Pomysły na rękodzieło

Tinker ze sklejką i dekoracją – 10 świetnych pomysłów na majsterkowanie do naśladowania

sklejka majstrować dekoracja-pomysły-instrukcje-zrób to sam-umeblowanie

Kupując arkusze sklejki, możesz z nich tworzyć różnorodne dekoracje. Sklejka do rękodzieła jest cudowna, pod warunkiem, że masz pod ręką niezbędny sprzęt. Za pomocą wiertarki, otwornicy, kleju, a w niektórych przypadkach także innych materiałów rzemieślniczych masz możliwość nie tylko udekorowania domu, ale także wyposażenia go w przydatne przedmioty. Mamy kilka prostych i dekoracyjnych pomysłów na Tinker ze sklejką zestaw, który możesz wypróbować i wykorzystać do dekoracji domu lub jako prezent.

Zrób świeczniki ze sklejki

sklejka tinker świecznik-pomysł-pierścienie-upcykling-świeca-led

Jeśli niedawno zbudowałeś coś ze sklejki i masz jakieś podkładki, nie wyrzucaj ich. Możesz z nich zrobić tak atrakcyjne świeczniki. Oczywiście można też dokupić nowy panel i wyciąć nowe szyby otwornicą specjalnie do dekoracji. Jak zrobić świecznik ze sklejki, dowiesz się w poniższych instrukcjach.

Tinker ze sklejką – instrukcje

Tinker ze sklejką instrukcje-drewno-tarcza-klej-otwornica

Po wycięciu wystarczającej liczby szyb możesz dalej majstrować przy sklejce. Sklej je razem za pomocą kleju do drewna. Nie powinno ci przeszkadzać brzydkie frędzle na krawędziach. Teraz Twoja kolej na ich późniejsze usunięcie. Aby klej mógł również mocować szyby, można tak otrzymane kolumny zacisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Zapraszamy do wykonania kilku świeczników do ustawienia w grupach lub do rozdania.

Ostatnie kroki dla świecznika

Sklejka majstrować pomysł-otwornica-szlifowanie-łatwe-majstrowanie-instrukcje

Po wyschnięciu kleju możesz przeszlifować krawędzie małych słupków. Możesz to zrobić szlifierką lub ręcznie papierem ściernym. Następnie za pomocą piły walcowej wytnij mały otwór w kolumnie, który jest wystarczająco duży, aby włożyć świeczkę do podgrzewania i zrobić sklejkę. Świece LED są również dobrze dopasowane. Na koniec ponownie wyszlifuj ten otwór i pomaluj świecznik.

Crafting ze sklejki do biura

sklejka majstrować akcesoria biurowe-kieszenie ścienne-szycie-dekoracja ścienna

W biurze lub miejscu pracy powinien panować porządek, aby zapewnić przyjemną atmosferę pracy. Zwłaszcza mniejsze przedmioty, takie jak długopisy, często leżą chaotycznie na stole i są uciążliwe. Dekoracja ścienna z kieszeniami to idealne rozwiązanie. Jest to również szybkie i łatwe do zrobienia, po prostu majstrując przy sklejce!

Crafting z pianki lub skóry

sklejka majsterkowanie organizer-instrukcje-szycie-wiercenie-klejenie

Do tego projektu potrzebujesz sklejki, skóry lub pianki w dowolnym kolorze (4 kawałki 26 x 15 cm), wiertarki, kawałka liny i kleju do drewna. Najpierw wywierć dwa otwory, które wykorzystasz później do zawieszenia płyty. Znajdują się one na tym arkuszu sklejki w formacie A3 w odległości 3 cm. Następnie zszyj ze sobą dwa kawałki skóry lub pianki, aby mieć dwie kieszenie, które następnie ponownie rozdzielasz na środku.

Wykończ dekorację ze sklejki

sklejka-materiał-liny-wiszące-ściany-projektowanie-obszar roboczy

Następnie przyklejasz gotowe torby do deski w celu wykonania sklejki. Gdy klej wyschnie, możesz przełożyć linę przez otwory i zawiązać ją z tyłu. Sam określasz długość liny, zawieszasz użyteczną dekorację ścienną i wypełniasz ją długopisami, nożyczkami lub innymi przedmiotami biurowymi. Pomysł świetnie sprawdzi się również na biurku w pokoju dziecka lub młodzieżowego.

Oryginalna półka do kuchni

Sklejka-druciarz-półka-pomysł-kuchnia-przechowywanie-dekoracyjna

Z perforowanej płyty ze sklejki, niektórych drewnianych kołków i drewnianych desek możesz zbudować taką półkę, którą możesz również przestawić w dowolnym momencie. Dodaj kilka równomiernie rozmieszczonych otworów na talerzu. Teraz możesz sam zdecydować, gdzie zaprojektujesz półki. Włóż kołki w odpowiednie otwory i umieść na nich deskę o dowolnej długości. Ten pomysł na wykonanie sklejki jest praktyczny nie tylko w kuchni.

Narysuj ozdobną sylwetkę

sklejka-majstrować-sylwetka-projekt-zdjęcie-szablon-farba-czarna-farba

Nie masz talentu do przedmiotów artystycznych? Wtedy źle pomyślałeś, bo nie musisz umieć malować na taką sylwetkę. Jeśli chcesz majstrować przy sklejce, zdobądź mniejszy arkusz oraz zdjęcie dowolnej osoby z profilu. Wytnij główkę, a następnie użyj jej jako szablonu do narysowania konturu na sklejce. Następnie pomaluj tło czarną farbą. Oczywiście odpowiednie są również inne kolory.

