Pomysły na rękodzieło

Twórz zabawki dla kotów samodzielnie – pomysły i sugestie dotyczące świetnych zabawek

Zrób własne zabawki dla kota papierową torbę-kocie-jedzenie-żywność

Namiętni miłośnicy i właściciele kotów wiedzą, że koty lubią być zajęte i cieszyć się zmianami w codziennym życiu. Dla tygrysa domowego zabawa jest substytutem polowania na świeżym powietrzu. Ponadto zabawa z własnym kotem to ekscytująca aktywność nie tylko dla Twojego pupila. Zabawa wzmacnia połączenie z aksamitną łapą. Nie zawsze musisz kupować drogie zabawki w sklepach zoologicznych dla swojego współlokatora ze zwierzętami. Sam rób zabawki dla kotów to świetny pomysł, nie tylko dlatego, że jest tańszy, ale dlatego, że pozwala zaspokoić potrzeby i preferencje kota. Poniżej przedstawiamy sugestie, wskazówki i świetne pomysły na rękodzieło na domowe zabawki dla kotów.

Majsterkuj swoje własne zabawki dla kota – zapewnij odpowiednie bodźce do zabawy, aby się nie nudzić

Kot-poduszka-uszyj-sam-zrób-to-sam

Oprócz odpowiedniego jedzenia i dużej ilości ruchu, wymagający czworonożni przyjaciele potrzebują wyzwań, aby byli usatysfakcjonowani i nie nudzili się. Twój kot to bez wątpienia mała osobowość z własnym charakterem. Na przykład są figlarne koty, które widzą potencjalną zabawkę w prawie każdym przedmiocie. Zdecydowanie potrzebujesz odpowiednich bodźców do zabawy. Zaoferuj swojemu kotu różne rodzaje gier. Na przykład stwórz grę ciągów. Czy twój kotek kocha piórko, czy bardziej lubi różne małe przedmioty? Projektując wędki do zabawy, możesz zaspokoić gusta swojego kota.

Stwórz własną zabawkę dla kota – wędkę dla kota zgodnie z preferencjami Twojego kota

kulki wędkarskie z piór kota

Weź sznurek lub wstążkę do wędki dla kota i zawiąż ją na jednym końcu wędki. Jeśli chcesz, możesz również naprawić taśmę za pomocą taśmy samoprzylepnej. W dziale pasmanterii jest ogromny wybór sznurków. Po prostu wypróbuj, co lubi Twój kot. Niektórzy uważają, że lekkie, bardzo elastyczne sznury są bardzo elastyczne, inni lubią ciężkie sznury, które wiją się po podłodze. Wszelkiego rodzaju pióra, duże guziki i perły, niespodzianki, które wypełniasz grzechoczącymi przedmiotami oraz małe pluszaki są atrakcyjną zdobyczą dla Twojego kota, na który lubi polować. Wybierając, możesz naprawdę puścić wodze fantazji! Nie zapominaj, że Twój kot domowy zawsze musi wygrywać. Jeśli nie złapie żadnej ofiary, szybko straci radość z zabawy.

Stwórz własne zabawki dla kota z walerianą i kocimiętką

miętowy-can-cat-cat-zabawka-majstrowanie

Innym typem kota są koty przytulanki. Potrzebują obszernych przytulanek i doceniają puszyste pluszowe zabawki i kocyki. Możesz również zaoferować takiemu kotu saszetkę z walerianą lub miętą. Pachnąca zabawka ma lekko odurzające działanie, które zwiększa zainteresowanie kota zabawą i aktywnością. Kocimiętka swoją magiczną mocą obudzi w Twoim domu tygrysa. Wystarczy zdobyć suszoną kocimiętkę lub korzeń kozłka i wymieszać zioła z owczą wełną, sieczką orkiszową lub ryżem. Włóż pachnącą miksturę do woreczka z organzy lub starej skarpetki, którą dobrze zawiążesz. Jeśli chcesz, możesz sam zrobić kombinowaną zabawkę dla kota. Na powyższym obrazku widać prosty i świetny projekt rzemieślniczy. Napełnij pustą plastikową puszkę kocimiętką i włóż jeden koniec wstążki do puszki. Następnie szczelnie zamknij pojemnik taśmą klejącą. Teraz możesz zrobić wybraną zabawkę na drugim końcu liny.

