Pomysły na rękodzieło

Twórz samodzielnie jesienne dekoracje do ogrodu – 11 kolorowych pomysłów, przy których nawet początkujący mogą majstrować!

Zbliża się wspaniały sezon – jesień jest tuż za rogiem i wkrótce przyniesie nam wszystkie swoje romantyczne kolory, dzięki którym tworzy swój niepowtarzalny klimat. A jeśli myślisz o jesieni, prawdopodobnie wyobrażasz sobie wszystkie projekty rękodzielnicze, które możesz teraz zrealizować. Kolorowe liście, liczne owoce, takie jak kasztany, żołędzie i buki w połączeniu z gałązkami pełnymi jagód i innych naturalnych materiałów są idealne do wykonania pięknych, a przede wszystkim trwałych dekoracji. Uzupełnij przyrodniczy spektakl w ogrodzie kilkoma takimi rękodziełami! Zebraliśmy kilka pomysłów, które możesz wykorzystać do samodzielnego wykonania jesiennych dekoracji do ogrodu.

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu – udekoruj stół ogrodowy

Sam zrób kosz ze świecą jako jesienną dekorację do ogrodu - udekoruj kasztanami

Jesień wciąż oferuje wystarczająco dużo słonecznych dni, że możemy wygodnie spędzić czas przy filiżance kawy na tarasie lub w ogrodzie. Nie zaniedbuj więc miejsca do siedzenia i udekoruj swój stół, wykonując jesienną dekorację na stół ogrodowy. Taki druciany kosz z jesiennymi orzechami, takimi jak kasztany, i romantyczna świeca idealnie pasuje, a także jest super szybki i łatwy. Kosz nadaje dekoracji rustykalnego charakteru, ale oczywiście możesz użyć także dowolnego innego pojemnika. Włóż do niego świecę i rozłóż wokół niej kasztany. Oczywiście możesz również użyć innych owoców, gdy samodzielnie wykonasz tę jesienną dekorację do ogrodu.

Jesienna dekoracja w ogrodzie w stylu vintage

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu - udekoruj podwórko i wejście klatką dla ptaków lub latarnią

Wszystko wykonane z kutego żelaza i ładnie ozdobne jest idealne do stworzenia nastroju vintage. Stara klatka dla ptaków jest idealna, jeśli chcesz samodzielnie wykonać piękną jesienną dekorację ogrodu bez większego wysiłku. Po prostu wypełnij ją rzeczami, które kojarzą Ci się z jesienią – dyniami, jabłkami, szyszkami itp. Wypełnioną klatkę możesz następnie wyeksponować na dopasowanym stoliku bocznym lub obok drzwi wejściowych, jeśli masz jesienne dekoracje w ogrodzie, zwłaszcza w domu wejście chcesz ustawić.

Ten pomysł świetnie sprawdza się również z dużymi lampionami.

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu – parasol z kolorowymi liśćmi

Zrób sam oryginalny parasol jako jesienną dekorację ogrodu z liśćmi

Czy nadal masz stary parasol, który nie spełnia już swojego celu? Długo nie wyrzuca się do kosza, tylko spójrz, jak piękną ozdobę ogrodową możesz z niej zrobić na jesień! Jeśli samodzielnie wykonasz tę jesienną dekorację do ogrodu, masz wybór: użyj prawdziwych liści, które zebrałeś wcześniej podczas spokojnego spaceru z dziećmi lub użyj sztucznych jesiennych liści. Możesz również decydować o kolorystyce. Stwórz pstrokaty wzór, monochromatyczny projekt lub bądź szczególnie kreatywny i stwórz równomierny gradient kolorów.

Parasol z kolorowymi jesiennymi liśćmi jako jesienna dekoracja na zewnątrz

Tak czy inaczej, zacznij od zewnętrznej krawędzi otwartej parasolki i przyklej kilka arkuszy na miejscu (gorący klej dobrze się do tego nadaje). Następnie utwórz następny rząd, który powinien trochę zachodzić na poprzedni. Stopniowo kieruj się ku czubkowi parasola. Następnie możesz użyć parasola w kształcie liścia w ogrodzie jako jesiennej dekoracji. Nawiasem mówiąc, parasol nadaje się również do tego pomysłu na rzemiosło.

