Pomysły na rękodzieło

Stwórz własną latarnię – 26 kreatywnych i prostych projektów rękodzieła dla dzieci

Zrób własną latarnię to bez wątpienia ulubiona rozrywka każdego dziecka. Niezależnie od tego, czy chcesz majsterkować z dziećmi w lampie na św. Marcina, Halloween, Mikołaja, czy po prostu jako wspaniałą dekorację do ogrodu i mieszkania, małe arcydzieła można łatwo zaprojektować za pomocą odpowiednich przyborów rękodzielniczych i w kilku prostych krokach.

stwórz własną lampę wiszącą-klosz-kwiaty-motyl-dziewczynę-plastikowy uchwyt!

Zainspiruj się poniższymi pomysłami na rzemiosło!

Sama latarnia Tinker – twórcza i zabawna działalność rękodzielnicza

Zrób własną latarnię z drutu-uchwyt-folia-kot-słoń-nożyczki-ołówek-ślimak-żaba-papier-kolorowy

Przez większość czasu dzieci mają specjalne życzenia i pomysły na to, jak powinna wyglądać ich własna latarnia. W końcu latarnie własnoręcznie wykonane są zawsze najpiękniejsze i powinny być jak najbardziej wyjątkowe. Jeśli zabraknie Ci pomysłów, możesz szybko i łatwo naśladować w domu jeden z poniższych projektów rękodzielniczych. Twoje pociechy są mile widziane, aby pomóc i twórczo wypuścić energię.

Zrób własną chińską latarnię i zaprojektuj urocze figurki zwierząt

Zrób własną latarnię po prostu-papier-zwierzęta-tygrys-ptak-ośmiornica-kolorowa

Latarnie świętomarcińskie z motywami zwierzęcymi to niewątpliwie prawdziwy klasyk. Używając kolorowego papieru rzemieślniczego i odrobiny wyobraźni, możesz stworzyć liczne figurki zwierząt, którymi Twoje dziecko będzie zachwycone. Chińską latarnię można łatwo przekształcić w ośmiornicę lub tygrysa. Potrzebny będzie gruby papier, który najpierw złożysz na pół. Następnie pokrój promienie w tekturę, pozostawiając 2 cm krawędź na otwartej Sekwanie.

Stwórz własną latarnię latarnia-papier-wzór-farba-kwiaty-kolorowe

Przyklej krawędź wokół podstawy latarni, aby latarnia stała się okrągła i świeca mogła stać. Jeśli nie masz podstawy latarni, możesz użyć pudełka na ser lub innego solidnego materiału. Wzmocnij górną część latarni belkowej taśmą lub paskiem tektury. Szturchnij dwa przeciwległe otwory i przeciągnij przez nie drut rzemieślniczy lub przeciągnij przez nie. Puść wodze kreatywności i nadaj dziecku upragnioną figurę zwierzątka.

Zrób własną gąbkę do latarni

Jeśli chcesz zrobić dekoracyjną latarnię, która ozdobi pokój dziecięcy, możesz również samodzielnie zrobić jaskrawe, promienne lampiony z mchu gumi. Aby urzekać kolorowymi kontrastami, możesz umieścić rurkę wewnątrz latarni. Wariant można oczywiście również skopiować z kartonu.

Stwórz własną okrągłą lampionę – sowa jako świetny jesienny motyw

latarnia-zrób to sam-majstrować-papier-latarnia-okrągła-sowa-papier-oczy-skrzydła-różowo-brązowa

Sowy są świetnym motywem, jeśli chcesz samemu zrobić lampion. Te ładne sowy na powyższym obrazku można w mgnieniu oka zrobić z okrągłych papierowych lampionów lub lampionów. Najpierw wykonaj szablon na duże oczy, źrenice, dziób, pióro i oczywiście uszy i przenieś je na papier i przyklej do monochromatycznych lampionów.

latarnia-zrób-to-sam-meduza-papierowa-lampion-macki-tkanina-wstążka-kolorowy-wzorzysty-ogród

