Pomysły na rękodzieło

Szafka nocna DIY – zbuduj ją sam szybko i łatwo

DIY dekoracja stolika nocnego sypialnia biała zrób to sam

Jeśli potrzebujesz nowego stolika nocnego, ale niekoniecznie chcesz kupić nowy, możesz to zrobić samodzielnie. Być może zauważyłeś również, jak małe są sprzedawane stoliki nocne. Byłby to problem, zwłaszcza jeśli masz wysokie łóżko. W Internecie jest tak wiele różnych wzorów, ale gdy zobaczysz stół w prawdziwym życiu i położysz go na podłodze, sięga co najwyżej do kolan.

Z tego powodu może być lepiej, jeśli zrobisz to sam od razu. Dla Szafka nocna DIY Do tego artykułu potrzebujesz tekturowej tuby, dwóch okrągłych arkuszy drewna i pasków błyszczącego winylu.

Szafka nocna DIY – tak łatwo ją zbudować:

Skonfiguruj interfejs sypialni, zaznacz krok 1

Możesz sam zdecydować, jaką średnicę wybierzesz dla rury. Do tych instrukcji wybrano 20 cm. Jeśli jednak chcesz, możesz wybrać grubszą tubę. Wszystko zależy od Twojego gustu. Z całkowitej długości rury (zwykle około 1 metra lub trochę więcej) wytnij kawałek o długości 70 cm, aby zrobić stojak na Szafka nocna DIY pozyskać. W tym celu należy ją wcześniej dokładnie zmierzyć i zaznaczyć punkt, w którym rura ma być przecięta.

Po przecięciu rury możesz włożyć do otworu małą piłę i raz przeciąć. Najlepiej do tego nadaje się piła do przycinania. Przekonasz się, że ta mała piła może się przydać również w wielu innych projektach. Również koło dla stopy Szafka nocna DIY możesz z nią ciąć. Bez problemu przecina płytę MDF o szerokości 6 mm.

Wytnij rurę na nogę stołu

pudełko kartonowe cięte noga stolika stolik nocny krok 2

Możesz kupić okrągły drewniany talerz, który posłuży jako blat. Powinien mieć 60 cm szerokości. W ten sposób będziesz mieć dużo miejsca na Szafka nocna DIY mieć. Umieść rurę na środku drewnianej płyty. Narysuj ołówkiem okrąg wokół rury. Wkręć kilka kawałków drewna wewnątrz koła.

Usuń nadmiar kawałka

cięcie stojak noga stolika stolik nocny wykończony krok 3

Teraz umieść blat stołu na rurze i przykręć rurę do kawałków drewna.

Drewniany panel, który Szafka nocna DIY Jeśli chcesz służyć jako stopa, przymocuj ją do drugiego końca fajki w ten sam sposób. W tym przykładzie ten blat jest nieco mniejszy niż blat stołu (45-46 cm). Ale to też zależy od twojego gustu. Możesz oczywiście zrobić je w tym samym rozmiarze. Ponadto niekoniecznie musi być wykonany z drewna. Jeśli chcesz również zaoszczędzić pieniądze, możesz również wybrać płytę MDF i wyciąć z niej okrąg.

Szafka nocna DIY – przymocuj blat i stopkę

blat wiertła do drewna sam wystrój sypialni krok 4

Spryskaj to Szafka nocna DIY z białym kolorem. Jeśli chcesz, aby stół nabrał połysku, możesz go również spryskać sprayem nabłyszczającym. Biały kolor jest wystarczający dla fajki, ponieważ ostatecznie niewiele z niej będzie widać.

Czekając, aż farba wyschnie, możesz wyciąć paski z winylu. Wiele pasków! Będziesz potrzebować około 25 takich, więc zabierz się do pracy.

Przykręć rurkę do blatu

płyta drewniana zamocuj śrubokręt krok 5

Przymocuj paski do Szafka nocna DIY, jak pokazano na zdjęciu. Odległość między paskami wynosi około 2,5 cm. Możesz użyć pinezek, aby go zabezpieczyć. Ale jeśli wolisz coś bardziej modnego, po prostu weź kilka ładnych gwoździ tapicerskich.

Zmontowany stolik nocny

przymocuj stopkę do szafki nocnej stopień 6

Teraz owiń kolejny pasek jak pasek wokół środka stojaka od Szafka nocna DIY i zabezpiecz końce za pomocą składanego wspornika. Naprzemiennie układasz długie, wiszące paski za „pasem”: jeden pasek z przodu, drugi z tyłu, jeszcze jeden pasek do przodu i tak dalej.

Pomaluj stolik nocny DIY i udekoruj go winylem

DIY szafka nocna malowanie biały minimalistyczny krok 7

Pociągnij każdy pasek pod Szafka nocna DIY, aby były gładkie i ciasne. Tymczasowo zabezpiecz każdy pasek taśmą, aż będziesz pewien szczeliny i napięcia. Jeśli jesteś zadowolony z wyglądu, możesz zastąpić taśmę zszywkami. Co więcej, możesz teraz zdjąć składany zacisk i przypiąć pasek do rury.

A twój nowy jest gotowy Szafka nocna DIY! Miłego wypróbowania i późniejszego używania!

Przygotuj paski winylowe

białe pasy przygotowanie stolika nocnego krok 8

Przymocuj paski winylowe za pomocą pinezek

pinezki do dekoracji mebli winyl dołączyć krok 9

Deco papierowy pasek do wiązania, krok 10

Przymocuj paski dekoracyjne podstawy stołu, wykonaj krok 11

meble sypialnia ręcznie udekoruj tekturowe życie