Pomysły na rękodzieło

Stwórz własne pachnące saszetki do przyjemnej aromaterapii

Zrób własne pachnące torby DIY-zdrowie-szafa-buty

Jeśli lubisz, gdy w Twoim domu pachnie przyjemnymi aromatami, zamiast chemicznych wariantów możesz zastosować cudownie naturalne zapachy. Małe saszetki zapachowe są szczególnie praktyczne i szybkie w wykonaniu jako alternatywa dla potpourri, dzięki któremu poczujesz zapach każdej części mieszkania, łącznie z garderobą, a nawet butami. Jeśli zapach w Twoim domu to dla Ciebie za mało, włóż kilka małych torebek również do samochodu. Ale jak się robi pachnące woreczki i czym napełnia się pachnące woreczki? Dowiesz się w dzisiejszym artykule. Ponieważ możesz bardzo łatwo Zrób sam pachnące saszetki!

Zrób pachnące saszetki sam – jaki rodzaj saszetki?

Zrób własne pachnące saszetki-rękodzielnicze-torby-suszone-zioła

W zasadzie nie ma znaczenia, jakiego rodzaju torby czy saszetki używasz. Ważne jest, aby tkanina, której używasz, była przepuszczalna dla powietrza, aby zapach mógł bez problemu wydostawać się na zewnątrz, a zioła mogły oddychać. W przeciwnym razie, jeśli wypełnienie jest wilgotne, może zacząć pleśń. Jeśli sam wykonasz pachnącą saszetkę, możesz użyć gotowych saszetek do zawiązania lub samodzielnie uszyć. Szycie w tym przypadku jest bardzo proste i może być opanowane nawet przez początkujących.

Zrób i wypełnij własne pachnące saszetki

Stwórz własną pachnącą saszetkę z tekstyliami-majstrami-lawendą

Szeroka gama pachnących ziół i kwiatów nadaje się do samodzielnego napełniania i robienia pachnących torebek. Lawenda jest szczególnie popularna do napełniania pachnących saszetek. W przypadku pachnących saszetek z lawendą, ale także wszystkich innych ziół, nadzienie należy odpowiednio wcześniej wysuszyć. Mieszankę zapachową do saszetek zapachowych można zaprojektować indywidualnie, w zależności od tego, co lubisz lub jakie zalety ma ci przynieść saszetka. Jeśli zastanawiasz się, ile gramów lawendy potrzeba na saszetkę, powinieneś wiedzieć, że nie ma na to żadnych zasad. Zależy to od siły zapachu, który chcesz i wielkości saszetki.

Zrób sam pachnące saszetki – pomysły

Saszetki zapachowe-zrób sam-płatki róż-instrukcje-łatwe

Innym wariantem są saszetki o zapachu róży z płatkami róż. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić ziołowe saszetki zapachowe, możesz użyć tych, które działają uspokajająco, a nawet leczniczo. Dlatego często kładzie się je do łóżka (np. pod poduszkę). Mamy krótką listę niektórych ziół i opis do czego służą.

Anyż pomaga w walce z koszmarami, ale należy go stosować oszczędnie w pachnącej saszetce

– Ten aksamitka gwarantuje spokojny i spokojny sen

Kocimiętka służy również do poprawy snu i jest szczególnie odpowiedni dla dzieci i niemowląt

– Ten Końcówki liści cedru odpędza złe sny, jeśli zrobisz z nich własne pachnące saszetki

Kwiaty rumianku zrelaksować się i jednocześnie poprawić sen

chmiel działają leczniczo, a także zapewniają spokojny sen

Kwiaty jaśminu są wysuszone i wywołują romantyczne sny, zwłaszcza u kobiet

Kwiaty lawendy zmniejszyć stres, wyciszyć się i zrelaksować. Dlatego często całe poduszki wypełnione są lawendą

– Ten Melisa wiadomo, że zmniejsza niepokój i pomaga złagodzić bezsenność, bóle głowy i zmniejszyć stres

– Z bylica pospolita ma działanie ochronne

– Ten Dziewanna chroni przed koszmarami

Płatki róż dodaj do snów kochające i spokojne myśli

rozmaryn odpędza złe sny, ale należy go używać oszczędnie, ponieważ ma bardzo silny zapach

Wypełniony kryształami

stwórz własne pachnące saszetki aromaterapia z żółtej róży

Aby jeszcze wzmocnić działanie ziół, możesz łączyć je z kryształami, jeśli tworzysz własne saszetki zapachowe. Kwarc jest bardzo popularny. Ale odpowiednie są również ametyst, kwarc różowy lub lepidolit. Najlepiej stworzyć mieszankę, która pomoże przeciw różnym negatywnym emocjom i spać z torbą. Jeśli jednak chcesz, aby służyła tylko jako źródło przyjemnego zapachu, możesz rozmieścić poduszki i torby w innych miejscach.

