Pomysły na rękodzieło

Tworzenie zwierząt z pudełek na jajka – 25 uroczych pomysłów na majsterkowanie dla dzieci

majstrować przy pudełkach po jajkach pingwiny-pomysł-po prostu-malować

Szukasz inspiracji do robienia rękodzieła ze swoimi dziećmi? Następnie użyj pustych kartonów po jajkach! Te praktyczne pojemniki świetnie nadają się do tworzenia różnorodnych projektów. Ale czym można majstrować przy kartonach na jajka? Zebraliśmy już kilka świetnych pomysłów na ten temat. Ale dzisiaj dedykujemy nasz artykuł światu zwierząt. Ponieważ znaleźliśmy różne zwierzęta, które są świetne Crafting z pudełkami na jajka i nie są trudne. Usiądź z dziećmi od razu i zacznij robić rękodzieło!

Crafting z pudełkami na jajka – Instrukcje dla pingwinów

majsterkować z pudełkami na jajka pomysł-czarno-biały-pingwin-klej-cut

Zaczniemy od razu nasz artykuł z instrukcjami, jak tworzyć pudełka na jajka. W rzeczywistości są to pingwiny z obrazka na okładce. Potrzebujesz spiczastych części pudełek po jajkach, które po prostu malujesz na czarno-biało, jak to jest typowe dla pingwinów. Dziób i stopy majstrujesz osobno, a także z pudełka. Dodaj małe nacięcie na pysku pingwina, aby wbić dziób i przyklej stopy na miejscu.

Rękodzieło z pudełek na jajka – różnorodne pomysły z pudełek na jajka

majstrować przy pudełkach na jajka wieloryb-jasnoniebieski-prosty-kubek-papier

Możesz także zrobić urocze wieloryby z kartonów po jajkach i stworzyć mały, arktyczny krajobraz razem z pingwinami. Tym razem użyj jednego z wielu kubków, w których zwykle trzyma się jajka, do majsterkowania przy skrzynkach na jajka. Będziesz także potrzebował papieru rzemieślniczego, wyłupiastych oczu i środka do czyszczenia fajek, aby odtworzyć małego wieloryba.

Czym można majstrować przy pudełkach na jajka?

majsterkować z pudełkami na jajka instrukcje-papier-papier-zrób-sam-zwierzęta

Aby zrobić rękodzieło z tektury jajecznej, najpierw zrób dziurę w kubku. Wkładasz tam cztery kawałki czyścika do rur, które ładnie wyginasz, aby imitowały strumienie wody. Zrób ogon i płetwy z papieru. Płetwy są przyklejone z boku do rękodzieła z pudełkami na jajka, natomiast strona samoprzylepna na ogon znajduje się od wewnątrz.

Owady druciarskie

majstrować przy pudełkach po jajkach biedronka-pomysł-czerwone-czarne-kropki-filcowa-kulka

Na wiosnę i lato owady nadają się również tematycznie na popołudnia z rękodziełem. W końcu można ich znaleźć pod dostatkiem. Biedronki to tylko jeden wariant. Poniżej mamy również przykład pszczoły miodnej. Przygotuj kolejny kubek dla biedronki, a także kulkę filcową, środek do czyszczenia fajek, wytrzeszczone oczy i farby akrylowe do malowania i możesz zacząć robić chrząszcze z pudełek po jajkach.

Śliczne biedronki

majsterkować przy skrzynkach na jajka materiały-edding-czyścik do fajek-nogi-owady-wiosna

Aby zrobić biedronkę z pudełeczkami po jajkach, najpierw pomaluj kubki na czerwono, a następnie za pomocą pisaka pomaluj kropki. Następnie przyklej kulkę filcową do kubka jako główkę. Czułki wchodzą między kulkę a kielich i w końcu przyklejasz oczy. Jeśli chcesz, możesz również użyć pluszowego drutu, aby zrobić nogi dla biedronki.

