Pomysły na rękodzieło

Ugniataj kreatywnie z dziećmi jesienią – pomysły na jesienne zdjęcia i zwierzęta

Równie wszechstronna jak plastelina, nic dziwnego, że jest tak popularna jako rozrywka dla dzieci. Dzieci uwielbiają pracować rękoma, a miękka konsystencja plasteliny pozwala na tworzenie przeróżnych figurek, a nawet obrazków. Bez względu na to, czy samodzielnie robisz ciasto na temat jesieni, czy wolisz skorzystać z przedsprzedaży – z pomocą naszych propozycji możesz jesienią wyrabiać z dziećmi świetne rzeczy. Twórz jesienne figury i motywy lub projektuj kreatywne zdjęcia, aby uzyskać odpowiedni jesienny nastrój.

Jesienne ugniatanie z dziećmi - projektowanie obrazków i robienie figurek

Ugniataj zdjęcia z dziećmi jesienią

Obraz ugniatać z dziećmi jesienią - gałązka z liśćmi w kolorze czerwonym, pomarańczowym i żółtym

Z pewnością często malowałeś ładne jesienne obrazy akrylem lub akwarelami. Ale czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy użyć plasteliny, aby uzyskać ładne zdjęcia? Brzmi interesująco, prawda? I to wszystko. Chcąc jesienią tak wyrabiać z dziećmi, potrzebne są dowolne elementy w formie 2D, które najpierw wykonujesz z plasteliny. W tym celu rozwałkuj cienką warstwę plasteliny, a następnie wytnij kształty tępym nożem, szpachelką lub podobnym narzędziem. Idealne są nawet foremki do ciastek z jesiennymi motywami.

Następnie ułóż gotowe motywy na kartce papieru. Można też samodzielnie wyrabiać niektóre elementy z dziećmi – np. gałęzie i gałązki. Dzieci mogą wykazać się dużą kreatywnością przy tworzeniu takich obrazków. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma sugestiami w Internecie, z których dzieci mogą uczyć się pomysłów.

Jesienne drzewo z okrągłą koroną

Kreatywne ugniatanie z dziećmi jesienią - robienie jesiennego drzewa z kulek

Do ugniatania z dziećmi jesienią najpierw uformuj małe kuleczki z czerwonej, pomarańczowej i żółtej glinki. Aby to zrobić, weź do ręki bardzo małe kawałki każdego z trzech kolorów na każdą kulkę i zwiń je w kulki między dłońmi. Stworzy to ciekawy efekt marmuru. Odłóż kulki na razie na bok i uformuj długi wałek na pień z brązowej plasteliny. Następnie dociśnij rolkę płasko na kartce papieru (zwykły papier jest odpowiedni, ale tektura falista jak w przykładzie wygląda bardziej efektownie i szpachla lepiej się klei).

Instrukcja wyrabiania ciasta z dziećmi jesienią - piękny jesienny obrazek z drzewem

Teraz ułóż kulki w kółko wokół czubka pnia, pozostawiając między nimi małe odstępy. Następnie kulki są również spłaszczane palcem, aby uzyskać owalne liście. Następnie powtórz to wewnątrz okręgu: umieszczasz kulki przesunięte w stosunku do poprzedniego rzędu, tj. zawsze między liśćmi i naciskając płasko, każdy nowy rząd powinien zachodzić na poprzedni. Kontynuuj tak do połowy.

Ugniataj mozaikowe obrazki z dziećmi jesienią

Ugniataj mozaikowy obrazek z dziećmi jesienią - proste instrukcje dla młodych i starszych

Niezależnie od motywów obrazy w optyce mozaikowej zawsze prezentują się świetnie. A prostym wariantem uzyskania takiego wyglądu jest plastelina. Jeśli chcesz ugniatać w ten sposób z dziećmi jesienią, uformuj cienkie bułeczki, dociśnij je na płasko i odetnij małe kawałki nożyczkami. Zbieraj je posortowane według koloru w małych pojemnikach. Następnie narysuj ołówkiem dowolny obrazek na papierze. Następnie rozprowadź plastelinę na motywie, aby uzyskać kolorowy obraz.

