Pomysły na rękodzieło

Twórz anioły stróże – 4 instrukcje wykonane z różnych materiałów

Anioł Stróż Tinker-instrukcje-vintage-tip-czyszczarka do rur

Małe figurki aniołków rozdawane są nie tylko na Boże Narodzenie jako piękne ozdoby choinkowe. Anioły Stróże są bardzo popularnym prezentem z różnych okazji, a przede wszystkim okazują osobistą sympatię obdarowanej osobie. Szczególnie dla dzieci są fascynującymi stworzeniami i popularnym zabezpieczeniem przed lękami i chorobami. Możesz zrobić anioła stróża i podarować go jako miłą pamiątkę przy wielu okazjach, na przykład przy narodzinach, jako prezent na chrzest, na ślub, nawet na początku szkoły lub jako ochraniacz w samochodzie. Zgodnie z tym jednak wiele osób na zewnątrz potrzebuje anioła stróża, więc rękodzieło anioła stróża jest na porządku dziennym. Można łatwo majstrować w postaci lalki lub małej figurki, nawet dzieci mogą same zrobić. W zależności od użytego materiału możliwe są pomysłowe projekty. Oto 4 instrukcje na każdy gust.

Twórz anioły stróże – 4 pomysły z instrukcjami

Anioł Stróż-majstrowanie-instrukcje-zabytkowe-wędkowanie-zrób-to-sam

Na pierwszy projekt rękodzieła powstają małe lalki. Możesz użyć drewnianej kuli lub opcjonalnie z innego materiału i zrobić stożek z małego kawałka białego kartonu. Przymocuj od wewnątrz gorącym klejem lub taśmą klejącą, aby nie było widać kleju. Końcówka stożka jest nieco odcięta, aby kulka mogła stanąć przy otworze, ale nie wpaść przez niego. Zamocuj kulkę w tej pozycji za pomocą gorącego kleju.

Anioł Stróż Tinker-instrukcje-białe końcówki do czyszczenia rur

Teraz weź kilka małych kawałków białego papieru, najlepiej serwetki i pędzel. Rozpuść trochę kleju w wodzie lub użyj do tego kleju do tapet. Zacznij od przykrycia kulki i stożka kawałkami papieru. Za pomocą pędzla nakładasz warstwę kleju warstwa po warstwie. Zwróć szczególną uwagę na punkt, w którym kulka łączy się ze stożkiem. Powinieneś stworzyć płynne przejście między dwoma kształtami i tym samym wzmocnić to połączenie. Na koniec zakryj papierem otwór w dolnej części stożka.

Anioł Stróż Tinker-instrukcje-białe końcówki do czyszczenia rur

Wytnij małą sukienkę z białej koronki dla własnego anioła stróża. Napraw to za pomocą odrobiny kleju. Użyj środków do czyszczenia rur do aureoli i skrzydeł. Z małego kawałka płynu do czyszczenia fajek w kolorze złotym lub żółtym uformuj okrąg, który powinien być nieco mniejszy niż średnica kulki. Zrób anielskie skrzydła z białego środka do czyszczenia fajek. Tutaj bierzesz dwa kawałki pluszowego drutu i formujesz z nich serce. Utrwalić gorącym klejem i pozostawić czyścik do rur na trochę dłużej. Anioł Stróż zostanie później przywiązany do specjalnego miejsca.

Aniołowie stróże robią rękodzieło z drewna

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-spinki do bielizny-drewniany wór-worek

Do wykonania tego uroczego aniołka nie potrzeba wiele: drewniany spinacz do bielizny, kawałek juty, filc, ładna biała ozdobna wstążka i sznurek. Ten projekt DIY jest również bardzo odpowiedni dla dzieci. Do mocowania najlepiej używać gorącego kleju. Potrzebna będzie też farba, na przykład czarno-biała i mały pędzelek, aby móc pomalować twarz anioła.

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-drewniane-spinki do bielizny-tkanina jutowa

Teraz wytnij szatę anioła z juty. Zawiąż drewniany spinacz do bielizny i zabezpiecz gorącym klejem. Powinieneś to zrobić z tyłu. Tam też przyczepiasz skrzydła anioła. Wytnij je z białego filcu lub innego mocnego materiału. Możesz sam stworzyć szablon skrzydeł lub znaleźć pomysły online.

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-szpilki-drewniane-skrzydła-białe

Z cienkiego sznurka jutowego z łatwością wykonasz ramiona anioła. Weź kawałek i pokrój na dowolną długość. Supeł po bokach i szpilka z tyłu. Być może sensowne jest przymocowanie skrzydełek na samym końcu, aby ukryć nieestetyczne plamy przed gorącym klejem. Na koniec pomaluj piękną twarz anioła. Możesz zaprojektować go w bardzo minimalistyczny sposób, wystarczy dwie czarne kropki na oczy i białe włosy, aby nadać jego uroczemu kształtowi idealne wykończenie.