Stwórz własną mysz jako zabawkę dla kota

lina-ofiara-myszy-pióro

Zrób typową zdobycz dla swojego zwierzęcego przyjaciela, taką jak mysz lub ptak. Każdy kot będzie próbował upolować taką zdobycz. Aby zrobić mysz, potrzebujesz dwóch dużych kulek, które sklejasz nietoksycznym klejem. Weź kawałek szarego materiału, złóż go i wytnij kształt łezki. Umieść przyklejoną kulkę na materiale i zamknij ją. Pętla lub cienki sznurek służy jako ogon. Teraz wystarczy skleić tkaninę ze wszystkich stron i pomalować myszką oczka. Z pustych rolek papieru toaletowego można wykonać różne zabawki.

pompon-tkanina-majstruje-majstruje przy kotach

Na przykład możesz nacisnąć pustą rolkę papieru toaletowego między palcami z jednej strony, aby utworzyć spiczasty kształt. Weź grubą nić i owinąć ją ciasno wokół rolki papieru. Możesz także sam zrobić świetne zabawki dla kotów z tektury. Wytnij z tektury pięć kół tego samego rozmiaru w czterech różnych rozmiarach. Weź nitkę i zawiąż drewniany koralik. Następnie nawlecz wszystkie 5 kółek każdego rozmiaru, zaczynając od najmniejszego. Ze względu na różne rozmiary z niewielkimi różnicami wielkości tworzony jest pożądany kształt myszy. Możesz też wyciąć uszy z tekturowego koła, a na koniec zawiązać kolejny drewniany koralik.

Oferuj smakołyki w zabawny sposób

drewniane pudełko-dziury-kot-prey-lina

Jest jeszcze inny typ kota, który nie lubi się ruszać i tak naprawdę lubi wyprowadzać się ze swojego przytulnego miejsca tylko wtedy, gdy oferuje się coś do jedzenia. Ale to nie tylko tak zwany kot Garfield, który uwielbia smakołyki. Jeśli chcesz zachęcić swojego współlokatora do ruchu, nie tylko daj mu suchą karmę, ale też trochę rzuć mu wyzwanie. Zwierzę musi podjąć wysiłek, aby zdobyć smakołyki. Możesz łatwo i bez wysiłku samodzielnie wykonać idealne zabawki dla kotów z wielu artykułów gospodarstwa domowego. Z pustego ręcznika kuchennego lub z pustego opakowania po chipsach z pokrywką możesz zrobić bułkę na przekąskę dla swojego pupila.

kause-mysz-dziurka-karton-papier-lina

Wytnij kilka otworów w rolce papieru. Upewnij się, że szczeliny są wystarczająco duże, aby smakołyki zmieściły się, ale nie wypadały zbyt łatwo. Przykryj rolkę papierem do pakowania i ostrożnie szturchnij małe otwory. Krawędzie szczelin można wzmocnić taśmą klejącą. Nałóż pokrywkę na rolkę i napełnij domową zabawkę suchą karmą. Umieść wałek na podłodze i lekko nim poruszaj, aby kot mógł usłyszeć, że coś jest w środku. Gdy twój kot odgrywa rolę, będzie ją ciągle szturchał, powodując stopniowe spadanie smakołyków. Jeśli nie masz czasu na rękodzieło, możesz w tym samym celu napełnić małą, pustą plastikową butelkę suchą karmą i pozostawić ją otwartą bez pokrywki.

Mysia-dziurka-majstrować-siebie-kocie-zabawki-kulki

Puste pudełka po butach lub pudełka na chusteczki nadają się również do “zadrapania”. Pudełka na chusteczki praktycznie trzeba tylko upiększyć. Wymiary wydłużonego otworu idealnie pasują do smakołyków i małych kocich łap. Jeśli chcesz zrobić większe pudełko do zabawy z pudełka na buty, najpierw musisz je skleić i wyciąć kilka otworów w pokrywie i bokach pudełka. Otwory muszą mieć rozmiar łapy, aby kot mógł łatwo dostać się do jedzenia. Możesz pociąć kilka rolek papieru toaletowego lub papieru kuchennego o różnych długościach i skleić je jedna na drugiej. Napełnij poszczególne tuby upragnionym smakołykiem i pozwól swojemu kotkowi samemu łowić nagrodę. Możesz otworzyć większe pudełko z wieloma otworami i tam też schować zabawki.

