Pomysły na rękodzieło

Twórz samodzielnie oryginalne kalendarze adwentowe – proste instrukcje i szablony do rękodzieła

Coś, czego większość ludzi nie może się doczekać, gdy zbliża się sezon adwentowy, to prawdopodobnie kalendarz adwentowy. Radość z codziennego otwierania nowych drzwi i zaskoczenia zawartością jest bardzo duża zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nic więc dziwnego, że ludzie lubią podarować swoim bliskim kalendarz adwentowy. Ale nie zawsze trzeba to kupić, bo domowy można cudownie dopasować do gustu odbiorcy, a także indywidualnie wypełnić wszystkim, czego dusza zapragnie. Chciałbyś podarować w tym roku kalendarz adwentowy DIY, a nawet sam go wykorzystać? Następnie możesz wybrać jeden z naszych pomysłów i samodzielnie stworzyć kreatywny i niepowtarzalny kalendarz adwentowy!

Stwórz własny kalendarz adwentowy - kreatywne i proste pomysły z papieru

Stwórz swój własny kalendarz adwentowy z motywami sów

Stwórz własny kalendarz adwentowy w formie girlandy sów

Kalendarz adwentowy, który dodatkowo ozdobi mieszkanie w okresie świątecznym? Dostajesz to bez wątpienia z takim modelem w postaci sów. A kiedy od razu odkryjesz, jak łatwo jest zrobić ten kalendarz, zakochasz się w nim! Czego potrzebujesz, aby zrobić kalendarz adwentowy z sów:

 • Papierowe torby
 • wzorzysty papier rzemieślniczy (oczywiście odpowiedni jest również jeden kolor)
 • okrągłe naklejki lub duży dziurkacz do wybijania oczu (odpowiednie są również przyciski)
 • czarny papier (i mniejsze dziurkacze) lub pisak dla źrenic
 • Naklejki z numerami lub samodzielnie wyciętymi kształtami, które możesz samodzielnie oznaczyć
 • Klej, nożyczki
 • Sznurek i spinacze do bielizny

Stwórz swój własny sowy kalendarz adwentowy – instrukcje

Zrób sowy z torebek chleba i stwórz własny kalendarz adwentowy

Aby uzyskać kształt dzioba, musisz najpierw złożyć otwartą krawędź papierowej torby. Aby to zrobić, stań przed sobą i palcami wskazującymi wciśnij dwa krótkie boki otworu do środka (jakbyś owijał prezent). Długie boki również automatycznie toczą się do wewnątrz. Wciśnij krótsze boki do środka, aż długie boki osiągną punkt i złóż wszystko, aby ponownie się nie rozłożyło. Teraz złóż dwie końcówki do przodu, aby zamknąć torbę i jednocześnie uzyskać dziób sowy.

Teraz możesz samodzielnie wykonać pozostałe elementy sowiowego kalendarza adwentowego: Do ​​brzucha potrzebujesz owalnych kształtów z wzorzystego papieru, z którego odcinasz jedną trzecią dolnej części. Możesz użyć pierwszego kształtu jako szablonu dla pozostałych. Następnie przyklej brzuchy do torebek. Następnie z okrągłych naklejek zrób oczy lub naklej na nie perforowane, białe kółka, a następnie mniejsze źrenice. Odpowiednie są również guziki, które najlepiej można naprawić za pomocą gorącego kleju. Ponumeruj i wypełnij sowy, jak chcesz i zawieś je na sznurku za pomocą spinaczy do bielizny.

Proste instrukcje dla sów do wypełnienia z rolek papieru toaletowego i filcu

Jeśli lubisz sowy, możesz stworzyć inne warianty kalendarza adwentowego z sowami. Na przykład, co powiesz na ten prosty pomysł z powyższego obrazka, do którego możesz użyć rolek toaletowych? Otwarte końce są po prostu składane do wewnątrz, a rolki są następnie ozdobione skrzydełkami z filcu lub papieru oraz innymi elementami. Poszczególne sowy możesz ponumerować wycinanymi numerami, naklejkami lub możesz na nich dowolnie pisać.

Majstrować zwierzęta do kalendarzy adwentowych z torebek chleba

Zrób piękne zwierzęta z worków chleba i wypełnij je słodyczami i prezentami na okres świąteczny

Wariant z torebkami na chleb jest odpowiedni nie tylko dla sów. W zasadzie możesz wybrać dowolne zwierzę, z którego chcesz zrobić taki kalendarz adwentowy do wypełnienia. To dodatkowe elementy, które składają się na każde zwierzę: na przykład króliki potrzebują długich uszu, lisy potrzebują spiczastych, trójkątnych uszu i puszystego ogona, a myszy potrzebują okrągłych uszu. Bądź kreatywny!