Anioły stróże wykonują rękodzieło z naturalnych materiałów

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-wełna-drewniana-złota

Jeśli myślisz o swoich Aniołach Stróżach nieco bardziej efektownie i chciałbyś zaimplementować elementy w złocie, nasza następna propozycja jest właśnie dla Ciebie. Do tego oczywiście potrzeba więcej materiałów, a także doświadczenia w rzemiośle. Ten projekt rękodzieła nie jest szczególnie odpowiedni dla dzieci, ponieważ wymaga dopracowania małych elementów i odpowiednio większej cierpliwości. Aniołek, którego pokażemy Ci niebawem, jest również fajnym pomysłem na prezent na Boże Narodzenie i będzie wspaniale wyglądał zawieszony na choince.

Anioł Stróż-instrukcje-materiały-materiały-wełna-filc

Wymagane są do tego następujące materiały:

  • biała wełna filcowa
  • drewniana kula i mniejsze drewniane koraliki
  • Wstążki ozdobne w kolorze złotym (przezroczyste, cienkie i szerokie zgodnie z życzeniem)
  • kolor
  • Igła do narkotyków
  • mały pędzel
  • gorący klej
  • Karton (złoty)

Anioł Stróż-instrukcje-majstrowania-drewniane-koraliki-wełna-filcowane

Oczywiście istnieje kilka sposobów łączenia wymienionych materiałów i tworzenia anioła stróża. Tutaj głowa anioła wykonana jest z dużej drewnianej kuli. Po obu stronach przymocowany jest mały żółty drewniany koralik, dzięki czemu ukazuje się piękna fryzura. Dodatkowo blond włosy maluje się pędzlem i żółtą farbą. Ciało anioła składa się zasadniczo z białej wełny filcowej – górnej części ciała, dwóch stóp i ramion. Oczywiście są one bardzo uproszczone, a ramiona są nawet pokazane jako kształt, bo anioł później będzie trzymał w ramionach małe serduszko.

Anioł Stróż-majstrowanie-instrukcje-skrzydło-wstążka-złota

Wszystkie części łączysz ze sobą za pomocą gorącego kleju, ponieważ bardzo szybko twardnieje i jest bardzo łatwy w obróbce. Skrzydła wykonujesz z ozdobnych wstążek, które dla nich wybrałeś. Z różnych wstążek wyciąć kawałki o równej długości i zrobić z nich kilka pętli. Albo zwiążesz je w dwie grupy, jak pokazano na obrazku, albo zaprojektujesz je tak, jak chcesz. Na pewno ładnie wygląda, gdy połączysz ze sobą przezroczyste i złote wstążki.

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-anioł-filc-wełna-skrzydła-złoty

Na koniec uformuj małe kółko z cienkiej złotej ozdobnej wstążki jako aureolę i przymocuj ją nad głową. Możesz teraz pomalować twarz. Wytnij małe serduszko z ładnego kartonu lub ewentualnie ozdobnego papieru i umocuj je w dłoniach, aby aniołek chciał komuś serce podarować. Możesz ewentualnie zapisać monogram osoby otrzymującej prezent i w ten sposób spersonalizować anioła stróża.

Aniołowie stróże robią rękodzieło z drutu

Anioł Stróż-majstrowanie-instrukcje-drut-list

Stworzenie małego anioła stróża z drutu wcale nie jest trudne. Drut wybierasz tak, aby był giętki, ale nie cienki. Najlepiej wybrać odpowiedni drut jubilerski lub drut srebrny, aby stworzyć pięknego anioła stróża. Ze względu na swój filigranowy wygląd i niewielką wagę materiał ten nadaje się szczególnie jako zawieszka.

Anioł Stróż-majstrować-instrukcje-drut-róża

Weź drut i za pomocą szczypiec jubilerskich uformuj najpierw trójkąt. Przesuń dwa końce kawałka drutu i ukształtuj anielskie skrzydła. Skrzyżuj na środku tak, aby po obu stronach pozostała taka sama ilość drutu. W tym momencie możesz przymocować mały ozdobny kwiatek jako dekorację. Coś o skrzyżowaniu anielskich skrzydeł, wkrótce zawiążesz wisiorek, na którym później będzie wisiał anioł stróż. Możesz do tego użyć ładnego sznurka lub cienkiej ozdobnej wstążki. W tym miejscu mocno zawiąż i nawlecz piękną perłę. Pod względem wzorniczym służy jako głowa małego aniołka, ale także do mocowania paska w pożądanej pozycji. Teraz Anioł Stróż jest skończony i gotowy do rozdania. Brakuje tylko miłego powiedzenia anioła stróża. Oto nasza sugestia:

Anioł Stróż-majstrowanie-instrukcje-drut-perłowy-róża

“Nigdy cię nie zawiodę”, powiedział kiedyś twój Anioł Stróż. Jeśli pozwolisz mu upaść, nie będziesz mógł kurczowo trzymać się jego nadziei. Ale to prawda, nie zawsze jest przy tobie. Kiedy twoja wiara przełamuje wszystkie bariery, jest po to, by poprowadzić cię przez życie.