę na lewą stronę, napełnić ją dowolnymi prezentami i związać sznurkiem jutowym. Te torby to świetne pomysły na rzemiosło wielkanocne, które możesz rozdać, jeśli nadal szukasz odpowiedniego opakowania.

Zszyj zieloną i pomarańczową tkaninę w marchewkę

Ozdobny doniczka z lnu jako pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania

Zaprojektuj własne lniane saszetki w kształcie królików

Cachepoty wykonane z lnu lub innych tkanin same w sobie są naprawdę ładną ozdobą, która pasuje do różnych stylów wyposażenia i tworzy przytulną atmosferę. Są więc idealnym pomysłem na prezent dla przyjaciół i krewnych, którzy lubią rośliny. Aby ozdobne doniczki z tkaniny również pasowały do ​​okazji, możesz je zaprojektować. Aby to zrobić, możesz na przykład narysować twarze królików z wolnej ręki na doniczkach za pomocą ołówków tekstylnych. Idealne są również naprasowywanki. Oczywiście oprócz zajączek wielkanocnych możliwe są również inne motywy.

Fajny pomysł na dekorację na Wielkanoc z doniczką z tkaniny, naprasowankami i dekoracją z filcu

Jeśli nie możesz znaleźć doniczki z uszami królika, zdobądź odpowiednią tkaninę i uszyj ją samodzielnie. Zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, jeśli po prostu wytniesz kształty uszu z filcu i kleju lub przyszyjesz je do doniczki. Następnie możesz zacząć projektować. W tym przykładzie doniczki zostały również wyposażone w inne samodzielnie wykonane detale jako pomysły na wielkanocne rękodzieło do rozdania. Możesz też zobaczyć na zdjęciu, jakie elementy potrzebujesz do ich wykonania (szare są na kokardkę, pozostałe na kwiaty z liśćmi).

Pomysły na prezenty wielkanocne Tinker – ramki do zdjęć z mchem i pisanki

Szybkie i łatwe pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania - udekoruj ramki do zdjęć mchem i jajkami

Te przeprojektowane ramki do zdjęć z jajkami wielkanocnymi są niezwykle atrakcyjne, a także bardzo łatwe do naśladowania. Możesz także tworzyć pomysły na wielkanocne rękodzieło na wspólne rozdawanie z dziećmi i eksperymentować z dekoracjami. Potrzebujesz:

 • Ramka
 • płynny klej i pędzel (lub gorący klej)
 • sztuczny mech
 • Pisanki lub inne ozdoby

Pokryj szybę ramy obrazu klejem i rozprowadź na niej mech. Następnie rozłóż kilka jajek tu i tam i przyklej je. Ponieważ projekt jest tak szybki i łatwy, możesz zrobić kilka takich ramek jednocześnie dla wszystkich swoich przyjaciół i krewnych. Gotowe pomysły na rzemiosło wielkanocne do rozdania można ustawić lub zawiesić. Jeśli będziesz gościem na Wielkanoc i chcesz uszczęśliwić gospodarza, możesz zrobić tę ramkę jako świąteczną pamiątkę.

Pomysły na rękodzieło na Wielkanoc jako prezenty dla dorosłych

Pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania z naturalnymi materiałami - kora z wazonami wykonanymi ze skorupek jaj

Możesz użyć skorupek jajek śniadaniowych lub jajek dmuchanych jako wazonów. To od kilku lat bardzo popularny pomysł na dekorację świąt wielkanocnych. Możesz więc wykorzystać je jako prezenty do różnych pomysłów na wielkanocne rzemiosło. Ten pomysł idealnie nadaje się jako projekt rękodzielniczy dla dorosłych i jest realizowany w następujący sposób:

 • szczekać
 • Skorupki jajek
 • sztuczny mech
 • gorący klej
 • małe kwiaty, prawdziwe lub sztuczne do woli
 • Jaja przepiórcze, najlepiej sztuczne, ponieważ mają długi okres przydatności do spożycia

Skorupki jaj, gotowane lub dmuchane, należy spłukać wodą z mydłem, aby później uniknąć nieprzyjemnych zapachów. Przyklej mech tu i tam na kawałku kory. Następnie nałóż kroplę gorącego kleju w wybrane miejsca i przyklej skorupki w pionie. W międzyczasie możesz rozprowadzić kilka jaj przepiórczych. Skorupki można następnie ozdobić odrobiną wody i małymi kwiatkami. Efektem są wspaniałe dekoracje na stół jako świąteczne pomysły do ​​rozdania, którymi obdarowany na pewno będzie zachwycony!

Zrób latarnię wschodnią

Daj lampion i wzór ze skorupkami jajek i suszonymi kwiatami

A co z tym pomysłem? Lampiony mogą ozdobić stół jadalny, boczny stolik, kominek, parapet i wiele innych miejsc w domu, a także są idealne na Wielkanoc. Oczywiście nadal potrzebujesz pewnego dopracowania, aby naprawdę ładnie dopasować się do okazji. Nie możesz znaleźć dla siebie odpowiedniego prezentu? Jak dobrze, że są wspaniałe pomysły na wielkanocne rzemiosło do rozdania, takie jak te w powyższym przykładzie! Potrzebujesz:

 • połówki skorupek, pokolorowane według uznania
 • przezroczysty wietrzny
 • Suszone kwiaty, sucha trawa / siano, słoma lub inne przedmioty
 • małe jajka przepiórcze
 • gorący klej

Dobrze wypłucz jajka wodą z mydłem. Wszystko, co musisz zrobić, aby takie latarnie, jak pomysły na rzemiosło wielkanocne, mogły się rozdać, to przykleić skorupki jajek wokół latarni. Upewnij się, że otwór jest skierowany lekko do góry i że skorupki jaj również dotykają ziemi, aby nie zwisały swobodnie w powietrzu. Dzięki temu dekoracja będzie nieco bardziej stabilna. Jak tylko skorupki jajka dobrze wyschną, możesz napełnić je suszonymi roślinami i jajkami przepiórczymi, umieścić świeczkę w latarni i z dumą przynieść prezent.