Pomysły na rękodzieło

Tinker fish z dziećmi – kreatywne pomysły, instrukcje i szablony

robienie ryb z papierowych instrukcji składania diy

Zwłaszcza teraz latem robienie ryb z dziećmi to świetna inspiracja. Motyw ten znajduje również swoje miejsce na imprezie tematycznej na temat podwodnego świata czy morza. W naszym artykule przygotowaliśmy dla Was świetne projekty DIY, które idealnie nadają się dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W naszej galerii zdjęć znajdziesz pomocne wskazówki, jak zaprojektować rybę.

Ryba majstrować z dziećmi

Zrób ryby z dziećmi, rozwałkuj glinę

Dzieci uwielbiają ugniatać i robić różne figurki z plasteliny. Nasz pierwszy projekt to świetne ćwiczenie rzemieślnicze, które niewątpliwie zafascynuje młodzież. Możesz uwolnić swoją nieograniczoną wyobraźnię i kreatywność i zrobić ładne ryby z kolorowej plasteliny. Do tego projektu potrzebujesz gliny lub plasteliny, foremki do ciastek w kształcie serca, małego wałka do ciasta, wielokolorowych koralików do naprasowania i małych ruchomych oczu.

gliniane koraliki do majsterkowania dzieci diy

Teraz Twoje dziecko może rozwałkować plastyczną masę w wesołe kolory i wyciąć rybkę. Teraz kolorowe koraliki są po prostu wciskane i umieszczane są oczy. Jeśli rybki zrobisz z gliny, a potem wyschniesz, możesz później zamienić je w magnesy, udekorować nimi mieszkanie lub oddać jako świetny wisiorek.

Tinker łuski rybne

Zrób ryby z dziećmi z glinianych cekinów rybich łusek

Ryba z papieru majsterkowego

Zrób tekturową rybę z dziećmi kolorowe rybie łuski

Z papieru i tektury można tworzyć piękne stworzenia, które wyrażają kolorową wyobraźnię najmłodszych. Nawet młodsze dzieci mogą z niewielką pomocą stworzyć piękną rybę z tektury. Jeśli chcesz, możesz użyć szablonu z motywem rybki i po prostu przenieść go na papier.

Zrób ryby z rolek papieru toaletowego

zrób sobie ryby z rolek toaletowych łatwe projekty dla dzieci zrób to sam

Następnie możesz użyć folii aluminiowej, papieru budowlanego i resztek papieru do pakowania, aby zaprojektować razem płetwę rybną i rybie łuski, które następnie przykleisz do samodzielnie wykonanej ryby. Do oczu możesz użyć guzików lub kapsli, w zależności od rozmiaru. Możesz powiesić pstrokate arcydzieło swojego dziecka na ścianie i upiększyć jego osobistą dziecięcą krainę.

Instrukcja robienia ryb z rolki papieru toaletowego

ryby majsterkowicze szablony diz instrukcje rolki toaletowe

Zamiast wyrzucać pustą rolkę papieru toaletowego, możesz z niego zrobić słodkie rybki z dziećmi. Na powyższym obrazku możesz zobaczyć instrukcje, jak wyciąć podstawowy kształt ryby. Gdy to zrobisz, możesz zostawić wszystko innym dzieciom. Możesz twórczo wyszaleć się i pomalować lub przykleić rybę w kolorach do woli. Przecież w morzu można znaleźć stworzenia o niestosownych kształtach.

Zrób ryby z płyt CD i papieru

majstrować ryby z dziećmi papier cd poruszają się oczami

Bezużyteczną, starą płytę CD można również szybko zamienić w uroczą rybkę. Łuski można najpierw pomalować pisakiem. Być może możesz najpierw zacząć i pokazać dziecku, jak powstają rybie łuski. Narysuj płetwy na kolorowym papierze i wytnij je. Teraz możesz przykleić oko i pozostałe kawałki papieru. Błyszcząca powierzchnia płyty sprawia, że ​​ryby wyglądają prawie jak prawdziwe.

Złóż rybę origami

robienie ryb z papieru origami składane proste instrukcje

Jeśli chciałbyś rzucić wyzwanie swojemu dziecku, a może nawet sobie, rybka z origami byłaby świetnym wyzwaniem rzemieślniczym na kolejne wspólne popołudnie. Chociaż technika składania origami wygląda na dość wymagającą, dzięki dobrym instrukcjom składania, nawet niedoświadczone osoby mogą wyczarować piękne papierowe kreacje. Po prostu pokaż dzieciom, jak składać papierowe rybki, a będziesz zaskoczony umiejętnością i szybkimi sukcesami.

Instrukcje składania krok po kroku dla ryb

szablon ryby majstrować origami instrukcje składania

instrukcje origami majstrować ryby krok po kroku

Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe instrukcje składania origami, jak złożyć prostą rybę z arkusza papieru origami. Postępuj zgodnie z indywidualnymi krokami, a wkrótce staniesz się prawdziwym profesjonalistą. Gdy Twoje dziecko opanuje składanie ryb, będzie mu trudno pozbyć się gorączki rzemieślniczej. Nawiasem mówiąc, możesz również zrobić ryby z pieniędzy, jeśli szukasz kreatywnych pomysłów na prezenty pieniężne. Majstrowanie ryb z banknotów działa na tej samej zasadzie, co z papieru origami. Jeśli więc chcesz życzyć komuś pomyślności, wytrwałości i fortuny, łowienie z rachunków jest dla Ciebie doskonałą opcją.

