Pomysły na rękodzieło

Twórz gąsienice z różnych materiałów – 28 pomysłów na majsterkowanie małych i dużych

Caterpillar majsterkować gałązki-owinąć-wokół-bobbles-środek do czyszczenia rur-jasne kolory

Kiedy zima zbliża się ku końcowi i powoli, ale pewnie zbliża się cieplejsza wiosna, często masz ochotę na rękodzieło, które kojarzy się z wiosną. Bo tak wpadamy w odpowiedni nastrój. Oprócz ręcznie robionych kwiatów i różnych dekoracji na Wielkanoc można wykonać wiele innych rzeczy. Szukasz zabawnego projektu rękodzielniczego, który możesz wykonać razem z dziećmi, to chcielibyśmy zaproponować Ci gąsienicę jako inspirację. Jeden Tinker gąsienica możesz użyć szerokiej gamy materiałów i chcielibyśmy przedstawić Ci kilka oryginalnych pomysłów do naśladowania w poniższych.

Zrób kolorową gąsienicę

Caterpillar majstrować guziki-zrób to sam-recykling-korek-kolorowa-stymulacja

Środki do czyszczenia rur mogą być bardzo przydatne, gdy chcesz samemu zrobić gąsienice. Użyj środków do czyszczenia rur, aby czułki, aby stworzyć gąsienice lub stworzyć kilka nóg z jego pomocą. Do tego pomysłu zrobiono również czułki z wielu guzików. Projekt rzemieślniczy jest świetny, gdy masz dużą kolekcję przycisków i nie wiesz, co z nimi zrobić.

Gąsienica majstruje przy spinaczach do bielizny i pomponach

Caterpillar majstrować spinacze do bielizny-drewniane-bobbles-zrób to sam-łatwe

Jeśli chcesz sam zrobić tę gąsienicę, nie musisz się zbytnio martwić. Wystarczy drewniany spinacz do bielizny i kilka pomponów w dowolnym kolorze. Przyklej kulki do zacisku i nałóż głupkowate oczy na pierwszy. Jeśli po zrobieniu gąsienicy przymocujesz również magnes do spodu klipsa, możesz użyć klipsa do przymocowania ważnych notatek do lodówki.

Gąsienica z pasków papieru

gąsienica majstrować spinacze do bielizny-drewno-quilling-papier-paski-filcowe-oczy

Jako alternatywę dla kulek można również uformować paski papieru w rolki, a następnie przykleić je do zacisku podczas robienia gąsienicy. W tym celu można również użyć korków i wcześniej pomalować je zgodnie z życzeniem. W tym przykładzie zamiast wyłupiastych oczu zrobiliśmy po prostu własne filcowe oczy. Czujniki mogą być również wykonane z filcu lub papieru.

Gąsienice robią rękodzieło z kolorowych koralików

koraliki tinker-gąsienicowe-kolorowe-pompony-wiggle-oczy-dzieci-prosty-sznurek-drut

Gąsienice perłowe są również bardzo ładne, a szczególnie dziewczynki będą cieszyć się majstrowaniem przy tych kolorowych dodatkach. Możesz zrobić gąsienicę z koralikami na różne sposoby. Po pierwsze, możesz nawlec koraliki na czyściki do rur. Następnie możesz uformować jeden koniec czyścika do rur w łeb. Ale odpowiednia jest również grubsza przędza lub drut.

Zrób gąsienice z pokrywek

gąsienica majstrować pokrywka-kolorowa-trawnik-papier krepowy-niebieski-żółty-czerwony-zielony

Innym świetnym pomysłem, który świetnie nadaje się do projektów recyklingowych, jest używanie starych pokrywek, jeśli chcesz zrobić majsterkowicza gąsienicy. Pokrywy mogą być skute i albo przyklejone do podstawy, albo połączone ze sobą wykałaczkami, drutem lub sznurkiem. Po prostu wypróbuj różne warianty. Jeśli chcesz zrobić szczególnie głodną gąsienicę, użyj zielono-czerwonej pokrywy na głowę zamiast kolorowej pokrywy.

Rzemiosło za pomocą koralików do naprasowania

gąsienica tinker perler koraliki-pomysł-biżuteria-zrób-to-sam-dzieci-łańcuch

Jeśli jeszcze nie majstrowałeś przy naprasowywanych koralikach, powinieneś to zrobić najpóźniej teraz i zrobić w ten sposób gąsienicę. Są to bardzo zabawne projekty rękodzieła, które są szczególnie zabawne dla dzieci i dla których istnieją różne szablony. Możesz również znaleźć u nas świetne szablony. Dla gąsienicy wymagany jest jeden szablon mniej. Może być również wykonany ręcznie.