Na przykład możesz użyć lampionów do samodzielnego wykonania lampionu panda lub stworzenia wspaniałych stworzeń z podwodnego świata. Kolorowe meduzy z dużymi chwiejnymi oczami i mackami z bibuły lub wstążek w różnych kolorach morza. Przymocuj macki do wewnętrznej krawędzi otworu za pomocą zszywacza. Zapraszamy również do korzystania z białych lampionów i pozwalania dzieciom malować rysy twarzy.

latarnia-zrób to sam-majstrować-pokemon-potwór-papierowa-latarnia-kolorowa-pomalowana-łóżko-łóżko

Ty i twoje dzieci możecie również używać latarni do tworzenia wielu popularnych bohaterów animacji. Na przykład Żółwie Ninja to świetny pomysł, który jest łatwy do wdrożenia. Dzięki maskom w kolorach Żółwi Ninja, oczu i ust, kreatywna i prosta latarnia jest gotowa w mgnieniu oka. Dobrze znane postacie Pokémon, takie jak słodkie mantirp Pokémon lub Pikachu, są szybko tworzone w całości lub kosztowne pod względem materiału i czasu.

Twórz figurki zwierząt 3D z papieru

Latarnia-zrób-to-sam-papier-ślimaki-różowy-niebieski-rzemieślniczy-drut-przezroczysty-papierowy-stół ogrodowy

Kolejną świetną inspiracją dla rękodzieła są różne zwierzęta z papieru 3D. Poniższe lampiony dla zwierząt nadają się do samodzielnego majsterkowania dla nieco starszych dzieci. Ponieważ poniższe projekty rzemieślnicze są łatwiejsze do wykonania za pomocą szablonów, dzieci będą potrzebować Twojej pomocy. Przygotowane szablony należy wydrukować dwukrotnie na ciało zwierzęcia i jednorazowo podstawę lampionu z fototektury w żądanym kolorze.

latarnia-zrób to sam-koń-zwierzę-papier-karton-drut-biały-czarny

Przygotowane szablony należy wydrukować dwa razy, a jednorazowo podstawę lampionu z fototektury w wybranym kolorze. Aby światło było wyraźnie widoczne, będziesz potrzebować również przezroczystego papieru na każdą figurkę zwierzęcia.

latarnia-zrób-to-sam-majstruje-zwierzeta-raka-papier-rzemieślniczy-drut-pomarańczowa-farba-naklejona

Możesz lekko zgnieść papier na okno latarni, a następnie ponownie go wygładzić, aby okno wyglądało realistycznie. Jak tylko przytniesz wszystkie kawałki na wymiar, musisz je skleić i pomalować twarz, jeśli to konieczne. Na koniec musisz przymocować drut, aby można było przymocować kij do latarni.

latarnia-zrób-to-sam-majstrować-motyl-papier-cyrkonie-rzemieślnicze-papierowe-figurki-przyklejone-na-pręcie-rzemieślniczy-drut

Do oświetlenia lampionu możesz użyć świecy lub kija do latarni z małą elektryczną lampką lub żarówką. W przypadku samodzielnie wykonanych lampionów papierowych może się zdarzyć, że świece często gasną, dlatego w tym przypadku preferowane są podgrzewacze LED.

latarnia-zrób-to-sam-majtka-ser-myszy-drut-uchwyt-czyściciel-fajek-figurki-zwierzęta

Stworzenie własnej latarni jest dziecinnie proste, jeśli spojrzysz na ten świetny pomysł na rękodzieło. Małe myszki jedzące ser to zabawny i oryginalny pomysł na samodzielne wykonanie lampionów. Musisz wyciąć dziurki po serze w długim kawałku żółtej tektury fotograficznej i przykleić cały tekturowy pasek z tyłu żółtym przezroczystym papierem. Złóż trójkąt i przyklej zachodzące na siebie końce. Dołącz maleńkie, kolorowe myszki.

Sama latarnia potwora Tinker

Latarnia-zrób-to-sam-majstruje-potwór-papier-farba-ozdobiona-przedszkola-stół-uchwyt-rzemieślniczy drut

Innym popularnym motywem papierowych lampionów są lampiony-potworki. Potwory niekoniecznie wyglądają strasznie. Ten uśmiechnięty potwór jest gotowy bez większego wysiłku i dzieci mogą go udekorować.

