Pomysły na rękodzieło

Tinker money cards – kreatywne pomysły na każdą okazję wraz z instrukcjami

karta na pieniądze-majstrować-ślub-pudełko-potwierdzenie-shabby-chic-vintage

Jasne, rozdawanie pieniędzy nie jest najbardziej kreatywnym pomysłem na świecie. Ale prezenty pieniężne nie muszą być pozbawione wyobraźni ani nudne. Czy to na urodziny, ślub czy Boże Narodzenie – możliwości pakowania pieniędzy są nieograniczone. Banknoty można składać, zwijać, wkomponowywać w układ lub ozdobnie przyczepiać do karty pieniężnej. Jeśli nie masz dużo czasu i chciałbyś zrobić kartę gotówkową, to daj się zainspirować naszymi pomysłami!

Jak dołączyć pieniądze do kart pieniężnych?

pieniądze-karta-majstrować-urodziny-bibuła-bibułka

Robiąc upominki pieniężne, należy upewnić się, że w razie potrzeby można ponownie wyjąć banknoty, nie uszkadzając ich ani nie pozostawiając na nich śladów kleju. W tym celu możesz użyć zdejmowanych dwustronnych podkładek samoprzylepnych, pasków Tesa lub „Pritt Roller non-permanent”.

Wałek klejący Pritt służy do tymczasowego i zdejmowanego klejenia papieru, zdjęć i kartonu na papierze. Najpierw naklej na kartę pasek folii samoprzylepnej, a następnie przyklej do niej rachunek. W ten sposób banknot można później łatwo wyjąć. Na papierze pozostaje jednak pozostałość, ale nie powinno to stanowić problemu.

Możesz najpierw podgrzać taśmę suszarką do włosów, aby po odklejeniu kleju upewnić się, że pieniądze są w idealnym stanie. Wtedy powinno iść bez problemów.

karta pieniędzy-majstrować-drewniany klips-mini-koperta

Jeśli jednak chcesz pozostać po bezpiecznej stronie, nie możesz przykleić banknotów bezpośrednio na papierze, tylko włożyć je do małej, kolorowej mini koperty i przymocować do karty za pomocą drewnianego klipsa. Kopertę można bardzo szybko złożyć z papieru budowlanego. Aby podarować pieniądze na osobistą notatkę, napisz na kopercie imię i nazwisko odbiorcy.

Zarabianie prezentów na urodziny – 15 pomysłów na majsterkowanie

Pięknie pakujące prezenty z pieniędzmi na Boże Narodzenie: pomysły na prezenty świąteczne z osobistym akcentem

Złóż kwiat z banknotu – instrukcje i pomysły na kwiaty pieniędzy

Zawiąż kupony zamiast ich przyklejać

karta pieniędzy-majstrowanie-voucher-satynowa wstążka

Fajną opcją byłoby nie przyklejanie zwiniętych banknotów, ale wiązanie ich wstążką. Odsłoń kartkę z życzeniami i zaznacz pozycję karty podarunkowej lub ról. Wykonaj dwa pionowe cięcia po lewej i prawej stronie nożem rzemieślniczym. Przewlecz wstążkę przez rozcięcia tak, aby końce stykały się z przodu. Umieść kartę vouchera / zwinięty voucher na środku i zawiąż wokół niego kokardę. Kompletny! Wciąż jest wystarczająco dużo miejsca na gratulacje i tekst.

Tinker kartę pieniężną na urodziny

pieniądze-karta-majstrować-świece-rachunki-składać

Kolejny pomysł można wdrożyć w mgnieniu oka. W tym celu zwiń banknoty i przymocuj je paskiem taśmy klejącej. Powtórz ten krok z kilkoma paskami kolorowego papieru. Rachunki należy włożyć do rulonów. Następnie przymocuj małe rolki do uszlachetnionej kartki z życzeniami za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Teraz pomaluj płomienie świec i stempluj „Happy Birthday”.