Liście liści z szablonem

Pomysł na wyrabianie ciasta z dziećmi jesienią - wydrukuj arkusz i zaprojektuj gliną

Wydrukuj liść liści na papierze i zacznij „kolorować” i ugniatać z dziećmi jesienią. W tym celu należy na motywie położyć kawałek plasteliny w dowolnym jesiennym kolorze, docisnąć go płasko i jednocześnie ciągnąć lub pchać plastelinę w różnych kierunkach. Następnie weź inny kolor i powtórz w sąsiednim miejscu. Oderwanie tworzy ciekawe przejścia pomiędzy kolorami, które są bardzo zbliżone do prawdziwych liści. Szablon do druku znajdziesz poniżej.

Domowe obrazki z plasteliny dla maluchów w domu lub w przedszkolu

Arkusz plasteliny i żołędzie

Jesienne ugniatanie z dziećmi i rozwijanie motoryki drobnej z liśćmi z plasteliny i żołędziami

To świetny pomysł, który promuje również zdolności motoryczne maluchów. Wybierz odpowiednią powierzchnię, taką jak blacha do pieczenia, duży arkusz papieru lub pergamin, i umieść ją na obszarze roboczym. Następnie uformuj cienki, długi wałek z plasteliny, z którego możesz zaprojektować dowolny motyw. Sam decydujesz, czy to liść, jabłko czy inny typowy jesienny motyw.

Fajny pomysł na rękodzieło dla małych dzieci z naturalnych materiałów i plasteliny

Dziecko może następnie rozłożyć żołędzie (lub małe kasztany, suszone jagody, rośliny strączkowe itp.) na tak zaprojektowanych liniach.

Zwierzęta z szyszek sosnowych i plasteliny

Ugniataj z dziećmi jesienią i twórz zwierzaki z szyszek sosnowych

Przy odrobinie zręczności możesz nawet jesienią ugniatać słodkie zwierzaki i inne postacie z dziećmi, używając szyszek sosnowych jako podstawy. Wagi doskonale nadają się do mocowania poszczególnych elementów na miejscu i dodawania w ten sposób twarzy, rąk i nóg.

Zrób sobie lisa i sowę z plasteliny i szyszek sosny jako ozdobę na jesień

Lis i sowa

Ten sympatyczny lis i sowa są naprawdę urocze, a także łatwe. Masę modelarską rozwałkować, a następnie wyciąć poszczególne elementy. Do twarzy i nóg można użyć foremek w kształcie serca. Z lisem po prostu ściśnij lekko krzywe jednego z serc, aby uzyskać spiczaste uszy. Następnie majsterkuj z innymi drobnymi elementami, złóż je i przymocuj do szyszki.

Jesienne ugniatanie z dziećmi – robienie ślimaków

Słodkie ślimaki na tekturowych liściach

Co powiesz na takie ślimaki jako pomysł na jesienne wyrabianie ciasta z dziećmi? Jesień zwykle idzie w parze z dużą ilością deszczowych dni. Oczywiście ślimaki pojawiają się pod dostatkiem. Dlatego są również świetnym motywem do rękodzieła jesienią. Zrób podstawę w postaci arkusza papieru lub tektury i pomaluj ją. Następnie formujesz rolki, które raz zwijasz w spiralę na muszlę ślimaka, a drugą rolkę stosuje się do korpusu ślimaka.

Zabawny pomysł z rożkami i plasteliną - kolorowe ślimaki na deszczowe dni

Pająk z kasztanami

Jesienne rękodzieło z kasztanami i plasteliną - pająk na Halloween jako dekoracja

Ci, którzy lubią majsterkować przy naturalnych materiałach, znajdą na to jesienią wiele możliwości. Jednym z nich są kasztany. Podobnie jak w przypadku szyszek, kasztan może reprezentować ciało zwierzęcia, podczas gdy jesienią ugniatasz resztę elementów z dziećmi. W powyższym przykładzie widać naprawdę szybki i łatwy pomysł, który jest świetny również dla dzieci w wieku przedszkolnym: pająk. To idealny motyw na Halloween.