Miasto kalendarza adwentowego Tinker

Stwórz własny kalendarz adwentowy w formie miasta z domów

Jeśli chciałbyś samodzielnie wykonać oryginalne kalendarze adwentowe, takie małe miasteczko czy wieś to naprawdę świetny pomysł. Bez wątpienia ten wariant jest jednym z najbardziej lubianych kalendarzy adwentowych, ponieważ stanowi również wspaniałą ozdobę świąteczną. Możesz uzupełnić domy druciane małymi drzewkami, watą lub białym kocem (dla śnieżnego krajobrazu) i stworzyć prawdziwą atrakcję: Jak majsterkować domy:

 • brązowy papier rzemieślniczy lub cienki karton
 • taśma klejąca
 • Linijka, ołówek, nożyczki
 • Nóż rzemieślniczy i odpowiednia podkładka
 • Naklejki z numerami lub flamastry do pisania

Kalendarz adwentowy Tinker – instrukcje

Wytnij prostokąt z papieru, złóż go i wytnij okno nożem rzemieślniczym

Wytnij z papieru budowlanego prostokąt o dowolnym rozmiarze. Złóż go na pół, a następnie złóż dwie połówki na pół, aby uzyskać cztery boki domu. Następnie zaprojektuj kształt dachu, mierząc linijką środek drugiego i czwartego boku domu, zaznaczając, a następnie wycinając. Teraz możesz wycinać okna i drzwi nożem hobbystycznym. Następnie sklej oba końce prostokąta taśmą klejącą i masz dom.

Majstrować w małych domkach i wypełniać je cukierkami i światełkami

Wreszcie nadal potrzebujesz dachu. Aby to zrobić, zmierz szerokość i długość otworu u góry, a następnie wytnij z tego samego papieru konstrukcyjnego prostokąt, który jest nieco większy niż te wymiary, aby wystawał trochę ze wszystkich stron. Złóż prostokąt na pół i przyklej go do domu. Teraz możesz samodzielnie wykonać inne domy w różnych rozmiarach do kalendarza adwentowego i oznaczyć je numerami. Po ich ustawieniu możesz umieścić wokół nich sznur świateł i oświetlić domy. Innym wariantem byłoby majstrowanie w kilku kolejnych domach, a następnie umieszczenie ich na podgrzewaczach LED, aby oświetlić je od wewnątrz.

Drzewka majsterkowicze do kalendarza adwentowego z pudełkami

Stwórz swój własny kalendarz adwentowy z pudełkami i szyszkami z brokatem

Świetnym uzupełnieniem wiejskiego kalendarza adwentowego są drzewka, do których można wykorzystać pudełka o dowolnym kształcie. Oczywiście możesz również stworzyć swój własny kalendarz adwentowy w całości z drzew, jeśli ci się bardziej podoba. Drzewka wykonane są z dekorowanych szyszek sosnowych i mają imitować jodły.

 • Pudełka o dowolnym rozmiarze i kształcie
 • Szyszka
 • Gorący klej i klej rzemieślniczy
 • Brokat
 • pędzel
 • Wata lub polyfill
 • Cyfry z filcu lub papieru (alternatywnie biały długopis lub farba akrylowa do swobodnego pisania)

Kalendarz adwentowy Tinker z pudełek z szyszkami

Instrukcja rękodzieła z dziećmi - udekoruj szyszki brokatem

Ten pomysł na kalendarz adwentowy jest naprawdę niezwykle łatwy do wykonania, aby Twoje dzieci również mogły się przyłączyć. Najpierw przyklej szyszki sosnowe do pokrywek pudeł za pomocą gorącego kleju. Aby to zrobić, musisz trzymać szyszki pionowo, aż klej wyschnie. Następnie nałóż klej na końcówki łusek i posyp je brokatem. Gdy klej wyschnie, możesz po prostu strząsnąć nadmiar brokatu.

Udekoruj pudełka szyszkami i naśladuj sosny, aby uzyskać uroczą wioskę

Następnie rozerwij watę lub watę na mniejsze kawałki, rozprowadź klej na powiekach wokół szyszki i przyklej kawałki waty. Teraz przyklej numery do pudełek lub ponumeruj je markerem lub farbą akrylową i gotowe! Wtedy możesz w końcu sam zapełnić kalendarz adwentowy jakimiś słodyczami lub innymi prezentami. Pudełka oferują dużo miejsca.