Guma piankowa jako materiał

gąsienica tinker gąbka guma-motyl-zrób to sam

A co powiesz na zrobienie gąsienicy z gumy piankowej? Materiał ten jest łatwy w obróbce i trwalszy niż np. papier. Wytnij paski, a następnie zaokrąglij rogi. Niech elementy rosną w kierunku środka, a następnie znów maleją. Ponownie, do głowy będziesz potrzebować koła. Powyżej widać bardzo głodną gąsienicę.

Gąsienica 3D wykonana z gumy piankowej

Caterpillar tinker punch-circles-cutting-pipe cleaner-żółto-zielony

To także ciekawy wariant z gumą piankową. Potrzebujesz tylu kółek, ile chcesz wybić otworów, aby środki do czyszczenia rur zmieściły się przez otwór. W związku z tym potrzebujesz również środków do czyszczenia rur, a także koralików w tym samym kolorze i kulki styropianowej, jeśli chcesz zrobić gąsienicę. Możesz zobaczyć dokładnie, jak powinna wyglądać gąsienica na poniższym obrazku:

Instrukcje dotyczące robienia gąsienic

Gąsienica tinker gąbka gumowe pierścienie- majstrować-pomysł-zielone-owady

Kulkę przeciąć na pół, pomalować na dowolny kolor i po wyschnięciu farby wkleić do środka czyścik do rur. Abyś teraz mógł zrobić gąsienicę, alternatywne koraliki i kółka z gumy piankowej. Perły zapewniają, że koła są od siebie oddalone. Po osiągnięciu żądanej długości włóż środek do czyszczenia rur w drugą połowę kulki styropianowej po pomalowaniu tego.

Gąsienica wykonana z odcisków palców lub odcisków palców

Caterpillar majstrować odcisk palca-toe-odcisk-pomysł-farba-kolor

Możesz też zrobić takie zdjęcie z gąsienicą bardzo szybko i łatwo. Użyj farb palcowych i nałóż farbę na palce stopy. Duży palec u nogi, który ma stanowić głowę gąsienicy, może mieć inny kolor. Gąsienica może być również pstrokata. Teraz przyciśnij palce stóp do kawałka papieru lub płótna i pozwól farbie wyschnąć. Następnie można pomalować nogi i twarz. Świetny pomysł na zaprojektowanie kartek okolicznościowych!

Zrób gąsienicę z papieru

Caterpillar-Tinker-dzieci-nauka-do-nauka-punkty-dekoracja-ściana

Nauka może być świetną zabawą dzięki odpowiedniej technice. Na przykład naucz swoje dziecko liczb, numerując każdy element gąsienicy. Świetnie sprawdzi się jako kolorowa dekoracja w pokoju dziecięcym i sprawi maluchom ogromną radość. Możesz łatwo zrobić gąsienicę z kolorowych papierowych kółek i kilku nóg.

Pomysł na dzień matki

Caterpillar-Tinker-dzieci-zrób-to-sam-serca-walentynki-prezent-dzień matki

Jeśli tata chciałby pomóc dziecku w rękodziełach na Dzień Matki, ta wesoła gąsienica to świetny pomysł. Może służyć do projektowania mapy. Ale pomysł jest również bardzo odpowiedni na urodziny krewnego. Możesz zrobić gąsienicę, robiąc szablon serca, a następnie używając go do wycinania papierowych serc.

Technika quillingu dla gąsienicy

Caterpillar-Tinker-quilling-zdjęcie-kartka-pozdrowienia-papier-paski-zrób-to-sam-słońce

Możesz także zaprojektować kartki z życzeniami z taką gąsienicą. Być może słyszałeś już o quillingu. Paski papieru są po prostu używane do tworzenia szerokiej gamy ozdobnych obrazów. Gąsienica to dość prosty wariant. Do robienia gąsienic potrzebne są proste okrągłe kształty.

Tworzenie papieru

gąsienica-macierzyciel-papier-arkusz-klej-pierścienie-papierowe paski

Jeśli chodzi o rękodzieło z dziećmi, papier jest często pierwszym wyborem jako materiał. Z jednej strony dlatego, że zwykle masz go już w domu, az drugiej dlatego, że łatwo przy nim majstrować. Co powiesz na to, że jednocześnie majstrujesz przy prześcieradle z gąsienicą. Jeśli robisz liście za pomocą gąsienicy, możesz również dziurawić gotowe liście tu i tam. Liść wygląda, jakby gąsienica już go skubała.

