Pomysły na rękodzieło

Szycie okładki w kształcie litery U – proste instrukcje i świetne pomysły na majsterkowanie

Uszyj okładkę broszury w kształcie litery U-książka-dziecko-zrób to sam

Po urodzeniu dziecka każda matka otrzymuje od lekarza lub przychodni małą książeczkę, w której zapisywane są wszystkie wyniki i badania. Nazywa się to książeczką egzaminacyjną lub w skrócie UäHeft. Najpóźniej przy pierwszej wizycie u lekarza dumna mama chce mieć małą torebkę, w której można schować wszystkie dokumenty. Praktyczna i piękna okładka broszury w kształcie litery U jest stosunkowo łatwa do uszycia. Możesz go również spersonalizować, aby wyglądał naprawdę wyjątkowo. Wkrótce będziemy wzbogacać instrukcje i piękne pomysły.

Zszyj okładkę w kształcie litery U – co jest w środku

Uszyj okładkę broszury U-dokumenty-egzaminacyjne-osobiście

Osobisty U-notebook dziecka jest książeczką, w której zapisywane są wszystkie badania i szczepienia. Dodatkowo dołączona jest karta szczepień oraz karta zdrowia dziecka. Na każdą wizytę u lekarza należy zabrać je wszystkie ze sobą, aby wszystkie badania były udokumentowane. W przypadku zgubienia broszury pediatra może stworzyć nową, ale na pewno nie będzie to możliwe, jeśli masz praktyczną okładkę.

Szycie okładki broszury w kształcie litery U – porady 

Uszyj okładkę broszury U -pomysł-inspiracja-instrukcje-zrób-sam

Zasadniczo okładka broszury w kształcie litery U może być zaprojektowana jak okładka książki wykonana z wybranej przez ciebie tkaniny. Ważne jest, aby odpowiadał wymiarom broszury w kształcie litery U, nie dokładnie, ale nieco większy, w przeciwnym razie po zszyciu będzie zbyt ciasny. Ponadto byłaby dodatkowa kieszeń na książeczkę szczepień i kartę zdrowia. U-broszura niemiecka ma następujące wymiary (zamknięta): szer. x wys. – 15 x 21 cm i warto zaplanować okładkę około 16,5 x 23 cm.

Szycie okładki w kształcie litery U – jakie rodzaje tkanin są do tego dobre

u-broszura-okładka-szycie-dziecko-tkanina-wzór-szczęśliwy

Oczywiście na okładkę zeszytu DIY można użyć różnych skrawków materiału. Najlepsze są tkaniny patchworkowe. Są barwnie wzorzyste i dostępne w wielu kolorach. Ponadto do tego celu bardzo dobrze nadaje się również naturalny filc. Jest mocna i stabilna iz pewnością spełni funkcję ochronną okładki na książeczkę. Niestety nie ma wzorzystego filcu i tylko w wybranych bogatych kolorach.

Szycie okładki broszury w kształcie litery U – instrukcje

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-tkanina-tekstyljpg

Na zewnętrzną część i wewnętrzną podszewkę można zastosować tkaniny o różnych wzorach. Z pewnością wyda się bardziej zabawne, jeśli połączysz kilka kawałków materiału zgodnie z zasadą patchworku i zszyjesz je razem. Jeśli już wybrałeś i kupiłeś odpowiednie tkaniny, możesz przystąpić do cięcia.

u-broszura-okładka-instrukcje-do-szycia-szablon-szycia-przypinka

Teraz przytnij zewnętrzną część i podszewkę do rozmiaru 32 x 24 cm każda. Na klapy wsuwane potrzebne są również 2 kawałki materiału, każdy o wymiarach 22 x 24 cm. Naddatki na szew 1 cm na szew są już uwzględnione w informacji.

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-zakładanie-tkaniny

Możesz urozmaicić zewnętrzną część i ozdobić ją aplikacjami lub haftem. Pamiętaj jednak, że książeczka w kształcie litery U otwiera się od prawej do lewej jak każda konwencjonalna książka, a motyw z przodu najlepiej jest umieścić po prawej stronie.