Twórz stwory z różnych materiałów

latarnia-zrób-to-sam-sługa-papier-karton-ogrodniczki-okulary-kij-herbata lekki-eklektyczny

Jeśli twoje dzieci uwielbiają Minionki, ta ładna figurka Minionki jest kreatywną inspiracją na nadchodzącą paradę z lampionami. Nie powinno oczywiście zabraknąć niebieskich ogrodniczek i dużych okularów, aby mały, żółty stwór wyglądał dokładnie tak, jak na filmie.

latarnia-zrób-to-sam-figurka-sługi-plastikowa butelka-ogrodniczki-stopy-włosy-papierowy uchwyt

Możesz zrobić miniony z pustych plastikowych butelek, jak na tym obrazku. Wytnij ogrodniczki z tektury i zrób szklanki z połowy rolki papieru toaletowego. Aby stworzyć ramiona i nogi, złóż długie paski tektury w akordeon.

Zrób własną latarnię z balonu

Latarnia-zrób-to-sam-papier-maché-minion-szpilki-lina-lakier

Możesz także zrobić szczęśliwego Minionka z balonu i papierowej mache. Papierowa mache jest świetną zabawą, nawet dla małych dzieci i jest dla nich świetną zabawą, ponieważ małe rączki bardzo się brudzą. Umieść napompowany balon cienkim końcem w misce i pokryj go dokładnie pastą do tapet.

Latarnia-zrób to sam-papier-rękodzielniczy-mache-newsprint-paste-dzieci-balon-kubeczki-scotch

Następnie zanurz w paście niebieską i żółtą gazetę lub przezroczysty papier i naklej na balon. Pozostaw domową latarnię do wyschnięcia na kilka dni. Pomaluj lub przyklej na twarzy, przymocuj ręce i nogi, ostrożnie zdejmij balon i Twoja indywidualna, ładna latarnia Minion jest gotowa.

Zrób własną kwadratową latarnię

Latarnia-zrób to sam-dla dzieci-przedszkole-latarnia-parada-prostokątne-kolorowe-kartonowe krzesła

Możesz także sam zrobić latarnię z pustej latarni z materiałów rzemieślniczych. Jeśli coś dzieje się szybko, ten wariant można szybko skopiować. Wytnij przezroczysty papier, pomaluj i przyklej okno.

Zrób świetną latarnię z papierowych talerzy

latarnia-zrób-to-sam-papierowe-talerzyki-rybne-drewniane-pałeczki-dziewczyna-lina-duże-gwiazdy-kropki

Możesz także sam zrobić ładną latarnię z papierowych talerzy. Jak widać na powyższym obrazku, papierowe talerze są po prostu sklejane i dekorowane według potrzeb. Podstawa talerza jest wycinana, aby otworzyć latarnię.

Zrób własną latarnię z plastiku

latarnia-zrób-to-sam-majstruje-plastikowa-łyżeczka-lakierowany-chłopiec-przeprowadzki-niebiesko-biało-pomarańczowy

Oryginalnym pomysłem na samodzielne wykonanie lampionów jest ten kreatywny model, który mały chłopiec trzyma na powyższym obrazku. Dolna część pustej, odciętej, plastikowej butelki po wodzie jest przykryta plastikowymi łyżeczkami pokolorowanymi na różne kolory. Świetny i niedrogi pomysł na samodzielne wykonanie latarni.

Latarnia-zrób-to-sam-majstruje-plastikowy-pokrywka-rękodzieło-koraliki-dekoracja-papierowe-serwetki-jesienne liście-gwiazdki

Możesz zrobić własną lampion nie tylko na jesienną paradę lampionów. Lampiony są świetnym dodatkiem na biwak, na nocny spacer lub na długie letnie wieczory na świeżym powietrzu. Jako materiał do tego modelu wykorzystano plastikowy pojemnik z pokrywką.