Żółwie z guzikami

druciarz-pudełka na jajka- druciarz-pomysły-żółw-filcowe-guziki-zwierzeta-bobble

Możesz również zrobić małe żółwie z kartonów po jajkach. Zamiast papieru, jak w przypadku wieloryba, użyto tu filcu. Skorupa żółwia może być dowolnego koloru i ozdobiona guzikami. Do majsterkowania przy pudełkach po jajkach możesz ponownie użyć filcowej kulki lub bobble na głowę. Sam decydujesz.

Twórz zwierzęta z dziećmi

majsterkowicze-jajka-lisie-zrób-to-samo-żółw-wariant-dla-dzieci-zrób-zrób-to-sam-dla-dzieci

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant większego żółwia. Zamiast jednego kubka wystarczy użyć czterech, które następnie można dowolnie malować. Korpus wykonany jest z papieru. Ale lis jest równie słodki. Aby to zrobić z pudełkami na jajka, ponownie potrzebujesz długich elementów pudełka. Jeden jest dla ciała, a drugi kształtujesz jak lisią głowę.

Crafting z kartonem na jajka dla dzieci

Tinker-pudełka na jajka-żaba-książę-żaba-korona-papier-język-mucha

Zabawnym pomysłem jest bez wątpienia ta żaba, którą za pomocą korony można przekształcić w żabiego księcia z bajki. Żaba składa się z dwóch miseczek, które są umieszczone jedna na drugiej z samoprzylepnymi paskami z tyłu, dzięki czemu powstaje wgłębienie reprezentujące usta. Następnie wykonaj język, oczy i koronę z papieru rzemieślniczego lub tektury. Możesz również wykorzystać pomysł majsterkowania przy pudełkach na jajka jako małe pudełko.

Meduza z pereł

Tinker-jajka-pudełka-proste-meduzy-koraliki-projekt-kolorowe-kolory

Do majsterkowania przy skrzynkach na jajka wystarczy zlewka. Wbij dziurę, przez którą przewleczesz macki, które zrobisz z kolorowych koralików. W ten sposób możesz powiesić meduzy i zobaczyć całą ich świetność. Te postacie wyglądają szczególnie pięknie, gdy są wyświetlane w grupach.

Rękodzieło z małymi dziećmi i kartonem na jajka

druciarz-pudełka na jajka-zwierzęta morskie-żółw-wieloryb-ośmiornica-papier-dzieci

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant dla żółwia i wieloryba do tworzenia za pomocą pudełek na jajka. Ośmiornica, której macki można zaprojektować nie tylko z papieru, ale również z myjki do fajek, jest z pewnością bardzo oryginalna. Generalnie można łączyć dowolne materiały dla zwierząt z kartonów na jajka. Stwórz piękny podwodny świat z tymi zwierzętami!

Fajne pomysły na rękodzieło dla zwierząt

Tinker-pudełka na jajka-pomysły-krowy-słonie-żółwie-chrząszcze

Jeśli zrobiłeś kilka zwierząt, możesz złożyć całą farmę lub zoo, z którymi Twoje dziecko będzie mogło się później bawić. Oczywiście Twoje dziecko powinno brać czynny udział w rękodziełach z pudełek na jajka lub nawet samemu tworzyć zwierzęta. Ciekawe są słonie na górze, które składają się z miseczek i spiczastych części pudełek.

Twórz kolorowe gąsienice

Tinker-pudełka na jajka-gąsienica-kropki-żółty-fioletowy-jajko-pomysł

W przypadku gąsienic wystarczy użyć kilku miseczek. Kładziesz je do góry nogami, a następnie malujesz na dowolny kolor. Pomaluj kropki, jak tutaj, lub zaprojektuj każdy kubek w innym kolorze dla pstrokatej gąsienicy. Do majsterkowania przy pudełkach na jajka można wiele zaprojektować przy odrobinie wyobraźni!