Pierścienie z papieru drucianego

gąsienica-macierzyciel-papier-pierścienie-łańcuszek-zrób-zrób-to-instalacja-inspiracja-dzieci-pomysł

Po prostu sklej papierowe pierścienie lub zrób taki łańcuszek z pierścieni. Wybijasz dziury w głowie, a następnie wiążesz czyścik do rur jako macek. Możesz także zrobić gąsienicę z rolek papieru toaletowego. Wystarczy wyciąć pierścienie z rolki i skleić je jak w pierwszym wariancie lub otworzyć i na koniec skleić je razem w wariancie łańcuszkowym.

Rzemiosło z kamieni

gąsienica-druciarz-kamienie-farba-klej-dekoracja-ogrodu-gałęzie-naturalne materiały

Jeśli lubisz majstrować przy naturalnych materiałach, zdobądź kamienie mniej więcej tej samej wielkości i dwie gałęzie. Możesz teraz pomalować kamienie według własnego uznania i zaprojektować je za pomocą wzorów. Wtedy możesz zrobić z niego gąsienicę. Kamienie są sklejone. Kamień na głowę nie powinien być podawany z góry tylko twarzą. Na koniec przyklej dwie gałązki na głowie na czułki.

Majsterkowanie z pomponami

gąsienica-mason-inspiracja-bobble-czerwony-zielony-słoiki-mason-mason-pomysł

Użyj kolorowych pomponów, aby zrobić bardzo głodną gąsienicę. Aby to zrobić, po prostu sklej pompony. Jako alternatywę dla pomponów można również wspaniale pracować z kulkami filcowymi. Po prostu przekonaj się, z czym najlepiej pracujesz, co masz pod ręką lub co najłatwiej zdobyć. Zasadniczo możesz zrobić gąsienicę z prawie każdego materiału rękodzielniczego.

Caterpillar jako dekoracja imprezowa

gąsienica-majster-latarnia-impreza-dekoracja-pomysł-czerwony-zielony-koc

Impreza czy przyjęcie urodzinowe dla dzieci może mieć motyw wiosny lub gąsienicy, a następnie być odpowiednio udekorowane. Takie lampiony imprezowe doskonale nadają się do stworzenia gąsienicy. Zawieś je blisko siebie na suficie i zrób pierwszą latarnię z twarzą. Tak łatwo jest zrobić dużą gąsienicę!

Zrób gąsienicę z papierowych talerzy

Caterpillar-Tinker-party-pomysł-imienia-urodziny-papier-talerz-garland

Możesz także użyć gąsienicy do zawieszenia imienia urodzinowego dziecka na ścianie. Po prostu oznacz poszczególne elementy odpowiednimi literami podczas tworzenia gąsienicy i zwiąż ze sobą płyty. Gąsienica wykonana z papierowych talerzy to nie tylko świetna dekoracja na przyjęcia. Po prostu pomiń nazwę i użyj gąsienicy jako dekoracji ściennej.

Z balonów zrobić gąsienicę

Gąsienica-Tinker-balony-Głodne-Drzewo-dekoracja-w-ogrodzie

Pomysł z balonami jest również oryginalny i prosty. Dzięki niemu możesz udekorować nie tylko wnętrze domu, ale także ogród podczas przyjęcia. To, jak majstrujesz przy gąsienicy, z pewnością będzie jasne. Po prostu użyj tylu balonów, ile chcesz i w żądanych kolorach. Możesz zaprojektować oczy i anteny za pomocą papieru. Zwiąż balony razem i przypnij je w dowolnym miejscu.

Majsterkowanie Caterpillar z kartonem na jajka

gąsienica-majtka-jajko-karton-zielona-czerwona-sonda do czyszczenia rur

Przedstawiliśmy już sporo pomysłów na wykonanie z kartonów na jajka. A teraz pokażemy, jak zrobić gąsienicę z kartonu po jajkach. Albo użyj kilku kubków z pudełka i weź pojedyncze kubki i sklej je ze sobą. Najlepszym sposobem na uzyskanie wyglądu gąsienicy jest pomalowanie kartonu z jajkami i wyposażenie go w twarz i anteny.