Zrób własną latarnię słonia

latarnia-zrób-to-sam-zrób-zwierzę-słoń-plastikowa-butelka-decoupage-papierowe-wycinki-ogród-wiggle oczy

Te urocze figurki słoni można wykonać z pustej plastikowej butelki z rączką, dzięki której dzieci przyciągną uwagę wszystkich podczas parady z lampionami. Nadają się również do ładnej dekoracji ogrodu. Wytnij połowę butelki i pozwól swoim dzieciom ozdobić figurkę zwierzątka techniką serwetkową. Elektryczna lampka do herbaty jest przymocowana do pokrywki.

Latarnia-zrób-to-sam-majstrowanie-papierowe-frędzle-cięte-drewno-pierścień-kolorowe-balony-lina-różowo-żółto-pomarańczowa

Puste plastikowe butelki są wszechstronne i służą jako idealny korpus latarni. W przypadku kolorowych lampionów na powyższym zdjęciu dolna część butelki jest pokryta rzędami kolorowym papierem.

latarnia-zrób-to-sam-dziewczyna-plastikowe-do-butelki-serwetki-decoupage-uchwyt-czyszcz-do-fajek-kwiaty-kolorowe

Niech dzieci zrobią małe kawałki papieru z serwetek i użyją ich do udekorowania butelki. Jeśli kartki są sklejone tak, aby zachodziły na siebie, powstają piękne wzory kolorystyczne. Kawałek czyścika do fajek ozdobiony różnymi perełkami służy jako uchwyt i sprawia, że ​​kolorowa, domowa latarnia jest jeszcze ładniejsza.

latarnia-zrób-to-sam-papierowa-latarnia-ozdobiona-kwiaty-kolorowa-pomarańczowa-zielona-biała-kulka

Szukasz pomysłu na latarnię dla nieco starszych dzieci, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektowaniu, ta piękna latarnia w kolorowe róże może być odpowiednim modelem. Możesz zrobić kwiaty z papieru lub ze skrawków materiału, które następnie sklejasz i formujesz. Ten ładny, niepowtarzalny element może być również używany jako żyrandol, który tworzy wesołą, wiosenną atmosferę w pomieszczeniu.

Latarnia-zrób-to-sam-lekki-papier-pająki-wiggle-oczy-serca-uchwyt-drut rzemieślniczy

Ta prosta wersja lampionów jest odpowiednia dla najmłodszych lub gdy sprawy muszą przebiegać szybko. Pozwól swoim dzieciom malować i udekorować papier do woli. Jesienne liście z przezroczystego papieru, małe serduszka lub urocze pająki z pajęczynami to śliczne ozdoby papierowego lampionu. Przyklej spód i papier razem z boku. Podłącz drut latarni i mała latarnia jest gotowa.

Domowe lampiony z torebek kanapkowych

latarnia-zrób-to-sam-maślane-torebki-chleb-patyczki-gwiazda-królik-tealight-motyl-ważki

Świetnym pomysłem na rękodzieło na domowe papierowe lampiony są te wspaniałe lampiony z różnymi motywami, które z łatwością możesz naśladować wraz z dziećmi z torebek kanapkowych. Wytnij pożądane motywy z papierowych torebek, udekoruj je według uznania i lampiony są gotowe.

Zrób własną latarnię na Halloween ze słoika z masonem

DIY-latarnia-zrób to sam-halloween-szkło-kolorowa-folia-pajęczyny-pająk-lina-tealight-fioletowo-zielony

Latarnie są również popularnym dodatkiem na Halloween. Kolorowe lampiony z motywami pająka i pajęczyny wykonane są z pustych słoików po mason i pomalowane na żądany kolor.

latarnia-zrób-to-sam-niebieska-lina-dziewczyna-ogrodowa-lato-tealight

Do szklanych lampionów można używać podgrzewaczy jako źródła światła, ponieważ są one lepiej chronione przed wiatrem niż lampiony papierowe. Małe dzieci mogą również wziąć udział w tym prostym projekcie rękodzielniczym i zaprojektować lampiony ze słoików z masonem.