Zrób pływającą rybę z papieru

plastikowe projekty do majsterkowania z papieru rybnego,

Atrakcyjne ryby 3D mogą być również wykonane z papieru. Na końcu artykułu znajdziesz szczegółowe instrukcje wideo, dzięki którym możesz zrobić takiego rekina wielorybiego. Figurka z papieru 3D wygląda, jakby ta ryba naprawdę pływała.

Tinker ryby akwariowe

Zrób ryby akwariowe z tektury z dziećmi

Ciekawym pomysłem na rzemiosło, z którym dzieci będą się dobrze bawić, będzie stworzenie akwarium pełnego ryb. Do stworzenia wyjątkowego podwodnego świata potrzebne są następujące materiały, które oczywiście można dowolnie zmieniać:

Papier kolorowy, papier budowlany, ewentualnie folia aluminiowa

otwarte pudełko bez pokrywy lub przezroczystego pudełka

linia

Przekłuwacz

kolorowe kredki

Klej

nożyce

Ryby robią szablony

szablony majsterkowiczów rybnych drukują bezpłatne akwarium do kolorowania

Jeśli wybrałeś do akwarium puste pudełko z owoców lub warzyw, możesz najpierw poprosić dziecko o pomalowanie dna na niebiesko. Teraz niech dzieci narysują kilka ryb i wytną je w dwóch egzemplarzach, tak aby każda ryba miała przód i tył. Możesz również użyć białego papieru, a następnie jasno pokolorować rybę. Możesz po prostu wydrukować nasze szablony i wyciąć różne stworzenia morskie. Gdy małe morskie stworzenia są gotowe, możesz przebić płetwy i nawlec sznurek. Następnie przyklej sznurek do sufitu akwarium. Alternatywnie możesz użyć drewnianych patyczków, aby utrzymać rybę w miejscu.

Zrób ryby z plastikowych butelek

majsterkowanie ryb z plastikowych butelek pomysły na majsterkowanie dla dzieci

Puste butelki PET mogą w mgnieniu oka zamienić się w wielką rybę. Wszystko, czego potrzebujesz do tego prostego projektu DIY, z pewnością znajdziesz w domu. Przeciąć butelkę na pół i ścisnąć ręką. Uformuj płetwy nożyczkami. Teraz Twoje dziecko może pokolorować rybki według własnego uznania, a ryba jest pięknie wykończona.

Gra majsterkowicza w połowach ryb

magnes wędkarski majsterkujący filc wędkarski

Nasz następny projekt rzemieślniczy będzie podwójną zabawą dla najmłodszych. Co myślisz o grze o łowieniu ryb? Najpierw możesz zaangażować młodzież w rękodzieło, a potem spędzić razem ekscytujące godziny.

Potrzebne materiały:

Filc w różnych kolorach

Spinacz

Drewniane patyki

Magnesy

przędza

nożyce

małe pudełko lub metalowe pudełko z pokrywką

ewentualnie papier do dekoracji pudełka

magnes ryby majstrować filcowe pudełko z klipsem pałeczki

Najpierw narysuj rybę na filcu i wytnij. Do każdej ryby potrzebne są dwie warstwy filcu, między którymi przykleja się spinacz do papieru. Jeśli chcesz, możesz użyć małych pereł jako oczu. Przywiąż włóczkę do pałeczek i magnesów. Wystarczy udekorować pudełko. Małe rybki, glony czy małże z papieru będą dobrze wyglądać na wieczku.

magnes ryby majstrować filcowy klips dzieci gra wędkarstwo

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się teraz. Ustal zasady gry. Każdy kolor powinien mieć określony wynik. Określ także punkty, w których złowiono tylko jedną rybę i kilka naraz. Ten, kto złowi najwięcej ryb, wygrywa grę.

Rybna impreza tematyczna dla dzieci – Girlanda DIY

dekoracja wianek rybny motyw dla dzieci party pomysły na majsterkowanie

Twórz tematyczne dekoracje stołu z rybami

dekoracje stołu majsterkować ryby motoparty wędkarstwo

Tinker Paper Plate Fish

Zrób ryby z papierowych talerzy, dzieci robią płetwy, malują

Zrób ryby z tkaniny

rękodzieło rybne z dekoracji tkanin dory opaska do włosów

Zrób ładny brelok do ryb

diy rybki brelok do tektury folia aluminiowa farba rozdaje

Ryba w kształcie 3D z papieru

origami 3d ryby majstrować grafika fold

Majstrować ryby z banknotów

ryby majstrować rachunki pieniężne składać prezent pieniężny

Szablony ryb do druku

szablony do drukowania ryb majsterkowicza wycinają darmową farbę do malowania

szablony rzemiosła rybnego do bezpłatnego drukowania

Składany rekin wielorybi – instrukcje