Pomysły na rękodzieło

Tinkerowe zdjęcia okien z dziećmi latem: 3 proste pomysły z instrukcjami!

W letnie dni, kiedy chcesz uciec przed upałem, nie ma nic lepszego niż popołudnie rękodzieła z dziećmi. Od pomysłów na upcykling, przez malowanie, po tworzenie letnich zdjęć – mamy wiele świetnych pomysłów na to, jak zapewnić rozrywkę dzieciom w każdym wieku. A dzisiaj pokażemy Ci kilka fajnych sugestii dotyczących jasnych zdjęć okiennych, aby latem majstrować przy dzieciach. Obrazy na okna to świetny sposób, aby Twój dom lub klasa były letnie i kolorowe!

Tinker okno zdjęcia zwierząt morskich?

majsterkować okno zdjęcia dzieci lato zwierzęta morskie

Pomysły na rękodzieło z motywem morskim są idealne na lato! Możesz także opowiedzieć dzieciom historie i ciekawe fakty na temat oceanów na świecie. Aby wykonać te kolorowe obrazy okienne, potrzebujesz tylko filtrów do kawy, akwareli i papieru budowlanego do sylwetek zwierząt. Możesz pobrać i wydrukować ten szablon za darmo, aby utworzyć szablon.

Szablon do druku (bezpłatny)

Szablon rzemiosła dla dzieci letnie zwierzęta morskie

Lista materiałów:

Szablon zwierząt morskich

Farby akwarelowe

Pędzel (jeśli to możliwe, użyj pędzla akwarelowego lub pędzla z miękkim włosiem, aby uniknąć pękania)

Kubek/szklanka na wodę

Klej

nożyce

Papier budowlany w kolorze ciemnoniebieskim lub czarnym

Długopis

Filtr do kawy / filtr koszykowy

1. Niech dziecko pomaluje filtr do kawy na dowolny niuans i ustawi go do wyschnięcia. Im ciemniejszy kolor, tym lepiej, ponieważ rozjaśnia się wraz z wysychaniem. Maluchy uważają za zabawne ściskanie filtra do kawy i obserwowanie, jak woda i farba kapie.

rękodzieło z dziećmi zdjęcia okienne lato z filtrami do kawy

2. Wydrukuj szablon i poproś dziecko o wycięcie go. Następnie szablony do zdjęć okiennych należy przenieść na ciemnoniebieski lub czarny papier. Upewnij się, że linie ołówka są słabo widoczne na czarnym papierze. W takim przypadku najlepiej użyć jasnej kredki.

3. Przyklej zwierzę na wysuszonym filtrze do kawy i obraz okna jest gotowy!

Zrób samoprzylepne zdjęcia okien letnich

Zrób zdjęcia okien na lato z dziećmi w wieku przedszkolnym

Dzieci lubią kleić. Na pewno masz dużo kleju w domu. Jest to materiał rzemieślniczy, który można wykorzystać na wiele sposobów i jest tak wiele projektów, które można z nim zrobić! Na przykład, aby samemu zrobić Fluffy Slime. Klej brokatowy wzbudza również szczególną fascynację u dzieci. Który dzieciak nie lubi brokatu? Oto kolejny łatwy projekt rzemieślniczy o tematyce oceanicznej, który pokochają małe dzieci. Potrzebujesz do tego tylko trzech materiałów!

Potrzebne materiały:

Okrągła plastikowa pokrywa

Klej brokatowy w kolorze niebieskim

Naklejka piankowa zwierzęta morskie

Tak powstają obrazy okienne:

Twórz letnie zdjęcia okien za pomocą kleju brokatowego

Klej brokatowy zawsze nadaje projektom rzemieślniczym wyjątkowy charakter! Dzieci po prostu uwielbiają sposób, w jaki się błyszczy! Zdejmij zakrętkę z butelki i powoli pozwól klejowi spłynąć na plastikową zakrętkę. Może nie jest to zbyt ekscytujące dla dorosłych, ale dzieci są zafascynowane sposobem, w jaki klej powoli kapie z butelki. Nie spiesz się i pozwól im oglądać treść tak, jak ją wyrażasz. Młodsze przedszkolaki mogą potrzebować pomocy dorosłych.