Scrapbooking

Karta pieniędzy urodziny scrapbooking dekoracja kwiatowa

Jeśli chcesz artystycznie udekorować przód swojej kartki okolicznościowej, scrapbooking oferuje niemal nieograniczone możliwości. W sklepie rzemieślniczym można na każdą okazję dostać dopasowane kolorystycznie papiery do scrapbookingu z harmonizującymi motywami. Istnieją również bloki lub zestawy o różnych kolorach lub światach motywów, które zawierają piękne ramki i znaczniki 3D. Do projektowania papieru używa się stempli motywacyjnych i brzegowych, stempli i szablonów do tłoczenia, które zachęcają do kreatywnej pracy. Łącz kolory i motywy, jak chcesz!

pieniądze-karta-majstruje-urodziny-monety-balony

Czy zbliżają się urodziny twojej 7-letniej kuzynki? Zamiast dawać mu kolejną bezwartościową zabawkę, ta fajna karta na pieniądze byłaby dobrym sposobem na podarowanie mu kilku euro za puszkę świnki. Może oszczędza na nowego iPada?

Karta pieniędzy jest w kolorze białym, brązowym i miętowozielonym. Motyw potwora też jest super słodki! Potwór trzyma w rękach cztery balony, na których monety są przyklejone dwustronną taśmą klejącą. Całości dopełniają cienkie paski taśmy washi. Wewnątrz kartki urodzinowej może znajdować się mała koperta na vouchery.

Prezent pieniężny dla fanów podróży

karta-pieniądze-majster-wakacje-podróże-walizka-zakupy

Czy odbiorcy niedługo wyjadą na wycieczki? Wtedy karta gotówkowa jest świetna. Ponieważ większość nowożeńców zbliża się do miesiąca miodowego, ten pomysł jest idealny na tę okazję. Jeśli cel podróży jest znany, projekt mapy jest na nim oparty. Jeśli nie, postaw na klasyczne motywy, które kojarzą się z podróżami i wakacjami, takie jak samoloty, samochody, plaże, palmy i oczywiście walizki.

Walizka na karty pieniędzy

pieniądze karta-majsterk-walizka-podróż

Walizki nie powinno zabraknąć na wycieczce, a więc jest świetną podstawą do podarowania pieniędzy. Oczywiście nie można tu użyć prawdziwej walizki, ale kartka okolicznościowa o wyglądzie walizki jest zrobiona z papieru. Do tego potrzebny jest ciemnobrązowy karton i jasnobrązowy papier budowlany.

Aby walizka nabrała kształtu, poszczególne kawałki jasnobrązowego papieru budowlanego należy przyciąć i skleić pod kątem na rogach. Paski do etui składają się z dwóch wąskich pasków papieru, nie powinno też zabraknąć uchwytu do przenoszenia etui. Możesz użyć poduszki z tuszem, aby uzyskać drobne szczegóły. Aby to zrobić, delikatnie przetrzyj wszystkie krawędzie pasków papieru poduszką z tuszem. Tworzy to ciekawy, używany wygląd.

karta na pieniądze-majstruje-walizka-koszule-origami

Zanim pieniądze wkroczą do gry, należy oczywiście dołączyć do etui na pieniądze kolejne ozdoby, aby wyglądało naprawdę ładnie. Odpowiednia jest również własnoręcznie wykonana przywieszka bagażowa z nazwiskiem odbiorcy. Nadal możesz złożyć odpowiednią kopertę ze starych atlasów lub wydruków Google Maps.

Origami z pieniędzmi

karta pieniędzy-majstrować-origami-gelfschoten-koszula-serce

Składane pieniądze są również częścią udanego prezentu pieniężnego! Przy odrobinie sztuki origami banknoty można zamienić w małe dzieła sztuki. Koszule, spodnie, krawaty i sukienki z banknotów idealnie pasują do walizki na pieniądze! Serce jest również często wybierane jako motyw. Ale możesz też wybierać spośród wielu innych motywów, takich jak motyl, koniczyna i ryba.