Stwórz własną zabawkę dla kota – drapak dla kotów 

pudełko-torba-kot-majstruje

Jeśli Twój kot jest bardziej powściągliwy i lubi się chować, możesz zaoferować mu wspaniałe schronienie. Użyj większego pudełka, do którego kot może wejść. Przymocuj wiszącą zabawkę do sufitu pudełka. Więc twój mały współlokator może się ukryć i bawić. Jeśli jesteś właścicielem kota, który lubi wysuwać pazury, drapak lub drapak to idealna zabawka dla Ciebie. Oczywiście możesz zaprojektować drapak w różnych kształtach i rozmiarach oraz dodać inne ciekawe elementy, takie jak wiszące zabawki lub hamak, jeśli chcesz.

Zrób własną zabawkę dla kota – sam stwórz atrakcyjną deskę do skrzypiec dla kotów

papier toaletowy rolka karton jajko deska fummel kot

Własnoręcznie wykonane gry z kotami wymagają nie tylko ogólnego dobrego samopoczucia Twojego ulubionego zwierzaka, ale także jego inteligencji. Jedną z zabawek, które zachęcają koty do myślenia, jest wymyślona w Szwajcarii przez Helenę Dbalý deska do zabawy dla kotów. Nawet bez umiejętności manualnych możesz stworzyć wyjątkową deskę do skrzypiec dla kota. Twój współlokator na czterech łapach z natury uwielbia grzebać. W naturze zwierzęta nie otrzymują pożywienia bezpośrednio na talerzach. Przy różnych budżetach i odrobinie umiejętności możesz wyczarować w domu taką niezdarną deskę, na której Twój kot będzie mógł naprawdę się wyszaleć.

wino-karton-karm dla kota

Do tego wspaniałego projektu rękodzieła potrzebna jest drewniana deska, na której można przykleić różne „nieumiejętne dodatki”. Do klejenia użyj kleju bez rozpuszczalników. Tutaj nie ma ograniczeń dla kreatywności. Dołącz puste rolki papieru toaletowego, kartony po jajkach, opakowania herbaty lub puste kubki po jogurcie. Zarówno deskę do zabawy dla kota, jak i elementy kartonowe można pokryć lakierem odpornym na ślinę, co zapewnia ich trwałość. Puste, żółte jajka od dziecięcej niespodzianki, wewnętrzne działanie bombonierek i fragmenty nieużywanych fajek z części sanitarnej nadają się jako klocki do budowy grzebienia.

zdrap-post-thread-ombre-zbuduj-siebie

Karnisze i pierścienie to idealne moduły. Jeśli chciałbyś wyposażyć samodzielnie wykonaną deskę do skrzypiec w moduł ukorzeniający, szyszki, duże żołędzie, małże, muszle ślimaków, kamienie i gałęzie będą bardzo pomocne. Łupiny orzecha kokosowego i laski bambusowe to doskonałe materiały budowlane. Jeśli masz w domu stare i nie nadające się do użytku zabawki, możesz wzbogacić kolejne moduły o klocki Lego, drewniane klocki lub duże kulki do zabawy. Ułóż wszystkie przedmioty w odpowiedniej odległości od siebie, aby kot nie został złapany łapami. Wkrótce zdziwisz się niespodziewanymi zdolnościami, które Twój słodki kot może osiągnąć przy odrobinie praktyki.

Sam rób zabawki dla kota – zwróć uwagę na bezpieczeństwo swojego zwierzaka

Pudełko na zabawki dla kota

Przy tworzeniu własnych zabawek dla kota najważniejsze jest, aby Twój pupil nie zrobił sobie krzywdy. Upewnij się, że używasz naturalnych i nietoksycznych materiałów oraz że od samego początku rozpoznajesz pułapki na urazy. Nieodpowiednimi materiałami są szkło, guma, plastikowe torby, wata i kruche części plastikowe. Upewnij się, że twój domowy tygrys nie zostanie złapany w sznurki lub połknie elementów zabawki.