Jak zrobić pachnące saszetki?

Zrób-to-sam-zrób-własną-len-uszyj-po prostu-rustykalny

Możesz zaprojektować saszetki zapachowe wykonane z lnu, jeśli chcesz uzyskać nieco rustykalny charakter. Praca z lnem jest również dość łatwa. Dzięki temu przykładowi możesz również samodzielnie wykonać swoje pierwsze saszetki o zapachu lawendy. Najpierw zdobądź tkaninę, dowolne zioła lub płatki kwiatów, nożyczki, igłę z nitką lub maszynę do szycia.

Uszyj samodzielnie pachnące saszetki

Zrób to sam pachnące saszetki-materiały-prostokątne-nożyczki-tekstylne

Do każdej torebki potrzebne są dwa równe kawałki wybranej tkaniny (w tym przypadku lnu). Sam wybierasz kształt.Pachnąca saszetka może być prostokątna, okrągła, a nawet w kształcie serca. Dla tych ostatnich mamy instrukcje poniżej. Wstępnie przytnij kawałki materiału zgodnie z liczbą saszetek, które chcesz zrobić, aby mieć wszystko gotowe. Następnie możesz samodzielnie wykonać saszetki.

Jak uszyć pachnące saszetki?

Zrób to sam-zrób-własny-wornik-materiał-lawendowy-kwiaty-wypełnienie

Połóż dwa kawałki lnu jeden na drugim i zacznij zszywać brzegi. Możesz to zrobić ręcznie lub maszyną do szycia, aby zakończyć szybciej. Jeśli sam wykonasz ten krok z pachnącą saszetką, nie zapomnij zostawić wolnego otworu do napełnienia saszetki mieszanką zapachową. Gdy to zrobisz, zamknij ten otwór, a saszetka jest gotowa.

Używaj chusteczek higienicznych

Zrób-to-sam-zrób-swój-lawendowy-suszony-zrób-zrób-to-sam

Zachęcamy do samodzielnego wykonania saszetek zapachowych z materiałów, które już masz w domu. Bardzo odpowiednie są na przykład chusteczki tekstylne. Jeśli zszywasz oba kawałki materiału (w tym przypadku chusteczki) można je wcześniej spiąć szpilkami i zabezpieczyć tak, aby nie zsuwały się podczas szycia.

Suszone zioła do pachnących saszetek

Zrób to sam-zrób-sam-suszenie-saszetki-zapachowe-tkanina-chusteczka-ziolowa

Postępuj ponownie jak z lnianą torbą. Dzięki chustkom możesz samodzielnie wykonać większe pachnące torby i zaoszczędzić krok, w którym musisz pociąć kawałki. Dlatego możesz również stworzyć większą mieszankę. Można również łączyć zioła z suszonymi kwiatami w pachnące saszetki.

Pachnąca saszetka w kształcie serca

Zrób to sam pachnące saszetki - instrukcje szycia w kształcie serca

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić ładną pachnącą saszetkę w kształcie serca, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Możesz użyć skrawków materiału i stworzyć taki patchworkowy projekt. Połącz tyle elementów, ile chcesz, aby znaleźć idealną kombinację. Kiedy będziesz z tego zadowolony, zszyj tkaniny. Następnie umieść pod spodem drugi kawałek materiału, który utworzy tył.

Tworzenie szablonu

Zrób-to-sam-zrób-sam-wytnij-szyj-szablon-serce-prezent

Aby serce również było równe, najlepiej przygotować szablon przed samodzielnym wykonaniem saszetki. Użyj mocnego papieru lub kartonu i narysuj serce na materiale. Zszyj obie tkaniny razem wzdłuż tej linii. Nie zapomnij o otworze, przez który napełniasz worek i który następnie zamykasz. Po prostu odetnij nadmiar materiału nożyczkami.