Karta pieniężna Tinker na narodziny

pieniądze-karta-majstrować-potwierdzenie-koperta-szablon

Jeśli odpowiednio przedstawisz kartkę z życzeniami lub kartę podarunkową, wówczas samodzielnie wykonana koperta może być podstawą prezentu gotówkowego. Może być wykonany ze specjalnego materiału lub ozdobiony papierem do scrapbookingu. Jeśli chcesz, możesz również ozdobić krawędzie dziurkaczem brzegowym. Umożliwia to ciągłe wykrawanie szczególnie filigranowych i dekoracyjnych wzorów w papier i cienki karton.

Instrukcja papierowa koperta z kartą pieniędzy

Po prostu pobierz szablon koperty i wydrukuj go na grubszym, jednolitym papierze konstrukcyjnym. Alternatywnie możesz najpierw wydrukować szablon na białym papierze, a następnie prześledzić kontur koperty na wzorzystym papierze. Wytnij, złóż wzdłuż linii ciągłych i sklej. Teraz możesz ozdobić kopertę, jak chcesz.

Szablon do druku

zrób-swoje-pieniądze-karta-szablon-wydrukuj kopertę

Motywy świąteczne

karta-pieniądze-majstruje-świąteczny-papier do scrapbookingu

Wszystkie opcje są dostępne do dekoracji własnej koperty. Możesz orientować się przy okazji prezentu, ale także na porę roku czy ulubione kolory obdarowanej osoby. Możesz użyć ładnej cienkiej wstążki, aby ją zamknąć.

Złóż opakowanie prezentowe na pieniądze

pieniądze-karta-majstrowanie-instrukcje-papier-koperta-koperta

Poniższe opakowanie prezentowe można wyczarować w 5 minut! Za pomocą płyty CD i ołówka zaznacz cztery koła tej samej wielkości i wytnij je. Następnie złóż koła na środku i ułóż je jeden na drugim w taki sposób, aby jeden bok półokręgu był zawsze powyżej, a drugi poniżej sąsiedniego półokręgu. Dociśnij je mocno i przyklej na miejscu. Złóż blat w ten sam sposób, zawiąż wokół niego wstążkę lub sznurek i gotowe!

Zrób papierowy portfel na voucher

karta pieniędzy-majstrować-kupon-papier-portfel

Aby rozsądnie zaprezentować pieniądze, możesz zrobić z papieru mały portfel. Może mieć nawet dwie przegródki – jedną na rachunki, a drugą na drobne. Aby wyglądał jak prawdziwy portfel, należy pokolorować szwy flamastrem. Zapięcie jest również odpowiednie, aby można było wielokrotnie otwierać i zamykać portfel.

karta pieniędzy-majstrować-papier-portfel-fold

Pudełko na niespodzianki jako alternatywa dla karty płatniczej

karta na pieniądze-majster-niespodzianka-pudełko-ślub-urodziny

Jeśli chcesz zrobić fajny prezent pieniężny z papieru, ale nie podoba ci się pomysł karty pieniężnej, to pudełko z niespodzianką będzie świetnym sposobem na kreatywne zaprezentowanie prezentu pieniężnego. Po otwarciu pokrywy pojawia się zawartość pudełka.

Money-card-Tinker-Box-niespodzianka-urodziny

Zwinięty banknot zamocowany jest na środku pudełka, a cztery ściany to idealne miejsce na gratulacje, zdjęcia, powiedzenia i inne ozdoby. W przypadku rękodzieła ponownie możesz użyć materiałów i akcesoriów wymaganych do scrapbookingu. Puść wodze fantazji i dostosuj dekorację do gustu odbiorcy.

Poniżej szablon na pudełko z niespodzianką o wymiarach 10 cm x 10 cm x 10 cm. Możesz użyć tego jako przewodnika. Baw się dobrze, robiąc rękodzieło!

szablon karty pieniężnej majsterkowanie pudełko niespodzianka