Gdy cały klej spłynie z butelki, nie dotykaj go więcej. Po prostu patrz, jak przybiera kształt twojej powieki. Nawiasem mówiąc, możesz też użyć silikonowego noża.

dekoracja okienna letnie majsterkowanie dzieci z motywem morskim

Gdy klej się rozprowadzi, nadszedł czas, aby dodać zwierzęta morskie. Ostrożnie umieść je na kleju. Nie ma potrzeby wciskania ich w mokry klej. Same pozostaną na miejscu!

Po tym, jak maluchy ułożą swoje morskie zwierzęta tak, jak chcą, nadszedł czas na najtrudniejszą część – czekanie! Obraz na okno odłóż w bezpieczne miejsce i pozostaw na kilka dni do wyschnięcia. Może to potrwać do 48 godzin.

Nawiasem mówiąc, ten pomysł na rzemiosło również działa Dobrze z silikonową foremką do ciastek i papierem do pieczenia

Twórz letnie dekoracje okienne klejem brokatowym

Jeśli masz ciekawskie dzieci, pozwól im spojrzeć od czasu do czasu, aby zauważyć zmiany, które widzą, gdy klej zaczyna wysychać.

Jeśli uważasz, że jest sucha, odstaw ją na kolejny dzień, ponieważ wewnętrzna część zajmie trochę więcej czasu. Możesz ostrożnie odkleić jedną stronę i szybko zorientujesz się, czy zajmie to trochę więcej czasu. Po zakończeniu można go łatwo zdjąć z wieczka. A oto wielkie znalezisko:

Dopóki tył nie jest całkowicie suchy, obraz można przymocować bezpośrednio do okna. Przykleja się tak jak samoprzylepne obrazy okienne kupione w sklepie. Jeśli na oknie nadal pozostają mokre resztki kleju, po prostu zmyj je ciepłą wodą. Klej brokatowy można prać – to kolejny powód, dla którego rodzice uwielbiają go używać do projektów rękodzieła z dziećmi!

Po kilku dniach Twoja fototapeta może wyschnąć bardziej i trzeba ją powiesić zamiast przyklejać do okna. Jeśli tak, przebij go przez dziurkę i zawieś na sznurku.

Kwiaty mandali: rób letnie zdjęcia okien z naturalnych materiałów

Rękodzieło latem z kwiatami i papierowymi talerzami

Kiedy robi się cieplej, a dni wydłużają się, lubimy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Skorzystaj z okazji, aby z dziećmi zebrać naturalne skarby i stworzyć piękne dzieło sztuki. Podczas gdy dzieci będą robić rękodzieło, będą się świetnie bawić odkrywając wszystkie swoje naturalne materiały i powtarzając to, czego nauczyły się o kwiatach. Możesz także liczyć i uczyć się o symetrii podczas pracy artystycznej.

majstrować przy dzieciach letnie okna z papierowych talerzy i naturalnego materiału

Dzięki tym pięknym botanicznym obrazom okiennym dzieci w szkole podstawowej mogą porównywać różne rodzaje kwiatów i liści, podczas gdy dzieci w wieku przedszkolnym będą rozwijać swoje zdolności motoryczne. Jeśli nie masz dostępu do świeżych kwiatów, do tej czynności doskonale nadaje się bukiet zbliżający się do końca swojego życia. Te letnie dzieła sztuki byłyby również pięknym, ręcznie robionym prezentem dla rodziny i przyjaciół!