Instrukcje tworzenia pachnących saszetek

Pachnące saszetki-zrób-to-sam-piramidy-wisiorki-zrób to sam

Te małe torebki w kształcie piramidy są również bardzo oryginalne. One też są łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Saszetki zapachowe nadają się na prezent na każdą okazję i wymagają jedynie dostosowania. Na przykład, jeśli chcesz zrobić własną pachnącą saszetkę na Boże Narodzenie, dodaj do niej cynamon i suszoną skórkę pomarańczy. Pachnące saszetki na święta powinny swoim aromatem wprowadzać w świąteczny nastrój.

Dopasowana tkanina

Zrób to sam-zrób-sam-tkaniny-zrób-zrób-to-rękodzieła-instrukcje-świąteczne

W zależności od okazji należy oczywiście również wybrać tkaninę. Zarówno kolory, jak i motywy tworzą odpowiedni nastrój. Gdy znajdziesz coś odpowiedniego, pokrój go w taki prostokątny kształt. Następnie weź kawałek sznurka, utwórz pętelkę na jednym końcu i umieść go na środku kawałka materiału. To pierwszy krok w kierunku stworzenia własnej pachnącej saszetki. W ten sposób otrzymasz pachnące saszetki w formie zawieszek

Złóż materiał

Saszetki zapachowe zrób to sam-materiały naturalne-początkujący-pomysł-maszyna-do-szycia

Następnie złóż prostokąt na pół, aby powstał kwadrat. Sznurek jest teraz po jednej ze stron. Motywy, które mają zdobić na zewnątrz, znajdują się początkowo w środku. Tkanina zostanie później wywrócona na lewą stronę. Na wszelki wypadek możesz ponownie zabezpieczyć krawędzie szpilkami przed następnym krokiem. Dalej jest szycie.

Rękodzieło dla pięknego domu

Zrób-to-sam-zrób-sam-dekoracja-krawatowa-do-szycia

Teraz zszyj brzegi razem. Pozostaw jedną stronę otwartą do napełniania. Wtedy możesz również przygotować swoją mieszankę zapachową. Świetnym przepisem na pachnące saszetki jest mieszanka lawendy, eukaliptusa, melisy, mięty pieprzowej i rumianku. Nie musisz jednak używać wszystkich zapachów. Możesz również dodać kilka kropli olejku lawendowego, geranium i cytryny, aby wzmocnić zapach podczas samodzielnego robienia saszetki.

Zakończ rąbek

Zrób to sam pachnące saszetki-żelazko-instrukcje-naśladuj-naśladuj

Przed napełnieniem torby weź żelazko i zagnij krawędzie do wewnątrz, jak pokazano. Ponieważ tkanina nie składa się łatwo, ciepło żelazka świetnie ci w tym pomoże. Jak widać, potrzebujesz tylko domowych narzędzi, jeśli sam wykonasz saszetkę. Twoje dzieci są bardziej niż mile widziane, aby pomóc Ci w rękodziełach. Ale powinieneś zrobić szycie i prasowanie.

Kształtuj torbę

Zrób-to-sam-zrób-sam-saszetki-saszetki-saszetki

Teraz pachnąca saszetka ma kształt. Strona otwarta jest zszywana w kierunku przeciwnym do strony przeciwnej. Zacznij szyć ponownie. Teraz nadszedł czas, kiedy mały otwór zostawisz wolny do napełniania. Odwróć piramidę na lewą stronę i napełnij ją mieszanką zapachową. Świetnym narzędziem jest też lejek. Umieściłeś to w otworze.

Ukończ piramidę

Zrób to sam pachnące torby-pachnące DIY-pachnące-lawendowe

Po napełnieniu woreczka wystarczającą ilością ziół lub płatków kwiatów wystarczy zamknąć otwór. Chociaż wcześniej można było również używać maszyny do szycia, ten krok należy wykonać ręcznie. Zapraszamy do pracy na rzepach, aby w razie potrzeby można było ponownie otworzyć torebkę i napełnić ją świeżą mieszanką zapachów.

Stwórz własną, spersonalizowaną pachnącą saszetkę

Zrób-to-sam-zrób-swój-kształt-piramidy-daj-miłość-daj

Jeśli saszetka jest stworzona na prezent lub na specjalną okazję, możesz ją spersonalizować poprzez haftowanie. Z kawałkiem wełny możesz pracować w dowolnych słowach i literach i w ten sposób sprawić obdarowanej wyjątkowej uczcie. Puść wodze wyobraźni, tworząc własne pachnące saszetki.