Zrób kurczaki

druciarz-pudełka na jajka-kurczaki-druciarz-jajka kartony-farba-pisanki-kosz wielkanocny

Ten pomysł nadaje się również na Wielkanoc, dzięki której można wspaniale wyeksponować pisanki. Do tworzenia z pudełek na jajka użyj całego pudełka i zamień je w zabawny kurnik, jak pokazano. Zapraszamy również do zaprojektowania indywidualnych kubków na jajka poprzez wycięcie kubków wraz z długim elementem i ozdobienie ich filcem.

Pająk druciarz z kartonem na jajka

Tinker-jajka-pająk-zrób-to-sam-pomysł-dla-dzieci-halloween

Ten pająk jest bardzo łatwy. W przypadku rękodzieła z pudełkami na jajka, po prostu pomaluj kubek na czarno, a następnie z czarnych czyścików do fajek zrób pajęcze nogi. Możesz także użyć tych uroczych pająków do dekoracji domu w Halloween. Można je założyć, ale też zawiesić.

Zabawa z dziećmi

majsterkowicze-pudełka na jajka-dzieci-play-dragon-wielbłąd-dinozaur-czyściciel do fajek

Możesz użyć małego pudełka na jajka, aby zrobić smoka z pudełkami na jajka. Pudełko reprezentuje wtedy usta, które są zaopatrzone w język. Możesz też zrobić oczy z pudełek po jajkach, a dokładniej z dwóch kubków i reszty papieru lub filcu. Dinozaury i wielbłądy również powstają szybko i łatwo.

Rękodzieło z kartonu na jajka – krokodyl z całych pudełek

majsterkowicze-pudełka na jajka-krokodyl-ślimak-łatwy-konik polny-świerszcz

Możesz też zrobić zabawne krokodyle z pudełek po jajkach z kartonów z całymi jajkami. Możesz zobaczyć jak dokładnie na powyższym obrazku. Urocze ślimaki z kubka i koniki polne, które robisz jak gąsienicę, a następnie dodajesz skaczące nogi, są również warte popołudnia z rękodziełem. Po prostu pozwól swoim dzieciom wybrać zwierzęta, które chcą zrobić.

Jeże dla dorosłych i starszych dzieci

druciarz-jajka-pomysł-jeż-druciarz-projekt-instrukcje-srebrny

Ten jeż z pudełkami na jajka jest trochę bardziej złożony, ale tym piękniejszy. Najpierw z grubsza ukształtuj ciało. Możesz użyć do tego papieru lub czegokolwiek innego, co masz pod ręką. Utwórz trójkąt. Końcówka służy jako nos i jest przykryta kawałkiem z kartonu jajka. Do sukienki uszytej potrzebne są dalsze elementy w postaci arkuszy z pudełka. Po przyklejeniu wszystkiego możesz spryskać jeża dowolnymi kolorami.

Śmieszne pomysły dla wszystkich grup wiekowych

majsterkowicze-pudełka na jajka-pszczoła-wiosna-ryba-krab-krab-pingwin

Tutaj możesz zobaczyć pszczołę, o której wspominaliśmy wcześniej. Podobnie jak pająk, możesz również zrobić kraba. To wymaga tylko dwóch nożyczek. Rybę robisz z dwóch filiżanek, a także żabę. Do wykonania płetw użyto gumy piankowej. Masz tu również inny wariant do robienia pingwinów z pudełek na jajka.

Crafting z pudełkami na jajka na Boże Narodzenie

Tinker-pudełka na jajka-świąteczne-renifery-bobble-nose-rudolf-papier-poroże

Jeśli chcesz zrobić coś z kartonów na jajka na Boże Narodzenie, ten renifer jest świetnym pomysłem. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie czerwonego nosa jest oczywiście pomoc bobble lub filcowa kulka. Sam decydujesz, czy użyjesz papieru, filcu lub gumy piankowej na uszy i poroże.Zwierzęta z kartonu jajek to świetny sposób na ponowne wykorzystanie mniejszych resztek. Jeśli więc nadal masz materiały z innych projektów, możesz bezpiecznie ich użyć podczas tworzenia zwierząt z pudełek na jajka.