Pomysł na rękodzieło z prawdziwą dynią

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu z dyniami i liśćmi

Jeśli chcesz wykorzystać prawdziwe dynie, polecamy teren zewnętrzny. Chłodniejsza pogoda zapewnia, że ​​będą one trwać dłużej niż na przykład w pomieszczeniach. Ale oczywiście powinieneś również wybrać miejsce w ogrodzie, które nie jest bezpośrednio oświetlone przez słońce. Jeśli znalazłeś takie miejsce, możesz również samodzielnie wykonać tę jesienną dekorację do ogrodu. Przyklej dynię po prostu liśćmi i, jeśli chcesz, zimozielonymi gałązkami.

Pomaluj dynię na biało i udekoruj decoupage listkami

Liście w jasnych kolorach pojawiają się, gdy użyjesz jasnej dyni lub pomalujesz ją wcześniej białą farbą. Po wyschnięciu farby same liście najlepiej przykleić Mod Podge lub innym klejem do serwetek, aby były całkowicie uszczelnione. Najpierw nałóż klej na liść, przyklej go do dyni, a następnie rozprowadź na nim kolejną warstwę kleju. Początkowo białawy klej po wyschnięciu staje się przezroczysty.

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu – inny rodzaj doniczki

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu z dyni jako doniczek

Masz ochotę na pomysł z prawdziwymi dyniami? Co powiesz na używanie ich jak doniczki? Wydrąż dynię, ewentualnie dodaj otwory drenażowe lub przynajmniej warstwę drenażu i wypełnij ziemią. Następnie możesz w nim posadzić dowolne jesienne kwiaty. I choć ta jesienna dekoracja w ogrodzie przyciągnie uwagę wszystkich, możesz pójść o krok dalej i zaprojektować mini lub bajkowy ogród i zrobić jeszcze ładniejszą jesienną dekorację do ogrodu.

Sadzenie dyni i tworzenie bajkowego ogrodu jako jesiennej dekoracji ogrodowej

Ten projekt jest również bardzo odpowiedni dla dzieci. Wydrążanie dyni, ale także sadzenie i dekorowanie doniczek z pewnością sprawi maluchom dużo frajdy. Możesz wtedy z dumą podziwiać swoją własną pracę każdego dnia w ogrodzie.

Bukiet wielobarwnych liści

Prosty bukiet z gałązek i prawdziwych lub sztucznych jesiennych liści

A jeśli jesteś już w trakcie ozdabiania strefy wejściowej jesiennymi dekoracjami do ogrodu, również możemy zaproponować Ci prosty pomysł. Niezależnie od tego, czy chcesz jesienią przyciąć krzewy i drzewa, czy na spacerze zebrać naturalne materiały do ​​rękodzieła – proste gałązki z kilkoma kolorowymi listkami gdzieniegdzie świetnie nadają się na jesienny bukiet. Wystarczy włożyć je do metalowego dzbanka, wodoodpornego wazonu lub innego pojemnika i umieścić na tarasie, obok drzwi wejściowych, na zewnętrznej klatce schodowej lub w dowolnym innym miejscu. Nie znalazłeś żadnych gałęzi z liśćmi? Wystarczy wziąć gołe gałęzie i przykleić prawdziwe lub sztuczne za pomocą gorącego kleju.

Strach na wróble z doniczek

Zabawny strach na wróble z glinianych doniczek do jesiennej dekoracji ogrodu

Bardzo uroczą ozdobą, która od razu wprowadzi każdego w odpowiedni jesienny nastrój, jest taki strach na wróble z glinianych garnków. Możesz pomalować doniczki, jak chcesz, ale nawet jeśli zostawisz je w naturalnym kolorze, strach na wróble stanie się bardzo przystojny. Potrzebujesz dwóch tego samego rozmiaru na głowę i tułów oraz cztery mniejsze na ręce i nogi. Małe przywiąż do ciała sznurkami (przez otwory drenażowe) i przyklej słomkę do krawędzi tak, aby wystawała. Teraz przyklej głowę do pnia, a także załóż słomę na krawędź.

Alternatywnie możesz posadzić ładny kwiatek na głowie lub umieścić na talerzu jak kapelusz oprócz słomy. Możesz więc puścić wodze fantazji i samodzielnie wykonać własną jesienną dekorację do ogrodu. Połóż stracha na wróble na schodach, na pniu drzewa, a nawet na parapecie. Idealnie sprawdzi się również jako jesienna dekoracja na ławkę ogrodową. Na przykład wymień poduszkę do rzucania, umieszczając stracha na wróble na ławce!