Jeśli chcesz być otoczony ulubionymi zapachami, możesz szybko i łatwo wykonać własne saszetki zapachowe, nawet bez żadnego materiału czy szycia. Na pewno masz w domu filtry do kawy. Co myślisz o użyciu filtrów do kawy do rozpylania przyjemnych zapachów? Najpierw odetnij filtr u góry i wystającą fałdę, jeśli uważasz, że jest to denerwujące. Teraz możesz wybrać kierunek zapachu i mieszać różne zioła i przyprawy. Możliwe odmiany są prawie nieskończone. Tymianek, płatki róży, cytryna lub lawenda, bądź śmiały i stwórz swój własny, indywidualny zapach. Następnie umieść równe części ziół i proszku do pieczenia w filtrze do kawy i zawiąż wstążką prezentową.

Kochasz delikatny, cudowny zapach bzu? Następnie możesz samodzielnie stworzyć mieszankę zapachową i wyczarować niepowtarzalny zapach do pokoju lub garderoby, aby dłużej cieszyć się orzeźwiającym zapachem. Wybierz różne rodzaje bzu i usuń kwiaty z łodygi. Następnie umieść je na ściereczce do wyschnięcia na parapecie. W czasie, gdy kwiaty bzu wyschną, możesz zrobić pachnące saszetki. Od Ciebie zależy, czy uszyjesz płócienny woreczek, uszyjesz piękną woreczek z organzy, czy może zrobisz na szydełku. Pachnące woreczki na szydełku przepuszczają zapach i wyglądają po prostu świetnie. Aby to zrobić, wyszydełkuj dwa kawałki tego samego rozmiaru, które zszyjesz na końcu. Alternatywnie możesz zrobić wydłużony kawałek. Po prostu złóż i zszyj po bokach. Do zawiązania można użyć wstążki lub sznurka na prezent. Jeśli liliowy już wysechł, możesz napełnić saszetkę i zawiązać ją. W przypadku saszetek pachnących tkaniną można zmielić kwiaty w moździerzu.

W zależności od pory roku możesz tworzyć różne mieszanki ziołowe na konkretną okazję. Zimą możesz zrobić pachnące saszetki o przyjemnym świątecznym zapachu jako mały upominek i rozpieszczać swoich bliskich. Do zimowej mieszanki zapachowej potrzebne są np. suszone, posiekane ćwiartki jabłka, cynamon, suszona żurawina, pokrojona na kilka kawałków gałka muszkatołowa, ziele angielskie i goździki. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj i napełnij nimi małe torebki.

Jeśli zdecydowałeś się na białą lub przezroczystą torebkę z organzy, możesz również pokolorować mieszankę ziół i kwiatów według własnego gustu i upodobań. Jeśli lubisz odcienie czerwieni i różu, możesz użyć kwiatów hortensji, różowej lawendy, fuksji lub pąków róż. Żółtą mieszankę zapachową można uzyskać np. z szaty pospolitej, żółtego mieczyk i kwiatów nagietka. Niebieska lub fioletowa mieszanka powstaje z lawendy, hortensji i delphinium. Do zielonej mieszanki możesz użyć np. mięty pieprzowej, szałwii i rozmarynu. Na przykład białe róże, margaryty i dzikie marchewki mają białe kwiaty. Jeśli wybierzesz kwiaty i liście, które nie mają intensywnego zapachu, możesz je wzmocnić kilkoma kroplami pachnącego olejku. Możesz wybrać olejki eteryczne według własnego gustu. Bardzo przyjemnie pachną lawenda, geranium, róże, cedr czy igły sosnowe. Aby utrwalić zapach, możesz wziąć z apteki proszek z korzenia fioletu.

Jeśli lubisz niepowtarzalny zapach róż, możesz przygotować mieszankę suszonych płatków róż, kwiatów lawendy, igieł rozmarynu, pokruszonych liści laurowych, gałki muszkatołowej, cynamonu i zmielonego korzenia irysa. Wymieszaj wysuszone składniki w zamykanym pojemniku i dodaj 2-3 krople olejku różanego. Uszczelnij pojemnik i pozwól, aby mieszanina przesiąkła. Od czasu do czasu potrząśnij słojem.

Jeśli chcesz stworzyć własne pachnące saszetki, które przyczynią się do relaksu, najlepiej nadają się kwiaty lawendy, kwiaty pomarańczy, melisy, rumianku, kopru włoskiego i chmielu. Jeśli chcesz mieć zapach do pokoju w swoim gabinecie, który zwiększa zdolność koncentracji, możesz zrobić pachnącą saszetkę z miętą pieprzową, lawendą, tymiankiem, bazylią, melisą, rozmarynem i werbeną cytrynową.