Ładne pomysły na rękodzieło dla dzieci

gąsienica-majsterkowanie-słodkie-łatwe-maluchy-karton na jajka

Możesz też zrobić z dziećmi karton z jajkiem gąsienicowym, ponieważ jest to znowu wyjątkowo prosty projekt. Wystarczy pomóc maluchom wyciąć miseczki, ponieważ materiał jest bardzo gruby i trudny do wycięcia. W wielu przypadkach pudełko na jajka jest łatwiejsze do rozerwania. Wreszcie nie zapomnij o czułkach!

Małe doniczki

gąsienica-macierzyciel-jajko-pudełko-jajko-paleta-roślina-trawa-natura-nauka-dzieci

Jeśli majstrujesz przy kartonach z jajkami, możesz również łatwo wykorzystać rząd kubków na odwrót i zrobić gąsienicę tak, aby otwarta strona była skierowana do góry. W ten sposób możesz wspaniale wykorzystać kubki jako małe doniczki. Posadź je szybko rosnącą trawą, a dzieci będą mogły ćwiczyć ogrodnictwo, pielęgnując trawę, regularnie ją podlewając i ścinając.

Szydełkowa gąsienica

gąsienica-majtka-szydełko-kulki-piłki-wełna-drut pluszowy

Jeśli chcesz zrobić gąsienicę z wełny, do tego celu nadają się nie tylko domowe pompony. Nieco bardziej skomplikowanym pomysłem, ale takim, który nie powinien być problemem dla entuzjastów szydełkowania, jest ta szydełkowana gąsienica. Potrzebujesz prostych kulek, które są następnie zszywane. Czułki są ponownie wykonane z czyścików do rur, ale można je również szydełkować, a następnie zaopatrzyć w drut, aby móc stać w pozycji pionowej.

Zrób gąsienicę z tkaniny

gąsienica-majtka-tkanina-skarpeta-guzik-oczy-pasek-wzór-tęcza

Łatwiej jest zrobić gąsienicę ze skarpety. W tym celu można również wykorzystać stare rajstopy. Wypchaj skarpetę dowolnym materiałem wypełniającym. Nawet początkujący z pewnością będą w stanie uszyć skarpetę. Przyciski, o których wiadomo, że są dostępne w wielu różnych wariantach, nadają się jako oczy. Po prostu wypróbuj pomysł!

Caterpillar z płyt CD

gąsienica-majsterkowanie-pomysł-cd-koła-gąbka-guma-twarz-nogi

Ze starych płyt CD można również zrobić oryginalną gąsienicę. Po prostu sklej dowolną liczbę płyt CD i udekoruj otwory gumą piankową lub filcem. Możesz zrobić głowę z tektury lub innego materiału. Jeśli robisz gąsienicę, możesz również dodać nogi. Prosty pomysł na rękodzieło, który można szybko wykonać!

Rzemiosło z plasteliny

gąsienica-majsterkowanie-rzemiosło-glina-powietrze-suszenie-kule-wytwarzanie

Poszczególne elementy gąsienicy można szybko majstrować za pomocą plasteliny. Uformuj kilka kulek i jedną większą na głowę. Teraz możesz ułożyć kulki na podstawie lub połączyć je wykałaczkami. Robienie rękodzieła za pomocą plasteliny jest równie odpowiednie do promowania zdolności motorycznych dzieci i ich wyobraźni.

Pomysł z gliną rzemieślniczą

Caterpillar-Tinker-Easy-Tinker-Pomysł-Glinka-Wykałaczka

Jeśli chcesz, aby gąsienica trwała dłużej, możesz również użyć gliny rzemieślniczej zamiast plasteliny i zrobić gąsienicę. Istnieją odmiany, które wysychają na powietrzu, ale te, które są pieczone w piekarniku, aby ustawić. W ten sposób możesz tworzyć wspaniałe figury, którymi będziesz się cieszyć przez długi czas. Gąsienica może służyć nawet jako zawieszka na biżuterię.

Tinker gąsienica z motylem

gąsienica-majtka-motyl-kolorowe-pompony-papier do lodów

Możesz także zrobić motyle, a następnie połączyć je z gąsienicami. Jak możesz stworzyć gąsienicę i motyla w tym samym czasie, pokazano powyżej. Od gąsienicy po motyla możesz robić rękodzieło z papierowymi skrzydłami, których grzbiety są zaprojektowane jak liście. Klamerka do bielizny służy jako podstawa do body wykonanego z pomponów. Zaciśnij klips na środku skrzydeł motyla i złóż skrzydła, aby utworzyć gąsienicę na liściu. instrukcje tutaj.