Przedstaw numer domu w oryginalny sposób

Pomysł na strefę drzwi wejściowych - numer domu na białej dyni i kolorowych kwiatach

Prawdopodobnie już zanotowałeś numer domu na skrzynce pocztowej lub na fasadzie domu dla listonosza. Ale możesz tymczasowo uzupełnić lub nawet zastąpić to wariantem jesiennym. Użyj dyni jako rodzaju znaku przy wejściu lub na podwórku! Można to zrobić na różne sposoby. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tę jesienną dekorację do ogrodu, możesz:

Przedstaw numer domu na dyniach i samodzielnie wykonaj jesienne dekoracje do ogrodu

  • Zdejmij numery z elewacji domu i zamiast tego powieś je na dyniach.
  • Napisz sam numer domu na dyniach farbą.
  • Wytnij numer na dyniach, a następnie umieść w nich świece, aby można je było rozpoznać w ciemności.
  • Użyj naklejek lub szablonów.

Połóż cyfry na dyniach, udekoruj kokardkami i udekoruj przednie podwórko

Jak widać, zaprojektowane dynie można ułożyć bardzo różnie. Ustaw je lub rozłóż na różnych poziomach. Możesz także układać je jeden na drugim. Chcesz po prostu założyć jedną dynię? Następnie po prostu napisz numer na dużej dyni. Upewnij się jednak, że numer jest łatwo rozpoznawalny z daleka.

Tablica DIY jako znak powitalny

Zrób prosty znak powitalny ze starej lub nowej ramki na zdjęcia

Chciałbyś przywitać swoich gości takim stołem? Można go szybko wykonać i można go używać również o każdej innej porze roku – więc nie tylko idealny, jeśli chcesz samodzielnie wykonać jesienną dekorację ogrodu. Wystarczy ramka na zdjęcia (ze szkłem), której powierzchnię zmatowisz drobnym papierem ściernym. Następnie możesz go przemalować (lub możesz od razu uzyskać jeden w swoim kolorze). Gdy rama schnie, pomaluj szklany panel farbą tablicową. Jeśli pierwsza warstwa nie kryje dobrze, nałóż drugą po wyschnięciu pierwszej.

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu - zrób znak farbą tablicową

Teraz pozwól, aby wszystko dobrze wyschło, przyklej kawałek taśmy z tyłu ramy, aby utworzyć pętlę i ponownie zmontuj ramę. Teraz możesz zawiesić tabliczkę na drzwiach dzięki pętli i pisać na niej kredą, jak chcesz.

Girlanda na słupki lub balustrady

Udekoruj filary tarasów lub werand girlandami z winorośli

Zdobądź gałązki wierzby, winorośl lub gotową girlandę z gałązek i udekoruj je dowolnymi dekoracjami. W powyższym przykładzie zastosowano metalowe formy do pieczenia, ale oczywiście inne rzeczy również się nadają. Ważne jest, aby wyróżniały się kolorem od brązu gałęzi. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać tę jesienną dekorację do ogrodu, po prostu przywiąż wybrane elementy do girlandy i możesz nią udekorować teren na zewnątrz.

Można go wspaniale owinąć wokół słupów lub belek tarasu lub werandy, ale także wokół balustrady balkonu czy schodów. Czy masz baldachim? Więc trzymaj się tego! Jeśli chcesz, możesz również pracować w ciągu świateł, aby tworzyć piękne efekty świetlne w godzinach wieczornych.

Girlanda z kukurydzy na kolbie

Girlanda z kolby kukurydzy na jesienną dekorację na zewnątrz w rustykalnym stylu

Innym fajnym pomysłem na wiszącą girlandę jest ta zrobiona z kolby kukurydzy. Dzięki ciepłym kolorom emanują one odpowiednią atmosferą. Jak ona majstruje? Bardzo łatwo! Włóż haki do górnej części tłoków, a następnie przeciągnij linę przez te haczyki. Aby zapobiec późniejszemu ślizganiu się tłoków, należy użyć grubszej liny. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz po prostu zawiązać wstążki między kłosami, które utrzymają kłosy na miejscu.

Zrób sam jesienne dekoracje do ogrodu - fajne pomysły, które można szybko majstrować