Potrzebne materiały:

Kwiaty, płatki, liście, inne naturalne skarby

Talerze papierowe (2 na mandalę)

Przezroczysta folia samoprzylepna

Szablon symetrycznych okręgów (opcjonalny, ale pomaga małym dzieciom tworzyć symetryczne sekcje)

nożyce

taśma klejąca

obraz okna na letnią szkołę z kwiatami

instrukcje:

1. Najpierw wytnij środek papierowego talerza.

2. Następnie wyciąć z folii samoprzylepnej kółka, których obwód jest o około 1-2 cm większy od otworu. (Powinieneś mieć dwa razy więcej kółek z folii niż papierowych talerzyków).

3. Przyklej przezroczystą folię lepką stroną do góry z tyłu płyty.

4. Wytnij szablon z symetrycznymi okręgami i umieść go na drugiej papierowej płytce.

Dzieci latem są zajęte prostymi pomysłami na rękodzieło

5. Aby dzieci mogły pracować na równej powierzchni i mocno dociskać kwiaty, umieść płytkę z okrągłym szablonem pod utworzonym okienkiem.

6. Niech dzieci udekorują swoje mandale, licząc naturalne kawałki dla każdej sekcji i układając je na arkuszu samoprzylepnym zgodnie z życzeniem.

7. Gdy jesteś zadowolony z motywu kwiatowego, usuń materiał podkładowy z drugiego kręgu folii i dociśnij go do naturalnych materiałów, aby ścisnąć je między dwiema samoprzylepnymi stronami folii. (Jeśli kwiaty dobrze przylegają do folii, ten krok jest opcjonalny.)

zdjęcia okien letni majsterkowicz szkoła podstawowa

Uwaga o przemijaniu materiałów naturalnych: Kwiaty i liście na grafice stracą kolor i z czasem wyschną. Jest to normalne przy używaniu świeżych kwiatów i liści. Obserwacja i komentowanie tego procesu z dziećmi może być interesujące. Aby zminimalizować gnicie, użyj płatków zamiast całego kwiatu i utrzymuj wzór tak płaski, jak to możliwe. Starsze dzieci częściej stosują się do tej rady niż młodsze. Małe dzieci prawdopodobnie będą uparcie nalegać na używanie całych kwiatów.

Zawieś mandale w oknie, aby słońce mogło prześwitywać

Ułóż kwiaty na folii samoprzylepnej

Opcjonalnie dzieci mogą również pomalować akwarelą ramkę papierowego talerza

rób jasne obrazy okienne z dziećmi z letnimi kwiatami

Nawet bez symetrii wyniki będą piękne

Zrób zdjęcia okien z papierowych talerzy i naturalnego materiału z dziećmi

Obrazy okienne mogą być projektowane nie tylko abstrakcyjnie lub w formie mandali, ale także jako realistyczne obrazy, np. motyle, śmieszne twarze czy ptaki. To byłby dobry projekt artystyczny dla dzieci w wieku 4 lat i starszych. Możesz również użyć nożyczek do ukształtowania liści, aby dopasować je do swojego projektu.

Majstrować i odkładać zdjęcia w oknie

majsterkować okno zdjęcia dzieci letni pomysł

Jeśli chcesz zawiesić obrazy okien pojedynczo, przebij jeden otwór w górnej części, przewlecz przez niego wstążkę i zawiąż ją w pętlę. Do tego celu dobrze nadają się również środki do czyszczenia rur.

Zrób sam girlandę ze zdjęć okien

Jeśli chcesz ułożyć obrazy okienne w girlandę, przebij dwa otwory w krawędzi (o godz. 10.00 i 14.00) i ułóż dzieła sztuki w dowolnej kolejności.

Zamiast papierowych talerzyków możesz użyć patyczków do lodów, aby zrobić ramkę do obrazu okna

zdjęcia okien letnie przedszkole

W tym artykule znajdziesz więcej pięknych pomysłów na rękodzieło z patyczkami do lodów na lato.