Stwórz własny kalendarz adwentowy – krasnale z rolek papieru toaletowego

Zrób sobie elfy do kalendarzy adwentowych z rolek toaletowych i papieru

Jeśli szukasz uroczego kalendarza adwentowego dla dzieci, możesz zrobić ten kalendarz adwentowy z krasnali. Stosowane są zwykłe rolki papieru toaletowego i szablony, które można znaleźć i wydrukować poniżej. Do tego prostego projektu potrzebne będą następujące rzeczy:

 • Loo rolki
 • szablony
 • cienki papier rzemieślniczy, bibułka lub bibułka
 • linia
 • Nożyczki, taśma
 • Filcowe pióro

Kalendarz adwentowy Tinker – Instrukcja

Instrukcja rękodzieła dla małych krasnali jako alternatywa dla klasycznego kalendarza adwentowego

Wydrukuj i wytnij szablony. Przykryj jeden z otworów rolek zwykłym białym papierem (lub bibułą), umieszczając go na otworze, składając boki i przyklejając je do rolki. Następnie owinąć gnomy wokół rolek i również skleić końce. Następnie możesz oznaczyć śnieżkami trzymanymi przez elfy liczbami. Następnie odetnij kolejny kawałek papieru o długości odpowiadającej obwodowi rolki. Złóż jeden z dłuższych boków do wewnątrz (patrz zdjęcie w instrukcji powyżej) i sklej końce razem. Nałóż bok z zakładką na rolkę i zawiąż drugą stronę sznurkiem, aby zrobić spiczasty kapelusz. Teraz powinieneś być w stanie łatwo zdjąć kapelusze, aby wypełnić gnomy.

Kalendarze adwentowe Tinker – szablony do wydrukowania

Szablon dla krasnali do wydrukowania w jasnych kolorach

Szablon rzemiosła Gnome do kalendarza adwentowego

Pomysł na kalendarz adwentowy dla dzieci z elfami

Imp z kwiatowym wzorem

Darmowe szablony kalendarza adwentowego dla Mikołajów

Zrób sam kalendarz adwentowy – pomysł z paczką i workiem

Stwórz swój własny kalendarz adwentowy z paczkami i workami do zawieszenia

Jeśli szukasz pomysłów na kalendarz adwentowy, które są szczególnie szybkie i łatwe, ale nadal ładne, możesz również sam zrobić prosty kalendarz adwentowy z małych paczek. W tym celu możesz wybrać np. dwa warianty z powyższego obrazka. Możesz użyć torebki z tkaniny lub torebek na chleb, jak w przykładzie z sowami. Pudełka zapałek też są idealne.

Piramida z torebki i pomysł na oznaczenie farbą do tekstyliów i szablonem

Możesz malować i pisać w kalendarzu adwentowym z torebką, jak chcesz, farbami do tekstyliów, a woreczki na chleb możesz ozdobić farbami akrylowymi, ale także prostymi flamastrami i markerami, a także etykietami lub naklejkami. Ogólnie można tu puścić wodze fantazji.

Przechowuj w pudełkach

Stwórz swój własny kalendarz adwentowy z paczek i ułóż je w drewnianym pudełku

Gotowe paczki można oczywiście zawiesić na sznurku (lub na wieńcu, jak w poniższym przykładzie). Ale co powiesz na inny pomysł? Proste drewniane pudełko wygląda bardzo ładnie i idealnie nadaje się do przekształcenia w kalendarz adwentowy. Jeśli jednak chcesz zrobić taki kalendarz adwentowy z pudełek, warto przypiąć cyfry wyżej, aby były również widoczne bez konieczności długiego grzebania w pudełku. Małe pudełka mogą być również eksponowane w pudełku na wino lub innym drewnianym pudełku.

Pudełko herbaty jako rustykalny pomysł na kalendarz adwentowy z małymi torebkami słodyczy

Bardzo praktyczne do tego celu są również pudełka na herbatę, które są podzielone na osobne przegródki i trzeba je tylko opisać. Następnie w każdej przegródce możesz umieścić saszetkę lub paczkę z prezentami lub słodyczami. Kalendarz adwentowy DIY może być tak prosty!

Zrób świąteczny wieniec

Stwórz swój własny kreatywny kalendarz adwentowy w formie świątecznego wieńca z pudełkami i torebkami

A co powiesz na majstrowanie przy tak wspaniałym kalendarzu adwentowym z paczkami? Jest to wieniec, na którym można powiesić zarówno małe torebki, jak i pudełka. Dzięki kilku zielonym gałązkom świąteczna dekoracja wygląda świeżo i jeszcze atrakcyjniej, dzięki czemu przyciąga wzrok nawet po okresie adwentowym. Potrzebujesz:

 • Tamborek
 • Pudła
 • Saszetka
 • linia
 • taśma
 • zielone gałązki (np. rozmaryn, kamelia lub zieleń jodły)
 • Pióro tekstylne
 • Drut kwiatowy

Świąteczny wieniec z zielonymi gałązkami, torebkami i pudłami do powieszenia

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać ten kalendarz adwentowy, najpierw przywiąż zieleń drutem do dowolnego punktu na ramce do haftowania. Następnie można ponumerować i wypełnić woreczki i pudełka, po czym przywiązać je do pierścienia sznurkiem o różnej długości. Użyj wstążki, aby zawiązać pętlę wokół pierścienia, aby go zawiesić, a także ładną kokardkę. Piękny świąteczny wieniec gotowy!

Pomysł z papierowych torebek na gałęzi jako dekoracja ścienna kalendarza adwentowego