Tinker ze sklejką – pomysły na większy porządek

sklejka-macierzyciel-biżuteria-stojak-listopad-sklejka-panele-kup-praktyczna

Nikt nie lubi, gdy rzeczy leżą w nieuporządkowany sposób. Ze sklejki można wykonać stojaki na biżuterię, listy i pocztówki. Na pierwszy pomysł wytnij trójkąty z cienkiego arkusza sklejki. Następnie przyklej podpórkę do tyłu. Może to również składać się z drewna. Do uchwytu na listy potrzebujesz kilku cienkich płytek, które powinny być lekko zakrzywione. Po prostu skręć je razem.

Zgrabny mebel

sklejka-druciarz-sypialnia-meble-półka-lustro

Proste lustro na ścianie może wyglądać nudno, prawda? Zamiast tego weź sklejkę i stwórz taką aranżację. Przyklej lustro z jednej strony. Do majsterkowania przy sklejce potrzebne są drewniane deski, które przykręca się od tyłu po drugiej stronie. Deski mogą być również wykonane ze sklejki i mogą służyć do przechowywania kosmetyków do makijażu, flakonów perfum lub innych rzeczy.

Stwórz uchwyt na teczki samodzielnie

sklejka-majsterkowanie-zrób-zrób-to-instalacja-inspiracja-praktyczne-umeblowanie-przechowywanie-przestrzeń-aranżacja

Tutaj mamy kolejny pomysł na biuro, które możesz zrobić ze sklejki. Jest to praktyczny pojemnik, w którym możesz schować i uporządkować foldery i pliki. Oprócz cienkiego arkusza sklejki możesz również uzyskać lakier do drewna w dowolnym kolorze, aby pomalować uchwyt na pilnik według własnego uznania.

piłowanie drewna

Sklejka-Tinker-Budowa-uchwyt-do-pliku-turkusowa-farba

Do majsterkowania przy sklejce i montażu uchwytu pilnika potrzebne są pokazane powyżej kształty, które następnie sklejamy klejem do drewna. Zanim przymocujesz trójkąty, możesz pomalować wnętrze pojemnika, a także same trójkąty. Po wyschnięciu lakieru przyklej je w równej odległości od siebie.

Ostatnie kroki

Sklejka-Tinker-Box-Budowa-łatwy-folder-stow-office-pomysł

Teraz prawie skończyłeś majstrować przy sklejce. Następnie przyklej od spodu kółka z filcu, aby uchwyt nie porysował biurka podczas jego przesuwania. Jeśli chcesz również zbudować półkę, z którą można zintegrować uchwyt na teczki, dodaj uchwyt z tyłu, aby w razie potrzeby można go było wyciągnąć z półki.

Twórz oryginalne dekoracje

sklejka-tinker-zdjęcie-dziury-lew-wykonywanie-efektu-świetlnego

Tę oryginalną dekorację wykonasz również ze sklejki i wykorzystasz ją do udekorowania swojego domu nie tylko w dzień, ale także w nocy. Motyw lwa jest tylko przykładem i można go zastąpić dowolnym innym motywem. Możesz dowolnie wybrać rozmiar arkusza sklejki. Przygotuj również wiertarkę i różnej wielkości nasadki.

Oryginalny mural

sklejka-majsterkowanie-sklejka-szablon-wiertnica-otwory-zrób-sztuka

Do wykonania sklejki potrzebny jest szablon wybranego przez Ciebie motywu. Wydrukuj to w odpowiednim rozmiarze. Następnie przyklej ten szablon do arkusza sklejki za pomocą taśmy klejącej. Następnie użyj wiertła, aby dodać otwory do płyty wzdłuż narysowanych linii. Im szersza oryginalna linia, tym większe musi być mocowanie. Drobniejsze linie są kształtowane za pomocą cieńszego nasadki. Następnie usuń szablon, przeszlifuj powierzchnię i pomaluj panel. Z tyłu można przymocować łańcuszek lampek lub po prostu umieścić dekorację z małej lampki.

Zaprojektuj sklejkę z farbą tablicową

sklejka-majstrowanie-tablica-malowanie-zdjęcia-kwadraty-cięcie-szlifowanie

Do tych dekoracji będziesz potrzebować tyle kawałków sklejki, ile chcesz. Możesz je przyciąć na wymiar w sklepie z narzędziami lub możesz je samemu przyciąć. Sprawdź, czy wszystkie krawędzie są ładne i gładkie. Jeśli tak nie jest, należy je przeszlifować. Farba tablicowa dostępna jest w różnych kolorach. To, którego użyjesz do wykonania tej dekoracji ze sklejki, zależy wyłącznie od Ciebie.

Dekoracyjne wiadomości

sklejka-macierzyciel-stolik-komoda-dekoracja-wiadomość-stół-zrób to sam

Wykonując sklejkę, zmierz obszar, w którym chcesz nałożyć farbę tablicową i przyklej krawędź, najlepiej taśmą papierową, aby uzyskać prostą krawędź. Pokoloruj swój kształt i pozostaw farbę do wyschnięcia. Teraz na tablicach możesz napisać lub namalować co tylko chcesz i udekorować nimi stoliki boczne, ściany czy komody.