Uformuj nogi z plasteliny dowolnego koloru, formując je w rolki między dłońmi. Następnie po prostu zgnij go i napraw pod kasztanem. Ponieważ ta ostatnia ma bardzo gładką powierzchnię, szpachlówka nie będzie dobrze przylegać. Dlatego takie figurki nadają się tylko do stania.

Jeże w kolczastej sukience ugniatają z dziećmi jesienią

Jesienne ugniatanie z dziećmi - jeże ze słomkami, wacikami i sosnowymi igłami

Plastelina nie jest głównym materiałem dla tego pomysłu, ale stanowi najlepszą podstawę do stworzenia kolczastej sukienki jeża poprzez włożenie materiałów do plasteliny. Więc jesienią nadal będziesz ugniatać z dziećmi. Na kartce papieru narysuj jeża lub wydrukuj. Następnie można go pokolorować kredkami, farbami akrylowymi lub akwarelami. Następnie rozprowadź warstwę plasteliny w dowolnym kolorze na obszarze sukienki w szpic. Teraz możesz zrobić kolce i wbić je w glinę. W przykładzie widać trzy warianty:

Rzemiosło ze słomek dla jesiennego jeża

Pomysły na materiały do ​​projektowania

  • Słomki: Pokrój słomki na mniejsze kawałki. Należy odciąć jeden z dwóch końców pod kątem. To nadaje kolcom jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd.
  • wacik: Przeciąć patyczki na pół i za pomocą waty pokolorować końce akrylem, wodą lub barwnikiem spożywczym. Użyj do tego typowych jesiennych kolorów, takich jak czerwony, pomarańczowy, żółty, brązowy i fioletowy. Pozostaw farby do wyschnięcia, a następnie rozprowadź waciki w glince modelarskiej.
  • Igły sosnowe: Jeśli nadal masz ozdoby świąteczne, których nie używasz i które są wykonane ze sztucznych igieł sosnowych, możesz je również wykorzystać. Wystarczy je odciąć, a następnie wcisnąć w glinę. Cudownie nadają się również prawdziwe igły.

Instrukcja rękodzieła jako propozycja dla jeży z kolorowymi patyczkami do uszu

Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, zacznij od górnego rzędu, a następnie idź w dół. Po każdym rzędzie dodaj nową warstwę plasteliny i przyklej następny rząd. W przykładzie z patyczkami do uszu łatwo zauważyć, o co chodzi. Zapraszamy do opracowania innych materiałów. Możesz również dodać dodatkowe ozdoby, takie jak domowe jabłka, liście jako tło, krople deszczu i inne.

Jeże wykonane z drewna lub na papierze z plasteliną i prawdziwymi lub sztucznymi igłami sosnowymi

Jesienny obrazek z odciskami liści

Odciski liści w kolorowych jesiennych kolorach jako tło do zdjęcia z jeżem

Użyj prawdziwych liści do jesiennych zdjęć

Twórz kreatywne jesienne zdjęcia, aby ozdobić ściany jeżami, liśćmi i owocami

Darmowy szablon dla jeży

Wydrukuj szablon dla jeża do ozdobienia słomkami, wacikami lub sosnowymi igłami

Liść klonowy do zaprojektowania

Wydrukuj liść klonu i pokoloruj lub wypełnij plasteliną

Liście i żołądź

Piękne jesienne motywy do wydrukowania i wypełnienia plasteliną - liście i żołędzie

Zamiast kolorować, nadaj mu kolor za pomocą plasteliny

Szablon liścia do zaprojektowania za pomocą plasteliny

Brzoza do wydrukowania – zrób liście z plasteliny w jesiennych kolorach

Zrób brzozę z liśćmi z plasteliny - szablon na pień i gałęzie

Pień drzewa do zaprojektowania z liśćmi z plasteliny

Darmowy szablon na drzewo - zrób koronę z plasteliny

Szablon liścia dębu

Liść dębu do projektowania z dziećmi w kolorowym sezonie

Pająk z plasteliny, czyścik do fajki i bobble

Kula z plasteliny z czyścikami do fajek i pomponami udekorowana dla pająka

Kulki z plasteliny na drzewa

Pomysł dla małych dzieci - majsterkować przy drzewach liściastych na papierze z kulkami z plasteliny