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-torba-tkanina-tekstylna

Po lewej i prawej stronie wewnętrznej podszewki znajdują się dwa kawałki materiału na klapy wsuwane. Teraz zewnętrzna część z piękną stroną do dołu. Następnie złóż wszystko razem szpilkami. Nie zapomnij jednak pozostawić obrotowego otworu na dole pośrodku między dwiema klapami.

u-broszura-okładka-instrukcje-uszycia-resztki-tkaniny

Jeśli chcesz dodać patchwork i inne ozdoby do zewnętrznej części, musisz to zrobić wcześniej, przed zszyciem dwóch kawałków materiału. Zewnętrzna część i wewnętrzna podszewka muszą być skierowane do siebie piękną stroną, spięte szpilkami i teraz zszyte razem z wyjątkiem otworu. Teraz zszyj prostokąt na całej szerokości stopy.

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-krawędzi-projekt

Skróć naddatek na szew do otworu i przytnij rogi pod kątem. Na koniec odwróć wszystko i ładnie ukształtuj rogi. Możesz do tego użyć rączki pędzla. Teraz wszystko ładnie wyprasuj. Złóż materiał w obrotowym otworze i wyprasuj na płasko.

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-spersonalizuj-zastosuj

Teraz możesz wykonać ozdobne szwy. Wszystko jest również zszyte na brzegach. Otwór obrotowy jest również zamknięty. Okładka broszury w kształcie litery U jest gotowa. Stosunkowo łatwe lub?

Szycie okładki broszury w kształcie litery U – porady i wskazówki

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-stovv-nić-szwu

Aby okładka w kształcie litery U była bardziej stabilna i solidna, zalecamy umieszczenie polaru między dwiema częściami tkaniny – zewnętrzną i wewnętrzną podszewką – oraz między kawałkami materiału na klapy. Jeśli chcesz dołożyć dodatkowy woreczek na książeczkę szczepień, wytnij dodatkowy kawałek materiału ok. 13 x 12 cm. Tę małą kieszonkę należy zapiąć przed zszyciem zewnętrznej części i wewnętrznej podszewki.

u-broszura-okładka-instrukcje-szycia-torba-resztki-tkaniny

Aby kawałki tkaniny się nie ślizgały, a także aby ich krawędzie były czyste, zaleca się najpierw wyczyścić je od wewnątrz. Wszelkie dodatkowe części, które służą do zdobnictwa i dekoracji, należy, jak już wspomniano, wykonać przed zszyciem kawałków materiału.

u-broszura-okładka-do-szycia-inspiracja-taśma-wiążąca

Aby mieć pewność, że książeczka U zawsze pozostaje ładnie zamknięta i żadne dokumenty z niej nie wypadają, zalecamy założenie kłódki. Może to być ładna wstążka, guzik, pętelka lub wygodne uchwyty do przenoszenia.

u-broszura-okładka-szycie-dziecko-dziecko-kwiatowy-wzór

Przyszyj wstążkę na środku wzdłuż całej zewnętrznej strony. Jeśli używasz przycisku, musisz zaplanować dla niego dużą przestrzeń podczas cięcia kawałków materiału. Prosty przycisk z pętlą można dodać później. Przyszyć guzik na prawym przodzie, a pętelkę na tym pod spodem. Najlepiej zrobić mały otwór i włożyć tam pętlę. Następnie naszywasz go kilka razy, aby był ładny i stabilny.

u-broszura-okładka-szycie-dziecko-dziecko-książki-uchwyty

Aby książeczka w kształcie litery U była wygodna do noszenia i zabrania ze sobą, możesz zastosować dwa świetne uchwyty. Robisz to przed zszyciem części zewnętrznej i wewnętrznej podszewki. Do tego potrzeba około 4 kawałków materiału o szerokości 4-5 cm i długości 30 cm.

u-booklet-okładka-szycie-dziecko-książki-uchwyty-tkanina

Przytnij paski do odpowiedniego rozmiaru i dodaj trochę polaru, aby je wzmocnić. Połącz ze sobą dwa paski, odwróć je i ładnie wyprasuj. Zagnij zewnętrzne krawędzie do wewnątrz na około 5 mm i wyprasuj je na płasko. Następnie włóż polar i zszyj wszystko po obu stronach. Teraz włóż uchwyty między zewnętrzną część a wewnętrzną podszewkę, przymocuj szpilkami i zszyj wszystko dookoła.

u-broszura-okładka-szycie-zestaw-dziecko-dziecko

Okładka na notebooka w kształcie litery U to zawsze miły i praktyczny prezent dla noworodków. ponadto samodzielne uszycie nie jest wcale skomplikowane ani trudne. Możesz również wykonać cały zestaw z tymi samymi motywami. Jeśli robisz coś takiego samemu dla małego dziecka, proces ten jest nie tylko świetną zabawą, ale także dużą radością z późniejszego rozdawania.